Rozvod a starostlivosť o deti

tyna1212
28. okt 2018

Ahojte chcela by som vedieť či tie ktoré ste rozvedené ako ste do návrhu uviedli specialne/ mimoriadne dní kedy a ako si ich bude ex brať napriklad cez letné prázdniny? Keďže materskú mám len do apríla plánujem sa zamestnať takže deti si bude musieť brať o nedele večera do nedele večera. Myslíte že to môže tak byť ob tyzden?

pribinak
28. okt 2018

Vsetko je vec dohody, môžete sa by dvaja dohodnut este pred pojednávaním a dat vlastný navrh

arasidka123
28. okt 2018

@pribinak my máme určené že deti idú k ex prvý víkend v mesiaci..aj to len keď si nájde čas...a prázdniny rozdelené napr parny rok mám jesenné ja..nepárny on..Vianoce tiež podľa parného neparneho a letné sú dva týždne v júli po sebe a dva v auguste..

tyna1212
autor
28. okt 2018

Áno áno aj my tak, pojdenavanie máme o dva týždne, tiež som to dala na nepárnu víkend a v parnom v nedeľu od 10-18 hod. A chcem to dať napríklad v roku 2019 (nedeľa)30.jun od 18:00 do (nedeľa)7.jula do 18:00, potom zase 14.jula od 18:00 do 21.jula do 18:00....neviem či to tak môže byť. Keďže budem už pracovať neviem ako by sme to riešili v pondelok

jamimka
28. okt 2018

@tyna1212 preco sa nedohodnes s exmanzelom? Ako vies, ze presne v ten den budes pracovat, alebo ci dieta nebude chore? To len tak ma napadlo. Ved si napiste dohodu, neobmedzený styk s detmi, nikto ho ani neprinuti ani nezakaze byt s detmi, ak chce.

ela2710
28. okt 2018

@tyna1212 moj byvaly so mnou spravil rodicovsku dohodu, sud nam ju schvalil bez problemov, ma deti kazdy neparny vikend a ostatne podla dohody, je pracovne dost vytazeny, cez leto ich ma max. tyzden a aj vikendy sa vela krat prehodia, podla toho, ako sa dohodneme....toto sa naozaj neda nejako detailne dohodnut uz na sude, moze vam do tychto planov prist velmi vela veci...

tyna1212
autor
28. okt 2018

Chápem žienky, len viete. My ako ženy a matky MUSÍME riešiť neustále deti, neustále....a chlapi to majú v živote tak jednoduché....na mňa nik neberie ohľad či nepotrebujem pomoct, či ísť k lekárovi, či veci podobné. A s ním sa nedá dohodnúť keďže je psychiatrický pacient je dosť impulzívny, taktiež má poruchu osobnosti takže má časté zmeny nálad a ja sa mu nebudem dokonca života prispôsobovať kedy to jemu vyhovuje a kedy nie. Aj ja som predsa len človek. Svoje deti milujem ale chcem mať aj čas pre seba a daný či sú deti choré či nie. Aj on sa o nich môže starať predsa keď sú choré

jamimka
28. okt 2018

@tyna1212 nemas rodicov? Zase nebudes pracovat nonstop... A ano, deti su hlavne nase, otcovia sa radi zbavujú povinnosti, ale nikto im neprikaze sa o nich starat, veru, ani sud. Jedine alimenty. Ale je aj vela otcov, ktorí s detmi chcilu byt a maju od matiek odopierany styk. Podľa mna ti sud nevyhovie v presnych datumoch. To je blbost

ela2710
28. okt 2018

@tyna1212 no chvalabohu to funguje presne tak ako pises, mne je smutno za detmi aj ked su prec na vikend :D chodim na VS, pracujem a obcas zajdem aj von s kamoskami 🙂 okrem toho praca sa ti moze zmenit, potom budes zas na sude menit datumy? ..... naozaj sa budete musiet dohodnut.... a ak je psychiatricky pacient a je az taky impulzivny, nebojis sa o deti?

tyna1212
autor
28. okt 2018

@ela2710 nie nebojím s deťmi ma dobrý vzťah to len my si nevieme vyjsť v ústrety

pribinak
28. okt 2018

Uvedomuješ si, ze budes si musiet urobiť plán aj bez neho? Ze to ze bude mat právo byt s detmi v nedelu este neznamena, ze on ho aj využije?
Ja byt na tvojim mieste, rozmýšľam ako zabezpečiť deti, lebo vo urobíš ak nepride?
Vies ty mas dost špecifické požiadavky, no neviem

tyna1212
autor
29. okt 2018

@pribinak právnička mi tvrdí že to tak aj na byť lebo inak si to určite súd sám

maciatkolulu
29. okt 2018

@tyna1212 ale toto bude iba tvoj návrh,píšeš,že aj on ma povinnosti nie len ty,tak prečo si myslíš,že tvoj navrh bude konečny😃aj on bude mať svoj. A ako ti už písali na papieri to byť môže,on prísť nemusí.... takže najlepšia je dohoda. A ak je psychiatrický pacient ako píšeš,tak je to zaujímave, pretože si to napísala,že s ním sa kvôli diagnóze nedá ale s deťmi sa dá....časté zmeny nálad má iba pri tebe😂? Mne sa zdá Že pri rozvodoch sa často stávajú všeobecné z ľudí psychiatrickii pacienti😂

tyna1212
autor
29. okt 2018

@maciatkolulu nie psychiatricku navštevuje od mala, avšak mi to pred sobášom nepovedal až po 5 rokoch manželstva a dvoch deťoch. Myslíš že to je normálne? Ide o komunikáciu.....že aj sa mu snažím stále prispôsobiť a aj tak som zlá a za 10 minút mi volá s krikom.....to je pojazdné keď spolu voláme vždy si niečo nájde. Neviem prečo ten posmeškársky smajlík ale je to tak pokiaľ niekto nehrá tak ako chce tak vyšiluje

mogaa
29. okt 2018

@tyna1212 v každom prípade to budeš mať ťažké... Toto ide o návrh, súd môže stanoviť iný čas...A sme ľudia zase nečakaj že ak bude mať priniesť deti o 18:00, tak ti ich vždy presne o 18-tej aj prinesie....Môže ich priniesť poobede, rovnako ako aj o 19-tej....Na tvojom mieste sa snažím s ním dohodnúť a výsť mu v ústrety....Tým že si budete robiť napriek - tak si to odnesú len deti...A on to bude riešiť cez deti. Nepríde si pre ne v piatok ale v sobotu alebo nepríde vôbec...ak budú deti choré, tak pre ich dobro si ich nezoberie a pod....najlepšia je naozaj dohoda a prispôsobenie sa,,,ty budeš maž aj problém ked nastúpiš do práce, očr nebudeš môcť čerpať stále, teda ak si chceš udržať prácu....jednoducho ty sa mu budeš musieť prispôsobovať či budeš chcieť alebo nie....Tie prázdniny ani nepočítaj že ak bude mať stanovené mať deti od nedele do nedele, že to bude dodržiavať. Ak spolu nevychádzate môže pre ne prísť miesto nedele v pondelok a kedže má mať ten týždeň deti, tak mu ich musíš dať - lebo v nedelu nemohol...Treba sa s ním jednoducho dohodnúť, že spory sú medzi vami ale čo sa týka detí, nebudete si robiť prieky ale budete si vychádzať v ústrety...Určite nevyšiloval celý čas manželstva kedže si s ním vydržala a prvých 5 rokov ťa ani nenapadlo že je psychiatrický pacient(kedže máte teda 2 deti).....Teraz vyšiluje z teba, nie z dignózy(stres, rozvod,hádky..), ale jeho to prejde....Naozaj sa s ním snaž vo všetkom rozumne dohodnúť, ak mu budeš robiť ty teraz prieky napr. pri delení majetku, neskôr ti to bude vracať on pri deťoch....Tým nechcem povedať že máš súhlasiť uplne so všetkým len ak sa nebude dať dohodnúť(alimenty, majetok) tak sa zbytočne nehádajte ale nechajte rozhodnutie na súd, detto by som na neho nehádzala špinu na súde a nerobila z neho psychopata - lebo ak by ním bol tak s ním nevydržíš tak dlho a nemáte 2deti...a je rovnako možné že sa ti po rozvode sekne a pre deti si príde 2-3x do roka a ty sa staraj.