Slobodné mamičky - ako to zvládate?

23. júl 2022

Mile zeny, chcela by som sa opytat, ako zvladate zivot slobodnej matky. Zial, som sa ocitla v tejto situacii pred par mesiacmi a mam pocit, ze cim dalej to zvladam menej. Som dokonca cim dalej tym viac neprijemna na ludi, bez nalady, hocico ma rozculi.
Dieta ma akurat obdobie vzdoru a som s nim sama na rodicovskej. Mam pocit, ze len prezivam a nezijem.
Pomoc od byvaleho partnera je nespolahliva. Rodina byva daleko. Co sa da, posuvam na cas, ked dieta spi. Varim, vynasam smeti, zapinam umyvacku a pracku, sprchujem sa az po 20:00, ked zaspi. A kym ja idem spat o 23:00, tak sa nezastavim. Cez den sa malicky len vesia po mne alebo mi berie veci z ruk. Vraj neskor to bude lepsie. No ja si neviem predstavit, ze budem chodit so prace, jeho nosit do a zo skolky a mam cas na nieco len vecer a cez vikendy. Teraz aspon zoberiem nakup do kocika, ale co potom. Budem mat v jedej ruke nakup a v druhej dieta, ktore chce ist inam ako domov?

Napiste, ako vy zvladate bezne denne aktivity s detmi. Ako vyzera Vas den ci tyzden, pokial mate este male dieta. Co Vam pomohlo zvladnut to? Dakujem.

autor
25. júl 2022

@tarvika dakujem kranse. Presne v tom kritickom veku mam dieta. Inak bolo to ok, ked si mala dieta so sebou, ked si sama potrebovala ist k lekarovi? Nemali cudne poznamaky?

autor
25. júl 2022

@kubkovamama wow. To je super, ze mas uz teraz peknu rodinku a ze si to tak dobre zvladla. To mas pravdu. Verim, ze to zo mna spravi silnejsiu zenu. Aj ked sa momentalne citim slabsia ako vsetky ostatne stastne mamicky.

autor
25. júl 2022

@bessie12 uff. Tak toto je silny pribeh! Dakujem krasne, ze si mi to napisala.

autor
25. júl 2022

@ariesi tak to si zatial ani neviem predstavit, ze pojdem sama na nakup. Ale mas pravdu, ze raz to iate pride. A toto je len obdobie, kedy treba viac zabojovat.

autor
25. júl 2022

@dagmarovita dakujem pekne. Ja hovorim anglicky a nemecky plynule. Zila som v zahranici, mala som tam dobru pracu a teda viem si situaciu so Slovenskom velmi dobre porovnat. A teda mne to nevychadza, ze tam je to pre slobodne matky lepsie. Clovek viac zarobi, ale aj minie pokial chce mat urcity standard. A o byvani vo vlastnom nemoze ani snivat.

autor
25. júl 2022

@fodorka spolubyvajuceho 😁 dakujem krasne za pribeh a povzbudive slova. Snad bude dobre. Len teraz to tak vnimam, ze moje idealy a sny sa rozpadli.

autor
25. júl 2022

@aylinn toto je velmi mile. Dakujem. To spolocne kupanie mame aj my niekedy. A aj mna taha, ked si chcem lahut.

bessie12
25. júl 2022

Ono sa udialo viac veci, ale nebudem tu vsetko pisat. Tiez som utiekla od tyrana a alkoholika, len s tym rozdielom, ze deti sme nastastie nemali.

autor
25. júl 2022

@bessie12 tak to je super, ze si sa ho zbavila. Verim, ze uz teraz mas svoje stastie alebo to stastie najdes. Priala by som ti to po tom vsetkom zlom.

bessie12
25. júl 2022

ked tak sa na to spätne "pozriem", tak som stratila niekolko rokov zivota s ch***m. Lutujem, ze som ho vobec poznala a ze som si s nim nieco zacala, ale bohuzial niektore veci v zivote nevieme ovplyvnit. Teraz mam priatela, ktory je pravy opak mojho ex a sme otvoreni svadbe aj babatku 🙂

tarvika
25. júl 2022

Úplne normálne to všade u lekára berú a poznámky žiadne nikdy neboli