Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

nikusik
27. jún 2013

@sjuze prosím pošli mi tú knihu aj mne na mail. nika.kneznikova@gmail.com. My tiež bojujeme so zaspávaním. a chcem sa spýtať: Ked sa v noci zobudí, čo mám robiť? dať jej prsník alebo len zase pokracovať v uspávaní? DAKUJEM veľmi pekne

junkfoood
2. júl 2013

@evamarcel co noveho u vas..?

evamarcel
3. júl 2013

@junkfoood ahoj dakujem za opytanie, no cez den je to musim poklopat super zaspi sama sice s cumlom ale pospinka uz hodinku ked sa aj nahodou preberie tak si vezme cumlik a spinka dalej, no spinka tak dva az trikrat ale uz asi budem davat iba dvakrat lebo vcera aj sama bez placu pekne zaspala takze mi vstavame tak okolo pol 6tej ale to ju neberiem z postielky ona si troska pokeca a zaspi este a spinka tak max.do6,45-7 potom hned prvy spanok ma okolo 8,30-9 a spinka do 10tej potom spinka okolo 12-12,30 do 14tej a to sama uplne bez placu pohra sa s cumlikom plysakom a zaspi z toho mam obrovsku radost a aj z toho ze spinka dlhsie ako 30min. no vecer uvidime ci sa zaspavanie zlepsi tym ze ju dam spat uz iba dvakrat to este neviem lebo niekedy ked ju ulozim na noc tak place takze ideme k nej a v noci sa stale budi teraz dva dni sa zobudila iba trikrat co je super ale nepomohlo dat len cumel musela sa kojit....a tak som to chcela ze uspim bez ale nepodarilo sa ....a s tym vyplakanim som si dala teraz pauzu lebo vzdy som vydrzala len max.30min. aprisla som a tak radsej pockam ako sa to vyvinie do manzelovej dovolenky a skusim to caste kojenie v noci tak ze asi pojdem z domu prec....myslim ze ho nepotrebuje ved aj cez den pekne papa

a co vy ako sa dari?

junkfoood
9. júl 2013

@evamarcel jeej, a ja som ti zabudla odpisat.. u nas super, cez den pekne zaspava sam v postielke, uz vobec neplace, ani nemrnci ani nic..proste dam ho do postielky, pretoci sa na bok, a spinka..som rada, ze je to u vas uz lepsie..

ktimi111
12. júl 2013

@tinockaaa mohli by ste mi to strucne opísat ze aký je tam postup, moja dcérka má rok a pol a stále zaspí bud vedla mna , a teraz uz iba v kocíku 😀 , v postielke iba krici, vyskusala som ju dat sama zaspat ale nedalo sa, iba kricí ze mamiiiii, uz neviem co robit

evamarcel
12. júl 2013

@junkfoood super a co ako v noci? a ako dlho spi cez den davas v rovnakych casoch spinkat ? Cez den som velmi rada zaspi sama s cumlom a ked sa preberie vie si ho naspat zobrat tak mi to tak nevadi ze ma cumel ale v noci ked si nenajde v tme cumel tak rev naraty a uz nic nepomoze iba prsnik

junkfoood
15. júl 2013

@evamarcel noci uplne super..budi sa az nad ranom okolo 4-5 a potom este potiahne do pol 7-7.. nedavam v rovnakych casoch, zalezi od toho ako sa zobudi..

zuzanockamt
18. júl 2013

"Keď svoje dieťatko nechávate vyplakať, kým zaspí, dáva to asi taký istý zmysel, ako keby ste si nevšímali alarm v aute a čakali, až kým si vybije baterky a stíhne." (Karp, Nejštastnejší miminko v okolí)

na zamyslenie 🙂

poisonblu
22. júl 2013

@evamarcel kup cumel od lovi s fosforeskujucim kruzkom a najde ho 😉

matapeprnata
22. júl 2013

ahojte
moja mala (4,m5mes.) od malicka chodi spat neskoro v noci. zaspava tak medzi polnocou a jenou hodinou a spava az do 11-12 do rana (medzitym sa 2x zobudi, da si flasku a hned zaspi). neviete mo poradit ako ju "presunut " o par hodin dopredu, aby chodila spavat v normalnejsom case?
srdecna vdaka
martina

brumka111
28. júl 2013

Prosim o radu. Mam 17 mesacnu dcerku. Vzdy ju vacsinou len ja uspavam. Cez den sa obcas podari ju uspat aj mojej mame, ale inak ked sme doma, tak uspavam len ja. Vecerny spanok, taktiez ju len ja uspavam, ked zaspinka, prenesiem ju do postielky. S manzelom chodiem spavat pred polnocou, dcerka sa mi okolo toho casu budi, tak si ju vzdy zoberieme medzi nas a tak spinka az dorana s nami. Ten spanok medzi nami, mi vobec nevadi, to som rada, ze ju amme medzi nami, ale to co mi zacina prekazat je to uspavanie. Niekedy ju uspavam aj hodinu a ked ju dam do postele, ze ideme spinkat tak stale beha dolu z postele a robila by vsetko ine, len nie spinkat, i ked vidim, ze je dost unavena. Ako zaspavaju vase deticky?

anrebcz
28. júl 2013

@matapeprnata Ahoj, ve 4.5mesicich mi mala taky usinala docela pozde. Casem se to postupne upravilo. V knize se pise, ze posunout spankovy cyklus o neco drive jde tak, ze ji budes budit o 15-30minut driv nez by se normalne sama vzbudila. Takze pokud ti ted spava do 11h tak ji vzbudit uz v 10.30. Za dalsich par dnu to posunout o dalsich 15-30min az nez se dostanes na 'idealni cas'.
Ale jak rikam v necelych 5ti mesicich je to mozna jeste brzo. My jsme zacli 'ucit usinat' az v 7mi mesicich.

matapeprnata
28. júl 2013

@anrebcz
dakujem, myslela som, ze ju uz musim zacat "prestavovat " teraz. tu knizku nepoznam, ale celkom urcite si ju zaobstaram
este raz srdecna vdaka
mata

matapeprnata
1. aug 2013

nie, neriadila, lebo o knihe som sa dozvedela az teraz. do konca tyzdna ju precitam a buduci tyzden idem vyskusat 😉 😉

stormie
9. aug 2013

Dufam ze mi tu budete vediet poradit - 7 mesacna dcera odmieta denny spanok, proste cez den nespi ani ked sa ju snazim uspat a ak sa to podari, co nie je kazdy den, tak je to tak 20 minut, stalo sa mi raz ze spala pooobede 3 hodiny !!!! Cely dennny rezim mala ale rovnaky tak si neviem vysvetlit preco. Vecerne zaspavanie je hodinovy boj a to doslova, jedno ci sa ju snazime dat do postielky o 6,7 alebo 8, jej sa proste spat nechce alebo aj ked uz vyzera ze by spala tak akoby nevedela zaspat. Je zvyknuta na flasu, to je jediny sposob ako nam zaspi aj ked po precitani knihy viem ze to nie je spravne. Ako ju mam teda nakrmit? Ked spapa svoju vecernu davku tak az potom ulozit do postielky? Dasli problem je ze sa nam budi v noci2-3 krat, zakazdym ju prebalim a dam flasu a zaspi uplne bez problemov, ked sa zobudi rano okolo 5-6 tak uz spinkat nechce, zoberieme ju k sebe do postele, inak by plakala, tam je kludna a po chvilke zaspi... Dufam ze sa najde niekto co poradi, som uz fakt unavena a ked pocuvam ine mamicky ako im deti cez den spia dva krat a noc celu prespia chce sa mi plakat

zuzanockamt
9. aug 2013

@stormie akym sposobom uspavas?

stormie
9. aug 2013

@zuzanockamt v postielke s flasou, dudlik moc nechce, este ked bola mensia sa dalo na rukach ale teraz uz ani to nefunguje

zuzanockamt
9. aug 2013

@stormie a ked uspavas na rukach, tak co robi? ... ani pri tebe v posteli, ked by bola, tak nezaspi?

stormie
9. aug 2013

@zuzanockamt ked ju mam nalezato tak sa zdviha a je nekludna a zacne plakat, ked si ju dam hlavou na rameno tak je sice kludna ale nezaspi, ak ju tak ukludnim a dam naspat do postielky zacne plakat alebo ak ju uz uspavam dlhsie tak dam este flasu a zaspi ale prave to chcem zrusit, kazdy vecer nam to s manzelom zaberie hodinu, niekdy aj viac a uz rano sa bojim toho co bude vecer....do nasej postele som ju pri vecernom uspavani nikdy nedavala, (nekojim ale odsavam takze nebol dovod s nou lezat) nechem ju na to ucit, to robime iba ked sa zobudi skoro rano, dame ju medzi seba a zase flasa a to zaspi ale uz nie na dlho, hodinka - dve

corny01
23. aug 2013

@stormie Trochu mi to pripomina nasi malou, do pul roku uspavani jakymikoliv zpusoby temer nemozne, ja vycerpana,ona odpadla taky az vycerpanim, po dvou, trech hodinach uspavani na rukach, zpivani a tak...
Pomohla mi az eliminacni (hypoalergenni) dieta - od mala byla hrozne neklidna,uplakana, koliky, na ktere nic nezabiralo, atd... viz drive, pri diete se velmi uklidnila a zacla usinat, pac ji nebolelo brisko. Co uz jsme ale nevyresili, byl reflux v souvislosti s tou ABKM - od mala netolerovala jine nez svisle polohy, to mi doslo az pozdeji, ze to mohlo byt tim, ze se ji vracelo mliko a v leze tudiz nechtela byt, zejmena kdyz byla nedokonale odrihnuta, coz vzhledem k jeji aerofagii bylo temer nemozny. Reflux se zlepsil az od doby, kdy leze. Doted se vzbudi po dost kratke dobe, pokud ma bublinu v zaludku, proste je na to uz precitlivela.
My jsme zkusili tuto vyrvavaci metodu, zdalo se, ze zabira, ale pak jsme museli zkusit expozici bilkoviny kravskyho mlika a bylo to na novo, opet place, nespani, nemoznost usnout i pri unave atd. Po znovu zavedeni diety zacla spat celou noc, ale zas mi zaclo ubyvat MM, nastesti ji zacly rust zuby, tak se diky bohu v noci opet budi na kojeni, pac mi prestala v 5 mesicich pribyvat a do 7 m. dokonce hubla - kvuli tomu kravskymu mliku a memu ubyvajicimu MM, takze je pro me priorita, aby pribyvala, ne, ze ji v noci nebudu kojit, i kdyz by se to v jejim veku uz nabizelo. Ale po znovu nasazeni diety se diky bohu naucila uspavat se u prsa nebo ukolebavky v naruci a usne obvykle do ctvrt hodiny, pokud
je jeji spaci doba.
Taky jsem zjistila, ze davat ji spat v 7 je na ni brzo, usina az kolem ctvrt na 9, to se taky ustalilo az po zklidneni jejiho briska, predtim to nebylo mozny nijak vyresit. Takze bych upresnila nazory nekterych zde na diskusi, ze jine mirumilovne metody uspavani a vlastne veskere metody na uspavani lze aplikovat pouze pokud je dite po zdravotni strance v poradku a nic ho netrapi a rodic si nenecha nabulikovat od doktoru, ze je to vsechno "normalni" a nema to tak resit.
Doufam, ze to nemate podobne, ale zkusila bych zjistit, jestli jeji neklid neni zpusoben necim takovym, co jde odstranit ( i kdyz je to narocne). Drzim pesti, urcite bude lip!

corny01
23. aug 2013

@stormie jo a taky se nam zlepsilo nocni uspavani, kdyz jsem ji v noci prestala prebalovat. to ji vzdycky probudilo, kdyz jen kojim, tak ji to uklimba.

hexena
23. aug 2013

ja s tou knihou absolutne nesuhlasim, pre mna vzdy bol najkrajsi moment dna uspavat svoje dieta tak, ze byt pri nom, precitat mu rozopravku, vychutnavat si vzajomnu blizkost, pomojkat sa pred spanim a vtedy najrychlesjie zaspalo a stastne a nie urevane, usoplene v strese a strachu bez mamy

cabellera
23. sep 2013

Ahojte, je tu nejaka mamicka, ktora ma skusenost s problemovym zaspavanim 25mesacneho dietata? Uspavam asi 1-1,5hod, som z toho na nervy a najvacsi problem, ze vie vyliezt z postielky, tak sama v izbe ostat nemoze, potielku ma sice pri nasej posteli, takze na zem necapne, ale vylezie a veselo si bude rabovat a zabavat sa, uz fakt neviem co robit. Raz som kusila nechat ju cez den a chodit po 5-7-10minutach a po 3 hodinach som to vzdala, takze nespala a vecer to iste, tak som ju uspala po starom. Oblecieme, vypijeme, odgrgneme, lahnem k nej a po tme lezim jak somar celu dobu, ona v lepsom pripade len lezi a rozprava, v tom horsiom poskakuje, dava mi perinu cez hlavu, skace s postielky na postel, no horor. Vacsinou ked zaspi som uz taka vynervovana, ze zaspim s nou, no a manzelsky zivot nehrozi. Dakujem za akekolvek rady.

lisian
24. sep 2013

prajem pekny vecer, tiez by som sa rada spytala mamiciek so skusenostami, ci im kniha pomohla s nocnym spankom. Po roznych peripetiach nas syncek uz vecer zaspi krasne sam, nejak si to uvedomil po dlhom case aj sam a to sme skutocne s nim zazili hocico, ale mame stale problem s nocou. Ma 10 mesiacov necelych a niekedy sa budi aj kazdu hodinu s placom, teda presne s vreskotom. Kedysi sa budil ako male babatko kazde 2 hod papat, potom sa to nejak po dlhsom case zacalo kazit a mam pocit, ze mzly je hore stale. Nepomaha ani papanie obcas, alebo vzatie na ruky. Teda presnejsie, nepomoze to hned, ale az po par minutach. Nocny des nema, o tom som si popozerala info. Isli sme podla knihy, po 2 tazkych nociach prespal do 5 rana tri po sebe a dokonca spal do 8, co bezne je hore okolo 7, ale vidiet na nom, ze by este spal. Zrazu 4 noc sme boli zasa tam ako predtym a nevieme cim sa tym pokazilo. Myslite, ze sme mohli spravit nejaku chybu a vratilo sa to spat, alebo to nejak prekukol a zacal znova

bleee
28. sep 2013

ahojte, ja som si knihu prečítala, keď mal syn 4 mesiace. Večer sme ho uspávali na rukách, hocikedy aj hodinu. Už bol ale ťažký, manžela bolela chrbtica, bolo to už ďalej neúnosné. Aj keď písali, že rady treba aplikovať najskôr v 6 mesiacoch, ja som to vyskúšala, keď mal malý 4,5 mesiaca. Po okúpaní namiesto na ruky smeroval do postielky. Samozrejme začal plakať, po 4 min. som ho bola pozrieť, utíšila, ale z postielky nevyberala. Zas som ho bola pozrieť o ďalšie 4 min. Po 10 min. sa plač utišoval, viac som ho už pozerať nešla. Tú noc mal rekord, zobudil sa asi len 3x na papanie. Na ďalší večer som postup opakovala, malý plakal asi 6 min. Nasledujúcich pár večerov už len mrnčal a potom zaspal. Odvtedy zaspáva večer sám v postieľke. Dnes má 22 mesiacov. Medzitým sme ešte mali obdobia, keď občas pri zaspávaní trošku poplakal. Väčšinou ho vtedy chodil utíšiť manžel, trošku ho ponosil a dal naspäť do postieľky.
Ešte chcem napísať, že táto metóda vôbec nepomohla na denný spánok, viackrát som to skúšala a nič z toho. Syn spal až do roka cez deň v kočíku. Od roka sa postupne preučil na postieľku, ale musím si ľahnúť vedľa neho na posteľ a spať "akože" aj ja 🙂

silvapokorna
28. sep 2013

jej, dievčatá vobec vám teda nezávidím. ja som s mojimi dievčatami tiež užila. najprv so staršou, tej to vydržalo dlho, tak potom s obidvomi naraz. som tri roky mala spánok asi tak 40 minútový, lebo raz jedna, potom druhý, než som zaspala ja, už bola jedna z nich hore a vrieskala. skúšala som všeličo. aj s manželom sme si ich podelili. ale až keď som zmenila celkovo režim dňa a svoje nastavenie a postupne sa to zlepšovalo. už ani neviem ako. ale hlavne som s nimi prestala bojovať. a potom oni so mnou. teraz už spíme aj celú noc a to balzám. po roku kľudu už som tuším aj dospala a nemám deficit. leda sa zaseknem u telky a idem spať dobrovolne o tretej ráno. 😀
držím vám palčeky, všetky to nakoniec zvládnete. 😉
a keď máte tie malé detičky, skúste za zaregistrovať do lovelaklubu, posielajú teraz osušky. nám nedávno prišla a je veľmi príjemná a docela veliká, tak vydrží aj keď bude bábo vačšie 🙂 ¨
http://www.lovelababy.sk/lovela-web-klub

katuska111
1. okt 2013

Ahojte.Mate skusenost ze by tato metoda mohla nejak ublizit? Maly ma zajtra pol roka a tuto metodu skusam dva tyzdne.Pri zaspavani vecer hrozne placka pfiam hystericky plac,vcera sa az dogrckal a potom som na ihlach ja co sa bojim aby sa nezadusil,a rano ma vzdy taky vykricany hlasok.Zlepsenie zatial nevidim ale doposial nemal este 6 mesiacov tak som to aplikovala len na jeden denny spanok a ten vecerny, vzdy s hroznym revom.Myslite ze je to v poriadku a mam pokracovat?

kladina
15. okt 2013

@katuska111 my sme začali, keď mala dcéra 8 mesiacov, naučila sa zaspávať za 4 dni. Myslím, že vtedy bol taký ideálny čas. polročné je asi ešte malinké.

viva02
15. okt 2013

@cabellera Mame to tak podobne so zaspavanim. Nas drobec z postielky stale vyliezal, ani v nej nechcel byt, takze spi s nami v posteli. No a nocne zaspavanie trva v priemere cca. 1,5 hodiny. To musim byt cely cas s nim ja alebo manzel. Keby sme odisli z izby, hned by vstal a isiel za nami. A nez zaspi, neustale sa mrvi, prelieza ma, skace cezo mna šípky, stale v pohybe... Nepomaha nic. Starsi syn bol tiez taky, casom sa to upravilo. Niektore deti su proste take, nepomoze ziadna kniha ani teoreticke mudrosti.... Maly ma teraz 26 mesiacov, je to extremne zive dieta.