• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

Ahoj miva :slight_smile:...hej vcera sme od kamarata kupili "vajičko" 206-ku Peugeotik :slight_smile:....my sa na to chystame v pondelok :stuck_out_tongue_closed_eyes:..ja mozno pojdem s muzom, podla toho ako sa budem citit a skusim obmakcit chlapov v rade pred nami svojim pupkom nech nas pustia :grinning:..uvidime :wink:
5. dec 2007 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivka,
tento peg perego má klasickú rukoväť...videla som ho u jednej baby vo fotolabe...taký zelený...krásny...ale 30-tis nedám aj keby bol zo zlata....vyhráva cortina...no uvidíme...deina má už kočík? sa nejak poponáhlali :wink: ...božinku s tou som nepísala nepamätám...ako žije?
5. dec 2007 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzik - hej opatrne :wink: ...na to parkovisko ma dovezie Peto :grinning: ..nebudem hrat hrdinku obzvlast v takomto tehu stadiu..pekne postupne sa prepracujem aj do (ne)normalnej BA premavky :grinning:..uz vidim ako zajtra pozujem na kapote :grinning: :grinning:
5. dec 2007 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na prepis je najlepšie si ísť zobrať papiere na políciu deň vopred a potom tam už v podstate ani nečakáš...sme to absolvovali minulú stredu...teda manžel :sweat_smile:
5. dec 2007 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no caka sa na obhliadku...a to by si videla tu u nas...len na jednom mieste pre celu BA...riadne šooory su to :rolling_eyes: :unamused:
5. dec 2007 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juli, tak to je asi vsade tak, lebo u nasich to tiez dlho trva :angry: . Nastastie este nemame auticko, ale drahy ma prehovara aby sme si spravili vodicaky, ale u mne v podvedomi nejako strach neustupuje, tak sa uvidi, ale aj ja by som chcela.
Baby vy ste nemali strach ked ste si isli robit vodicak?
5. dec 2007 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tu obhliadka cca 5 minút a keď máš vypísané papiere a parkuješ čo najbližšie ku vchodovým dverám :grinning: tak si do 30 minút vybavená a môžeš veselo jazdiť na nových značkách....hlavne si nezabudnúť doniesť potvrdenie o zaplatení zákonnej poistky :wink:
5. dec 2007 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deina má tehu cukrovku, tak chúďa drží diétu a zháňa dia recepty na vianočné koláčiky :frowning2: A tiež sa rozhodli, ak si dobre pamätám, že idú stavať nejaký domček, držím im palce :slight_smile:

Aj sa som počula, že papiere je dobré zobrať deň vopred, dajú mi ich, ak nemajú úradné hodiny? Lebo majú len každý druhý deň.
5. dec 2007 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miška,
mne strach vyoperovali asi pri narodení....ja som si aj v anglicku auto požičala a jazdila na opačnej strane akoby nič....to je len sila zvyku a nesmieš sa tomu strachu podriadiť...dobre sa mi hovorí...ale ja sa vyberiem aj na koniec sveta....čo veď značky sú všade rovnaké a prinajhoršom sa niekde už len otočím...prvýkrát keď som šla na služobku do BA, tak som potrebolava ísť k ministerstvu financií a otáčala som sa až v STV-čke...zdalo sa mi, že o bolo hádam asi až na druhom konci Blavy...dobre vravím Zuzik ? :grinning:
5. dec 2007 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tie potvrdenia a doklady od auta aj s poistkou nosím stále so sebou, keď idem autom, v igelitke, je to veeeeľmi pohodlné :grinning:
Dík snoopy za ten tip na parkovanie, zaparujem najbližšie, ako sa bude dať :grinning:

To fakt na jednom mieste v Bratislave? Je to možné? :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dec 2007 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzik..no hej...to je dobry navod :grinning: ..ale tu v BA celkom nezrealizovatelny :grinning:..ale mozno budeme mat stastie..a viem, ze ta obhliadka trva kratko..asi ako dnesna poradna v porodnici...ledva som gaty stiahla a uz som isla von :grinning: :grinning:...poistku sme uz dnes vybavili aj zaplatili...a aj sme jazdili :zipper_mouth: :grinning: :grinning:

