• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

tak v noci som dobojovala :slight_smile: nakoniec mramorák ale bledý lebo pôvodný farebný zostal pre nás, parížska s mascarpone, lesná zmes, váha 4,2kg , ďakujem za rady
5. júl 2013 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@sisix tak moje pocity z PDT akurát tak na poťahovanie, lebo je dosť mäkká nejdú z nej ani písmenká, ale je dosť masná a ostávajú na poťahu odtlačky rúk, našťastie sa tu minule bavili ako ich zamaskovať tak solamyl pomohol, ani tak super nevytvrdne a teda ani poriadne nedrží tvar torty. Neni taká strašná ale smartflex je number 1. :grinning:
PDT = mastná, mäkká, zostanú odtlačky, nedrží tvar torty, nedá sa vyhladiť na 100%, jediná výhoda že ma z nej nebolia ruky :grinning:
Smartflex = pekne drží tvar, tvrdá, lahko sa vyhladí
vidieť na torte, zadok je PDT čiže celulitída :slight_smile: a gaťky smartflex krásne rovné
5. júl 2013 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
mam nejaky krivy fotak :angry: akosi ukazuje zahladene stopy kde bola torta kriva :grinning: :rolling_eyes: ze streda na obed objednavka, este aj oplatka mi prisla vcera podla zelania zakaznicky :wink: :grinning:
5. júl 2013 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
pocujte babulky, co robite s oplatkou ak sa vam zvlni? :confused: mne nadvihuje ta oplatka pravy spodny roh s bordurou :angry: ked je to vonku a pritlacim, tak sa to vystre , ale neviem ako s tym aby to bolo stale rovno :rolling_eyes:
5. júl 2013 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ženy pridávam Rapunzelicu , sice chuderka sa nepodoba :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nevadí , hlavne že chlapik bol spokojny , aj vianoce mi urobil :dizzy_face: a ze som ju stihla urobit , bo kedy ja...... si zacnem modelovat veci dopredu aby stihali vytvrdnut ako sa ma????? :angry: Je to 3D tortucha, mala okolo 35cm na výsku
aaa este pridavam vajka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to pre porovnanie ten oranzovy zltok je kupovane vajko velkosti M z ktorych bezne peciem a tie biiiig som dostala domace , to vam ti bola šupa velkostnáááá :grinning: :grinning:
5. júl 2013 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (61)
baby ked robite boky cokoladove na tortu s cim roztapate cokosku?so slahackou, tukom nejakym ci len cistu??
5. júl 2013 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina naozaj nemusis byt smutna, torta je pekna a tie listky... urcite si to nevsimli, lebo ved mat sladky bonsai- to asi kezdy den nemame...mne sa rozhodne paci
/tiez sa mi stalo, ze som dala topanku naopak... a manzel mi to rano povedal, hold zdobis v noci nie je tak svetlo, unava, chces aby to bolo super, stane sa..., preto mam radsej ked sa este niekedy rano alebo cez den ked sa dam mrknem/
a melon je tiez fajn :wink:
5. júl 2013 o 16:00  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela tak s tymi vajkami to poznam, ja davam L-ka lidlove, teraz mi kamoska doniesla ze domace, ked jej robim tortu- mramorak mi takmer vyliezol z formy a to bezne robim z 8 vajec a korpus tak narastol, ze este ze na vahu nerobim... a rapunzelica je perfektna obdivujem tie tvoje tvaricky...
5. júl 2013 o 16:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby a este jedna otazka,ked chcem robit cokotransfer tak tu foliu s cokoladou ked budem.prikaldat na tortu mam do davat na tortu potretu kremom a zatuhnutu ci nekremovat tortu vobec??
5. júl 2013 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps mam este toto
5. júl 2013 o 16:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (16)
@ajka82 krasna torta :dizzy_face: , este , ze ja som sa tej mojej motorky , striasla :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: lebo oni by oblatkove eeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale mne sa paci tato tvoja, super si to nezazivne vyriesila :dizzy_face:
5. júl 2013 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mirinecka ok díky za cenné rady
5. júl 2013 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no Zanet................ si neprekonatelnaaaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. júl 2013 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tak pridavam aj ja tu moju karamelovu tragediu :grinning: nebyt toho blbeho kremu tak ma bavilo to zdobenie velice moc pretoze predtym som robila dve auta po sebe tak tuto som sa mohla aspon trosku pohrat :slight_smile:
5. júl 2013 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@mamina1978 dakujem, oni sami chceli oplatku, tymto som robila tie monsterky tiez s obrazkom, no a v stredu mi pani volala s malou dusickou, ze ona ma ani nechcela otravovat, ale ze rodina do nej tlacila, nech skusi, ci by som im este neurobila na tento vikend tortu, najskor ze knihu a nakoniec ze rodina vymyslela, motorku kedze si oslavenec kupil pred nedavnom vysnivanu a ze oni aj zistovali, ze vsak da sa aj vlastny obrazok vytlacit... lenze akosi zabudli, ze dnes je sviatok a dnes by mi to len tak neprislo domov... este ze v oblatkove boli taki ochotni mi ju hned vytlacit a poslat kurierom, aj to len kvoli tomu, ze im kurier meskal, tak mu to stihli nabalit :sweat_smile: tak akoze uzasne som sa bavila v stredu :zipper_mouth:

