Krivá hlavička z ležania. Neostane mu taká?

dzidzuska
19. jan 2008

ahojte mam otazku maly ma strasne krivu hlavicku nechcel mi spavat na jednej strane a ked som ho tak ulozila aj tak si ju vzdy otoci...ma ju taku hrozne sisatu,neostane mu taka? ☹

junovka
19. jan 2008

presne toto ma trapilo pri Nelke.Mala na pravej strane zlezanu.Tak som tyzden ju stale davala lahat na lavy/celu,nie len hlavicku/ bok a za chrbatik som jej podkladala stoceny rucnik, alebo vankusik, aby sa neotocila na pravu stranu.Potom dalsi tyzden len nachrbatiku,ku hlavicke som jej pokladala zrolovani plienku.Tak som to striedala do mesiaca, az bolo ok.Toto som robila aj v kociku 😉

dzidzuska
autor
19. jan 2008

no ajja ho davam na druhu stranu celym telickom ale ked ho v noci pozriem tak hlavu vytocenu do uplne inej strany ako telo...skusim to aj v tom kociku chodi casto von

junovka
19. jan 2008

Dzidzu, anema problem aj s chrbatikom?Pretoze, moja kamoska mala presne toto a nakoniec jej zistili na chlapcekovi, ze on je cely krivi.Tak chodila na rehabku, a teraz je to ok.Co hovori doktorka?Lepsie povedane, boli ste uz na ortopedii?Ak by si dakedy najblizsie sla, tak spomen, nech pozru aj chrbatik 😉

dzidzuska
autor
19. jan 2008

boli a vetko v poriadku...chrbatik ma zdravy vravela som to doktorke ta sa len zasmiala ze si robi veget...

katarina_k11
19. jan 2008

Ahoj Dziduska, my sme mali s mojim syncekom ten isty problem a velmi som sa bala, ze mu hlavka zostane taka sisata - mal ju uplne na jednej strane zlezanu. Ako napisala Junovka, zacala som ho polohovat a podopierat zrolovanou plienockou a do mesiaca sa to velmi upravilo. Nastastie, deticky v tomto veku maju este velmi makku hlavicku. Teraz je to uz ledva badatelne. Takze, neboj sa, len ho trpezlivo polohuj na opacnu stranu ako ma zlezanu a bude to ok. 🙂

dzidzuska
autor
19. jan 2008

joj az mi odlahlo 😅 dakujem no budem sa snazit lebo ten moj siso sisaty vzdy so mnou vybabre 😀

katarina_k11
19. jan 2008

Moj manzel hovori, ze to je ako s nami dospelymi, aj my si najdeme pri spani polohu, ktoru mame najradsej a tak spime. Len my uz mame tvrde sisky, takze to nezanechava nasledky. 😀 Aj babatko si velmi rychlo najde takuto polohu, a potom ju nechce menit... 🙂

dzidzuska
autor
19. jan 2008

no som zvedava ako bude bjovat...🙂))jedos krpaty🙂))

rinuska
19. jan 2008

Môji synáckovia mali obidvaja zaležanú hlavičku. Ani sme ju nepodkladali a časom sa to upravilo samé. Keď začali sedieť a nemuseli len ležať. Myslím , že príroda si s tým poradí aj bez podkladania. A moj druhý syn , keď už mal hlavičku spučenú až až, začal ju sám od seba klásť na druhú stranu.
Problém by to mohl byť len keď má bábo málo vit .D a tým pádom mäkké kosti.