Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
25. sep 2010

No ja idem vložiť fotku po Alenke 😀 😀 😀 Ta ja hotová po jednej a ked som videla ten jej počet tak som hotová z toho počtu 😀 😀

beruska2x
25. sep 2010

@vinka krasna 😉 moc pekne udelana sukne...

vinka
25. sep 2010

@beruska2x dakujem 🙂

boldy
25. sep 2010

moja prva objednavka
@vinka pekna 😉

rybca
25. sep 2010

@vinka krasna, ten spodok ako krinolina, super napad...🙂
@boldy super...🙂

zlatat
25. sep 2010

@lussy23 ďakujem, no to je taký vymyslený kvet 😀 😀 😀

zlatat
25. sep 2010

@lussy23 dík, no to je taký vymyslený kvet 😀 😀
@vinka krásna bábika
@boldy spiderman nemá chybu
@alionuska to si prosím ťa za aké obdobie napiekla 😕 😕 😕 - úžasné, ako vždy.

vinka
25. sep 2010

Baby som rada,že sa vám páči.Ved som sa aj srala s tými kvietkami.Som už svalovicu dostala na ruku 😀 😀

vinka
25. sep 2010

@boldy perfektný spidi 😀 😀

boldy
25. sep 2010

dakujem baby, ved som myslela, ze sa osalim kreslenim tych ciernych pruhov 😀 prave volala zakaznicka, ze spokojna 😉
@alionuska ja mam dost, ako toto stihas, super krasne mnamkove 😝

zlatat
25. sep 2010

@boldy môj synátor si objednal spidermana ... no keď som to počula, len sa mi vlasy zježili a dúfala som,ž e ho to prejde a zmení to. Na to mladší zahlásil, že chce mačičkovú tortu - a ten popustiť nechce, už týždeň sa ma pýta, kedy mu spravím mačičku - no to bude fuška. Starší upustil od spidermana a súhlasil s mačkou, len poznamenal, že nesmie byť dievčenská 😀 😀 ... to preto, lebo už som piekla dve Kitty, tak sa bojí, že im takú spravím 😀 😀 😀

zuziq
25. sep 2010

@vinka pls ako robis suknu barbie? robis to z platov a vyrezavas kruhy alebo mas formu? 😕

vinka
25. sep 2010

@zuziq v bábovkovej forme som upiekla piškotu a potom porezala a plnila.No a ešte takú mištičku malú som si kúpila v 30-ke a to som dala na vrch.Tam dieru vyrezala na bábiku a bolo.Punčovinou dorobila rozdiel a bolo. 😉

vinka
25. sep 2010

To môj syn si objednal hrad s drakom.Tak budem mať čo robiť 😀 😀

alionuska
25. sep 2010

@monkula dakujem..moja a ty si sa nam tu kde vzala??? 🙂 🙂 🙂 😀
@beruska2x akoze viem,ze som blazon...ale este zijem..sice som mala dost,lebo tato bol cely tyzden prec a ja sama na vsetko..malu vozit do skoly aj domov zo skoly...Saške idu zubky a 13 tort...no ale zvladla som to..sice 18 hodin denne cely tyzden na nohach.ale buduci tyzden si uz trochu oddychnem..hadam! 😀 😀 mam tam len 6...a to pri tomto tempe aj s lavou nohou urobim! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Aky polstarek myslis,ze srdce..??? 😕 😕

alionuska
25. sep 2010

@evena ..no aj mna tie nahradne diely pobavili...ja som taku podobnu robila sestre minuly rok a teraz jedna panicka chcela pre kamarata k 50-ke🙂 😀 😀

alionuska
25. sep 2010

@fopardi takym radielkom zubkovanym iba prejdem hore dole..a je to..a medzi to perlicky natlacim... 😀

alionuska
25. sep 2010

@yamahafazer ja ti ani neviem,akosi mi to uz ide od ruky...len moja mala pijavicka ma stale potrebuje,tak niekedy aj do druhej v noci taham...a rano o pol siedmej vstavat malu zaviezt do skoly..no vesele-jak na vojne! 😀 😀 😀 fyzicka a psychicka zataz,jak hovado!!!Lebo deti mamu potrebuju a ja peciem,len ked ta malilnka spinka...ked je hore,tak sa jej venujem..alebo Aluska sa trochu s nou zabavi,ked mam nieco rozrobene.inak su to anjelikovia!!!!! 🙂 🙂 🙂

medakote
25. sep 2010

Alionuska, uz dlouho Tve vytvory obdivuju, ale nechapu, jak to delas, jeste s detmi... Pojala jsem podezreni, ze mas vic rukou, nez je obvykle 😀
Stejne i vy ostatni, co jich zvladate nekolik za tyden, uzasne. A vsechny tak nadherne....
Vinka, panenka nadherna, krasna sukne , a Boldy, spiderman take krasny...
ja pred chvili dodelala jeden dostik, ale hruuuza. Neni potahovany, jen kremovy, zabral mi cele odpoledne a hruza des. delala jsem takovy ten s kroucenym piskotem dokolecka ve prostred a orechovy slehany krem, co jsem tu nekde odslehla (cimz dekuji). Ale teda nevim co jsem zvorala, ale piskot mi kecnul, vubec nevybehl. Chtela jsem ho proriznout, ale protoze byl asi centimetr vysoky 😠 , tak jsem musela vyslat manzela do kramu pro dalsi vejce a udelat novy. ten nevybehl taky moc, tak jsem musela pouzit oba. Na dalsi pokus jsem uz nemela nervy. A ten tmavy na plech taky nic moc.
Prosim o radu, co jsem pokazila. Pekla jsem na malo (mam starou troubu, nema stupne, piskot pecu na nejmin. asi 45 minut. Slehala jsem vejce s cukrem 4vejce+4 lžice cukru+ 2 lžice vody, asi deset minut, vic uz mi nevybehlo, pak pridala asi pet lzic mouky a pul prasku do peciva.

alionuska
25. sep 2010

@vinka ale ze ta tvoja sa ako podarila!!??!!! Krasna je! A zas si ma pobavila!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
25. sep 2010

@zlatat tento tyzden...v pondelok a utorok som len vypekala korpusy a potom plnila a od stredy dokoncovala postupne vsetky...jednu po druhej...a neuverite teraz este jednu peciem pre neterku ..zajtra ma 10 rokov*🙂

alionuska
25. sep 2010

@boldy dakujem!!!! 🙂 🙂 🙂

vinka
25. sep 2010

@alionuska a na tých svadobných tá nevesta a ženích sú vyrobený?alebo kupený? 😕

vinka
25. sep 2010

@alionuska čím moja tortou?To ja zabávam ty šokuješ. 😀 😀 😀

beruska2x
25. sep 2010

@alionuska jj ty srdce tak uz to vim 😉

fopardi
25. sep 2010

@vinka krasna torta fakt sa zlepšuješ z jednej na druhu
všetky ste velmi šikovne

@alionuska dakujem a ešte sa chcem opytať z kolkych vajec by si robila korpus okruhly 12-14 cm teraz neveim kolko ma ten moj z 2 alebo 3 vajec musím písať konkretnym osobam ked chcem nejaku odpoved lebo väčšinou poiložím otazku a odpoved sa väčšinou nedostaví 😀

beruska2x
25. sep 2010

holky jak se dela s tou natlacnou krajkou?? nejdriv vytlacit vzor a pak vykrojit nebo naopak????? 😅

@fopardi ja bych to delala ze 3

fopardi
25. sep 2010

@beruska2x dik 🙂

mimikuku
25. sep 2010

ahojte je tu nejaka mamina cukrarka z Košic co by vyrobila tortu mojmu syncekovi na narodeninky?

zlatat
25. sep 2010

@alionuska ty si fakt neskutočná. Ja sa už teraz desím budúceho týždňa. Na stredu mám piecť tortu pre kmotrovu neterku - ešte stále nemá predstavu, čo chce, na sobotu mám dve torty - jednu svadobnú 3-poschodovú a druhú pre kamoškinho syna - ale má to byť dvojitá oslava - chcú Bazza z Toy story. Vôbec netuším ako to všetko postíham.
Teraz robím ruže na svadobku a už ma tak štípu oči.