a mozem ist pokracovat dvomi bezlepkovymi...uz teraz sa mi statocne zle robi so smartom, tak som zvedava co na toto teplo povie WI :confounded:
5. júl 2013 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela mala musela byt uplne v miliontom nebi ked dostala takuto neskutocnu tortu. fakt .... ja nemam slov
uuuuuuuzasna
5. júl 2013 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@salonka1981 kráááásna :slight_smile: :slight_smile:
5. júl 2013 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela uz je mi jasneeeeee, ty si najvacsi macher vo svojom obore :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
normalne sa hanbim popri tebe :sweat_smile: :rolling_eyes: :grinning: :grinning:

a uz sa dopredu budem pytat, kedy ides pridavat foto, aby som nemala tortu na tej istej strane ako ty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: bo to priepastnyyyyy rozdieeeeel, pomooooc :astonished: :astonished: :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

uz by si mala pomaly krotit ten svoj talent :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. júl 2013 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@pristela jo holka, z domácích já peču pořád a je to stráááášně znát jak na objemu těsta, tak na barvě, se mě ptali lidi, jestli prý barvím korpusy žlutou barvou :grinning: :grinning: :grinning: tak to teda nééééé :angry: :wink:
5. júl 2013 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@ajka82
@pralinka25
krásne dielka baby
@pristela nádherná torta
5. júl 2013 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. júl 2013 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci tak to musíš ty vaše slepice strhat, když děláš deset dortů na víkend :grinning: :grinning: :grinning:
5. júl 2013 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Jedna kvetinková...
5. júl 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (69)
@lamps dakujem na ceskom ma nenapadlo pozret :slight_smile:
5. júl 2013 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte kocky tak pridavam dalsi moj vytvor :slight_smile:) je to pre svokra na zjatrajsiu oslavu :wink:
5. júl 2013 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (50)
moja včerajšia...prajem krásny víkend kočky :wink:
5. júl 2013 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
aj vám sa stáva že upiecť tortu pre niekoho z najbližšej rodiny nestíhate? pre môjho synátora, večer pečená, dnes plnená a poťahovaná na poslednú chvíľu....ale potešil sa , jeho najobľúbenejšie jedlo na raňajky a večere...
5. júl 2013 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@pristela Že sa nepodobá?! Úúúúúúúúúžasná je :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Ani nechcem vidieť keby spravíš takú, čo sa podľa tvojho názoru bude podobať :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
@lawli Veľmi pekné písmo. Viem, že dosť ľudí tu už vyzvedalo ohľadom písma, ale nemáš náhodou link? :sweat_smile:
5. júl 2013 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vecernicci Ahojky, trochu mimo dort. Delala jsme marmeládu z cerneho rybizu za studena. Ono mi to nehoustne. Co s tim. Ja ho dělala jen ovoce a cukr, davas tam ještě něco? Dekuji
5. júl 2013 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker :grinning: :grinning: :grinning: áno minulý týždeň som odopovedala prene na tú istú otázku ,ale nevadí ,rada odpoviem ešte raz :wink: kuk to je ona http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c10-abeceda-pisana-velka-a-cislamodra/ a tu ešte malé písmenká http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c8-abeceda-pisana-mala-modra/ :slight_smile:
5. júl 2013 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok