Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

krvinka
23. apr 2009

môžete niekto poslať tu knihu aj mne? som na ňu veľmi zvedava. mam 3 mesačnu dcerku a to čo tu čítam v prispevkoch je hroza. Dievčata moje obdivujem vas. Moja mala je POKLAD.Večer si to pri zaspávaní užijeme ale vždy najneskôr o 23.00 aleb.23.30 zaspí a spí do rána do 7.00 aleb. aj do 8.00. cez deň je kludná spí do obeda cca 2hod. a poobede tiež cca 2hodiny.je to krásne kludné dievčatko, ktoré spinká samo v postielke. Zatiaľ musím zaklopať sa máme super až na to večerné zaspávanie.

stvura
23. apr 2009

Krvinka, tes sa a knihu ani necitaj, nie je preco....

No kocky, dnes sme zaspinkali po siedmych minutkach placu a spali 2.5 hod. Nakojila som, pohladkala a spal zasa 1.5 hodiny. No a potom problem....
Vyspinkany, je prave polnoc a on si blabotal v postielke. Muz sa zacal mrvit, tak som maleho vybrala, nakojila a idem sa s nim asi hrat.
Co v takomto pripade?
To je hrozne, on je po 4 hod vyspinkany a ja som tak zle spala, ze toho nemam vela naspateho... 😒

stvura
24. apr 2009

Tak znova...zaspal po kriku 45 minut, potom spinkal 3 hodiny, zobudil sa a uz znova nic...takze som si ho uz o tej stvrt na sest vzala k sebe do postele a spinkal on i ja velmi tvrdo do siedmej...Takze naspa viac ako vcera mozno o hodinu...nejakych 8-8.5 hodiny...stale sa mi to zda malo, co hovorite?
Kocky, mam problem, akonahle nemam maleho vedla seba, ho stale hladam, neviem spat...tak tomu bolo i vcera, pokojne som spala jedine nadranom ako bol u mna v posteli, inac velmi zle, a to bol i muz doma...

potapko
24. apr 2009

Krvinka, suhlasim so stvurou, nic neries, necitaj a uzivaj si malicku 😉. Ty taky problem nemas, tak naco ho riesit.
Stvura, ked si maly v noci spravi den, nemala by si sa s nim ist hrat. Treba ho nechat v postielke. Ked sa manzelik mrvy a chce spat, tak nech ide do inej izby. Ak sa v noci budes s malym hrat, je mozne (ale nie iste), ze sa to bude opakovat. V noci, ked je tma, tak sa spinka a on to musi vediet. Ale mam otazku, preco ho vlastne ucis spat vo svojej postielke, ked si spokojna, ked ho mas pri sebe? Ved potom je to v pohode, nech spinka s tebou 😉. Potom to neskor vyriesis, ked bude mat svoju izbicku a svoju postielku. Su maminy, ktore spinkaju s detmi az do dvoch rokov a potom uplne v pohode prejdu do svojej izbicky a aj postielky. Ja som myslela, ze ti to nevyhovuje. Ja s malou totiz v ziadnom pripade nemozem spat, lebo to potom celu noc skoro nespim. Ja som proste taky spavec samotar 😀 😀 Ak by pekne spinkal v noci pri tebe, tak si ho tam nechaj. Co ty na to?

stvura
24. apr 2009

Potapko, dakujem za radu, dnes ho nevyberiem ak si bude gagotat v postielke.

No musim ho ucit spat sameho kvoli tomu, ze ja som sice spokojna {preto ze je vedla mna a citim ho ze je v bezpaci} ked spi pri mne, no nevyspim sa. On ma prvy spanok taky 2-3 hodinovy, no potom iba hodinove spanky a stale by chcel byt pricucnuty a uz ma z toho strasne boli chrbat {ani masaze nepomahaju}. Takze kvoli tomu...no a ono to pricucnutie je len take "akoze", lebo vobec nepije, len mi hryzie prsia {a to s tymi jeho vychadzajucimi 4 hornymi zubami nie je sranda}.
Mali sme dva dni, co sme boli v nemocnici, co spal az na jedno kojenie pekne pri mne vkuse, tak to by mi teda vyhovovalo, to by som nic neriesila...ale kedze je to tak ako pisem po navrate domov, je to nezvladnutelne.
Myslis ze tych 8 hodin takemu malickemu dietatku staci na vyspatie? Zda sa mi ako spi sam taky umrncanejsi cez den, co predtym nebyval - asi deficit spanku, lebo i ked spal zle, spaval predtym tych 11 hodin a cez den 3 hodiny.

potapko
24. apr 2009

Stvura, nateraz mu to urcite staci. Aspon on si to tak povedal 😝 Teraz prechadza totiz urcitymi zmenami a pravdepodobne sa tomu prisposobuje tym, ze nespinka. Skus (mozno to pomoze) dodrziavat ten rezim. Stale ho ukladaj do postielky aj cez den. Alebo na prechadzke ho v kociku uloz - aby nesedkal. On si podla mna na to zvykne, kedze ti predtym spinkal viacej. On je urcite unaveny, ale je to pre neho zmena. Musis mu nechat cas, aby si na to zvykol. Uvidis, co ti spravi tuto noc, ci sa bude chciet hrat, alebo nie. Skus dodrzat presne to, co si sa rozhodla. Aj moja Patka sa v noci zvykla zobudit a urobit si den 😀 Trapili sme sa takto aj 2 hodiny a trvalo to asi mesiac - mala cca 4 mesiace. Zacala si rozpravat (vacsinou to bolo po druhom kojeni) a hrat sa, potom plackala. Tak som ju prilozila - ked tahala, tak bolo ok - nechala som ju, ak sa len hrala s bradavkou, tak sup do postielky. Zacala plakat - nechala som ju 4 minutky a potom znova prilozila. Asi az na 4-5 krat pochopila, ze musi tahat, inak didka nebude 😀 😝 Teraz to uz nerobi a aj ked to spravi, tak sama zaspinka. Takze ti naozaj odporucam, v noci s dietatkom nerozpravat, nehrat sa, len robit mechanicky to, co potrebuje. Je to tazke, lebo ked sa na mna ta moja okana pozerala, smiala a rozpravala (ona je dost hlucna), tak som mala co robit, aby som sa neprihovarala 😵 Ale malo to uspech.

mirustek1
24. apr 2009

stvura-suhlasim s potapkom,nechaj maleho v noci,on si zvykne a pekne zabuva.Podla mna,ked spaval s tebou chcel stale cicik,pokracuj a davaj ho do postielky.uspech pride.

potapko
24. apr 2009

Mirustek a co Emka. Este stale je taka dobrucka? Ziadna zmena, pekne spinkate? My sme mali posledne 4 vecery dost zufale. Netusila som, preco tak strasne plakala. Stale chcela byt na prsniku, co sa uz nestalo 3 mesiace. Takze som to potom vzdala a plakala asi 45 minut. Dnes to bolo zase celkom v pohode. No tak uvidim.

cessy
24. apr 2009

ahojte, tak moj maly pokladik dnes prvy krat zaspal bez placu 😅
...nakojila som, ponosila, potulili sme sa a sup do postielky...trosku sa mrvil, ale do uska som mu potichu hovorila modlidbicku. potom som odysla a ticho 😨 .ostala som za dverami a nacuvala...a nic, spinkal 😅

potapko,
dnes som mu dala ten homeo cipokco(co si mi doporucila), lebo cely den bol nervozny, plackal. uz mu konecne ide prvy zubok, teraz vecer som mu tam uz kusocek citila.myslis ze mi zaspinkal lepsie po tom cipku??dala som mu ho asi 10 min pred spanim.

stvura
25. apr 2009

Kocky...ja uz zacinam verit ze na nas ta metoda neplati...zlepsilo sa zaspavanie, uz nie je ziadne dlhe vyplakavanie, no intervaly spanku su mizerne.
Najprv spinkal pekne dve a pol hodinky {predchadzal tomu plac 9 minut}, potom kojenie, zaspal do 10 minut, ale spal len 40 minutiek, znova kojenie, zaspal do 12 minut, spal tiez nieco okolo 40-45 minut, kojenie a potom zaspal do takych 20 minut, ale plakal kratko, zvysok si rozpraval...a spal asi 2 hodinky...
S toho mi vychadza ze spal len okolo 5.5 hodiny! Rano o pol siestej bol vyspaty, vzala som si ho k sebe, kojili sme sa a mojkali a odvtedy sme hore {pol osmej}. .... Idem si s nim lazkat....
Co vravite, budu tie casy spanku dlhsie, ako ich dosiahnut? Aspon trojhodinove keby boli, lebo moj spanok je uz treti den tatam.... ☹

cessy
25. apr 2009

ahojte, tak moj maly dnes prvy krat prespikal 5 hodin v kuse, parada...dufam ze to bude cim dalej tym lepsie.. 😕 😕 😕

stvura ja na tvojom mieste by som pri kazdom prebudeni maleho nekojila....zase si na to zvykne a potom ti aj v postielke bude kazdu hodinu hore a bude sa placom dozadovat prsa. ja maleho kojim v noci kazde 3 hodiny a ked sa zobudi skor, tak ho len pohladim ukludnim a chodim k nemu v pravidelnych intervaloch, pokedy nezaspinka, tak ako pri zaspavani 😉

potapko
25. apr 2009

Cessy - supeeeeeeer 😀 mas ty ale sikovneho chlapceka. Tie cipky su naozaj na ukludnenie, takze mohol byt pokojny aj z toho. Skus mu ho dnes alebo zajtra nedat a uvidis. Ale mozno si uz zvykol a uvidis, ze nebudes mat uz ziadny problem.
Stvura, suhlasim s cessy. Vidno, ze je tvoj syncek mooooooc mudry 😝. Presne vie, ze vecer musi zaspat sam, ale ked v noci zacne plackat, dostane prsnik. Nemozes ho zakazdym kojit. Malo by mu stacit tak dva krat v noci a myslim, ze aj iba raz. Ved ked vecer dostane kasu, tak nemoze predsa pytat kazde dve hodiny ako babatko 😠. Myslim, ze to castejsie budenie je uistovanie sa, ze si pri nom a neopustila si ho. Takze, ked sa zobudi po hodine, tak treba len pohladkat a "tot vsjo" 😉 Skus to, ale bud naozaj dosledna, aby ste mali po 2 nociach pokoj. Je to podla mna dost dolezite. Mozno sa mu tymto zlepsi aj denny spanok. Vyskusaj a daj vediet, ako si dopadla.

cessy
25. apr 2009

potapko tie cipky som doporucila aj znamej...aj jej male idu zubky a stale ju pcha panadolom...

moj maly sa dnes prekonava. doobeda spal1,45 a teraz uz spi vyse hodiny. tie pol hodinove spanky mi isli na nervy 😒 , nicsom si nestihla porobit...

potapko
25. apr 2009

Cessy, pekne si uzivaj tieto dni, lebo pridu aj horsie 😝 😀 Ale nie, som rada, ze maly je v pohode. Tie cipky su fakt lepsie ako panadol, dnes som aj ja malej dala, lebo je nejaka nepokojna. Dufam, ze bude spat lepsie. Uz sa potrebujem troska prespat, aby som nebola nervna. Potom si to vzdy odskace moja starsia a manzelik. Nastastie uz vedia, ze ked som nevyspata, tak ma netreba rozculovat - hlavne teda moja Deniska - ta je naozaj rozumna a chape to 😵 😵

mirustek1
25. apr 2009

potapko-Emka je v pohode,vecer zaspinka upne sama,bez placu asi do 10min.Ale tuto noc sa niako budila,asi 4x plakala,po 5min.a spala dalej,asi pojde horny zub.Aj cez den zaspava sama,len jej to dlhsie trva,lebo ona sa stale hra v postielke,a niekedy zaspi skoro az po hodke,a potom by spala az do 13hod,niekedy ju zobudim okolo 12hoh.aby zaspala aj pobede skor.Tak aj vam drzime palce,nech sa nam to nepokazi.

skrecok
25. apr 2009

Ahojte,
tak metoda nam hlavne cez den nepomaha. Maly plakal aj vyse hodinu a nic. Uz som z toho zufala a kvoli nevyspatych nociach aj dost nervna 😔 . Pomaha iba si sadnut do auta a urobit par km, alebo uspat ho na prsniku. V kociku mi zaspal az po 10 min velkeho placu co mi nebolo prijemne ked este sa na mna ludia pozerali.
V noci je to ako tak lepsie, ale...robim to co stvura - zakazdym ked sa zobudi tak dostane prsnik. Lenze maly mi nechce papat vecer kasu (chce to este cas, kym si na tu kasu zvykne), takze tazko odhadnut ci je hladny, alebo chce len dudkat.
Dnes za cely den spal IBA NECELU HODINU! Samozrejme bol aj dost unaveny, ale sam zaspat ani za svet. Neviem preco to robi? 😢 😢 😢

mirustek1
25. apr 2009

skrecok-aj mne mala zo zaciatku cez den dlhsie plakala,az to spanie vynechala,ale zvykla si.Musela si poplakat a potom zaspala.Tiez som sa bala toho,ze je naozaj v noci hladna,ale skor ako po 3hodkach som jej nedala prsnik.A zvykla si,naozaj.Ona sa s nim len ukludnovala.Tak drzim palce.

skrecok
25. apr 2009

Mirustek, ako dlho cez den si malu nechala plakat ked ma spinkat? Hodinu-dve sa mi zda dost vela.

cessy
25. apr 2009

skrecok maleho davas cez den spinkat do postielky aj doobeda aj poobede??

ja som zatial denne spanie neriesila, tak preto sa pytam

skrecok
25. apr 2009

Cessy, ano davam ho ked uz vidim, ze je unaveny a umrncany. ☹

A mavate pevny rezim? My este nie tak celkom, mozno tam robim chybu.

cessy
25. apr 2009

ani mi nemame...s pevnym rezimom chcem zacat az ked bude maly spinkat raz za den a to si myslim, ze bude okolo roka...
teraz mame len taky ze okolo 9-10 spinka, o 11:oo obeduje, 15:olovrant, 18.oo kasicka, 19.oo kupanie a o 19:3o ukladam a kojim
ale vsetko zavisi od toho, ako sa rano zobudi....

skrecok
25. apr 2009

Uz fakt neviem co mam robit. Teiz my mame len priblizny rezim, ale hlavne zavisi ako "spi" cez den 😅 .
Ostava mi zatial dalej skusat kym sa nauci sam zaspavat cez den, ale stale behat s kocikom a s placucim dietatkom, aby zaspinkal je uz unavne....

cessy
25. apr 2009

to ti verim....ked je maly cez den unaveny, tak ho dam do kocika a vyveziem na terasu. ked zaspi, tak idem do vnutra a nieco si porobim, ak nie, tak ho tam necham, vozim ho okolo domu... 😅

stvura
26. apr 2009

No ahoj, ahoj...tak sa hlasim z bojiska...
Vcera mi cely den spal maly dokopy jednu!!! hodinu. Vstal o stvrt na sedem rano a prve doobedne zaspatie mal o poj jedenastej do jedenastej a potom poobede v kociku spinkal od pol tretej do tretej. A koniec...dalej s nim nehlo, mohla som robit co som chcela. Vecer, kedze sme boli na navsteve nam 10 min spal v aute, akurat co sme prisli z vedlajsej dediny. No a tak sme ho este prebrali kupanim a o tej deviatej ulozili. Zaspal do minuty {ani sa nedivim po tom celodennom bdeni...}, prve zobudenie mal po 2.45 hod, to som ho nakojila a ulozila. Zaspal znova do minuty a prespal {!} skoro styri hodiny. O tej stvrtej si vsak povedal dost....a uz hodinu bojujeme a chodim v desatminutovych intervaloch.
Inac cez den je presne ako pise skrecok, viac umrncany a zlostny ako doteraz, stale sa neda zlomit, no je to tvrda povaha...
Denne spanie neriesim, bojim sa ze by nespal ani tu pol hodku {ja som odmietala v jasliach a skolke ako mala spat, takze to ma po mne...}, kasu nedavam, len obcas, lebo ju maly nema rada, skor volim vyzivku, pripadne s jednou-dvoma piskotami.

potapko
26. apr 2009

Baby, nestresujte sa tym, kolko prespia deticky cez den. Raz je to menej a raz viac. Mne vcera Patula spala 15 min. doobeda a 25 min. poobede. No ziadna slava 😠 Vecer sice zaspala dobre, ale o 10 bola hore, tak som nakojila a potom sa stale nejako mrvila. O pol siestej povedala, ze dobre rano a nehla som s nou. Takze tiez toho moc nenaspala. Asi je nieco vo vzduchu, kedze mame vsetky teraz rovnake problemy 😀
Skrecok, aj mne mala place v kociku, ale je mi jedno, co si o mne ludia myslia. Ona je proste placko a inak zaspat nevie. Uz ju tiez lamem dost dlho, ale nedari sa - stvura, asi tvrdohlavy ako tvoj - ale ja tak rada spinkam a aj moj manzel, po kom to len moze mat. Zeby po svokre? 😀 😀 😀
Cessy aj Skrecok, myslim, ze pevny rezim nebyva skoro nikdy. Ved dietatko sa nie vzdy rovnako zobudi. Je to taky rezim + -, ja hovorim 😉
Stvura ako, zaspal este? Verim, ze ano, aby si si aj ty oddychla ☹

stvura
26. apr 2009

Potapko, no predstav si, nejako sa po hodine mrvenia a placu muzovi podarilo upokojit ho a spal od 5.00 do 7.00. No hej, ja neriesim ze malo spi cez den, len vidim na nom ze je unaveny a ako som si spravila ten diagram z knihy ze kolko spal predtym, tak spal podstatne dlhsie - 3 hodiny cez den a teraz ako vcera to bola len hodina. Ale...mame prerezanu hornu jednotku, tak asi to...

potapko
26. apr 2009

Stvura, myslim, ze ste na dobrej ceste. Toto robila aj Patka, ale bola hore aj dve hodiny (ale zase bola mladsia). Mozno to bude tymi zubkami. To nikdy nezistime, co tym nasim detickam je. Takze to len treba skusat. Patula mi tiez teraz spinka uz 45 min a som zvedava do kedy jej to vydrzi 😅 Tiez sa mi zda, ze je unavena a stale sa cudujem, ze preco potom nespi 😒

stvura
27. apr 2009

Ahoj spriaznene maminy...tak musim sa pochvalit, ale dufam ze neprechvalim...
Vcera sme maleho ulozili spat o osmej hodine, zaspal po jednej kontrole {asi do 13 minut}...a potom spal a spal az skoro do jednej hodiny. Skoro som tomu neverila, lebo nikdy v zivote nespinkal tak dlho, no moje prsia, ktore boli naliate az-az to potvrdili. Takze sa vyborne najedol, zamrnckal, pohladkala som ho a spinkal znova neuveritelne, do stvrt na sest rano a bol by spal mozno i dlhsie, len manzel siel do roboty a zobudil ho...
Tak som si ho vzala uz k sebe, mojkali sme sa, kojila som ho a potom este hodinku pospinkal.
Momentalne spi hodinku a pol - to ako doobedny spanok, tak sa vytesujem.
Uvidim ake to bude dnes, lebo to som uz sama, bez manzelovej podpory, no dufam ze to bude ako vcera, no to by bol sen!!!
Dakujem za rady, dufam ze sa mi to podari uz udrzat tak ako je, bez vas by som to nezvladla. Este raz vdaka!!! 😵 😵 😵 😉 🙂 😅

potapko
27. apr 2009

Stvura, no uuuuuuzasneeeeeee 😵 Tesim sa naozaj. Pomohlo to. Treba vydrzat. Ale asi je aj nieco vo vzduchu. Mne Patka prespala celu noc - huraaaaaaa a doobeda spala vyse dvoch hodin - este vascie hura. Asi je dobre postavenie hviezd 😀 😝 A myslim si, ze to zvladnes teraz aj sama. Uz vies, co je to ten slastny pocit vyspat sa, tak si to predsa nebudes kazit, nie? 😉 Zase potom musis podat hlasenie, ze ako pokracujete. Si sikulka!

cessy
27. apr 2009

ahojte, aj ja idem trosku pochvalit mojho chlapceka...
vecer zaspal bez placu o 19:3o a spinkal do 1:oo, potom sa zobudil o 5:3O a potom sme stavali o 9:oo. uplna parada 😉