Miska - ja som sa bala neskutocne...a po prvej jazde som bola unesena :grinning:...a ten strach akosi pominul...skor ho vystriedal respekt a zodpovednost ako za seba, tak aj za ostatnych vodicov, chodcov...atd...ale chod do toho...uvidis - sama budes prekvapena, ako sa prekonas :wink:...vlastna skusenost zo mna hovori..ja som mala taky strach, ze som sa uz pripravovala na to, ze do konca zivota si vodicak nespravim...a teraz som rada :slight_smile:...tak chod do toho :wink:
5. dec 2007 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivka,
my sme papiere nemali vypísané vopred, lebo sme sa nejak zabudli :sweat_smile: ...ale myslím, že by ti ich mali dať...teda minimálne pon-str-pia...určite...skú si tam radšej zavolať ako sa tam vybrať zbytočne
5. dec 2007 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Snoopy fakt si jazdila v Anglicku? No koniec. Ja by som ani nevedela, do ktorého pruhu trafiť :slight_smile:
Ja som sa na vodičák dlho tešila, robila som ho tesne pred 18-kou, a aj ja som mala taký vnútorný strach, ale je to asi len o zvyku. Neviem, ako by som reagovala v tej premavke v Blave, stačí mi Banská Bystrica :astonished:
5. dec 2007 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juli, ja sa bojim hlavne toho ze nejaky de...l do mna tresne. Ked teraz pocuvam vsetky tie havarky, tak..., ale tuzba po vodicaku je :wink: .
Ja by som si robila u jedneho znameho
5. dec 2007 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzik - no trosku taka vacsia otocka, ale zaklad ze si trafila :grinning:...dobe vravis :grinning:...STV a kusok odtial uz je vypadovka na Brno-Prahu :grinning: :grinning:...a Min. financii je blizsie centrum BA kusok od hlavnej stanice vlakovej :grinning:

Miva - veru na jednom mieste :confounded:...a co vsetko mas za doklady v tej igelitke? Pre porovnanie, ci mame vsetko aj my...a ake papiere treba vyplnit od policajtov?
5. dec 2007 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no presnejšie v Škótsku...ale vlastne to je úplne jedno....normálka to je...ešte sa mi to hádam aj viac páčilo ako tu....najväčšia sranda bola v Glasgow-e....4 pruhy po pravej ruke, 4 po ľavej...a ideš...adrenalín ako má byť...a potom keď som sa driapala do kopca asi tak na 15-te poschodie garáží nákupného centra...jáááj to bola sila...vážne super :grinning:
5. dec 2007 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miva - ja som jazdila v Moskve...ale len ako spolujazdec :grinning:...a to som takmer zosedvela...zvladnut jazdit ako vodic tam, tak uz hadam aj v pekle :grinning: :wink:..ale Zuzik - mas moju poklonu :wink:

Miska - ved hej...sama sebou si mozes byt ista a aj byt opatrna a dodrziavat vsetky predpisy a najde sa nejaky debko....ale vsetko ma svoje za aj proti...a ked znamy, tak nie je o com :wink:...ja som ani znameho nemala a pritom moj instruktor bol uplne super :slight_smile:
5. dec 2007 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no presne Zuzi...samé že BRNO----BRNO vravím si fasa....občiansky mám , tak hádam zájdem na nákupy k bratom čechom :grinning: pozerala som tak cez okienko, že sa mi most SNP nejak vzďaľuje...a nie a nie sa naň napojiť :grinning: :grinning: :grinning: ááále v pohode
5. dec 2007 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten znami je instruktor, tak hadam ma nauci jazdit. Chystame sa tak na jar, leto, lebo zaciatok roka je vzdy pre nas financne narocny :angry:
5. dec 2007 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzik Ty si "maska" :grinning: :grinning: :grinning:....jaaaaj sa tesim az sa mi dve LIVE stretneme :grinning: :grinning:...to bude iny nááářez :grinning:....

a teraz sa poberam venovat sa mojmu Goráčikovi, Petulo isiel na nocnu - brigadu :confounded:..a idu o chvilu moje CSI :wink:...tak sa drzkajte...

a zasa skoro dovi-dopo :wink:...cmukajz malemu Snoopykovi :wink:
5. dec 2007 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som si stiahla z netu toto (prihlasujeme z iného okresu):

• OEV, OE alebo TP so zápisom odhlásenia (ja mám OE)
• potvrdenie o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (už mi prišla poštou aj poistka, ale samo bez čísla vozidla)
• pôvodné TEČ,
• doklad totožnosti,
• overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
• vyplnená žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (dvojstránka formátu A4) (stiahla som si z portal.gov.sk, sekcia doprava, sú tam dve, tak tú dvojstránkovú, ale pôjdem si zobrať aj originály z polície pre istotu)
• kolok 2000,-Sk (ak sa nemení majiteľ, iba sa presťahuje tak kolok 1150,-Sk)(dá sa u nás na polícii kúpiť).
• prívesný vozík, traktor, iné vozidlo s jednou TEČ kolok 1500,-Sk (pri presťahovaní 650,-Sk), - ja nič
• umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. = pristaviť vozidlo
• ak je držiteľom firma, je potrebný aj originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, resp. jeho overenú kópiu a kópiu na založenie do spisu, pečiatku - ja nič

Použité skratky
OEV - osvedčenie o evidencii vozidla
OE - osvedčenie o evidencii (nahrádza OEV + TP) - ja mám toto
TP – technický preukaz
TEČ – tabuľka s evidenčným číslom
5. dec 2007 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Idem aj ja dievčatá, rada som si s vami pokecala, ešte popozerám, aké linky ste tu hodili na nejaké vzorky na vyšívanie, normálne ste ma navnadili :slight_smile:
Tak sa majte, papa snoopy, nejdeš v piatok do poradne? Ja idem o trištvrte na desať
5. dec 2007 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prihlásenie nového vozidla

1.osvedčenie o evidencii vozidla (ďalej len „OE“),
2.doklad o nadobudnutí vozidla (faktúra, leasingová zmluva),
3.doklad totožnosti,
4.overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti, overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
5.vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie (dvojstránka formátu A4),
6.kolok 2000,-Sk, t. j. 1000,-Sk za prihlásenie a 2-krát 500,-Sk za tabuľku s evidenčným číslom (ďalej len „TEČ“), vozidlá s jednou TEČ teda iba 1500,-Sk,
7.potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla

Prihlásenie vozidla z iného okresu

1.OE (alebo TP a OEV) so zápisom odhlásenia,
2.potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
3.pôvodné TEČ,
4.doklad totožnosti,
5.overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
6.vyplnená žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (dvojstránka formátu A4),
7.kolok 2000,-Sk (ak sa nemení majiteľ, iba sa presťahuje tak kolok 1150,-Sk),

Zmena držiteľa v rámci okresu
1.spravidla prítomní obaja (pôvodný aj nový držiteľ) s dokladmi totožnosti,
2.overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
3.OE (alebo TP a OEV),
4.potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
5.pôvodný držiteľ vyplní žiadosť o odhlásenie,
6.nový žiadosť o prihlásenie,
7.kolok 1000,-Sk, v prípade že ostávajú pôvodné TEČ, kolok 2000,-Sk v prípade výmeny aj TEČ,
8.nový držiteľ predloží doklad o poistení zodpovednosti

nech sa páči :slight_smile:
5. dec 2007 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivka,

piatok 7:15 tam budem ako na koni :grinning: ...potom ideme na východ k svokrovcom...ak ma nenechá na PN-ke...čo verím-dúfam, že nie :slight_smile:

tak pekne vyšívajte krásavice...idem aj ja pomaly
5. dec 2007 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Joooj snoopy tak to sa potom nestretneme. Prajem ti šťastnú cestu na východ a neboj, nejako to zvládneme, aj ja mám trochu obavy, aby ma nevypísala, ale na druhej strane sa v robote už tak silím, že ani neviem, či by to nebolo lepšie, aj pre bábo, keď mám skrátený krčok. Uvidíme, držkaj sa!
5. dec 2007 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mno... takze ja si dovolim vratit se zpatky k vysivani... takze kuk...
http://fotoalbumy.azet.sk/zirafka105/zirafi-vysivanky/?i9=830f4f928b14
(Jo, opravdu nechavam ocicka odpocinout :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: jenze kdyz ono to nejde a ty bavlnky samy volaji - jeste kousek, jeste kousek...)
6. dec 2007 o 02:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zirafka - nadherne to je :confused: :dizzy_face: ...no ani sa necudujem, ze nevies odolat :wink:...ja uz sa tesim na dalsiu kontrolu u ocnej :zipper_mouth: ..my uz asi neda dioptrie ale rovno dalekohlady asi :grinning: :grinning:
6. dec 2007 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
za MY...fuj Zuza to co si napisala??? :pensive: :grinning: ...MI tam malo byt :pensive: :slight_smile:
6. dec 2007 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahooojteee. tak ako dopadol Mikulas?
6. dec 2007 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Miska :slight_smile:
Tak ja mam koooopu cokolady, a vobec nemam chut :sweat_smile: Keby som nemala ani jednu, tak mi tu slina tecie :sweat_smile:
6. dec 2007 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok