• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

5. septembra 2017 
baby ak mozem poradit tak jedine co je dolezite aby vam dietatko v ecer bez problemov a same zaspalo je ritual, ja som necitala zaidne knizky a maly mi zhruba od toho 3mesiaca prespi cele noci, od 8.30 do rana 7:30.cele to spociva v tom ze kazdy vecer opakujem to iste(okupem ho, dam mu papat,odgrgneme, chvilku ho ponosim a pomojkam a potom ho v klude dam do postielky. zo zaciatku plakaval, tak som vzdy prisla pohladkala ho , dala dudku a isla prec, toto sa opakovalo niekolko krat ale coraz menej a menej az uplne prestal, teraz ho dam do postielky a do 5minut spi bez toho aby som bola prinom.takze ja odporucam len ritual :wink: :slight_smile:
6. jún 2008 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne to isté robíme aj my a bez problémov, malý akonáhle padne 20,00 sám sa pýta spinkať a to za akýchkolvek okolností
6. jún 2008 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata
pridavam sa do tejto diskusiu pretoze si uz neviem dat rady s moim synatorom, ktory odlieta spat vo svojej postielke. Ked ho polozim do jeho postielky a odidem spusti priserny plac, ktory trva aj 1 a pol hodiny. Potom ho uz z tade vyberiem a dam k nam do postele ....a zaspi ihned. On sa mi od zlosti az povracka v tej postielke potom ho treba prezliect aj s celu postielku? co stym....????? :angry: :pensive:
6. jún 2008 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, moja mala ma v pondelok 4 mesiace. Doteraz u nas fungovalo zaspavanie tak, ze sme sa okupkali, napapali, odgrgli, trosku pokolisali na rukach kym nedriemala a taku driemajucu som ju dala do postielky a tam zaspala. No v poslednej dobe zacina mala akosi vymyslat. Vidim na nej ze je unavena ale akonahle ju idem uspat, vyvai na mna tie okale a zacne mi cosi kecat a smiat sa. ked ju polozim do postielky dviha nohy a bucha nimi o matrac a ma z toho zabavu. Vcera som ju tak nechala, nech skusi zaspat sama a ona buchala tymi nozkami asi hodinu, potom zacala mrncat. Tak som sla znova ku nej, zobrala ju na ruky pokolisala a znova ju ulozila a zasa zacala robit to iste. Po dalsej hodine ju siel uspat na rukach manzel. Kazdy vecer robime to iste, v ten isty cas +,- pol hodinka. Nevadi mi to ze sa v noci dvakrat budi, to je v poho oproti inym detickam. Len to vecerne zaspavanie zacina byt nocna mora. Nevladzem a ani nechcem ju mat na rukach dve hodiny a ona si bude obzerat izbu aj ked je na smrt unavena a zase ked ju polozim do postielky tak sa zacne hrat.
Ja osobne si myslim, ze deticky uz v takomto veku velmi dobre vedia, ze ked su v postielke a je vecer ze treba spinkat, ide len o to, ze niektore asi viac potrebuju pri tom citit mamu, ine su viac samostatnejsie. A tiez si myslim, ze cim skor sa zacne s nejakym rezimom tak tym lepsie pre dieta aj pre rodica.
6. jún 2008 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monikaaerik, to zobúdzanie sme mali aj my, kým malá zaspávala pri kojení....od vtedy, ako jej stačí, že pri nej ležím a nekojím ju pritom, tak sa zobúdza najskôr po 2-3 hodinách......

miskinadamko, my máme tiež rituály, rovnaké už nejaké 3 mesiace (predtým sme mali tiež,len som ju nechala potom zaspať na prse) ale u nás to nezaberá :rolling_eyes: ale v našom prípade sa spanie upraví asi až keď sa malá naučí to, že sa v noci nepapá.....a "vyliečim" ju zo závislosti od prsa :wink:

pheva, tak malý je teda riadny vytrvalec :unamused: no že vraj to vracanie si netreba moc všímať...treba dieťa prezliecť, prevliecť návliečky,plachtu a pokračovať v metóde...ale to je teória, v praxi si to neviem predstaviť, že by som dieťa potom položila naspäť do postielky a nechala ho ďalej plakať.....inak môj synovec si vracaním vynucoval to, čo mu rodičia zakazovali a tiež keď ho dali spať a on ešte nechcel, tak sa povracal..trvalo to tuším do 4 rokov :unamused:
6. jún 2008 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
catrin..aj tvoja mala zaspava pri prsniku?...u nas to inak neide:frowning2:( uz som z toho zufala...inak vecer nezaspi :pensive:
6. jún 2008 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ttina...zaspávala výlučne na prsníku do 6.mesiacov - to bol ale horor lebo sa mi budila do polnoci po 30.-tich minutách, potom po hodine :stuck_out_tongue_closed_eyes: (stále sa dožadovala prsa)tak som si povedala dosť a začala som ju uspávať bez prsa...nakojila som ju, dala odgrgnúť, položila do postielky, vypla svetlo (to bola vtedy zima - tma) chytila som ju za ruku a do 5.min. spala..ale jasné, že nejaké 3 dni protestovala a bol plač, ale dalo sa to vydržať - bola som pripravená na väčší cirkus.....a po tých 3 dnoch pekne zaspávala, tak ako som opísala a hneď sa aj upravilo to časté zobúdzanie do polnoci.....
ale od kedy je už o siedmej- ôsmej svetlo, tak sa uspávame dlhšie - niekedy hodinu, niekedy viac,inokedy spí do 30.min.....teraz trochu pomohli tmavé závesy a už sa teším na zimu, keď bude opäť tma :wink:

ale zaujímavé je, že cez deň ju bez prsa uspať neviem..... :confused:
6. jún 2008 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cathrin...jooooj ako ti zavidim :frowning2: ..pred 3 dnami som sa pokusila uspat ju bez prsa, ale to bol taky cirkus ze som nevydrzala..aj som sa bala ze pridu susedia :unamused: :unamused: ...a dnes opat to iste..ale rezignovala som...neviem ako to zvladnem naucit ju tak spinkat :pensive:
6. jún 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ttina, no čím sú deti staršie, tým je ťažšie ich od niečoho odnaučiť :unamused: ja si tiež nadávam, že som ju mohla začať učiť zaspávať samú skôr - v tých 6.mesiacoch.....to by v tej postielke nelozila, nestavala na nohy a nebehala po nej...teraz je fuška docieliť už len to, aby v tej postielke vôbec ležala......ale pri druhom už budeme vedieť :wink:

a ako si ju uspávala? dala si ju do postielky alebo si ležala vedľa nej?
6. jún 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja viem moja chyba..akosi som si neuvedomila, ze raz ju musim uspavat pri prse :frowning2: :frowning2:
do minuleho tyzdna zaspala pekne po kasi a pol od. na to pri prse...posledne dni, po kasi sa pohraje, ideme do dpalne, napije sa a ked ma dost tak sa stavia a chce ist prec z postele...to je to ze uz sa vie sama postavit a po styroch odfrcat...

dnes zaspala , pri placi, ked som uz nevydrzala ju pocuvat a pri prsniku raz dva..asi od tej unavy:-//
6. jún 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oprava ze raz ju musim prestat uspavat pri prse
6. jún 2008 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ospravedlnuje sa za chyby... :pensive:
6. jún 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam taky isty problem za zaspavanim kludny je len ked ma cicik v puse a inac je to katastrofa :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani cumlik nezaber. ja uz neviem co mam snim robit. mi sa asi budeme kojit navzdy :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. jún 2008 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
westka..ani nasa nechce cumel :angry: ... tiez som zvedava do kedy budem kojit:frowning2:((
6. jún 2008 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vcera si ku nemu lahol manzel ze ho ide uspat no ale po 30 minutovom reve sme to vzdeli dola som mi dopusi cicik a do 2 minut spal . tak ja uz ozaj neviem.
6. jún 2008 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ttina, presne to takto vyzerá aj u nás :stuck_out_tongue_closed_eyes: s tým rozdielom, že ju nechám chvíľu poloziť a pobehať po postielke, potom ju preložím do postele (ona spáva vo svojej izbe a má k postielke prisunutú posteľ), ľahnem si k nej, niekedy sa pritúli sama, chytí mi vlasy a zaspí....niekedy ju musím nasilu držať, aby ležala čiže ju tak silno objímam (samozrejme, že plače) a nakoniec poľaví, pritúli sa a spí....
cumel nechce ani naša.... :confounded:
6. jún 2008 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to si viem predstavit...ja som to skusala sama...zajtra to chcem skusit s manzelom...tak som zvedava..kto bude mat slhsiu vydrz :frowning2:
6. jún 2008 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to s manželom radšej neskúšam lebo to by bolo revuuuuuuuuuuu, keby som neprišla ja....

no práve sa zobudila a muž sa ponúkol, že k nej ide.....to som zvedavá, ako to dopadne :confused:
6. jún 2008 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to vás veľmi ľutujem babenky, ja to dobre poznám, akurát my to už máme cca 1 mes. za sebou. Jedného pekného ráne po takejto predidikovanej noci som sa naštvala (mala 13mes) a s kojením som sekla. Samozrejme, že to nebolo bez protestu, hlavne pred spaním, ale kritický bol iba druhý deň. A potom sa pomaličky začala učiť zaspávať sama. Jednoducho nie je mliečko, nemôže si nič s revom vydobiť. Síce nespí celú noc v kuse, ale to zas ide o to, že chce byť pri mne v posteli.
6. jún 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cathrin, ja som myslela ze to skusim ked bude doma aj on..ako podpora:slight_smile:..keby prisiel on tak by rev bol asi taky isty :angry:
tak nech to zvladne manzel, aby ta trocha odbremenil :wink:
6. jún 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martina....tak to ti blahozelam :wink: ... som zvedava kedy ja napisem tuto vetu:slight_smile:
6. jún 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže to dopadlo tak, že po 2 minutách revu ma manžel zúfalo volal, aby som prišla...zobrala som si malú na ruky, do sekundy bolo ticho a zaspala, preložila som ju do postielky, ale do polhodiny bola hore...bola celá precikaná, tak som ju musela prezliecť a všimla som si, že má aj riadne sople a už aj kýchala...tak som si ľahla k nej a celú noc kontrolovala, či som pri nej...
martinaema, závidím :wink:
7. jún 2008 o 07:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cathrin, tak predsa len mamka je najlepsia :wink: ....

dnes som s malou skusila nechat ju v postielke plakat a kazde zhruba 3 min. som sa jej ukazala tak asi s velkym placom po pol hod. zaspala ale hned na to sa s takym zalostnym placom zobudila, tak sme to skusili opat a bojovali sme dalsiu pol hodinku.....

potom sa zobudila taka vselijaka..ale hned na to sa vykakala...takze tak nas pokus....

som zvedava co bude vecer :frowning2:
7. jún 2008 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No u nas sa vcera skusala metoda 5 10 15 minut a zabrala ale az o 23.15 hod maly zaspal asi z vycerpania. U nas je to iste zaspi len pri kojeni ale ked ho prelozim do jeho postielky tak sa hned zobudi ked do nasej pokojne spi dalej. Teraz sa pokusa zaspat v jeho postielke tak poriadne zuri.... no neviem kto to vzda skor ci ja alebo on....
7. jún 2008 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pheva, u nas to bolo tak ze zaspala pri kojeni aj sa mi ju podarilo prelozit do positelky, ale asi 5 dni uz pri kojeni nezaspi a chce sa vratit do izby spat....tak som zacala s tym...dnes druhy krat...je vlastne nemam tu knihu :frowning2: ....len co som co to precitala....
nemozes mi ju prosim poslat ak ju mas? dakujem
7. jún 2008 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nakoniec zaspal v posteli ......v nasej
........;; :angry:
7. jún 2008 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, prosim vas, nemohla by ste miektora poslat tu knihu na mail...? dakujem
maoja mala zaspava vylucne na rukach a ked ju dam do postielky niekedy to zisti a do 5 minut je obrovsky plac, potom sa opakuje ritual prso, odgrgnutie a uspavanie - niekedy aj do pol noci...
7. jún 2008 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pheva, skús malého po kojení položiť do postielky a prilož si k nemu hlavu (keď ale už máte madrac v tej najnižšej polohe , bude to asi trochu krkolomné), hladkaj ho........bude určite vrieskať, ale musíš vydržať a nakoniec zaspí...a rýchlo si zvykne na to, že už po nakojení a uložení do postielky už prso nedostane...
7. jún 2008 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj maminy môžte prosím al mne poslať tú knižku na www.jankarumanonova@zoznam.sk veľmi pekne ďakujem
7. jún 2008 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj my sme maji tiež veľké problémy so spaním. Do 7 mesiaca sa mi mala budila v noci každú 1/2 hodinu. V zúfalstve som chcela aj ja vyskúšať uz spomínanú knihu, aj ked s tým plačom nesúhlasím. Ked som si knihu konečne požičala stal sa zo dňa na den zázrak. Malá si da na večeru kasu, potom sa 1/2 hodinu hra, vypije mliečko, dám jej pusu a ona zaspi a spí celú noc bez prebudenia. Toľko moja skúsenosť.
7. jún 2008 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok