• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

to je vianocna ruza? ja som si predstavovala take velke cervene kvety a listy - predavaju to v kazdom obchode na vianoce... :confused:

take nieco ako ty maju nasi doma, ale nikdy nam nekvitla :unamused: a vyzera hrozne...ta tvoja je prekrasna, vyzera super aj bez kvetov :wink: (trosku mi pripomenula moj fikus )
28. máj 2007 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no je to vianocna ruza ale nie je zakvitnuta:slight_smile: pridem domov a odfotim ju ked teraz kvitne, na porovnanie:slight_smile:
28. máj 2007 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to co mas na foto 10 nie je vianocna ruza :zipper_mouth:
http://www.ssissa.sk/slovak/rastliny.htm tu je vianocna ruza na obr. 8 :wink:
28. máj 2007 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no presne zuz toto som myslela...tamto je tiez ruza, ale neviem jej prist na nazov...
28. máj 2007 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. máj 2007 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuz presne to je to,len to nekvitne, o tom vas mozem uistit ze je to ono:wink: mozno to na tej fotke nie je dobre vidno.. :slight_smile: :sweat_smile:
28. máj 2007 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to co ma anaxon je sa mi zda cinska ruza :grinning:
http://galerie.mobilmania.cz/showphoto.php?photo=23294
28. máj 2007 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuz preco ma presviedcas o tom com mam doma, cisnku ruzu mam, to je fakt ale to na obrazku je vianocna ruza..Sak pockajm pridem domov, odfotim ju teraz ked kvitne a uvidis :sunglasses: :grinning: :dizzy_face:
28. máj 2007 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale na odkaze co si tu dala som vianocnu ruzu nevidela, daj link priamo na nu
28. máj 2007 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to na tom stole je viancona ruza. ale nejdem sa uz natahovat, ja ju odfotim, uvidite ju v momentalnom stave, o hodinku som doma...snad by som potom mala odfotit aj tu moju mini cinsku ruzu co mam doma:slight_smile: na porovnanie:slight_smile:
28. máj 2007 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuz tak aby to bolo ako osm slubila, tu je moja vinaocna ruza v stave ako ju mam teraz. verim ze toto uz potvrdi fakt ze sa nejedna o cinsku ale o vianocnu ruzu :grinning:
http://fotky.azet.sk/jsAlbum.phtml?i9=2576d5d94302&i7=1375855990&al=3443612
28. máj 2007 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dobre som narazila...mam svokrine jazyky a su tak 165cm vysoke, dostali sme ich, teraz sme ich presadili, kdo mi poradi ako casto ich mam polievat a co speci k nom patri?
28. máj 2007 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anaxamon vaaaau aka je krasna...aj ja som si myslela ze to je cinska ruza ked si hodila prvu fotku :sweat_smile:
melory neviem ti poradit len viem ze to rastie jak blaznive a nikdy nam to doma nekvitlo....len take dlhe listy... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. máj 2007 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika dakujem, je strasne ked si clovek denno-denne musi potvrdzovat to stare tomasove, neuverim kym neuvidim :grinning: :sunglasses:
28. máj 2007 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: ale dokazala si to... :wink: ale aj ty by si povedala ze je to cinska keby si nevedela nie? :grinning:
inak som ti ju tam aj obodovala a dostala si hned 5 bodooooooov...taka nadhera sa len tak nevidi :grinning:
28. máj 2007 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
xi ani neviem ze sa tam da bodovat:slight_smile: ale dakujem dakujem a co by som si ja myslela neviem ale vacsinou som taka blba verim ludom to co hovoria ze to je, hlavne ked je to na obrazku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale vsak nevadi...aspon tema zije

melory, moja mamina ma jazyky doma na okne uz asi 20 rokov, za ten cas jej kvitli 2x :sweat_smile: inak su stale take zelene. kazde dva roky ich riedi, teda vybera z crepnika necha mladsie korene a zbytok rozdavava:slight_smile: podla mna je to rastlina skor do domu...
28. máj 2007 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taaaak aj ja milujem kvety, ci uz izbove alebo v zahradke... no musim ich obmedzovat :unamused: lebo manzelik ich az tak nemusi ako ja.
Najnovsie sme sa dali trosku na bonsaje :wink:
28. máj 2007 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anamor bonsaje su nadherne... :dizzy_face: aj mne sa pacia a jeden by som si chcela kupit do obyvacky na stolik ako dekoraciu, len sa neviem on starat...
ja mam doma palmy, kaktusy, a fikusy...a jeden pekny stromcek ale neviem ako sa vola...a mam aj jednu orchideu ale nemam stastie uz som mala dve a stale mi odkvitli a dalej uz nekvitnu ale schnu mi...a neviem si s nou rady :cry:
28. máj 2007 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bonsaj vraj nie je narocny, ak si kupis nenarocny... to ti poradia, treba mu vodu, svetlo a nenechat vyschnut a nejaku dobru vyzivu - hnojivko na bonsaje. nam v zime nas izbovy skoro zomrel... :cry: ale asi sme ho zachranili :wink:
28. máj 2007 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame njaky bonsaj ale taky co niiic nepotrebuje a zije si sam :grinning: je to taky pohodovy nenarocny... neviete co sa daju mnozit? lebo chcela by som z neho aj knam si zobrat od mami...
28. máj 2007 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mam tiez doma strasne vela kvetov, uz mi manzel povedal, ze nam o chvilu budu skakat po byte opice :grinning:
mam aj vianocnu ruzu, teda tusim, lebo ma velmi male listky, ktore zacinaju prave cervenat..
28. máj 2007 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zalezi co to je zac droby... v principe sa da mnozit vsetko, ale dolezite je vediet ako :sweat_smile:
28. máj 2007 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, konecne tema, ktora je mojim hobby a aj pracou :grinning: Samozrejme ten obrazok od Anamor je vianocna ruza, ale nekvitnuca.Droba a aky druh bonsaja mas?
28. máj 2007 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nevies ako? ja mnozim stale moje oblubene kalanchoe ale to je ako nezmar :grinning: staci listok namocit a hned sa chyti, ale bonsaju listok namacat mi prislo zbytocne, nevies poradit? nechce sa mi kupovat novy, leniva som a drzgrosiva :grinning: ja to rada mnozim...

zuzi aj my mame vianocnu ruzu, a vraj su to len chvilkove kvety a vadnu, ale nam ostala stale pekna a stale zenie mlade listky, ale aby bola taka cervena treba ju zatvarat na pol dna do tmy aby listky cerveneli, ja som ju supla za zaves a som zvedava co z toho bude.... :wink:
28. máj 2007 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez by som velmi chcela bonsaj, len sa mi zdaju priserne drahe a hlavne sa bojim, ze by som sa o nu nedokazala starat :pensive:
droby ta moja ruza odkvitla a ostali jej zelene listky, ale su akosi moc drobne. ja som pocula, ze ma byt v zime v tme, tak som ju mala za sedackou..
28. máj 2007 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no co ja viem co to je.. ani som nevedela ze je to bonsaj :grinning: len som sa o to pekne starala lebo sa ocitol v mojej izbe a oblubila som si ho a az teraz mi mama hovvori ze je to bonsaj :grinning: take male zelenozlte listky ma a striela po mne gulicky :grinning:
28. máj 2007 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Droby, vianocna ruza pochadza z mexika a je to trvalka. To si len ludia u nas myslia, ze je sezonnou rastlinou. Je to rastlina kratkeho dna, to znamena, ze pri zakvitnuti potrebuje svetlo iba 12 hod a preto ju treba zakryvat, najlepsie je to kartonovou krabicou. Po odkvitnuti ju treba zrezat zhruba o jednu tretinu, aby sa rozkonarila, v lete sa moze vysadit na zahradu, alebo letnit na terase a balkone, ale len v polotieni a na jesen samozrejme dnu. :wink:
28. máj 2007 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeeej bubulik to som rada, po odkvitnuti som ju postrihala a zenie stale ako diva a pret 4 dnami som ju strcila za zaves tak ma taku 3/4te tmu :grinning:
lenze ked ide leto mam ju supnut na balkon? a na jesen ju mam schovat do krabice? som strasne zvedava coi sa mi podari aby ocervenela na zimu :dizzy_face:
28. máj 2007 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubulik a so svokrynmi jazykmi mi poradis? ako sa starat a kolko vody a podobne?
28. máj 2007 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok