Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

malamargaretka
19. aug 2012

@gabkazabka krásna lienka🙂

balazica26
19. aug 2012

Ahojte majsterky "tortárky"! Prosím pomoc! Idem robiť svoju druhú tortu... a bude na svadbu pre kamarátov...(takže nejaké chyby sa prepáčia). Dajte mi prosím nejaký tip na jednoduchú a fajnú tortu, ktorú zvládnem... chystám sa aj poťahovať... môžem s K2, alebo mi odporučíte niečo iné, z čím sa lepšie robí?Aké farby by som mala použiť, keď v e-shopoch je ich veľa druhov...ak by som chcela robiť nejaké figúrky...môžu byť z tej istej hmoty akom je torta potiahnutá? Poradíte dobrý e-shop na poťahový materiál? Rozmýšľala som nad námetom - posteľ, len neviem z čoho sa robí to čelo postele... poradíte? Ďakujem.

rapunzel1
19. aug 2012

@vlada111 ☹ , šak práve....dík za podporu

vlada111
19. aug 2012

@rapunzel1 no veru drž sa, ale teda skús ho nejako vytrestať 😀

lussy23
19. aug 2012

@mima1311 krásnučká

aduskatt
19. aug 2012

@balazica26 K2 potahovat mozes, ale v teple sa vraj lepsi a je strasne makka.........nemam to vsak z osobnej skusenosti, ja potahujem inymi hmotami........🙂

aduskatt
19. aug 2012

jaaaaj, zeny, klavir sa vosiel a este je tam 10 cm miesto🙂)))

aduskatt
19. aug 2012

tak babenky a zajtra bude mat premieru cokotransfer, tak dufam, ze sa podari🙂))cokoladu hadam mozem pouzit hocijaku kvalitnu.......

janula.h
19. aug 2012

@daducha dokonaláááááááááá s dovolením ukladám pre môjho "Woodyho" 😀

babyyyyyyyyyyyy vďaka že všetky "lajky" veľmi si to cením 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

benjik
19. aug 2012

@daducha tak ta se fakt povedla,klobouk dolů

benjik
19. aug 2012

Všechny zdravím,už skoro rok jsem tu nebyla,skoro nepeču,od té doby co jsme se přestěhovali.Ale sem tam nakouknu a je neuvěřitelné,kam jste se všechny dopracovaly!Smekám.

jakelina
19. aug 2012

@benjik že na nás taky nakoukneš 😀 😀 😀

aduskatt
19. aug 2012

Micky, s akou coko sa vam najlepsie robil traNSFER? Ci je to jedno?.resp. s akou nerobit?

jakelina
19. aug 2012

@aduskatt já ho ještě nedělala, ale dělají to hodně s tou Lídláckou.

benjik
19. aug 2012

@jakelina to se neboj koukám,ale furt je dost práce kolem domku nebo zahrady. No přiznávám,že pečení mi setsakra chybí. Už se těším až koupíme novou ledničku a muž mi slíbil,že mi ježíšek možná donese novou kuchyn.

Za poslední dobu jsem dělala jen jeden dort na zakázku. A pár pro nás.Nejvíc mě mrzelo,že zrovna na dcerky narozky jsme byly bez ledničky. Dort pro ni mi tím pádem vůbec nešel,hrozně tekl krém v tom vedru,takže jsme ho nakonec nějak splácala.Ale bez ledničku už nechci nic dělat.

jakelina
19. aug 2012

@benjik no bez lednice to musí být šílené. Já mám dvě a když mám nějaký dort, tak tu druhou pustím a nebo když máme nějakou oslavu s větším počtem lidí, tak je to taky super. Dám si tam všechny zákusky a pohoštění.

aduskatt
19. aug 2012

@jakelina suoper, tak to mi staci🙂)diky🙂idem na nakupy🙂

lamps
19. aug 2012

dievčence idem k vám po radu 😅, vymedelovala som si základ domčeka na tortu, dala som ho na sklenný pohár, hmotu som zo spodku poriadne poprášila solamylom, ale teraz tak rozmýšľam, že ak sa mi ten dom prilepí na pohár ako ho z neho dostanem dolu? Asi som mala pohár radšej obaliť fóliou, ale už je neskoro. Nemáte nejaký typ, ako dostať dom dolu z pohára? Tu je môj polovýrobok, ešte musí vychnúť

benjik
19. aug 2012

@jakelina jo je to šílený,ted jsem právě vybírala takovou,aby i při výpadku proudu udržela teplotu několik hodin. Staví nám tu "malou" vodní elektrárnu kus od baráku,práce na tři roky a sem tam vypnou proud třeba na půl dne.Tak jsme vybrala takovou,co udrží chlad asi 19 hodin.

aduskatt
19. aug 2012

@lamps tak toto aj mna zaujima....ja si vzdy natriem olejom nieco, kym to dam takto zasusit......

vlada111
19. aug 2012

@lamps noooo to si asi mohla dať igelit. Ale keď si dobre poprášila, už by sa nemal prilepiť, nie?

jakelina
19. aug 2012

@lamps juj, to nevím, ještě jsem tak nic nedávala usušit. 😒 Jenom fotbalové branky a ty jsem dala na igelit a pak sundala z něho a to se nepřilepilo.

muffinka8
19. aug 2012

@eliska22 prosím ťa, pri akej teplote pečieš tú čoko tortu a ako dlho? Po upečení ju nechávaš vychladnúť vo forme? Chcem skúsiť nabudúce mramorák ale ak sa mi nepodarí tak tú tvoju čoko 🙂

eliska22
19. aug 2012

@malamargaretka to vieš prax 😀 som rada, že som pomohla 😉 vidíš to maslo do tej plnky nedávam úplne celé, ak 3/4 masla a čokoládu áno kupujem v lidl takú tú 200g stojí okolo 90 centov 😉
pastu damu top som ešte nemala, ale keď bola mäkká, tak si mohla kľudne do nej pridať preosiaty cukor považský najlepšie alebo solamyl aby ti trošku stvrdla 🙂

muffinka8
19. aug 2012

@eliska22 a ten cukor je kryštál či práškový?

eliska22
19. aug 2012

@muffinka8 tú čoko pečiem na 150 stupňov cca 1 hodinu a potom ju hneď orežem a vyklopím na papier - ja si korpusy dávam keď ich vyklopím opačne teda spodkom hore a sú krásne rovné potom 😝 ale tento čoko sa mi krásne pečie rovno 😉

eliska22
19. aug 2012

@muffinka8 cukor ak myslíš do poťahovky tak tam vždy práškový !!!!!! ak myslíš do cesta tak tam dávam kryšťal 😉

muffinka8
19. aug 2012

Technická otázka 🙂 hodí sa pod parížsku šľahačku (čoko + šľahačka) lekvár?

eliska22
19. aug 2012

kočkýýýýýýýýýýýýý tak mi boli vyplatiť tú svadobnú a pohoda 😝 😝 😝 😝 chválili, že sa všetci zalizovali, že sa im páčila a čo ma najviac prekvapilo, tak že ženích o nej básnil - teda hlavne o chuti 😀 😀 😀 keby ste počuli niečo padať, tak to je kameň z môjho srdca 😝 😝 😝 😝

muffinka8
19. aug 2012

@eliska22 ďakujem 🙂 do cesta som myslela. Na poťahovanie používam smartflex a som s ním spokojná. Chvíľu premiesim rukami a vyvaľkám. Páči sa mi, že sa nelepí a nemusím ničím podsýpať.