Presťahovali by ste sa sama s 2 deťmi do Španielska?

14. apr 2024

Presťahovali by ste sa niekto sama s 2 deťmi vo veku ZŠ do Spanielska? Reč viem a deti by sa naučili rýchlo. Sú šikovní, o nich sa nebojím. Bojím sa jedine toho, že by som si našla iba malo platenú prácu, musela by som viac pracovať než tu (v Západnej Európe) za aj na tie pomery horší peniaz. Už som tam kedysi ako študentka žila a cítila som sa na správnom mieste v Južnej Európe. Keďže aj zo Slovenska sa chce veľa ľudí sťahovať, mohli by sme podiskutovať a podporiť sa

autor
14. apr 2024

@tenerifka to ma dobrú cenu dcera. Ja som platila za izbu pred 15 rokmi 400€ v Madride (piramides) a kamoska, čo bola viac centrálne už vtedy nejako podobne ako tvoja dcera. To je jasne, že byty sú menšie rovnako ako v Paríži a podobných veľkých mestách. To mi vždy bolo celkom jedno, keďže sme rovnako ako oni radi vonku

autor
14. apr 2024

@martinmmartin vidíš, ja chcem niečo mimo bežného migračneho modelu, ale je aj veľa ľudí, ktorí robia inak. Poznám aj mladých ľudí odtiaľ, čo veľa pocestovali a usúdili, že nikde nie je lepšie a žijú tam spokojne životy. Su to aj funcionário, aj vo firmách, aj umelkyňa. Možno ťažšie než v DE, AT, NL a pod., neviem, obavám sa.
Ďakujem najmä @olimuc, toto by mohla byt aj moja cesta s tými nemeckými firmami. To je tiež moja doména. Rada počujem, že sa dá zohnať niečo aj na diaľku. Super!

amelia89
14. apr 2024

@tenerifka tak ked zijes niekde kde mas 2 male deti a ziadnych starych rodicov,HO je spasa. Nasi kamarati viaceri byvaju v madride, maju 3 izbove byty a nikto neplati pod 1900€ najom. Ale samozrejme je to aj o stasti a hladani.
No a uz len dodam ze ja porovnavam Praha - Madrid. Neviem porovnat Slovensko-Valencia ani nic ine,iba pridavam iny pohlad. Ked porovnam napr mojich svagrovcov tak oni by bez starych rodicov neviem co robili v Spanielsku, maju 2 male deti ktore su chore kazdy druhy tyzden.

olimuc
14. apr 2024

Samozrejme, ze sa da … CV na InfoJobs a cez App sa zapises. Oni sa niekedy ozvu … mne sa ozvali 4 so 7 , potom som sa na to vykaslala. Funcionarom byt nemozes, kym nemas obcianstvo … neviem kedysi ani novospanieli nemohli byt napr guàrdia nacional ani mossos .. neviem ci je to tak stale. Ale da sa zamestnat v normalnej firme vo VW sa zacinalo normalne o 8 a domov o 17.00, Teraz mozes prist na 4 h do officu a zvysne dorobis doma 🤷🏻‍♀️ … kedze mladsi bez zavazkov su stale v office, pre starsich neostava miesto takze 4-5 h do tyzdna staci … obcas ani to netreba … hodiny mas od pracovat x a ci robis o 4 rano alebo o 10 v noci je na tebe … na OCR sa nechodi … aj tak si doma, rovnako to je aj DE a co viem aj na Svk …Seat ma este viac vyhod …

autor
14. apr 2024

@amelia89 moje deti našťastie nebývajú choré, ale verim, že HO je dobre mať vzdy

autor
14. apr 2024

@olimuc 👍👍👍

autor
14. apr 2024

@olimuc už teraz táto diskusia priniesla viac než boli moje očakávania. Zo ♥️ ďakujem, aspoň môžem niečím začať

simona20201309
14. apr 2024

A čo na to tvoje deti? Žiaci ZS už by vedeli povedať svoj názor, nie?
Nemajú tu starých rodičov, kamarátov, bratrancov, spolužiakov?
To som jediná ktorej sa toto zdá trochu sebecké?
Prepáč, ale.keby si bola bez záväzkov, poviem ti chod, ani nerozmýšľaj...
Ale sama.s 2 deťmi? Obrovská odvaha.
Poznám rodinu ktorá sa po roku vrátili. Podmienky hrozne, deti tam boli nešťastne.
Ak sa vám tam nebude páčiť, opäť sa vratite?
Takto budeš deťom trhať kamarátske putá, istoty ako ne napríklad domov...
Môžem vedieť koľko máš rokov?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
14. apr 2024

