Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
23. sep 2010

kocky pls o radu.Hlavne @evitkamalicka abo Alenka.Da sa do toho korpusu v pohode pouzit aj praskovy cukor?Mam omylom v spajzke par kg prasku a ziadne krystal.Mozno blba otazka ale ja som fakt vyklepanko z tej mojej rury

skurinka
23. sep 2010

@beruska2x -dekuji moc a jeste blba asi otazka cukr moucka nebo krupice??

beruska2x
23. sep 2010

@skurinka ja davam krupici... 😉

bianca
23. sep 2010

taaaaaaaak korpusky upecene a totaaaaaaaaaaaaaaaaalna spokojnost

korpus 20cm - 5 vajec -vyska 5 cm
korpus 25cm - 8 vajec -vyska 5 cm

neviem ci je to malo alebo dost ale ja som spokojna.Dala som ale trochen oleja

najspokojnejsia je Barca.Ked som kontrolovala druhy korpus tak len pocujem ,,mnam mnam mama mnam,,otocim sa a ona sa hostila uz 1.korpusom.................................................................

beruska2x
23. sep 2010

@bianca gratuluju k uspesne praci, ja budu az zitra pict 😉 a z male si nic nedelej, me do nej posledne Sima zapichnul celej prst a to jsem ho hnala..

bianca
23. sep 2010

@beruska2x ona prave kolace ani zakusky vobec neje a teraz toto 😀 ale aspon som sa zasmiala

beruska2x
23. sep 2010

@bianca on si toho taky vsimne jenom kdyz je to pro nekoho jinyho a nesmi se tomu nic stat 😀

dada78
23. sep 2010

babeny chcem sa spýtať, dnes som robila tortu pre bráška a teda aj chcem poďakovať za radu piecť iba na 150°, fakt žiaden kopec v strede, ale po vychladnutí asi 4 hod už boli kraje trošku vyššie 😕 mala som ju prekrojiť asi skôr,že ?
zajtra budem poťahovať a zdobiť, už sa teším 😝 a vďaka vopred za radu 😉

bianca
23. sep 2010

@dada78 ja som tiez piekla na 150°C a som fakt spokojna.Ty vymazavas formu?Idem asi prekrojit aj ja 😉
@beruska2x no asi tak.Akurat ja mam depku s torty pre malu lebo pred rokom som koli nej prerevala cely den 🙄

beruska2x
23. sep 2010

@dada78 mozna jsi dala moc prasku do peciva..?

@bianca a proc prorvala??

bianca
23. sep 2010

@beruska2x pretoze som si bola taka ista ze som potahovala priamo v den D a MMF ma totalne zradila a cela sa trhala.Neslo s nou nic robit.Cely den a vecer som stravila lepenim a aj tak to neslo tak miesto rodinnej oslavy a vlastne atmosfery som stala pri torte a rumazgala.

bianca
23. sep 2010

no decka ma napadla dalsia tema na riesenie. ,, Kedy najlepsie prekrajovat a ako potom uskladnit do druheho dna? ,,

dada78
23. sep 2010

@bianca áno vymazala som a vysypala hrubou múkou,ale na zákusky používam papier na pečenie, asi sa to malo prekrojiť hneď ako vychladla, len keď bolo tak krásne som trávila doobedie s malým vonku 😵
@beruska2x dala som iba tak 1/2 čaj.lyžičky tak asi to nebolo veľa, robila som otočné piškótové, čo sa do snehu pridávajú žĺtky 😝

beruska2x
23. sep 2010

@bianca no jo to tak byva... 😀 😅

ja dort vecer upecu, rano prekrojim, naplnim a vecer potahnu a ozdobim...

bianca
23. sep 2010

decka ja som taka happpppppppyyyyyyyyyyyyyyy.Aj mini korpusik z nerezovej misky je krasnucky uzasnucky.....strasne som rada fakt strasne.Chodim na nich kukat neveriacky

@beruska2x na noc balis do folie alebo len do utierky?

lucisa
23. sep 2010

Holky, mám jeden dotaz. Zmiňovalo se tady, že při práci s marcipánovým těstem je dobré mít ruce a podložku potřené Cerou, aby se to nelepilo. Co to je Cera? Je to tuk? Jako u nás v CZ třeba Hera nebo Stella? Dá se namastit i tekutým olejem (např. slunečnicovým)?
Omlouvám se za asi blbý dotaz, pokud to tady už zaznělo, ale čtu vás jen chvilku a sbírám odvahu na potahoavný dort, tak proto se ptám....

bianca
23. sep 2010

@lucisa cera je biely tuk.Hera i Stella su zlte.Musim zasominat co som kupovala ja 😅

beruska2x
23. sep 2010

@lucisa cera je 100% tuk u nas je to omega ale ja to na marcipan nepouzivam.. prislo by mi to moc mastny a divny 😕 nepodmatzavam ho nicim, kdyz ho dobre prohnetes, neni to treba.. valim na silikonovem valu...

lucisa
23. sep 2010

@bianca aháá, tak to mě napadlo sádlo, to je taky bílé 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
23. sep 2010

@bianca nebalim ho do niceho, necham ho v pootevrene troube a pak naplneny v lednici chladim...

lucisa
23. sep 2010

@beruska2x jé díky, byla jsi rychlejší, tak já taky budu hňácat a uvidím, co z toho bude 😉

bianca
23. sep 2010

@lucisa juj sadlo neeeeeeeeeeeeee a presne presne Omega.I ked ja som v Ostrave kupila v pohode aj Ceru.

beruska2x
23. sep 2010

@lucisa jamam sadlo jen se skvarkama 😀 to by bylo jak od pejska s kocickou 😀

bianca
23. sep 2010

@lucisa mozes to vrznut aj do robota a nechat pracovat hnet.haky alebo do dom.pekarny na program testo.Ja robim v pekarni a zajtra skusam robota

lucisa
23. sep 2010

@bianca neboj, dělala jsem si srandu. Fakt jsi u nás sehnala Ceru? Jsem to v životě neviděla an ineslyšela, jen tady. Ale to je možná i tím, že jsem se o to nezajímala.

bianca
23. sep 2010

@beruska2x skoda ze to tu neni jak na Facebooku.To bych ti hned dala za posldnu odpoved ..libi se mi to.. 😀 😀 😀

bianca
23. sep 2010

@lucisa jj v pohode.Ked nemali tak som tajne nakukala pod alobal ze co to je bo ja som si to nepamatala ani po rokoch ako sa co vola 😀 😀 😀

lucisa
23. sep 2010

@bianca zkusím nejdřív rúčo, jsem pak líná celého robota rozebírat a umývat (a taky nestíhám s malou). a pekárnu nemám, naši sice jo, ale vyzkouším to nejdříve ručně, jak to půjde, ohmatám si to, příp. ochutnám, nebo holky.....

Díky moc 😉

beruska2x
23. sep 2010

@bianca dneska mi FB vubec nejde 😕 uz se holky tesim na zita na peceni, mam krasne ozdoby udelane, tesim se jak holky budou cumet 😀