Poraďte mi prosím, vidím, že striedavá starostlivosť ničí moju dcéru, ex mi nechce prispievať.

neznama1010
2. feb 2019

Ahojte maminy, z pochopiteľnych dôvodov som si vytvorila nový nick, nerieste prosím ci je alebo nieje diskusia dôveryhodna, nakoľko nieje dôvod si niečo vymýšľať.
Som rozvedená tretí rok, z manželstva pochádza 7r dcérka ktorá je v striedavej starostlivosti, nakoľko som súhlasila. Dôvody pre ktoré som so striedavou súhlasila sú také, že sa ex dušoval, ako si zariadi v práci iba ranné a poobedne (stále pracuje na 4zmeny) a ze ma malá vybuvane uňho zázemie. Odišla som zo spoločného bytu, na ktorý sme brali hypo. Lenže situácia sa za posledný rok zhoršila. Mala sa mi začala zajakavat, chodíme k nou k logopédovi a prišla som na to, že jej neprospieva spolunažívanie s jeho rodičmi. Hádky, bitky alkohol, vulgárne vyjadrovanie. Dotoho mi dcéra priznala že na byte nebývajú, jej otec ho dal do prenájmu. Oukey, to by som predychala, ale ze mi nechce dať ani cent z prenájmu, keďže ON spláca hypo, nie tak ešte aby mi prispel na malú. A to je ďalší dôvod prečo potrebujem aby prispieval. Po rozvode som si našla známosť, po celkom krátkej dobe som otehotnela, synček je na svete, má tri mesiace a jeho tatinovi preskočilo, dôvody sa mi písať naozaj nechcú, je to ešte čerstvé a bolí to. Takže ostala som tu na dve deti sama. Každé s iným, otcovia svoj život, ja bez peňazí, v prenajatom byte a otec malinkeho posiela 100e. Moja materská činí 320e. Takže príjmy mam cca do 450e a z toho len nájom 300e. Nehovorím o šekoch, škole, strava, plienky, oblečenie, drogéria... Našťastie je malý iba dojčený. Proste začínam byť zúfalá. Moji rodičia pomôžu stravenkami z prace, ale obaja sú čiastočne invalidný a je mi veľmi trápne od nich brať, no momentálne musím. Ale začínam sa pýtať prečo by som mala? Minulý rok som podala nový návrh na súd, pričom dcérka to tak chcela. Vyjadrila sa mi, že chce byť o jej otca iba keď ma voľno, pretože neznáša jeho rodičov. Popadlo to tak, že môj návrh bol vraj neopodstatneny keďže otec prejavuje záujem. Welcome slovenské súdnictvo... Nechala som to tak teda, vravím malej, všetko chce čas a tvoj otec to pochopí. Prešlo 3/4 odvtedy a pohlo sa to takým smerom, že s dcérou chodím už aj k psychologičke, nemôže mi spávať, o jej koktani nehovorím, aj keď je to lepšie, pár krát sa mi pocikala, je rozhádzana. V rukách mam už aj papier od detskej doktorky, kde absolútne odmieta striedavo starostlivosť a dcerkin zlý zdravotný stav. Ďalej mi idú robím psychologicky na ňu posudok, myslím ze bude v môj prospech. Druhý mesiac fungujeme tak, že si dcéru brava ex už iba dva volne víkendy do mesiaca a niekedy keď ma voľno v týždni. Zavolala som si ho na kávu s tým, že nemáme z čoho žiť a musí mi začať prispievať. Nechce ani počuť, vraj nebude živiť MŇA. Dement. Ďalej požadujem sumu 3000e z bytu, to je suma ktorú preukázať nemam ako, ale to boli peniaze ktoré som ako mladá stihla našetriť a investovala som do prerabky. Vysmial ma... Pri súdnom pojednávaní dokladoval príjem 1260e v čistom. Rozum sa mi pozastavil. Roky ustupujem iba, už dvom mužom, pričom my nemáme čo jesť a oni si chodia, fitka, dovolenky, autá atď atď... Prečo to tak musí byť. Potrebujem právnika, no ja ho jednoducho nemám z čoho platiť, oslovila som na nete pár právnikov, ževraj zadarmo. Neozval sa ani jeden. Ide mi o spravodlivost, získať dcéru do svojej starostlivosti, aby na ňu platil a par eur z bytu. Deti sú moje všetko, aj keď meliem z posledného, dávajú mi silu, robia ma šťastnou. No z toho neprežijeme a už čakať nemôžme, hanbím sa v akej sme situácii a ze som toto dovolila, ale asi niesom prvá ani posledná. Poraďte ženy na akého právnika sa obrátiť, alebo co mam vlastne robiť. Možno som nejaké veci zabudla napísať, rada odpoviem. Ďakujem za akúkoľvek radu a pomoc.

baklik
6. feb 2019

@zooeynka masiruje si ego... 😵 chudera, s prepacenim.

neznama1010
autor
6. feb 2019

@zooeynka
@baklik ďakujem vám aspoň za ako takú podporu, ja si uvedomujem svoje chyby a hlúposť, ja viem ze to mohlo byt ináč, ale skutočne ako ONA píše a snaží sa urobiť zo mňa špinu a nie matku, tak práve naopak, venujem všetko čas, lásku, energiu svojim deťom a robím pre to, čo je v mojich silách. Nepoznáte ma, nejdem robiť zo seba anjela, tiež som sa dopustila mnohých chýb, ale práve z toho teraz čerpám a chcem byt aspoň pre moje deti tou NAJ. No jednej veci som si teraz už vedomá, niekde hore to nejaká mamina písala, musím sa stať už mrchou, neprihliadat na tých chlapov, neustupovat, lebo takto som docielila iba ich aj ostatných výsmech.

ebi88
6. feb 2019

@zooeynka hej, ked jej nepovedali rodicia ako sa ma zit, a nepisem to kvoli nej, ale kvoli deckam co tymto trpia najviac, a nie kvoli peniazom, ale ok, budme s tym empticky. Ako to tu bude vyzerat ked len emapticky budeme, k takym nerozvaznostiam.. len horsie a horsie.

neznama1010
autor
6. feb 2019

@ebi88 prosím ta, naozaj ta prosím daj si už pohov 😉 ešte mojich bratov mi tu spomeň, lebo oni tiež mali dohliadnut na to, nech nikomu nikdy s prepáčením nerozkrocim nohy, keďže už aj moji rodičia sú tí zlí a si TOPKA 🤦‍♀️
Ešte raz a naposledy opakujem pre tvoj duševný pokoj a sladké sny, áno uvedomujem si ako som posrala možno život mojim deťom, ale verím ze nieje nič stratené, budem ich učiť aby neboli blbí ako ich mama a viem ze budu inteligentné a niečo aspoň oni dosiahnu ❤️

nikaeli
6. feb 2019

@neznama1010 neposrala si im zivot.. Vsetko zle je na nieco dobre 🙂 hlavu hore! To das!

neznama1010
autor
6. feb 2019

@nikaeli na nejaký čas majú možno život posraty, ale robím všetko aby nepocitovali akýkoľvek stres, tlak, smútok... Sme šťastná rodina bez otcov a peniažkov 😀🤭