Potrebujem súhlas otca na nejaký úkon súvisiaci s dieťaťom?

hjanka2
22. okt 2020

Dobry den, chcela by som sa opytat mamiciek pri akych ukonoch v súvislosti so starostlivosťou o dieta musel byt pritomny otec, resp.ci bol niekde vyzadovany jeho podpis alebo pritomnost, pokial je uvedeny v rodnon liste. Pre vysvetlenie situacie: otec bude zapisany v rodnom liste, ale nechce mat s matkou a dietatom nic spolocne, preto moja otazka znie ci matka bude niekde v buducnosti potrebovať jeho vysloveny suhlas(podpis/pritomnost) napríklad v skole, skolke alebo hocikde inde a tympadom by jej vznikli problemy,keby ho nevie kontaktovat alebo by jej suhlas odmietol dat.

sonetta
18. jan 2021

@horalka1986 fuha, tak všade je to inak. Ja som s týmto problém nemala, na zápise som bola s dcérou sama. Zástupkyni som povedala, ze sme rozvedení, mala je zverená mne.ex vtedy nemohol ísť na zápis kvôli práci.
Je to trochu postavené na hlavu, lebo napr.ak rodič pracuje niekde na turnusy v zahraničí, tak ako ma prísť na zápis, keď nemôže. Sú aj také prípady. 🤷‍♀️

simca06022011
18. jan 2021

@sonetta mna by skor zaujimalo, ci to takto do dokonalosti nedotihla konkretna skola *riaditelka*, lebo nestretla som sa s tym nikdy nikde, ze by s deitatom isli obaja rodicia niekam POVINNE. Casto som sa stretla s tym, aj v inych oblastiach, ze niekto chce byt "pre istotu" prisnejsi a pedantnejsi ako je nutne... Jeden zakonny zastupca a vybavena vec... mojho by som tam nedotiahla ani zeriavom... Po tejto teme som to aj s kamoskou prebrala a nespomenuli sme si na nic taketo, na zapise u nas v skole ani enboli deti s dvoma rodicmi.. presne si to pamata, vykecavala som sa s mamami na chodbe, lebo na chvilu si deti zobrali na pochod skolou...

horalka1986
18. jan 2021

@sonetta vies co, my ideme teraz znova na zapis a chystam sa to odignorovat. Exa nezavolam. Oni mi to minuly rok aj odovodnili a podla zakona mali pravdu ale pride mi to uplne nelogicke aby otec ktory s dietatom nezije rozhodoval o tom kde dieta bude zapisane.

sonetta
18. jan 2021

@horalka1986 to máš pravdu, ved si zober, že kolko otcov sa nehlási k dieťaťu. Ako to ma ta matka riešiť? Nechápem, prečo niektorým nestačí iba doklad o zvereni dietata