Strach z nového vzťahu, keď som sama na dieťa

kaya4
24. jún 2019

Ahojte, mam vyše 2 ročného syna a už 2 roky som sama. Môj bývalí vzťah som musela ukončiť z dôvodu podvadzania, agresivity a nekonečných klamstiev bývalého a absolútneho,, ignorovania,, mňa aj nášho syna... proste žiadna starosť či záujem. Po ukončení vzťahu som sa cítila lepšie aj keď bývali mi na syna neplatil a skoro okamžite mal už ďalšie dieťa s novou partnerkou.. (platí mi už pár mesiacov.. konečne). Nedávno som skončila v nemocnici koli tetanií(stres a vyčerpanie) nakoľko som musela začať pracovať koli financiám. Zistili mi aj postraumatickú stresovú psychózu ktorú už liečim. Zatvárala som oči pred minulosťou ale aj tak som na tom tak ako som.. Hej boli to dosť traumatické,, zážitky,, s bývalím. No ale konečne sa dostávam k hlavnému dôvodu prečo sem píšem. Za tie dva roky som spoznala zopár chlapov ale videli len mňa a vonkajší vzhľad hlavne. Môj syn sa dal,, prežiť,,... Takže samozrejme každý išiel hneď papa. Ale spoznala som chlapa ktorý je.. Úžasný.. Nikdy som nič také nezažila v žiadnom vzťahu a tak isto som nevidela taky záujem o malého aký má on. Poznáme sa ako kamaráti zopár mesiacov no pred nejakou dobou mi vyznal lásku... Ku mne a synovy. Obávam sa toho veľmi nového vzťahu.. hlavne keď neveriacky pozerám na jeho záujem, gestá a všetko čo robí.. Asi som jednoducho nedôverčivá a stále hádžem chlapov do jedného vreca koli bývalému a tých ktorých som spoznala po rozchode. Nedávno ale to vyznanie lásky nabralo iný rozmer a neviem ani ako a začali sme sa bozkávať a každým ďalším stretnutím to bolo viac a viac podobné vzťahu. Teda.. Bolo.. Ono to stále trvá ale ja som stále v strese pretože mám pocit že niesom ešte pripravená na vzťah ale na druhú stranu sa pozriem a poviem si že takého ťažko nájdem.. A ďalšia vec taká menej podstatná.. ale keď už, je to že ma fyzicky nepritahuje proste nepáči sa mi.. páči sa mi aký je zvnútra a neviem či aj keby oficiálne idem s ním do vzťahu tak by som nebola po nejakých rokoch šťastná. Naozaj chcem dlhodobý vzťah a to najlepšie pre malého a bolo by asi sebecké poslať preč niekoho kto ho miluje preto lebo ja sa nerozohním v posteli.. (trochu na odľahčenie tohto depresívneho textu). Neviem zkonštatovať či sa tu niečo pýtam alebo si len vylievam srdce ale ďakujem aspoň za prečítanie. Prajem pekný zvyšok dňa ❤️

eriksonka1234
24. jún 2019

@kaya4 ale ved sa nemusíte hneď brat, užívaj si to krásne, čo prišlo, záujem o teba a syna, pomaly sa spoznavajte a uvidíš, či bude aj po roku, dvoch rovnaký. A možno po čase uvidíš to krásno a dobro, čo v sebe skryva, aj zvonka... Fyzická krása nehrá veľkú rolu do trvalého vzťahu, aj keď chémia je podstatná. Ale ako píšem, časom ho možno uvidíš aký je,, krásny ''

nika898
24. jún 2019

@kaya4 ja by som k nebu bola asi otvorena a skusila mu rozumne naznacit ze mi je s nim dobre ale mam strach. Ak ta ma naozaj rad a nehra na teba divadielko tak to pochopi a budete sa spoznavat a uzivat si spolocne chvile v trojici. Na jednej strane je dobre ze mas strach aj kvoli synovi aspon hnet nenaletis dakemu blbcovi. Drzim ti palce aby ste boli ty a syncek stasni a spokojni 😉

hindakus
24. jún 2019

@kaya4 ja som tiež 2 roky sama a tiež tak trochu neschopná ďalšieho vzťahu (teda ešte oveľa viac neschopná ako ty), a myslím, že je to typické pre ženy, čo bol samy na veľmi malé bábätko. ani mne nič neplatil (a neplatí dodnes). Tiež som už v práci. Myslím, že sa podpisuje aj únava, že nemáš chtíč. Popravde... buď do toho pôjdeš, alebo od toho. Ale pozor...reči sú fajn...ale ide o činy. Ja s gestami a rečami moc dobrú skúsenosť nemám.
On má aké plány? Bývanie, deti, jeho práca, dovolenka... či hodne rečí ale len rečí?

kaya4
autor
24. jún 2019

@eriksonka1234áno, stotožňujem sa s tvojím názorom , fyzická krása nieje dôležitá ale tá chémia tam môže prepuknúť vždy. 🙂

kaya4
autor
24. jún 2019

@nika898 Ja som mu to vysvetlila a povedal ze ma chápe a aj pochopí.. Dám tomu šancu ale obavy tam asi ešte dlho budú ak sa niečo nezmení a nestane aj keď myslím si ze nie. Nedoverujem ale na 100%.. Bola by som rada keby to dopadlo dobre 😊

kaya4
autor
24. jún 2019

@hindakus presne tak, hlavne keď žena na materskej sama pri dieťati pracuje tak nieje ani čas nejako sa venovať vôbec rozmýšľanim nad vzťahom. Toto prepuklo od mojej nemocnice a teraz mam rok marodovať tak je aj peniaz navyše aj viac času na syna a tieto záležitosti co sa týka chlapa. On veľmi rad rozpráva o budúcnosti a o tom co by chcel všetko a momentálne to aj tak trochu preháňa s tým dokazovanim že to myslí vážne.. Nosí mi kvety, malému tiež všelijaké drobnosti proste nikdy nepríde na prázdno a to ja ale nevyžadujem.. Niekedy je mi to až blbé ale je l vidieť ze je zamilovaný aj keby mi nič o tom nepovedal. Je pracovitý chlap, vie zarobiť a není z tých co by chcel celý život chodiť po prenájmoch a nemať žiadne spoločne zážitky.

deti95060810
24. jún 2019

2 roky je dosť málo , takže sa ti ani nečudujem že máš strach...

kaya4
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliaska101
25. jún 2019

Skôr by som povedala, že to bol taký výlev, no isto sa ti po tom , ako si to sem napísala aspoň trocha uľavilo. Ako ja sa ani nečudujem, že máš po tom všetkom z ďalšieho vzťahu strach, no ono to raz prejde, keď príde ten pravý.

juliet86
25. jún 2019

@kaya4 pozri podla mna by sa ti hodilo chodit na dobru psychoterapiu nejaky cas. aby si zahojila v dusi co treba zbavila sa vzorcov spravania ktore ti uz nesluzia atd. a zaroven ak sama vies ze ta nepritahuje chemia nefunguje tak nechod do toho. ako si sa citila pri tom bozkavani? povedala by som ze ides z extremu do extremu ale ani jedno z toho nie je dobre.....

kaya4
autor
25. jún 2019

@juliet86 je to na mňa takto hneď veľmi rýchlo a nerobí mi to dobre. Liečim sa u psychiatricky beriem lieky ale pohoršilo sa mi ako sa deje toto.. To co sa deje je dobre a pekne ale ja to nejako necítim, niesom z toho paf ale viem ze keby som bola ok a vyrovnaná tak by sa mi to páčilo a bolo by to kradne obdobie len teraz je to obdobie plne rozmýšľania, stresu a pod.

kaya4
autor
25. jún 2019

@eliaska101 áno uľavilo veľmi, otázka je he co je on ten pravý.. Možno by bol keby som bola úplne vyrovnaná

xxxkatka
25. jún 2019

@kaya4 ak by to bol ten pravy, chemia by tam bola, pacil by sa ti alebo nieco na nom (nieco fyzicke). Kedze tomu tak nie je, nieco tam nesedi a tvoje telo a psychika ti to hovoria jasnou recou. To, ze je teraz dobry moze byt jeho povahova crta, zamilovanost alebo len snaha zapacit sa ti (zeny, ktore mali manipulatora po boku by ti vedeli rozpravat zaciatky a konce vztahu). Zaci pocuvat svoju intuiciu 🙂 Chapem, ze chces mat pekny vztah, rodinu atd. a vlastne to je to, co ta na nom pritahuje - ze by si ho vedela do ulohy dobreho muza a nahradneho otca vtesnat. Zvaz, ci to nie je len o tomto...

luckaajurko
25. jún 2019

Zažila som si niečo podobne čo sa týka bývalého tak ako ty...tuez som mala problém nadviazať nový vzťah každému slo len o jedno vravela som si všetci chlapi sú rovnaký a že už ostanem navždy radšej sama len so svojou dcérkou a bude tu pre seba ľúbiť sa len my dve...a po 3 rokoch som stretla chlapa pre mňa toho dokonaleho najuzastnejsieho na svete prijal aj moju malu akoby bola jeho (Za co som mu a aj budem celý život vďačná)a čo osud chcel sme už zasnubeny a máme spolu 8 mesačnú slečnu 😊ono to všetko príde v ten správny čas aj tvoje rozhodnutie či pokračovať alebo nie...čas je to naj čo môžeš tomu vsetkemu dať aby si sa správne rozhodla

kaya4
autor
25. jún 2019

@xxxkatka práve manipulátora som mala predtým tak presne viem ako to je a pri ňom sa to na začiatku nedalo odhaliť.. Lepšie by som to nenapísala.. Zvážim určite, ďakujem

kaya4
autor
25. jún 2019

@luckaajurko tak to je super, gratulujem a teším sa s tebou 😊 hádam aj ja budem mat také šťastie.. Byt šťastná 🙂

eliaska101
29. júl 2019

@kaya4 len na to ti nikto nebude vedieť odpovedať, či je on ten pravý alebo niekto úplne iní. Na to si myslím, že prídeš až časom. Nechaj tomu voľný priebeh a ono sa to všetko časom ukáže.