@monsterablue nevidím jediný dôvod s tebou preberať mňa, ja som temu nezakladala ani nepotrebujem radu. Len poznám prípady kedy sa rodicia rozhodli takto experimentovat a deti boli nakoniec len obeťami. Jazyk sa v dnešnej dobe naučí každý, kto chce. Vycestovať môžu ak sa raz rozhodnú a jazyk si zdokonalia ako mnohí mladí ktorí si odišli zarobiť.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
30katrusa40
14. apr 2024

S čo deti? Aký majú na to názor ? Či sa musia prispôsobiť a hotovo.

lucik194
14. apr 2024

no neviem ako je to so statnou spravou teraz, nezijem tam, ale v minulosti som robila s ludmi co robili pre stat, teda rozhodne nemali spanielske obcianstvo (ale boli odbornici vo svojom fachu, velmi dobri), juhoamericania

luccija
14. apr 2024

@simona20201309 pre deti to je len plus do života.Spoluziacka mojej dcéry žili v Egypte, Dubai, Juhoafrická rep, a teraz USA má také zážitky, že pol dediny to za celý život nezažije.Teraz má 17 r a cestujú od 5 r.Deti su prispôsobive a toto je vec, ktorú by mala rozhodnúť ona ako rodic

autor
14. apr 2024

@simona20201309 staršie dieta tu ma kamarátov v škole, ale práve konci 4. ročník ZŠ a musi meniť školu tu v tomto školskom systéme. Toto dieta ma nahovára… druhé dieta ani tak nemá nejaké pevnejšie priatelstva ešte. Vlastne ani prvá nemá nejakú “naj” kamarátku, skôr milión kamarátov. A ti bližší aj tak nejdú dalej na rovnakú školu. Okrem kamarátov tu nikoho nemáme. Dedkovci sú na Slovensku a nad tým vôbec neuvažujeme. Ja hľadám niečo v zmysle najlepšie pre celú našu rodinku.

veselo_neveselo
14. apr 2024

Jedine ak by som mala uspory take, ze ma par mesiacov, ci neuspech, nepolozi. Prip keby som tam mala uz pracu s dobrym platom.
Inak ani nie...

autor
14. apr 2024

@veselo_neveselo okrem ineho este by som mohla mať nárok na podporu v nezamestnanosti na začiatok po tých odpracovaných rokoch, ale to si musím pozrieť, ako to funguje takto cezhranične v EU, lebo som to ešte nevyužila zatiaľ

kulumulu123
14. apr 2024

Isla a bez vahania ak mas nejake peniaze na zaciatik aspin na 2/3mesiace ze to utiahnes tak ano.. Ale ja som zasa typ cloveka ktory ak pitrebuje nutne vylepsit rozpocet nemam problem aj popri praci upratovat byty aj s VS...

veselo_neveselo
15. apr 2024

Mozno ano, ale pocitaj s tym, ze cezhranicne budu mat podmienku, aby si aspon minimalnu dobu uz v danej krajine pracovala predtym, nez ti vznikne narok na vyplacanie podpory v nezamestnanosti.

akje
15. apr 2024

Ahoj @autorka 🙂 a mala by si moznost pracovat zo spanielska na home office to, co robis?
Vyzeras byt sikovna, aj jazyk mas, financne vies vykrit celu domacnost aj starostlivost o deti. Mozno by bolo fajn najst prilezitost pre pracu online pre slovensku firmu a odtial pracovat Ci to nepripada do uvahy?