Problém so semenníkmi u chlapcov

lulu19
26. nov 2012

ahojte baby prosim poradte my lebo som uz zufala mamicky tie co mate chlapcou .idem od zaciatku rok a pol nam doktri vravia ze maly ma pruh ze operovany bude ked bude mat 1rok ale vtedy sme operaciu odlozili teraz sme boli na kontole a doktor vravi ze to pruh nie je .maly ma jeden semenik trosku vysie ako druhy ale nie vzdy .ked mal sedem tzy tak sa mu vytvorila hrca a semenik zmizol doktor vravel ze je to slabinovy pruh ale teaz ze to musi byt nieco po urolog.stranke tam sme boli ale tam je vsetkook .co to moze byt .mamicky tie co maju chlapcou maju vasi chlapekovia semeniky v jednej vyske .prepacte je to intivna otazka ale som uz zufala lebo doktori si nas len pohadzuju medzi sebou

xlucia
26. nov 2012

@lulu19 semeniky nie su nikdy v jednej vyske 😲 😲 😲 . ved by sa navzajom buchali. to nie je fyziologicke. vzdy uplne vzdy je jeden vyssie ako druhy

lulu19
autor
26. nov 2012

no ved to som vedela aj ja ale doktor nas presvieca ze maju byt v jednej vyske .

xlucia
26. nov 2012

@lulu19 doktor nech vrati diplom, inteligent jeden 😲 . a odporuc mu ked ta takto blbne, nech sa doma pozrie na svoje instrumenty v gatiach. kokos to co su toto za odbornici? viac krat som sa stretla s gynekologom ktory mal blbe komentare k bolesti pri porode a pod. pritom prd makovy o tom moze vediet. ale aby chlap nevedel ako maju byt ulozene semeniky? tak to je fakt debil

lulu19
autor
26. nov 2012

veru az som zufala z toho lebo si nas len pohadzuju som zvedava co mam povedia 3 dec.mily pan doktor my poveedal ze ked sanenajde pricina toho ze ma jeden semenik vysie tak sa mu odoperuje .ja som myslela ze padnem na rit .ved som zvedava ako pochodime teraz 3 ak nic beriem kartu a idem do ba
@xlucia

kaja73
26. nov 2012

@lulu19
@xlucia mozo ide o tom ako velmi rozne su umiestnene-lebo moji synovia aj mm ich nemajuu v rovnakej vyske,ale zas tam az taky velky rozdiel v ich umiestneni nemaju.

lulu19
autor
26. nov 2012

ved ani maly ho nema vysoko len troska vysie kusok tak ako moj manzel 😀
@kaja73

kaja73
26. nov 2012

@lulu19 ved uvids co ti povie ten druhy lekar.
Dovtedy nestresuj 😉

jana
26. nov 2012

moj syn mal obojstrany slabinovy pruh, zistis to jednoducho a to, ze miesok je omnoho vacsi nez by mal byt, dokonca ak presvietis baterkou, tak by si tam videla nieco ako tekutina .. teda tak to aspon nasmu kontroloval chirurg, ked sme po operacii chodili na kontrolu. A co sa tyka semenikov ... nasmu asi este do leta, jeden semenik vyskocil uplne hore, ze sme ho nevedeli nahmatat, vtedy nam chirurg povedal, ze staci jemne stahovat, co sme nikdy nerobilli, kedze ja som sa bala, a ze do 3 rokoch by sa to malo upravit no a v septembri ked sme boli znova na kontrole, tak povedala, ze je to uplne v poriadku .. treba pozerat smeniky po stojacky, nie v lehu a tiez ona ich kontrolovala, tak, ze sa ho dotkla na citlivom mieste a krasne bolo vidno ako trochu vyskocili hore a potom sa vratili naspat .. ale to vsetko robila v stoje. Inac nasej pediatricke, sa asi pol roka po operacii nezdali tie miesky a tak nas poslala niejakemu chirurgovi tu u nas a ten mu robil sono a ze ma pruh .. ja som dostala sok .. tak vtedy som utekala k tomu chirurgovi, kde aj doteraz chodime na kontrolu, je to inac, zena, a ona mu to presvietila baterkou a nic tam nevidela .. ziadnu tekutinu. Kedze ja mam velku doveru k dr. na Kramaroch tak som je verila .. a je doteraz vsetko v poriadku.

lulu19
autor
26. nov 2012

a vies my dat kontakt na tu doktorku @jana
no tak skusim mu to s tou baterkou leboon vobec nema jeden miesok velky rovnake ich ma no som zvedava co povedia v pondelok o tyzden

sonka14
14. jún 2013

Ahojte maminky,prosim Vas pomozte mi.Mame 3 mesacne babatko,boli sme na 3 mesacnej prehliadke a povedali nam,ze ma jedno vajko vacsie ako druhe,ale ze je to len tekutinka isli sme ku chirurgovi ten nam povedal,ze je to pruh na semeniku ale ,ze je tam este aj daka tekutinka.Ze sa to operuje ked ma babatko jeden rok.Aspon je lepsie ked sa to operuje u rocneho babatka.Prosim Vas stretli ste sa uz s tym?Povedal nam,ze je to vrodene,ze to mal uj v brusku.To vajko je ozaj vacsie ale je to take makkunke,a viem,ze pruh je tvrdy.Prosim co si myslite. 😢

janyka
29. júl 2013

Konečne som tu objavila niečo o semeníkoch a už aj som sa začala strachovať ešte viac, ako doteraz. Náš malý, 3-ročný má jeden semeník menší, ako druhý a to viditeľne. Ten menší je vyššie. Je to asi problém, ako tu čítam 😒 ....treba s tým zájsť najskôr k detskému dr.? 😕

ennynka
11. dec 2015

@lulu19 ako to nakoniec dopadlo?

cencula
27. nov 2016

Prosim vas je tato tema este aktivna? Mam 9 rocneho syna, ktory ma jeden semenik podstatne vacsi ako druhy. Je to vazne? Stretol sa s tym niekto?

boglarka123
25. aug 2017

Dobrý chcela by som sa opýtať na váš nazor dnes me išli na poradňu syna ma 2-roky a že mu pobehuju semeniky posiela nas na det.urologiu a že už predkozka ma by pretiahnuta ja neviem neni to skoro ešte....

nana1984
25. aug 2019

Dobrý deň chcem sa opýtať chlapca 9 r. boli pravý semenník dnes to poobede začalo pri močení ta bolesť strieka až hore do slepého čreva ale horúčky nemá nič a keď je v kľude tak ho neboli len keď ma dvihnut nohu alebo cupnut ho boli semenník co to môže byť ďakujem za info... Určite navštívime lekára ale aby som bola v obraze ze co to môže asi byť