Som slobodná matka a už tú bolesť neviem vydržať

27. feb 2024

Som slobodna matka- znie to priserne..pre mna je to tragedia a osobne zlyhanie..nechal nas, je tomu par mesiacov a ja som sa snazila zit dalej ale nejde to, strasne to boli to sklamanie, do vztahu som dala vsetko co som mala, vsetko..mala som poporodnu depresiu, vrcala a kricala som na kazdeho, potrebovala som podporu, nedostalo sa mi nicoho, odkopol nas ako odpadky, ako nadbytocne veci..neviem sa s tym zmierit, placem kazdy den a uz nevladzem
Reci typu zi pre dieta( zijem inak by som tu uz davno nebola), o dieta je maximalne postarane, milujem ho, ma vsetko co potrebuje, reci typu niesi prva ani posledna ma nezaujimaju ine zeny mna zaujima a trapi, ze sa to stalo mne, preco ja? Preco sa to stalo mne? Preco?
Nikto nas uz nikdy nebude chciet, sice mam skvele vzdelanie a pracu, ale niesom ziadna modelka, nikto ma uz nebude chciet a toboz s dietatom, nikto nechce kukucku, investovat cas do cudzieho dietata, ostanem uz navzdy sama- je mi z toho pomyslela az na vracanie
Mam cely zivot zniceny, cely zivot a ja neviem ako dalej, neviem takto dalej zit, nevladzem uniest to ponizenie, tu zradu, bolest..nevladzem uz, kazdy den je len utrpenie..

autor
27. feb 2024

@minenkak nehladam
Len som konstatovala do buducnosti

minenkak
27. feb 2024

Sa vysporiadaj s minulosťou a nerozmýšľaj na budúcnosťou,žiť môžeš aj tak len v prítomnosti,aj tak si sú už dosť dní zničila rozmyslanim ,nad tým čo mohlo byt a nebolo a či možno bude a aj tak nebude.Zajtra vstan a ži,aj tak jediný človek, čo môže niečo s tvojím životom spraviť si ty,nik iný, všetko ostatné sú vyhovorky

dominikamacakova
27. feb 2024

"ostanem uz navzdy sama- je mi z toho pomyslela az na vracanie" @autor to si vážne až taká nadržaná? Alebo si nesvojprávna, že potrebuješ osobného asistenta? Alebo chudera, čo potrebuje mužovu výplatu? Nechápem...

taksomtu
27. feb 2024

Pridávam sa k väčšine názorov- jednoznačne vyhľadaj odbornú pomoc kvôli sebe a dieťaťu. Potrebuješ sa vyrozprávať psychológovi a ten ťa správne nasmeruje, pomôže...čím skôr, tým lepšie...k zvyšku sa nejdem vyjadrovať, len uvediem, že poznám ženu, ktorá má 4 deti s 3 rôznymi mužmi, na svoj vek vyzerá normálne a aj napriek tomu si teraz už v strednom veku narazila na jej pomery nadštandardnú partiu a je z nej šťastne vydatá žena, podobných prípadov mám v okolí viac,len teda táto vyniká.

