Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tremonti
3. nov 2012

ahojte chcela by som sa len opytat ake cesto pouzivate na torty? a marcipan,resp.potahovaciu hmotu kde kupujete?
chytila ma šaľka ze by som malej chcela urobit torticku ja sama🙂
dakujeeeem

dm1
3. nov 2012

@tremonti cesta su rozne kazda ma to svoje odskusane 🙂. skus pozriet tu do druhej temy tu su recepty ktore pouzivame https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ aj na kremy.

Co sa tyka potahoviek je ich tiez vela ak chces kupit hotovu tak odporucam univerzalnu Smartflex velvet s nou nie je co pokazit kupi sa napr. tu http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

saminka
3. nov 2012

@dm1 nevis jestli je ten smartflex podobny tomu white icingu?

dadka212
3. nov 2012

@saminka white icing je mäkší ako smartflex, mne sa lepšie robí so smartflexom a je aj lacnejší

denisak77
3. nov 2012

@kvietocek7 ahoj,nerobila som podľa žiadneho postupu,už som ich niekoľko spravila,len ich tu nemám.Ja pečiem suňu od najväčšej po najmenšiu piškótu a potom orezávam a váha je 5,5 kg,spodná časť 23 cm.

dm1
3. nov 2012

@saminka presne ako dadka pise WI je drahsi a podla mna rychlejsie a lepsie schne SV

denisak77
3. nov 2012

posledná

maya30
3. nov 2012

@eliska22 ako sme sa na tej traktorovej zhodli na motíve, že ? ako keby sme odpisovali 😀

saminka
3. nov 2012

@dm1
@dadka212 diky holky, ono u nas se ten smartflex neda sehnat a zase wi je v kazdem supermarketu a ani ne tak drahy, pul kg 1.79 no ale je fakt mekky, ted jsem mela silene trable s mmf tak uz se mi ani s ni nechce delat, nakonec jsem smichala wi s mmf a dalo se s tim delat 😅

jakelina
3. nov 2012

@eliska22 traktor mám dělat na pátek, holky mi daly už dva postupy, ten tvůj je krásný, podle čeho ho děláš a co dáváš dovnitř, nějaké oplatky???

saminka
3. nov 2012

@denisak77 wow to je super, jak jsi udelala ten krasny lesk na dorticce a celkove ten dreveny effekt?

lawli
3. nov 2012

@adrianai mám ho na drevenej špajli, ta je dlhá cez celé poschodie ,až k podložke.... 😉

majkaa
3. nov 2012

Ahoj, ja neviem takto piect, ale chcem syncekovy spravit radost a spravit torticku. Prosim Vas kde by sa dal kupit marcipan ale len na jednu tortu, neviete mi poradit? Som z Martina

eliska22
3. nov 2012

@jakelina http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...
robila som ho podľa tohoto postupu, nakoniec som tam dala tiež tie BB kekse, ale som ich riadne natrela - tú kabínu krém + odrezky aby to bolo pekné hladké 😉 len tú spodnú časť - na čom ten traktor stojí, som robila z horalky, som si ju zrezala 😉 inak som použila kekse ako je v postupe

muffinka8
3. nov 2012
ajka82
3. nov 2012

este jedna...praca mojich deti...teda hlavne starsej 😀 (hviezdicky zostali z tucniakov, korpus obrezany z topanky 😅 )
jedna povedala ze je to husenica a druha ze slimak bez ulity 😝

lawli
3. nov 2012

moja dnešná...

mamina1978
3. nov 2012

@jakelina Tu na dvojke je tiez jeden od petroli.... uplne dole na stranke ......
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

ewellina
3. nov 2012

Ahojte. Chcem sa opýtať ešte k tej kráľovskej glazúre - zišla by sa mi k tomu aj nejaká špička, ale zatiaľ s tým skúsenosti nemám a neviem, či to stačí kúpiť len špičku, alebo na to potrebujem ešte niečo, na čo by sa tá špička nasadila. Doteraz som zdobievala s takou tubou, čo v nej bola farba na sklo. Poraďte, prosím, kto tieto veci používate. Ja to vlastne ani nechcem na zdobenie torty, ale na zdobenie medovníkov.

ewellina
3. nov 2012

@jakelina Tá bielo-hnedá tortička s kvietkami je marcipánová, či čokoládová?

pristela
3. nov 2012

@lawli žienka sím ťa odkial mas tie papiere? 😵 😀 😀 😀 uz som mrkala aj na ten v ciernom a tento zeleny je bombovyyyy, jasne ze aj torticky 😵 😵

aduskatt
3. nov 2012

baby, uvazujem o tom, ze do toho shopu zavediem nielen potahovky, farby, sablony a tak, ale aj take veci ako ozdobny baliaci papier, celofan, proste , aby sa dalo nakupit vsetko zakladne na tortu na jeden sup..........co si o tom myslite?

pristela
3. nov 2012

holky, ta krstinova 🙄 nemohla som nic 😖 všetko nadiktované , ale nevadííí , a Rapunzel to bola super zienka co objednavala, dala mi vela tem co malu bavi , ze si mozem vybrat 😀 aku chcem a urobit ako chcem a aj chut som mohla dat akukolvek /okrem puncovej a kokosovej / len vahu bolo treba dodržať 😅 a dostala som aj tringelt , aaach sa budem dnes cely den usmievat 😅 😅 😅 😅 ale po pravde, inak som nadavala , že som si nevybrala radsej macka Pu 🙄

dufam ze mi tu nenatiahne obrovitanske tioe foto bo ma porance 😕

aduskatt
3. nov 2012

@pristela krasne su obe🙂

pristela
3. nov 2012

@aduskatt schvalujem !!!!!! vsetkymi desiatimi , len tie rolky baliaceho su dost velke tak s balenim a postou nezavidim , ale napad uuuzasnyyy !

aduskatt
3. nov 2012

@pristela moja, to sa poriesi nejako, sak existuju aj dllllhe krabice, a v ramci trnavy bude rozvoz alebo osobny odber 🙂

vlada111
3. nov 2012

@pristela ale čo maco pu, to by bol trapas pre teba 😝 Rapunzel je geniálna 🙂

vlada111
3. nov 2012

@jakelina krásne kvietky, aj ten bok dobre k tomu ide.

janula.h
3. nov 2012

@pristela supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer !!!

zuul
3. nov 2012

@pristela wau, uzasna, krasna.