Som vydatá a pritom som sama

lotka12345
22. apr 2019

Ahoj, potrebujem radu, alebo možno vypočutie? Možno to potrebujem len dať von...
Som vydatá 7 rok, máme jednu dcérku a ďalšie dieťa na ceste. Ale som sama, mám muža, ale som sama. Otec je z neho skvelý, pre malú spraví prvé - posledné. Aj kvôli tomu sa často hádame. Ja niečo poviem, zakážem a on mňa pred malou zhodí, zastane si ju, čo zakážem, on dovolí a ešte to pred malou okomentuje, že prečo by... Ďalšia vec, je chladný, malú nemá problém stískať, mňa áno, príde z prace, dá mi pusu a to je všetko.... Stále mu hovorím, že potrebujem, aby mňa objal... Ale nie. A samozrejme sex, ten vlastne nieje žiadny, vyhovára sa, že sa bojí aby bábu neublížil, to isté mal aj u prvého tehotenstva, potom sa bál ešte rok po pôrode. Viem, že mňa nepodvádza... Neviem ako ďalej, je mi hrozne, vždy to na mňa raz za mesiac príde, poplačem si...
Mam pocit, že žiješ s malou a nie so mnou, ja som dobrá len na varenie, žehlenie... Proste som len doplnok do domu

amelie2017
22. apr 2019

@lotka12345 prepac, neporadim, len nechapem, preco si opat otehotnela, ak sa sprava ako sa sprava.

catherinah
22. apr 2019

Na zaklade coho si si ista, ze nema milenku?

lotka12345
autor
22. apr 2019

@amelie2017 bolo to neplánované, ako sa hovorí, zadarilo sa. Ale dieťatko sa teší, aj ja

mia_von_prag
22. apr 2019

Skúsila si mu povedať o tom, ako sa cítiš? Dobré by bolo vedieť aj jeho pohľad. Možno je introvert, nezdieľa a nechce ťa obťažovať, keď si tehotná. Chápem, že to je frustrujúce, ale riešenie je 1. rozhovor s ním a prípadne manželská poradňa, trávenie spolu viac času, výlety a pod.

lubik87
22. apr 2019

@lotka12345 trošku u teba teraz hrajú hormóny..si možno viac precitlivena..ak sa bál vtedy bojí sa aj teraz tak nevymysla ..môj nechce od 4 mesiaca potom až možno keď.mala mala 3.mesiace ale bola.dost náročná ja unavená ...a teraz ked aj chceme stále.sa.zobudi jeden alebo druhý ..večer zalomim ja či on prvý.... Neboj bude dobre ..porozprávaj mu o Tom hlavne nie plač a krik stým ho dostaneš ešte viac.do.stresu....

lotka12345
autor
22. apr 2019

@mia_von_prag ja mu to hovorím stále. On nevidí žiaden problém ☹️ proste žijeme vedľa seba, ale nie spolu. Je pravda, že mala dá strašne zabrať, večer padnem do postele, ale chýba mi neha, pohladenie... Prejav nejakého citu.

jvlo
22. apr 2019

A co robis ty? pride z prace, das mu pusu, vecer pri telke, pritulis sa? Provokujes napriklad v pradielku? Treba sa porozpravat, ist do kina, na veceru...

lotka12345
autor
22. apr 2019

@jvlo keď sa pritúlim, hneď mňa odstrčí a povie, že sa túliť neviem, že hneď chcem sex ☹️ potom mu vynadám, že je kus ľadu. My sa už ani rozprávať nevieme, len o malej... On povie viac mojej mame keď príde na kávu ako mne. A keď mu poviem, že prečo to nepovedal mne, povie, že mňa nechcel zaťažovať

0silvia0
22. apr 2019

@lotka12345 musíte toto chladné obdobie nejako preklenúť. On má asi vnútorný blok z toho, že "zasa" budeš chcieť sex. Skús ísť na neho opačne, skúste znovu vybudovať partnerskú intimitu, skúste sa zasa rozprávať, pozvi ho do kina, chyť ho vonku za ruku. Skús to najprv bez toho kritického túlenia a pomaly sa dopracujte tam, kde ste boli na začiatku. Manželské spolužitie nie je vždy jednoduché, tie citové fázy sú niekedy lepšie, niekedy horšie, ale na vzťahu treba pracovať, inak vyhasne.

evittam
22. apr 2019

@lotka12345 Nechápem preco si s takym človekom. Aky bol kym ste nemali deti?

lotka12345
autor
22. apr 2019

@evittam bol iný. Nemusela som ho do ničoho nútiť. Ale keď sa narodila malá, tak nastal zlom. Žije len pre ňu
Najradšej by som sa zbalila a odišla, neviem, či by si to všimol, to, že by tam nebola malá určite.
Ale zasa, brat deťom úžasného otca, len pre to, že ja už s ním nie som šťastná? Že sa cítim sama ☹️
Moje sebavedomie je úplne na nule. Vždy som si mohla vyberať a teraz sa doprosujem, aby mi dal aspoň pusu

evittam
22. apr 2019

@lotka12345 Byt s mužom len kvoli tomu,ze je dobry otec to nie je dobry napad. Chces takto zit ďalších povedzme 40rokov.....A spojenie "zadarilo sa"...?! Hm, si dospela zena, vidíš ze vzťah nikam nevedie a nechas to na nahodu....
Treba to riešiť a cim skor tym lepsie.

lotka12345
autor
22. apr 2019

@evittam len vážne sa zadarilo. Spali sme spolu po dlhej dobe a bolo to po oslave, obaja sme mali v hlave... Trvalo to asi 3 minúty--sex s ním bol na začiatku super. Ale postupne stal za h...o. A ja som samozrejme hneď ostala tehotná. Odvtedy sme spolu nespali.

svetlanka111
22. apr 2019

Podobne ako u nas.tiez som sama 😔

zuzinapipina
23. apr 2019

@lotka12345 Ja by som ti poradila začať od seba. Pretože si samu seba nevazis dostatočne a tak si ta nrvazi ani muz. Pred malinkou ti zhadzovanim a povolenim, co ty zakazes, kazi uplne autoritu. Čoskoro si ta mala nebude takisto vazit, chovanir preberie po otcovi, ked bude mat ako vacsia nejake problemy, pojde za otcom, lebo ten bol na nu vzdy mily, vsetko jej vzdy povolil. Takže, ak nechces aby to takto skoncilo, urcite s tym nieco urob. Ja by som na tvojom mieste narovinu povedala, ze uz viac nebudes trpieť taketo chovanie, jasne to prízvukuj aj co sa tyka malinkej, a chcela by si vyskúšať aj manželskú poradňu alebo sa o tom uprimne porozprávať, prečo sa zrazu jeho city k tebe zmenili. Ale nezabudni, nato aby so ta niekto vazil, musis si vážiť aj samu seba. Pochval sa, dopraj si niečo, staraj sa o seba aj z vnútra a neboj, všetko sa da doporiadku. Držím palce 💜

catherinah
23. apr 2019

Neber to ako rypanie, ale naozaj si si ista, ze nema milenku? Lebo si mi neodpovedala na tuto otázku, hoci na ostatne ovela intimnejsie ano.
Lebo nejaký dôvod ten chlap musí mať

lotka12345
autor
23. apr 2019

@catherinah nemyslím si. On miluje nadovšetko malú, je do 17tej v práci a potom príde domov a je na 100% s malou, alebo niečo robí okolo domu. Nemá kedy ju mať a hlavne by mu to strach, že by prišiel o malú nedovolil

eliska13
23. apr 2019

@catherinah neviem preco za kazdym konfliktom v manzelstve hladate hned milenku

mariannamk
23. apr 2019

@lotka12345 ako to u vas vyzeralo, kym ste mali iba malu a nebola si tehotna? napriklad ked prisiel z prace? neries teraz sex. ak on za kazdym tvojim pritulenim vidi sex, pretoze inak si nechcela prejavovat ty k nemu naklonnost, inak to vidiet nebude. zacni od malickosti. daj mu pusu ty sama. spytaj sa ho, co nove. neviem, ako to mate. ale zacni od psychickej podpory. ak taky nebol pred dcerkou, nieco sa potom udiat muselo. kazdy z vas cakal nieco ien, obidcaja ste frustrovani. no ak on to riesit nechce a ty si nespokojna, zacni od seba. po krocikoch.