ronie338
27. feb 2024

Poporodna depresia nie je sranda. Ja som ju nemala ale mam iné psychické problémy na ktoré sa liečim už roky. Bola som istú dobu v stave keď som sa rozišla s jedným priateľom, že si kvôli tomu nenájdem nikoho a už vôbec nebudem mať dieťa. Mala som pocit ze som poškodený tovar. Ale ten rozchod bol najlepšia vec v mojom živote. Presťahovala som sa, nasla si lepšiu prácu a mam priateľa ktorý na aj v najhorších chvíľach podrží. A to naozaj. Lebo keď nezdupkal po mesiaci co sme boli spolu, boli sme na ceste k našim kde sa mali zoznámiť a ja som v polke cesty dostala záchvat úzkosti, musela som si dať xanax a zvyšok cesty som mu spievala prší prší, tak som vedela ze on so mnou zvládne všetko. Ani pre mňa začiatok materstva nebol najľahší. Ale mala som jeho podporu. Keď som zavolala s plačom ze malý plače, do pol hodiny prišiel utíšil malého a potom mňa. Hovoril aká som skvelá mama a žena a že malý je krásny a dobre sa oňho starám a veľmi to pomohlo. Zdvihlo mi to sebavedomie ze naozaj zvládnem sa oňho postarať. A keď to táto podpora chýba, nečudujem sa že si vracala a bola podráždená.aj ja to mávam. Ale on ma nechá sa vyburit a potom keď sa ukludnim si to vyrozpravame co ma rozčuľuje a prečo. Riešime to spolu. Môj otec nechal pred rokom mamu kvôli babe ktorá je odomna o 2 roky staršia. Mama chytila depky, ale silné, chcela sa 2x zabiť, ale volala sestre a ta keďže býva len hodinu od nej šla k nej a spolu ku psychiatričke. Teraz po roku mamka len kvitne, behajú za ňou chlapi odkedy sa s tým zmierila a začala si uvedomovať ze jej je bez neho lepšie. Keď sme šli na dovolenku plakala lebo prvý krát vybavovala bez hádok, nikto jej nenadaval a podobne. A podržali ju aj priatelia a rodina, paradoxne aj otcova. Mamka ma 52 aby si si nemyslela, nie je to modelka ale normálna žena a keď ti poviem ze ma teraz viac napadnikov ako ja pred 5rimi rokmi q 20 kilami menej ver tomu. Mala už aj vzťah a co mame kamaráta rodinného asi 20 rokov začal na ňu žiarliť. A idú za ňou aj mladší. Ale musíš si prejsť všetkými fázami smútku. A tam ti nikto nedá zázračný liek a riešenie, musí to všetko preboliet, zistíš ze chýba nebola len to ze si mala poporodnu depresiu, ale aj to ze on sa nechcel prispôsobiť novým okolnostiam. A nakoniec zistíš ze je to len srab ktorý sa nechce vzdať svojho pohodlia a takého ti k životu netreba. Alebo sa nájde niečo iné. Poradím ti len ak nemáš psychológa nájdi si nejakého. Len sa vyrozprávať niekomu cudziemu veľmi pomáha. Možno ti poskytne nový pohľad na situáciu, poradí, nebude ta odsudzovať a nebude hľadať tvoje chyba.

mimir22
28. feb 2024

Aj keď ta ine zeny nezaujímajú, mna tiez opustil chlap tehotnu. Predtym priatel tragicky zomrel.
Takže mam teda riadnu smolu.
Ale neľutujem sa ani trochu tak ako ty. Dôležitý je prístup a zivot nekončí tym,ze sme slobodne matky. Ti chlapi,co opustia deti a nezaujímajú sa tak asi nestoja za vela.
Poznam ženy, ktoré majú 2,3,4 deti a nasli si chlapa a veru žiadne modelky. Ako nadväzujú vztahy s detmi to nvm ale myslím,ze keď budeš chcieť chlapa tak si nájdeš ale najprv daj seba dokopy. Vyznie to pateticky no daj tomu čas,bude to lepšie.

michaela329
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. feb 2024

@mimir22 kszdy to preziva inak

mimir22
28. feb 2024

Mala som aj ja depku v tehu z toho,jasne, ze som bola nešťastná ale svet sa nekončí. Chce to cas

liliana8
28. feb 2024

Zameriavas sa len na svoju bolest...a co tvoje dieta? Aky bude jeho zivot bez otca? Zameraj sa na neho, aby si svoju bolest preklenula laskou. Nie nezdravo sa upnut na dieta, ale milovat ho a byt tu pre neho, aby mu ostala aspon mama. Lebo co s nim bude, ak to nezvladne ani ona? A este si uvedom to, ze keby ten muz za to stal, tak vas nikdy neopusti. A ak vas opustil, tak asi taky skvely nebol a nestoji za to, aby si sa pre neho nicila. Aspon mne pomohlo uvedomit si tieto 2 veci, ked sa to stalo mne.

liliana8
28. feb 2024

@kosican1 Zeny trocha ludskosti a empatie.

marla19
1. mar 2024

Ahoj tiež som slobodná matka , je to síce už dávno ale bolo to ťažké....kto nezažije nepochopi....neboj bude lepšie časom tiež som mala takéto myšlienky...A po rokoch som na seba hrdá že som to zvládla sama ...Zo syna vyrástol super človek máme veľmi dobrý vzťah napriek tomu že svojho otca nikdy na vlastné oči nevidel ( nie s mojej strany ) Ale ako som písala bolo to ťažké a viem že to syna aj trápi ale vyrovnal sa s tím....Veľmi ti držím palce a ps: Musíš ostať na tomto svete pre tvoje dieťa 😉

vladinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kellhaed
11. mar 2024

Viem ako sa cítiš. Som slobodná matka 2 deti ....nás nechal pred 4mi rokmi.... 3 ďalšie boli ako z hororu.
Ale neboj; odo to prejde ....musíš sa naučiť si vážiť seba . Nie si modelka no a čo? Co všetky sú? Ani ja nie som ....a neboj sa; ak budeš chcieť mať nového partnera nájdeš si ho; len si potrebuješ zahojiť a prežiť túto ranu.
Ono to nevypoveda len o tebe .... ale aj o ňom....aký je; aký mal byt a nebol.... opustil ta človek co ti nechcel byť oporou....je to jeho chyba; že nevedel co v tebe mal a teba podporiť. Urobil rovnako chýb ako ty....ale to neznamená; že ty si zla alebo pokazená ....si rovnako žena ako mi všetky... nikdy nevieme; ci naše vzťahy vydržia alebo nie.
A takto on uvoľnil miesto pre niekoho; kto si ta viac bude vážiť; kto ta bude vedieť podporiť....atď.
A ten niekto príde....ale najskôr sa musíš dat dokopy. Si dostatočne dobrá aj s väčším bruskom; aj keď máš občas nervy a vybuchnes; aj keď nevládzes a doma máš bordel ....
Si práve tak dobra; aká máš byť. Ale to neznamená ze nemôžeš a nepotrebuješ na sebe pracovať. Pracuj ....cvic ak potrebujes; uč sa niečo nové ak potrebuješ....zdokonaluj sa ....preto aby si mala zo seba lepší pocit a potom z teba bude vyžadovať aura; ktorá ti pritiahne toho pravého.....a možno tvoj bývalý ešte olutuje ....
A hlavne sa najprv musíš uskladniť. Ale aj to príde; možno zajtra ; možno o mesiac a možno neskôr....
To všetko si dlžná ty sama sebe ; tým ovládnes to; aby to bolo lepšie. ...takže sup sup ; urob niečo pre seba...možno ako prve; sa na seba v zrkadle usmej a povedz si; že dosť dobrá aj pekná si 😊

kittykat22
11. mar 2024

Preco by si zostala sama? 🙂 Nezostanes. Daj si klud a pohodu. Mas kamaratky alebo rodinu ktora pri tebe stoji? Dufam, ze na to niesi teraz sama - to by si mala velmi velmi tazke. Chodis niekde s inymi matkami - napriklad park, kava, vecer prist na film a chipsy a deti na prespavacku. Mrzi ma, ze ti to nedopadlo ale ver mi, ze je vela muzov ktori maju zaujem o zenu s dietatom. Kolko mojich kamaratov si zobralo za partnerky alebo manzelky zenu s dietatom a su spokojna stastna rodina. Nebud smutna. A hlavne nepodliehaj iluzii, ze zeny ktore zostavaju vo vztahu su uber stastne. keby si vedela ake percento matiek zotrvava vo vztahu s nasilnikmi, alkoholikmi a chronickymi nevernikmi len koli detom. Uprimne, radsej byt sama a mat sancu na druhy vztah nez byt s nejakym trotlom. Neklesaj na duchu. Zatial si zariad fajn socialny zivot a ked pride vhodny partner tak nielen ze budes mat znova rodinu ale este budes mat aj fajn zazemie v okoli.
Inak slovo kukacka som pocula naposledy niekedy v roku 1991 :D:D:D To bola este doba ked sa na slobodne matky pozeralo cez prsty. Dnes je to uprimne vsetkym uplne jedno.

autor
13. mar 2024

Bojim sa riesit psychologa psychiatra aby to raz ten debil nepouzil voci mne
Cele mesiace som ho prosila, nepomohlo
Teraz mi povedal ze uz si buduje iny zivot, ma inu ze u, k nam sa nevrati a nema nas uz rad..
Zosypala som sa zrevala sa kebyze nedosiel moj otec asi sa normalne proste hodim cez balkon
Teraz sice placem a vela a je mi smutno ale bude nam dobre, raz nam s dietatkom bude velmi dobre
Len potrebujem este cas ale bude nam raz velmi dobre viem to
Kludny pokojny zivot vo svojom buducom byte kde budeme mat s dietatkom domov nas domov nase utocisko pocit bezpecia a bude nam dobre

reddflowerlife
13. mar 2024

Dúfam že o vyživne si poziadala

autor
13. mar 2024

@reddflowerlife cakam na podpis rodicovskej dohody aby sa podal papier na sud na zverenie do mojej starostlivosti
Plati, vyzivne si urcil sam ale je to nadpriemer ako mi bolo povedane od pravnicky

mane01
14. mar 2024

Je to mozno teraz tazke pre teba, ale skus sa focusovat na tie pozitivne veci: mas zdrave dieta, mas zdrave ruky, nohy… mas strechu nad hlavou, … nepozeraj sa desiatky rokov dopredu, ked ta buducnost desi. Snaz sa riesit den po dni, a brat veci rutinne ako pridu. Ked sa trochu spamatas, mozes sa pohnut dalej. A to, ze nikto nechce zensku s dietatom je hlupost. Bratranec si vzal zenu s dvoma detmi a teraz maju tretie. Decka ho maju radi, on ich tiez ako svoje…

menolukas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz