Cesta do Ameriky

22. jún 2021

Je tu niekto kto poslednou dobou letel do USA? Uz pustaju europanov? Neviete ako to je?

ivkazba
22. jún 2021

Nie, ešte stále sa nedá. Poslednú info, ktorú som mala bola taká, že uvažujú od septembra, že pustia ľudí zo Schengenu.

zuzikak
22. jún 2021

nie je pravda, ze sa neda. Stryko pred 3 dnami prisiel z USA. Cesta trvala 22 hodin - mal prestup v Anglicku (ano , je pravda, ze ma dvojite obcianstvo Americko-Slovenske) ale jedine, co od neho pytali bol doklad o 2.davke ockovania. Mal ho vystavene dlhsie ako 2 tyzdne a aj preto nemal ziaden problem Podla mna je najlepsie spytat sa napr. na Americkej ambasade ako to momentalne je ale lety ako take funguju a letenky sa daju zakupit.

ivkazba
22. jún 2021

@zuzikak z USA priletieť môžeš. A ak má americké občianstvo, tak môžeš aj letieť do USA. Ale USA má podmienky, že na jej územie nemôžu vstúpiť osoby - neameričania, ktorí za posledných 14 dní boli na území Schengenu, Británie a ešte niekoľkých iných krajín. To je informácia z ambasády. Tvoj strýko ak má občianstvo USA je iný prípad.

zuzikak
22. jún 2021

@ivkazba ok tak potom beriem spat. Len som tym chcela odporucit aby sa spytala na ambasade ale ak mas priamo info odtial, tak potom ok.

abbey1
22. jún 2021

Teraz letel známy do Kanady a odtiaľ potom do USA v pohode.

ivkazba
22. jún 2021

@abbey1 no my sme uvažovali, že by sme išli do Emirátov, tak pobudli, aby sme akokeby obišli Európu a odtiaľ do USA, ale potom sme to vzdali a pôjdeme, keď budem môcť letieť priamo Viedeň - USA.

abbey1
22. jún 2021

@ivkazba Len keď niekto musí, tak hľadajú aj takéto cesty. Áno, zatiaľ jedine s nedzizastavkou niekde.

ivkazba
22. jún 2021

@abbey1 veď hej, to chápem, preto sme to aj my vzdali, keďže to nepotrebujeme siliť. Hoci mne príde napr. Slovensko bezpečnejšie ako taký New York. ale som laik a nejak špeciálne to nesledujem.

miriam11
22. jún 2021

@zuzikak z USA sa dá prísť. Ale do USA nie.

vulka
22. jún 2021

@miriam11 Neviem, či je to pravda, ale kamarátka prišla minulý týždeň z USA a o 2 týždne ide naspäť.

autor
22. jún 2021

dakujem za odpovede.. dufala som, ze by som odletela mimo Schengen a sla dalej do USA, len som nevedela, ze musim byt mimo 14 dni :(