Ostala som na dieťa sama a cítim veľkú krivdu

3. máj 2024

Ostali sme s dietatkom , otec odisiel, ked malo dietatko len psr mesiacov,nepacilo sa mu, ze sa mu prichodom dietata zmeni jeho doterajsi zivot, boli sme spolu dlho, dieta bolo planovane takmer 2 roky tskze ziadna nahoda..
Viem , v hlave mi ide dookola, ze je to tak lepsie, nevedel by nam dat to co by sme s dietatom potrebovali, nechcel sa o nas starat tak ako sa patri na rodinu, lahko nas opustil cize nas ani nejako velmi nemal rad ked to slo tak lahko, momentalne dieta nevidel uz 5 mesiacov ( choroby atd) samozrejme nemal cas a dalsie blbosti a vyhovorky..nasiel si inu zenu,asi taku o ktoru sa nemusi starat, s ktorou nema dieta a nemusi sa dietatu prisposobovat, taku s ktorou moze ist kdekolvek , taku ktora sa stara len o neho a nema na krku este dieta, ja svoje dieta milujem nadovsetko vela dveri sa mi zatvorilo ale verim ze sa vela dveri aj otvori, trha mi vsak srdce, je to uz vyse roka a ja sa z toho neviem dostat prosim neradte mi psychologa nemam na to cas snazim sa to zvladnut sama snazim sa byt silna lebo nas este tazke casy cakaju kedze zivot slobodnej matky je tazky, citim velku krivdu nezasluzila som si to ani ja ani dieta to uz vobec za nic nemohlo, mala som tazke zaciatky materstva a potrebovala som podporu nedockala som sa jej v takej miere aku som potrebovala
Dtale su dni kedy si poplacem a trapim sa, potom su zase lepsie dni a potom zase horsie, prejde to? Kedy?
Budeme zase s mojim dietatkom stastni?
Hanbim sa zato, ze som slobodna matka, mam pocit ze ludia pozeraju cez prsty ako keby to automaticky bola len moja chyba, ze som si neudrzala chlapa a rodinu, ako keby sme s dietatkom boli vadne kusy
Maminky co ostali same s detickami da sa to zvladnut? Bude to lepsie?

autor
4. máj 2024

@pieksamaki nieje normalny chlap, normalny chlap toto neurobi

mk1111111111
4. máj 2024

Ked sa budes takto lutovat, tak si nikoho nenajdes a mas po vysnivanom zivote - Ja milujem, mna miluje. Si zbytocne zatrpknuta.
Povodny vztah je pase, tak sa pekne nahod, vyraz s kamaratkami a dietatom do ulic a hned bude svet krajsi. Takto si sa zacyklila v nejakej Tvojej krivde, ktoru uz nezmenis. Snad by si nechcela ex napsat? Lebo to tak vyzera, ze nevies spravit hrubu ciaru a zacat znova, ta etapa s ex skoncila, ci chces, ci nie. Len sa viac sebatriznis, radsej tu energiu venuj dietatu a svojmu novemu zivotu.

pieksamaki
4. máj 2024

Na vzťah sú vždy dvaja....... donútiť druheho človeka keď sám nechce nemôžeš.....išlo by o manipuláciu......v úvodnom príspevku píšeš ze by vám nevedel dat to co by ste potrebovali ........to ako môžeš vedieť dopredu?
Naozaj sa teš z toho co máš...ze ste zdravé
...a časom sa možno ozve.....už to ze platí a uvedomuje si zodpovednosť ....oceňujem to..
Aj keď si na neho nahnevaná....musíš žiť ďalej.....bude lepšie uvidíš.....
.

autor
4. máj 2024

@pieksamaki nevedel nam zabezpecit byvanie, vsetko o co som poziadala bolo z jeho strany nasilu, ze musi nakupovat, upratovat vsetko nasilu

simca06022011
4. máj 2024

Nie ste vadne kusy, hlavu hore. Dnes je tolko slobodných mam, ze uz by ľudia museli na každého pozerať. Za mňa to dopadlo najlepšie, lepšie ako keby ostal s vami a robil vám doma peklo lebo ma iné predstavy o živote. Ty teraz si vieš s drobcov vytvoriť vás svet aký len chcete, robiť čo chcete... naozaj sa nemusíš cítiť menejcennosti, ved sa staráš o dieťa a všetko sama... si určite šikovná, svoj3 dieťa miluješ a ten chlap proste nebol pre vás.
Žite si spokojne, chod medzi ludi, a uvidíš objaví sa aj ďalší partner časom.

pieksamaki
4. máj 2024

Zabezpečiť bývanie môže aj žena...nie? To je co ze nevedel by nám zabezpečiť....sak na to ste dvaja....postupne všetko pomaly................alikvotna ciastka z prijmu sa da vyratat aj zo zenskeho nizsieho platu ( kedze vo vseobecnosti zeny zarabaju menej) a alikvotna cistka z muzskeho platu.....my sme zili 5 rokov v prenajme....a neriesila som ze idu peniaze niekomu inemu ako dnesne maminy....ze hned hypo.....ved o tom je ekonomika....ze kazdy svojou pracou a situaciou k niecomu prispievame....zili sme v prenajme .kým sme si ušetrili ku prvej hypotéke nejaký základ...............nakupovať je predsa otázka rozdelenia úloh v domácnosti....raz ty , raz ja.....upratovat...chápem mužov,ktorí toto robiť nebudú....ale očakávam ze aj nebudú robiť neporiadok.....možno si mu to príkazovala..... a to ho urazilo......ono nie každý prijíma rozkaz v pohode.
Teraz to nemyslím zle.....ale veľa robí ako bol vychovaný jeho rodinou....Aši možno nezvládol niektoré veci......nová situácia je narodením dietata.....je to taka riadna skúška pre všetkých....

pieksamaki
4. máj 2024

Prepáč ja som asi taká priama....nemyslím to zle co píšem....

autor
4. máj 2024

@pieksamaki zili sme v podnajme 6 rokov, zarabali sme obaja nadstandart v ramci slovenska opakovane som sa snazila riesit bytovu otazku este pred dietatom nemal zaujem bohuzial myslela som si, ze dieta ho uz nakopne takze tvoj nazor je mylny

pieksamaki
4. máj 2024

Tak to potom je nejaky tupak.....tak to buď rada ze nie ste spolu....🙂 o to skôr si ži svoje......

canany
4. máj 2024

Ja nie som slobodna mamicka, ale rozvedena, ked mali deti 2 a 4 roky a nikdy ma nikto neriesil, ze som sama s detmi. Skor ma obdivovali, ze to sama zvladam. Ved vonku nikto nevie, ktora ma muza a ktora nie. Doobeda su vacsinou vonku len zeny na materskych a poobede tiez, lebo niektorym muzi robia na smeny. Ten pocit je len v tvojej hlave. Uvedom si jednu vec, ze odisiel, ti urobil velku sluzbu, mozes sa venovat len sebe a dietatu. Ex ked odisiel od nas, mne po case padol obrovsky balvan zo srdca, nezavadzal, menej prania, varenia, nevidela som ho sediet na sedacke pred TV, hrat sa s mobilom, kym ja som pendlovala vyflusnuta okolo deti, domacnosti.
Dieta je male, obrat nevyhodu na vyhodu, najdi na tom pozitiva. Uzivaj si to, ze si na materskej a ze mas len jedno dieta, s dvomi to bolo ine psycho. Najdi si konicka, pisala si, ze rodina ti pomaha, tak na hodinku denne chod cvicit, do prirody, alebo rob nieco co ta bavi.
Myslienky co mas vytesni z hlavy, vedome ich vyhod a zistis ake mas stastie, ze odisiel. Dnes svieti slnko a ja som zan tak vdacna, nmje sobora, nemusim robit, jednoducho najdi pozitivne v tom negativnom a casom to negativne same odide z tvojej hlavy.
Drzim palce,l

autor
4. máj 2024

@pieksamaki bohuzial asi ano
Ja som bola trpezliva, starala sa, cakala kedy sa rozhodne, prislo dieta hovorim si uz je ten cas a on to nezvladol

autor
4. máj 2024

@canany dakujem
Vsetko toto viem ale srdce ma boli stale, je to pre mna zivotna prehra toto

simca06022011
4. máj 2024

je dost mozne ze on neriesil bytovu otazku s tebou a pod., lebo sam nevedel co chce, a ci to chce. Zistil to az ked sa vam narodilo dieta.
Treba si s tym prestat hlavu lamat.

liliana8
4. máj 2024

@canany ahoj, riesim nieco podobne... ako ste to vysvetlili detom? Ako to zvladali? Su v striedavke?

maciatkolulu
4. máj 2024

Takto...mne po rozvode paradoxne pomohlo sa pozrieť na veci inak. Naopak,to aká som chudinka a fnukat bolo najhoršie. Tak sa skús zamysliet,kde si urobila aj ty chyby,lebo pardon, neverím,že sa len tak bez dovodov zdvihol a odišiel..... A k tomu psychológovi ...jednoznačne je to najlepšia cesta k uzdraveniu.

liliana8
4. máj 2024

@autor Viem, ako to boli💔 Zrutil sa ti svet a je to velke sklamanie a bolest, ale treba ist dalej, aby clovek nezatrpkol. To, ze on je zbabely sebec, je o nom a jeho nevyzretosti.

autor
4. máj 2024

@maciatkolulu obdobie po porode je pre zenu tazke takze bohuzial nebola som idealnou partnerkou a mala som sama co robit so sebou a s dietatom ale to kzdy normalny clovek dokaze pochopit, ze je to obdobie
A bohuzial tym ze sa o nas nestaral a dieta rastlo a ja som uz citila, ze je treba odist od rodicov ktori nam s dietatom pomahali pretoze prenajaty byt bol velmi maly tak samozrejme sa cakalo, ze to poriesime nasim novym bytom kde by sme konecne po tolkych rokoch zacali ako rodina bohuzial to bola pre neho az velka zodpovednost, prisiel na to ze mu vyhovoval zivot kde sa o nic a nikoho nemusi starat a ano jedneho dna odisiel rozlucil sa , ze pride o dva dni ide nieco poriesit do prenajateho bytu a uz sa nevratil len mi oznamil ze sme skoncili

autor
4. máj 2024

A bohuzial mam pocit ze sa mi narodenim dietata a tym ze som slobodna matka niektore dvere zatvorili,hlavne co sa tyka prace kariery do buducna uz neratam, ze by som si niekoho realne nasla na zivot popripade partnerstvo ci dalsie dieta a znova vytvorila rodinu kedze radsej si vacsina najde slobodnu partnerku ako s dietatom o ktore sa treba starat nechcem niekoho len na travenie casu a zahnanie nudy, tak som si zivot nepredstavovala

maciatkolulu
4. máj 2024

Trochu nerozumiem.... Snažili ste sa o dieťa bez vlastného bývania? Bývali stenu rodičov? Po pôrode,iba ty s dieťaťom?Fantasticke....chyby nie sú len na jednej strane,to si treba uvedomiť. A rok sa zozierat....takto. Jednoznačne psychológ,ak nie rovno psychiater. Ešte kľudne môže prísť obdobie,kde sa ako otec prihlási a bude chcieť dieťa.

maciatkolulu
4. máj 2024

A žiaľ,treba sa pripraviť aj na to,že si založí rodinu,kde sa bude starať. Takže treba byť pripravený,odolný a sebavedomý a nie fnukat

maciatkolulu
4. máj 2024

Z práce ťa vyhodili???

autor
4. máj 2024

@maciatkolulu to ma najviac zraza k zemi, ze ja s dietatom sme mu dobri neboli, hovorim ze sa citim ako keby sme boli vadne kusy
Nie nevyhodili

maciatkolulu
4. máj 2024

Ty potrebuješ psychológa... Keď ťa nevyhodilitak potom čo?

autor
4. máj 2024

@maciatkolulu vdaka nebudem riesit psychologa
Zstavila sa mi kariera

canany
4. máj 2024

Kariera sa ti nezastavila, napr ja som na tom lepsie ako pred narodenim deti. Ja som vyhorela pred materskou, robila som od nevidim do nevidim, vikendy, sviatky. Deti ma donutili najst taky stred medzi pracou a rodinou. Robim na skrateny uvazok, mam homeoffce a zarobim viac ako pred tym. Mam vacsiu zodpovednost a lepsiu poziciu, ale v praci beru ohlad na to, ze som sama na deti. Takze mam aj vyhody z toho, ze mam deti. Znova sa opakujem, musis z toho vytazit co najviac, nemat negativne myslienky a uvidis, ze vsetko sa da. Teraz si uzivaj matersku a karieru budes riesit potom.

canany
4. máj 2024

@liliana8 ahoj, deti to same videli, ze sme sa hadali a boli dost male, takze ani som im nic nevysvetlovala, nepytali sa, neriesiki. Zo sudu ich mal kazdy druhy vikend a to sa im viac venoval ako ked byval s nami. Synovi to bolo jedno, dcera na neho bola naviazana. Ja som davala aj navrh na striedavku, lebo ich zo zaciatku velmi rozmaznaval a ja som potom s vychovou doma vyzerala ako tyran, tak som mu pohrozila navrhom na sud a uvedomil sa, lebo on by striedavku nikdy nechcel. Potom sa aj dcera skludnila. O financiach nebudem extra pisat, platil len dane sudom aj to menej ako som ziadala, lebo ved chudacik, nemal by na podnajom, cize som tahala vsetko ja.
Zomrel pred 2 rokmi.

kamatopo
5. máj 2024

Cez prsty pozerajú len zakomplexovane jedince. Ja viem o čom píšeš,zažila som to. U mňa bol ešte aj rozvod problém . Poniektoré ženy v mojom okolí mali pocit ,že automaticky rozvedená žena ide po ich ,,úžasnom mužovi,,😂( teraz je polovica tých harpii rozvedených- karma je zdarma )a ja som bola rada ,že stíham dieťa, robotu 🤦. Nuž to sú ľudia. Hlavu hore a nech si každý myslí čo chce a pozerá cez čo chce. Ty si užívaj svoje dieťa, ani nevieš ako rýchlo vyrastie.😉

bittner
5. máj 2024

Pozri. Ja som zostala takto sama s tromi deťmi. Prešla som si všetkými fázami smútku, plaču a krivdy. A zrazu je všetko preč a cítim oslobodenie od človeka, ktorý za to nestál, aby som sa kvôli nemu trápila. Dcéra mi povedala, že máme krásnu kompletnú rodinu (aj bez neho) a to ma utvrdilo v tom, že je všetko tak ako má byť. A záujemcov mám plné hrste, môžem si vyberať. Ale práve mi je teraz nejak lepšie bez chlapa. Mám viac možností, než pri ňom. A to mám deti tri. Sú úžasné a držíme spolu. Ak už je to vyše roka a ty sa z toho nevieš dostať, tak to nie je úplne v poriadku. Mne to trvalo cca 10 mesiacov kým som sa z toho dostala a pochopila som, že je to vôl. Opustil krásnu rodinu. A podpora mojej rodiny, kolegov a kamarátov bola k nezaplateniu. Sú to úžasní ľudia, ktorí mi pomohli. Bude dobre, bude lepšie, ale musíš aj ty chcieť.

bittner
5. máj 2024

Žiaľ behá po svete veľa veľa veľa nezrelých mužov. A mnohé sme mali tú "česť" ich zažiť.

libusak
5. máj 2024

Mne je fantasticky a vyborne. Vobec ma nikdy nezaujimalo, co si kto mysli. Cim bude dieta starsie, tym viac si zacnes zivot uzivat.