Akú knihu práve čítate?

petruska77
14. aug 2014

Ahojte maminy,
pred casom tu bola podobna tema, ktora bola presunuta na ceskeho konika, tak ju obnovujem opat tu. Radi citate? Aku knihu mate prave rozcitanu?
Ja prave citam Zitkovske bohyne od Kateriny Tuckovej a predtym to bola kniha 22.11.1963 od Stephena Kinga 🙂

maria1989
14. aug 2014

@petruska77 tá od Kinga bola dobrá? ja mám rozčítané Doktor Spánok 🙂 od Kinga

bubelko
14. aug 2014

@petruska77 mometnalne mam rozcitane dve knihy: Yanko Tsvetkov: Atlas der Vorurteile (Atlas predsudkov) a Paulina Simons: Land der Lupinen (Letna zahrada)

simca06022011
14. aug 2014

Ja som akurat dočítala Uspávača od Larsa Keplera predvčerom a odvtedy som zbodla celé Dohodnuté manželstvo od Jennifer Probst. Teraz sa chystám na zatratení od D.Kičina

andelok
14. aug 2014

Dobra tema na inspiraciu 🙂 Ja prave citam "Vongozero" od Jany Vagner, je to super, pribeh v postapokalyptickom Rusku, ktore napadla epidemia a skupina ludi uteka na ostrov uprostred zamrznuteho jazera a snazi sa prezit...jemne depresivne, ale putave 😀

ichbinich
14. aug 2014

Rozcitane od porodnice, ked sa narodil syn: J.R.R. Tolkien: The Lord of the Rings, po druhe. Mozno niekedy docitam 😖

Na dovolenke (v polovici juna!!!) som zacala citat od Johanssona: Storocny, ktory vyliezol z okna a zmizol. Podla odporucanie mojej mamy a minimalne ta troska, co som stihla precitat, je super! Len neviem, kedy to stihnem docittat. Mozno na buducej dovolenke :-/

Niekedy som stihla precitat od Borisa Filana cestopis Maroko-Grecko-Thajsko (? neviem presne), to sa dalo, ked bola dcera malicka popri kojeni 😉 Ten bol tiez dobry.

Inak skor knihy o rodicovstce a pod. ako krasnu literaturu, bohuzial.

mirka414
14. aug 2014

Ja skor knihy na tablete momentálne je to Zlodejka knih a predtym som od sestričky dostala tieto a hned som ich prečítala 🙂

evelynm
14. aug 2014

ak rada citas, sup do skupiny 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/1935/

ena1903
14. aug 2014

@mirka414 Sranda, 2 z 3 co spominas mam aj ja-Zlodejku knih som precitala na dovolenke a Sest rokov ma este caka.

petruska77
autor
14. aug 2014

jeej super baby, ze pisete, aspon sa mam cim inspirovat 🙂

@maria1989 ten King bol super, ziadny horor, krvak ani mutanti, to ja nemam rada... Bol to pribeh o jednom ucitelovi, ktory sa dostal do minulosti a chcel sa pokusit zabranit atentatu na Kennedyho... velmi zaujimave a putave citanie...

@bubelko Letnu zahradu mam uz aj ja kupenu, citala si aj predchdzajuce dva diely? Ja som ich tento rok doslova zhltla 🙂

petruska77
autor
14. aug 2014

@mirka414 Zlodejka knih je skvela kniha, jedna z najlepsich, co som za posledne roky citala 🙂

michaelkanr
14. aug 2014

ja citam Hosseini - Tisic ziarivych slnk a Naomi Aldort - Vychovavame deti a rastieme s nimi.

Hosseini je pre mna objav roka 🙂 Jeho Majster sarkanov bol plne skvely, tak pokracuje dalsou knihou, ostava mi este jedna (mozno medzitym zas nieco napise🙂)

meusicka
14. aug 2014

Ja mam rozcitanu analfabetku od Jonassa Jonassona a pre nou som citala Storocneho starceka tiez od Jonassona. A tiez Kroky k slnku ale nespomeniem si na autora. A caka na mna Hrobka od Kate Moss. 😀

meusicka
14. aug 2014

@michaelkanr Hosseiniho som tiez citala prsne co aj ty. Velmi pekna knizka.

inffinity
14. aug 2014

Robert T. Kiyosaki - byznys pro 21.stoleti

mirka414
14. aug 2014

@ena1903 odporucam aj Odsúdená si prečítať 🙂

ena1903
14. aug 2014

@mirka414 No ja by som toho mala na zozname viac, len keby casu bolo 🙂

libka1
14. aug 2014

Budkáčika a Dubkáčika od Jozefa Cígera Hronského 😀 už ani nepamätám kedy som čítala niečo pre seba a nie tieto detské drísty ktoré viem už naspamäť...

