7 mesačná plače zo spánku. Čo sa s ňou deje?

joni
10. jún 2009

Ahojte,
viete mi poradit s mojou takmer 7 mesacnou dcerkou? Zaspi o 21:30 doteraz spala do cca 6 kedy sa zobudila, napapala a spala do 8. Posledne dni sa ale zobudi okolo 2 v noci s palcom, oci zatvorene ale place akoby ju na noze brali. Tak ju pohladim, zoberem na ruky a hned jej hlava odkvecne a spi. Lenze ked ju polozim do postielky znova sa to opakuje. Takto vystraja aj hodinu potom sa definitivne zobudi a dalsiu hodinu si rozprava v postielke. Potom ju nakojim a spime dalej. Neviete co sa to snou deje? Akoby sa jej nieco snivalo.

fifinna
10. jún 2009

joni, budi sa na sny, mne to robi maly aj teraz, ale nie kazdu noc. Pozri si temu uzkost osemmesacnych.

rubista
10. jún 2009

ahoj, prečítaj si knihu- každé dieťa sa vie naučiť spať, je tam kapitola o Nočnom dese- diaťa zo sna plače, keď ho aj vezmeš na ruky, vyzrá, že ťa vôbec nepozná a stále plače? a Keď sa podľa teba skutočne zobudí, vyzerá, že si nič nepamätá? Ak áno, s najväčšou pravdepodobnosťou je to des. Môj malý to mal tiež. Od 1-4 mesiacov a potom to prestalo. Psychológovia to pokladajú zo normálne a nevenuje sa tomu zvýšená pozornosť v zmylse, že sa jedná o nejakúä poruchu spánku. Dúfam, že ti to aspoň trochu pomohlo🙂

joni
autor
10. jún 2009

Vdaka za rady. Myslim ze to bude ten des lebo ked sa prebudi je v pohode, vyzera ze ju nic neboli. Tu knizku mam ide ju preluskat 🙂