eliska13
23. apr 2019

@lotka12345 skus netlacit na sex, chlapi nepotrebuju az tak zdielat zazutky z dna ty si doma s dcerou a cakas, kym pride, ze sa budes mat s kym porozpravat....aj moj muz je dost introvert city drzi v sebe nepotrebuje sa objimat hladkat podla mna mate klasicku krizu po narodeni dietata bud rada,ze sa malej venuje.to, ze ked sa pritulis hned chces sex je mile vacsinou to zeny muzov vycitaju😀neporadim sama musis prist na to, co zmenit, aby to bolo lepsie.skor mi pripada, ze ziarlis, ze pozornost sa dava malej a ty si len iventar v domacnosti

juliet86
23. apr 2019

chod k psychologovi

catherinah
23. apr 2019

@eliska13 pretoze vo vacsine pripadov to tak je. Tebe pride normalne, ze mu vobec nechyba sex s manzelkou?

eliska13
23. apr 2019

@catherinah áno príde mi to normálne sú chlapi či počas tehotenstva nesexuju píše, že to tak bolo aj pri prvom, je unavený, hádajú sa tak po sexe netúži, strašne sa sex preceňuje sú ľudia, ktorí nemajú sex na programe dňa kazdy 3 deň.

jana_vaj
23. apr 2019

Možno sa fakt len bojí, ak to teda takto bolo aj pri tom prvom dieťatku. Potom po roku ste fungovali normálne, či aj vtedy bol tak ako píšeš tu chladný

lotka12345
autor
23. apr 2019

@jana_vaj chladný. Sex bol len z donútenia... Prestali sme mať na seba čas a začalo nám to vyhovovať ☹️ len už takto žiť nedokážem, nepodrzi ma pred malou, len ju rozmaznáva, stáva sa z nej spratek 😞

eliska13
23. apr 2019

@lotka12345 veď celý deň si s ňou ty, tak keď príde z roboty nezasahuj im do výchovy, hry ...ak ty niečo dôležité zakazes mal by Ťa rešpektovať.S dvoma deťmi to budeš mať ťažšie buď rada, že že má dobrý vzťah so staršou.otcovia vždy viac lipnu k dievčatám.nebol chladný vždy a teraz si to len viac vsimas?tak už ste rodičia všetko sa zmení:(

lotka12345
autor
23. apr 2019

@eliska13 lenže on nevychováva, on rozmaznáva. A stavia mňa do pozície tej zlej. Napríklad, malá chce čokoládu, manžel dobre vie, že celý deň nič poriadne nezjedla, ale povie jej, bež sa spýtať mamičky či môžeš. Samozrejme, že poviem nie

janickacrazy
23. apr 2019

@lotka12345 To, že malú rozmaznáva nie je až taký strašný problém, vždy je jeden z rodičov ten lepší, viac povolí ako ten druhý, z toho si nič nerob, u nás to tiež tak bolo, mama bola vždy tá prísnejšia a otec ten, čo dovolil všetko a mám ich rada oboch, dokonca mame som viac vdačná, že od nás dačo aj vyžadovala, mnohé veci nás naučila, otec bol viac pre zábavu. Skor by ma trápilo to, že je k tebe úplne chladný, mne to tiež príde, že má milenku, ved može ju mať aj v práci alebo si počas práce niekam odskočiť, to ty nemožeš vedieť, takých prípadov už bolo, že nemá kedy, no nebola by som si tým taká istá.

17juraj17
23. apr 2019

@lotka12345 Ono je to vcelku bezne ze ked sa narodi dieta tak sa preformuju priority. Prosto partner sa na urcity cas presunie na druhu kolaj. Vacsinou je to sice vidiet opacne ze zena pod naporom materskych citov odstavi muza ale stava sa to i opacne. A takisto nie je nic vynimocne ze ak to tak mate, tak tvoje citenie sa preformuje az do nejake ziarlivosti voci detom. Rodicia si to málokedy priznavaju ale i to je bezne. Hlavne u zien.

ljzozv
26. apr 2019

@lotka12345 k tej čokoláde. Uvažuj v iných rovinách. Odpovedz, že keď ťa tatik najprv nakŕmi normálnym jedlom, tak si môžeš dať čokoládu.
Toto skús trochu otáčať proti nemu. Lebo časom sa zblázniš. Sú ľudia, u ktorých takéto správanie rodičov nezanechalo stopu a ďalší, z ktorých vyrástli sebecki ľudia.