deinad
14. aug 2014

Ahojte,ja momentalne citam Jo Nesbo Netopieri muz, rozcitane Navod na prezitie pre bejby od Bukovskeho a Neviem ako to dokaze od Allice Pearsonovej.🙂

heeedka
14. aug 2014

Ja som pred pár dňami dočítala knihu Tracyho tiger od Saroyana. Veľmi pekné. Ešte dávnejšie som čítala knihu Pod kalifornským slnkom (v originále Tortilla Flat) od Steinbecka, To bolo ozaj milé a vtipné. A inak čítam ešte ďalších 100 kníh podľa nálady 🙂

andelok
14. aug 2014

@deinad Citala si najnovsiu od Nesba, Policia? Ja som ju dostala na narodeniny a je uzasna...asi ako vsetky od neho 🙂

jana_eyre
14. aug 2014

momentalne necitam nic, mam obdobia kedy citam vsetko, potom si davam pauzu a spracovavam pribehy ktore sa mi pacili..

naposledy som citala svedkynu ohna od lars kepler.. bolo to dost brutalne a napinave.. v poslednom case som prisla na to, ze detektivky citam najradsej..

ked pride zas chut, idem citat poviedky od edgara allana poa, este som ho necitala, ale kedze moj syn ma po nom meno, musim to napravit :D

jackie17
14. aug 2014

9 mesiacov otázok a odpovedí 🙂

25daniela
14. aug 2014

No, ako pise
@libka1 aj ja citam detom, teraz Troch patracov, mame 5 knih, vcera som im prave docitala Zahadu zajakaveho papagaja 🙂 a ideme Zahadu smejuceho sa tiena a potom dalsie.. Predtym Kika spava v paprike (inak slabe)
predtym Alfonza Vrtinozku, to sa deti dobre bavili.. A najlepsie ze manzel im cita knihu, co chce precitat on, takze im cita vzdy neaky horor alebo scifi a deti to preziju...

25daniela
14. aug 2014

No pre mna momentalne top co sa v nej hrabem kazdy den je kniha od Macingovej, Najedzte sa do stihlosti...
Iba deti s tym maju problem, lebo musia jest neake jedla, co navarim podla nej 😀 😀 😀

libka1
14. aug 2014

@25daniela ja mam doma Zahadu smejuceho sa tiena, tu som mala rada 😀 dobry napad, tu dame po prasiatkach 😀 a potom sa chystam na Emil a detektivy, ta bola tiez dobra 😀

jasminet
14. aug 2014

@michaelkanr majster sarkanov bol vyborny, kniha uzasna, film naopak strasna slabota, tisic slnk tiez vyborne a hory odpovedali ozvenou tiez...

teraz som docitala nesbo - netopieri muz, aj ked vsetky ostatne uz mam precitane (koncim zaciatkom) 😀 , malej som docitala od nesba Prdiprasok doktora proktora a vcera sme zacali od neho Časovaňa dr. proktora.

Vyborna kniha je aj Toskanske vinice od F. Mate a Pomsta oceana (len si nepamatam autora)

bubelko
14. aug 2014

@petruska77 citala... prvy som doslova zhltla...druhy je dobry, ale uz som s nim bojovala a tento treti citam, ale neviem sa cezen preluskat.... 😉

tarra6
14. aug 2014

@libka1 my čítame O psíčkovi a mačičke 😀 . A toho Budkáčika by som vééľmi chcela, ale potvory ho nie a nie vydať 😒 . A nedávno sme dočítali Danku a Janku. Tá sa veľmi páčila. A po psíčkovi prejdeme na Smelého Zajka.

michaelkanr
14. aug 2014

@jasminet ja som od nesba citala len snehuliaka, bolo to fajn ale nic co by ma ohurilo 🙂 radsej mam knihy o inych temach, velmi rada citam o inych kulturach, ci nabozenstvach, takisto historia ma zaujima (napr. Meno ruze je uplne super🙂 alebo Volam sa Aser Lev - je o ortodoxnych zidoch). a detske knizky maly este selektuje, ma len 19 mesiacov, ale uz sa tesiiiiim strasne ko mu budem citat 😵 mam rada klasiku (dobsinskeho a pod.), ale v dnesnej dobe je tolko knih pre deti, ze bude z coho vyberat 🙂

masinka
14. aug 2014

vcera som docitala Hera Lind - Ein Mann fur jede Tonart, kamoska mi pozicala storocneho starceka, tak do toho sa pustim dnes 😀