Nočné mory

janasim
2. nov 2016

Dievčatá,mate toto niekto,da sa toho zbaviť,je to uz dlhodobý problém,a uz skoro každú noc,potom sa zobudim,srdce bije az v krku,som rada ze to nebolo naozaj ,ale tazko uz potom zaspať.
Všetky tie horory su so synom,topenie,umieranie,zabitie,rakovina,boj o život,strach ze o nho prídem,ze je bledy,ze nedycha,vidim ho mrtveho.Potrebujem volat sanitku ,nefunguje mi mobil,nedokazem privolat pomovc a takéto to mam uz skoro každú noc.Nepozeram v tv nic take,praveze oblubujem české komedie,len take pozerám.
Syn je sice ZŤP,ale je v pohode,života schopný,ale mali sme jeden traumatizujuci zážitok,musela som mu minuly rok dávať dychanie z pľúc do pľúc,ozivila som ho rýchlo.V praci mi v sluzbe s odstupom času zomreli dve deti v dojcenskom veku,tela som musela umyvat a obliekať,ja sa už bojim ze mi moze este horšie to vyústiť...aby mi uz celkom nepreplo

jeennyv
3. nov 2016

@janasim nepreniesla si cez traumy o ktorých píšeš aj ked navonok funguješ v tvojom podvedomí stále su vyhľadaj psychológa mas náročný život aj povolanie...potrebuješ byt v pohode, su dnes všelijaké homeo lieky, možno trochu oťapia myseľ ale problém nevyriesia

oslo1
3. nov 2016

Ahoj, ja som velmi casto namesacna a tiez trpim nocnymi morami.
Mne velmi pomaha, ked sa po prichode z roboty domov (taham dlhe sluzby, som sestricka ) ukludnim, trosku povysivam, napijem sa caju, mala drbata s manzelom.
Potom idem spat. A tu je prave to dolew, aby som hned nezaspala, ale zaspavala postupne. Ako nahle som tuha do 5 minut, tak za hodinu som na mission a som namesacna.
Neviem, co ine ti mam poradit, tiez mam stresovu robotu, v spanku picham injekcie a rozdavam lieky, stalo sa aj, ze som utekala o zivot.

janasim
autor
3. nov 2016

@jeennyv ja som uz rozmýšľala rovno nad psychiatrom,ale to uz by bolo rovno asi na lieky ,už sa mi strach prenáša do denneho života

janasim
autor
3. nov 2016

@oslo1 najhoršia mora je ze si potrebujem zavolat pomoc,a mobil sa mi rozsype v ruke,alebo nedokazem vytukat cislo lebo vidim rozmazane,akebo vytukavam zle číslo,neviem si spomenúť koľko je sanitka...no čisté psycho

mbta
3. nov 2016

hm janasim,chapem ta,pracuje ti podvedomie asi,urcite si citlivy clovek,preto sa ti take sniva...ja zas mavam take nocne mory,ze sa nemozem pohnut,mam ako prikovane cele telo, dychat nemozem,volam o pomoc a pritom vydavam len neartikulovane zvuky..je to hrozny stav,ale uz tak nepanikarim,uvedomujem si ze sa musim co najskor aspon trosku pohnut,..citam vela o tom,lekari to nazvali spankova apnoe-paralyza,ale myslim ze je to este nieco ine, nie som blazon,asi ma vysmete ,ale asi dvakrat tesne akoma to schvatilo som videla velku ciernu postavu- vsak v tme jedine ciernu 🙂 no je to stav obrovskeho strachu, bezmocnosti,opakuje sa niekedy aj dvakrat do tyzdna,inokedy aj dva mesiace pokoj. pozna to niekto?

oslo1
3. nov 2016

@mbta to s tou ciernou postavou mi ani nehovor, mala som 3 vedla seba a kukali na mna, ledva som stihla utiect.
Inak, js uz som sa s tym nejak naucila zit. Vacsinou ked som namesacna, tak na druhy den mam slabsiu poruchu reci, trosililnku horsie sa mi rozprava.
Ratuje ma muz, najlepsue je, ked sa taka zosokovana prebudim, ako zvresknem a on sa chusak cely ztrhne.
Ja som rozmyslala nad akupunkturou, ale teraz som v ivf cycle, cele sa mi to zhorsilo, tak na novy rok by som skusila.

janasim
autor
3. nov 2016

Mna trapi ze sa to tyka stale mojho syna,bojim sa potom o neho a mam stale čierne myšlienky.

wladka
3. nov 2016

@janasim podla mna to suvisi so strachom a to sa ti prenasa aj do spanku.. asi ste na seba velmi naviazani.. pred tym, nez pojdes za psychiatrom, by som skusila viacere moznosti.. napr: pred spankom vyslovene kludovy rezim, cize so synom sprcha, pyzamko, o 20,00 ho ulozis, troska pokecat, nasmiat sa jemne, ty tiez do postele, kukat blbosti v tv, a hlavne nemysliet na somariny, skor vyhladavat ine myslienky, ak sa ti vtieraju tie neprijemne.. (ja som myslela na sex-akosi to fungovalo -sice nie hned, ale postupne) .. ked som sa v noci zobudila, pomahalo mi dychacie cvicenie+oblubena poloha v spanku+modlenie (som slaba krestanka).. taka monotonna cinnost, myslienky inde, modlenie, tiez to zabralo..sice az po 2mesiacoch, a doteraz na tom fungujem.. dychanie tak.. ze nadych zhlboka na 8, zadrzat na 4, hlboky vydych na 8 az brucho budes mat prazdne.. je to stereotypne, ale stereotyp funguje.. ;)

vilma7
3. nov 2016

Ahojky, ja som nočné kory nemala, ale čo som mala skoro každú noc bol taký intenzívny sen, ako keby som celé noci prebdela a ráno som vstávala ko..každé poobedie si musela po práci pospať. čo mňa napadlo bolo nájsť hypnotizéra (našla som si jedného z BA) a po jednom sedení bolo po probléme. Najskôr sme sa o tom asi 45 min debatili, dal mi dokonca na výber že či chcem ráno vstávať vyspatá a sny si pamätať, alebo si vôbec na sny nepamätať. Vybrala som si prvú možnosť. Potom nasledovala hypnóze cca 45 min a odvtedy mám po probléme. Všetko ma to stálo 50 euro, najlepšia investícia v mojom živote ;)

smajla27
3. nov 2016

@janasim toto sa ani dobre necita.. mozno ozaj to treba riesit s odbornikom nejakym.. ale zase na druhej strane najlepsie bez nejakych zasahov liekov.. zmena zamestnania by ti neprospela ? Ak ti mozem este poradit, tak vyskusaj pit aspon tyzden 3x denne medovkovy caj, najlepsie z cerstvych listkov.. medovka je skvela na spanok.. a nie je to nic co by ti mohlo ublizit, za vyskusanie nic nedas.. drzim ti palce, dufam ze coskoro vyriesis svoje problemy a bude uz len dobre <3

brendaa
3. nov 2016

@janasim dobry psycholog, dobra kamkoska vyrozpravat , tvoje podvedomie pracuje s realnym zivotom intenzivnejsie, neviem ci si veriaca, mne pomohlo modlit sa a nespat na chrbte, casto mory sposobuje velka unava a zataz fyzicka aj psychicka. Joga vie pomoct, ak to pretrvava dlhsie treba dovolenku alebo zmenu zamestania. Drzim palce. 🙂

janasim
autor
3. nov 2016

Ďakujem vam za každú radu,určite si z toho niečo vezmem,vsetko je to z vnutorneho strachu a v noci sa mi to premieta v snoch

slavkadud
3. nov 2016

Niekedy to vraj moze byt aj z toho ze ma vela podnetov a nestiha ich sracovat a prejavuje sa to takto.Nemusi to byt kazdy pripad taky ale pocula som uz aj taku verziu.Ale drzim palce aby sa to cim skor vyriesilo a aby bolo dietatko aj ty spokojne 🙂

katpizur
3. nov 2016

@janasim tiez som mala taketo nocne mory, je to niekolko rokov dozadu, avsak ja som ich mala s otcom. Neskutocne ma to vycerpavalo. Nechcela som s nikym o tom hovorit a nakoniec ma kamoska vzala k jednej jej znamej co robi psychologicku, dost mi pomohlo sa s nou porozpravat akoby ten strach ktory vo mne bol zo mna odpadol

janasim
autor
3. nov 2016

Ano velmi to človeku berie energiu a pisala som sem,ze určite sa najdu dievčatá ktoré týmto trpia,nechcela by som to riešiť hypnozou,myslim ze treba riešiť tu príčinu

mbta
4. nov 2016

hypnozou mozno pomoct,ale je malo tych pravych povolanych na tuto pracu,preto moze to byt aj nebezpecne

charity
4. nov 2016

@janasim Niekedy sa nocnymi morami prejavuju alergie a histaminova intolerancia. Kazdopadne silno odporucam psychoterapiu.

mbta
4. nov 2016

@vilma7 tak si trafila dobreho odbornika..a vedel by pomoct aj od fajcenia? moj syn sa dlhsie neuspesne oduca ☹

janasim
autor
4. nov 2016

@vilma7 az by si si pamatala este meno toho hypnotizera,napises mi ho prosím ťa

mbta
4. nov 2016

@oslo1 ak natrafis na nieco ,co ti pomhlo,napis potom 🙂 no ja mam asi nieco ine,neda sa mi pohnut,nieto utiect..len neviem co mi to spusta,ked niekedy mam klud dlhsie a potom do tyzdna aj dva trikrat

charity
4. nov 2016

@mbta To bude asi spankova paralyza.

janasim
autor
4. nov 2016

@mbta hej to sa volá spánkova paralyza

vilma7
4. nov 2016

@janasim
@mbta dotyčný pán sa volá Miroslav Danaj a pracuje v Bratislave..keď si ho hodíte do googlu, určite vám vyhodí viac info. Ja som bola sama pozitívne prekvapená o jeho celkovom prehľade, vedomostiach a profesionalitou...a samozrejme som chcela nechať viac ako 50 euro-slovenský zvyk, ale pán nevzal ani o cent navyše (nepodstatný detail, ale na Sk nezvyčajný). Držím palčeky

janasim
autor
4. nov 2016

@vilma7 ďakujem pekne za tip,pohladam si ho

vilma7
4. nov 2016

@janasim nemáš zač, je to už pár rokov čo som u neho bola..🙂

mbta
6. nov 2016

dakujem dievcata... 🙂

nikolkamar
6. nov 2016

Ahoj ja som mala velmi podobny problem potom co ma pohryzol pes. Zacalo sa mi kazdu noc snivat ze ma hryzu psy nahanaju nemam kde utiect az to prerastlo do postraumatickej stresovej poruchy ked som sa musela ambulantne liecit u psychiatricky lebo som nemohla po nociach spavat a nedokazala som uz normalne fungovat zacala som sa bat aj za bieleho dna ist sama von lebo ze co ak pride pes a pohryzie ma. Brala som lieky a pomohlo. Zo psov mam strach do teraz no uz fungujem nornalne nebojim sa sama chodit po ulici proste normalka. Nieje hanba vyhladat lekara 🙂

janasim
autor
6. nov 2016

@nikolkamar ja som to vedela,ze som neni v tomto sama,ja som to preto ani nepisala tajne,s nejakym druhym menom,ja mam z tych mrtvych deti v praci asi tiez posttraumaticku stresovu poruchu,ale hlavne ked som musela vlastné dieťa oživovať,to nezelam nikomu

nikolkamar
6. nov 2016

@janasim postraumaticka stresova porucha je diagnoza ako kazda ina netreba sa hanbit ani bat vyhadat lekara psychiatri su tu pre nas nie len pre blaznov ako si vela ludi mysli. Vobec sa ti necudujem ze mas nocne mory ked sa v praci stretavas s mrtvymi detmi. ☹