Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

bobess
3. dec 2007

fúha- jablonka tak to lunarium som si to nemala robiť, na decembrové snaženie mi vychádza riziko 3. a podľa tých rizík by som sa na celý budúci rok okrem marca nemala snažiť vôbec. asi som sa narodila v zlom čase ! ešte že manžel je nedeľniatko a bude to kompenzovať. mne na tých výpočtoch vždy chýba tá druhá strana (t.j manžel), prečo by som za všetko (- pohlavie, choroby, plodné neplodné) mala byť zodpovedná ja ako žena? ble - je mi ešte horšie ...

jablonka
3. dec 2007

klud, bobess, ja myslim ze to treba brat s velkou rezervou!!!
a ta trojka...hmm, myslim ze riziko je az tak styri a viac...neviem presne po kolke cislo je ta stupnica, ale videla som aj sedmicku! takze s tou trojkou by to nebrala az tak tragicky 😒
treba to brat veeelmi s rezervou!!!

jablonka
3. dec 2007

ozaj, aby ste sa na to moc nespoliehali, tak podla toho mala by Dianka chlapec!!!

jablonka
3. dec 2007

idem domkov, lebo sef ma furt vyhana, aby som sa isla liecit 🙂
pekny zbytok dna 🙂

weja
autor
4. dec 2007

dobre ranko 🙂
tak dnes uz ficim naplno... Vcera poobede sme boli s drahym vo vitalnom svete, co som spominala, a bolo uuuuplne supeeer 😵 sme sa vysaunovali dosyta, normalne som odtial odchadzala taka nabudena energiou 🙂
Co sa toho DNP tyka, musim to tiez este prestudovat, nejako mi to fakt uniklo, ze nastali taketo zmeny 😠

weja
autor
4. dec 2007

ozaj a co sa toho lunaria tyka, tak tie vypocty mi sedia +/- jeden den s tymi, co mi vypocital ten pan z Ciech... Pokial ide o rizikovy faktor, tak ten mi vychadza super - asi dvakrat vysla dvojka, inak len nula alebo jednotka 😵
Ale co je teda gol - vypocitala som si to spatne a v auguste, ked sme pocali nase prve babo som mala rizikovy faktor az 5! 😲 😲 😲 Uff, no to su teda veci... 🤐

bobess
4. dec 2007

dobré ránko
takže som si prešla celú rodinu-pohlavie sa trafilo cca 2x z 5 pokusov, dátumy počatia sa netrafilo resp. trafilo na +/- 5 dní, ja mám riziko 0, ségra 1, neter 1, manžel 1 a jeho ségra kt. trpí astmou, diabetesom a všetkým iným možným 4. Musím to však rýchlo pustiť z hlavy lebo ináč sa nebudeme snažiť celý budúci rok !!! Termíny mi ale nesadnú vôbec - sú to presne dni mojej MS.

drobec123
4. dec 2007

ahojte, ja som stihal len seba a vysiel mi faktor 5 teraz v decembri ... fakt super ! a teraz mam co robit ?

weja
autor
4. dec 2007

v niektorych pripadoch je fakt asi lepsie ten rizikovy faktor nevediet... 😔 i ked - ktovie... keby bola ta tabulka dokazatelne pravdiva, bolo by to fajn, ze by sa clovek mohol vyhnut pripadnym rizikam, ale takto... mozno sa akurat tak zbytocne vystresujeme... 😒
no idem to testovat dalej na celej nasej rodine a uvidime...

bobess
4. dec 2007

a ešte horšie je že nie sme práve s situácii že si môžeme vyberať kedy mimi chceme, že? takže ak by som sa mala riadiť týmto lunárom, tak mimi budúci rok skúšame len 2x niekedy v septembri a októbri - a dovtedy bude zo mňa úplné klbko nervov s rizikovým faktorom 17

smejko1
4. dec 2007

baby - co sa tak strasne z toho stresujete??? ja viem, ze isto je nieco na tom trosilinka pravdy ... ale neni to 100% ze takto to bude!!!

budte v klude a snazilkujte 😉

smejko1
4. dec 2007

mne to na 1x absolutne nevyslo.....

weja
autor
4. dec 2007

baby a davali ste casove pasmo GMT+1 ? To len tak overujem... ale ved nic ine sa tam ani nehodi...
Nikto z nasej rodiny si nepamata, o kolkej sa narodil... chapete to? 😠 ☹ Ako to mam teraz overit? Dokonca ani moja mama nevie, o kolkej sa narodila, takze to nemozem skontrolovat, ci jej to vyslo so mnou... dokelu... ☹
Ale asi to fakt treba brat vsetko s rezervou... tabulku s co len 50% uspesnostou este nevymysleli, vsetko co sa do toho trafi je podla mna len otazka nahody...

smejko1
4. dec 2007

presne weji .. mne to vychadzalo podla jonasa, ze som otehu pred menzesom...
a aj teraz mam od neho termin uplne o nicom...

smejko1
4. dec 2007

jezis to som zle napisala - mne to absolutne nevychadzalo... a podla neho by to bolo v case este pred MS a potom akoze nic!! asi sa to neda napisat zrozuminetlne tak to necham tak

jablonka
4. dec 2007

no mam uz vycitky ze som Vam o tom Jonasovi povedala 😖

bobess
4. dec 2007

ale Jablonka prosím ťa - aj tak sa tým nebudeme riadiť.

weja
autor
4. dec 2007

smejko, chapem 😉
jablonka, ved je to len tabulka... treba to brat ako hocijake ine tabulky, ktore sluzia na vypocet kadecoho, ale v konecnom dosledku su len na pobavenie... 🙂

drobec123
4. dec 2007

no predstavte si ze som to opat skusala a v decembri mi vysiel druhy krat faktor 6 !!! ja neverim na hocico, ale musim povedat ze som nad tym cely den rozmyslala ... kaslem na to. ved podla tej tabulky by som mala mat plodne dni okolo 23.12. co je v podstate 2 dni pred MS, tak to sa mi vobec nezda ...
inac sa vam zase menej venujem co ma mrzi, ale nie som v praci ani zajtra. ale myslim na vas. bubatenko sa neozvala ako dopadla na skuske ?

weja
autor
5. dec 2007

ahojte, vcera zasa nesiel MK 😠
drobec, skus uz nad tym nerozmyslat, chapem, ze ti to vrta v hlave, ale je to len tabulka... Ja som to este doma skusala overit na mojej mame, aj ked som nevedela, o kolkej sa narodila, ale bez ohladu na cas vyslo skoro stale to iste... A to, ze som bola pravdepodobne pocata pri faktore 3 alebo 4! 🤐 A manzel to iste... A pritom sme obidvaja ok... Ja to vsetko beriem s velkou rezervou...

jablonka
5. dec 2007

ahojte 🙂
uz to nechajte s tym jonasom tak 😉
bola som vcera pozriet folikuly, uz zasa boli male, teda to vyzera tak ze uz bola ovulka, tak som zvedava 😉 ...asi tu ovulku mavam az okolo 19 DC, a tym padom mam aj take dlhe cykly
teraz budem cakat do aspon 36 DC, potom budem testovat, a ked nic tak pojdem este pred Vianocami na vyvolavacku, nech mozem zacat novy cyklus

jablonka
5. dec 2007

ozaj weja, pozerala si uz na tie zmeny v tom poisteni? 😕
co s tym spravis? 😕

weja
autor
5. dec 2007

juj jablonka, tak drzim palce, snad to tentokrat vyjde 😉
Volala som tej znamej na Socialku, takze ono je to vsetko este v schvalovani, oficialne ziadna zmena este nenastala, aj ked uz je to vraj na spadnutie, ale odporucala mi nechat to zatial tak, kedze aj tak nevieme, ako bude ta zmena formulovana... Takze asi tak...
Inak ja som mala tiez tento cyklus taky dlhy - ms som dostala az na 37DC, ale zdalo sa mi, ze ovulku som mala na 12DC... mohlo to byt??? 😕
Cez vikend alebo buduci tyzden sa chystam za tou novou dr., tak mi hadam povie, v akom stadiu sa nachadzam... 🙂
... a inak trochu zacinam premyslat nad meranim BT... ale fakt len trosku 😀 len neviem ako by to dopadlo, ja som totiz dost nedosledna 😅 po MA mam totiz taky dlhy cyklus a neviem, ci sa aj ovulka nemohla posunut... 😕

jablonka
5. dec 2007

weja, podla mna si mala tento cyklus taky dlhy preto, lebo po tom zakroku dlhsie trvalo aby dorastla sliznica v maternici 😒 ...teda nemusi to este znamenat, ze budes mat stale take dlhe cykly
skusim aj ja zavolat do socialnej poistovne jednej zlatej kocke ktora mi dost vysvetlila ked som sa v maji prihlasovala, tiez uvidim, co mi povie 😉

weja
autor
5. dec 2007

ok, tak daj potom vediet, co ti povedala, porovname 😀
no ja sa uz len spolieham na to, ze mi potom poradia daku fintu, aby som nemusela platit celych 270 dni to maximum 😒 neviem, ci by sa mi to potom vobec oplatilo, to by som musela veeeelmi porozmyslat... 😒

svetluska.p
5. dec 2007

wejii, pod domov do MA. nudim sa taaaam. 😀 .

weja
autor
5. dec 2007

svetluska, ja som vsade, pokial stiham 😉

jablonka
5. dec 2007

to je dost platit to maximum, vraj teraz v decembri by stacilo zaplatit len par dni z toho maxima...mam socialnu poistovnu blizko prace, tak predsa len rozmyslam sa este predsa len nepojdem rychlo odhlasit, a znovu prihlasit 😒

weja
autor
5. dec 2007

jablonka, tebe to mozno bude na osoh, ja ked som sa na to pytala, povedala mi, ze mne sa vraj nebude brat do uvahy rok 2007 (to sa bude tykat iba toho, co som odvadzala z platu), ale pri DNP pojde o tych 270 dni, pocas ktorych som poistena... 😕 Aspon dufam, ze som to dobre pochopila, nejake sa mi to zda zamotane... 😨
ja som z toho jelen... 😖 ked budem mat chvilku, skusim este podrobnejsie prestudovat ten link, co si tu hodila...

jablonka
5. dec 2007

ja som z toho tiez... 🙄