Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

brumca
7. mar 2012

@kajka18 jeej peknucka celenka aj modelka 🙂 😵 som zvedava ci ti skusene hackarky poradia..aj mna by zaujimali nejake navody na celenky, ja som len zaciatocnicka v hackovani 🙂

brumca
7. mar 2012

@julianka777 krasna ciapocka 🙂 robila si ju prosim ta podla nejakeho navodu? 🙂

rene82
7. mar 2012

@deniskateniska neboj. bude mu všetko dobré. veď všetky detičky sú také malilinkaté. ani sa mi veriť nechce, že aj tamča bola také malinkaté bábatenko, ako výdavam iné. 😉

julianka777
7. mar 2012

@brumca skor viac z hlavy 🙂 zakladna placka z dlhych stlpikov,potom medzi 2 a 3 stlpik dva dlhe stl. potom 2 ret.o a zase opakujes

mika1821
7. mar 2012

ahojte maminky, neviete niektora poradit ako sa hackuje patent na ciapocke,take pruzne hrubsie ukoncenie...vsetky ciapocky ukoncujem bud na pevno, alebo nejakymi oblucikmi...

rene82
7. mar 2012

@mika1821 ja robievam väčšinou KS, ale už som robila aj račie stĺpiky, len to sa dá len v jednej rade

mika1821
7. mar 2012

@rene82 ake su to račie stlpiky?

rene82
7. mar 2012

@mika1821 daj si do googlu. tak som to našla aj ja. je to vlasnte háčkovanie na opačnú stranu, než normálne háčkuješ. je to zaujímavé, ale fakt sa to dá len na poslednú radu urobiť (neviem si to predstaviť robiť viackrát, lebo by som nevedela, do ktorého očka pichať)

lussy23
7. mar 2012

@deniskateniska krásne čiapočky
@kajka18 aj modelka aj čelenka sú krásne
@julianka777nádherné výtvory aj dcérka
@rene82 nádherné bolerko

rene82
7. mar 2012

@lussy23 ďakujem. dúfam, že majiteľke bude dobré

mika1821
7. mar 2012

@rene82 kuknem🙂dik

rene82
7. mar 2012

@mika1821 ale je to len také uzučké oživenie spodnej časti, nie je to dáky široký lem

adrika79
7. mar 2012

Tak pripajam milovanu zelenu pre moju dcerku :D
inak dosla mi vlna lolipop od Lucie - nadhera, perfektne farby , som nadsena!!!!! 😀

lucia32
8. mar 2012

Babulky, krásna priadza od Nitarni Česká Trebová Káčenka - 60% bavlna, 40% akryl....150m / 50g ) .... 21 farieb
kuk http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13600817&tab=1
je supre na omak, vhodná na prechodné jarné čiapočky, trošku hrubšia ako camilla, ale mäkkšia, vyskúšam z nej uhačkovať čiapku a poreferujem, ale možno ju niektorá už poznáte...
Inak dnes prídu Lolipop vlny 🙂

evelin116
8. mar 2012

@palmarmj no prave nad niecim takym rozmyslam ...za kolko ju das? chcem s toho taky letny sal pre svagrinnu.bola by na ten sal dobra ta piadza?mam aj foto na str.215

evelin116
8. mar 2012

@lucia32 wau...paradny vyber farieb u nas take nenajdem asi nikdy...tam maju asi 20 druhov a vsetko ta ista farba

lucia32
8. mar 2012

@evelin116 hehe, to poznám, tiež som chodila nakupovať do našej galanterky v meste...to som radšej nakúpila na nete, aj s poštou ma to vyšlo lacnejšie a našla som si to, čo som chcela...

evelin116
8. mar 2012

@lucia32 no ved a ty si to vyriesila...otvorila sii si vlastnu 😀 nevies mi poraditi s tym salom a s tou priadzou? pisala som vysie

rene82
8. mar 2012

@lucia32 od nitrárny je super aj Katka (návin 330 m dokonca) a na dospelé zimné sety Terka. tú som tak strašne zháňala čierno-bielu a nezohnala :(

rene82
8. mar 2012

@lucia32 popozerám, čo všetko máš a určite potom dačo objednám naraz. ešte ti má dačo prísť? nech viem, či ešte chvíľku počkať?

dida84
8. mar 2012

Ahojte dievčatá...
máte fakt krásne prácičky... ja som úplny začiatočník, mám sa ešte čo učiť... ale prikladám svoje prvé dielka...
z tej prvej som dala tú kvetinku dole, skúsim spraviť krajšiu... táto sa nejako nevydarila... 🙂

nella0305
8. mar 2012

Ahoj všem,
blíží se uzávěrka objednávek přízí na Slovensko, pokud se ještě některá chcete připojit stačí objednat tady:
http://hackovane-cepicky.freepage.cz/prize_cata... do poznámky objednávky stačí napsat "Na Háčiku" více o spolupráci zde: http://nahaciku.blogspot.com/2011/11/objednavaj...
🙂 Platí se pouze Slovenské poštovné!!!

palmarmj
8. mar 2012

@evelin116 No podla mna mohlo, len ono je to taka hrubsia bavlna, ja z toho hackujem jarne a jesene veci... a cena? No ta telova 3 eur a ta oranzova 3,45... +posta... presne tolko kolko som za nu dala ja... Ono vlastne ak sa nikomu tu nezide, tak ju mozem poslat naspat do firmy, a oni mi to odpocitaju z dalsej objdenyvky 😉

lucia32
8. mar 2012

@rene82 aj Katku mám v očku, vlastne tu som chcela, ale dealer ju nemal v aute, že ked zajtra dojde na sklad ( chodi teraz po SK) tak mi zavola a vybavime to a pošle mi tu Katku ...ale vyskušam aj tuto, čo ked?

lucia32
8. mar 2012

@evelin116 a čo napriklad tato vlna? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13514567&tab=3
je tenučká, trošinku s chlpom

rene82
8. mar 2012

@lucia32 peknučká, asi skôr na skoršiu jar alebo jeseň. leto asi nie, teda čo sa týka čiapočiek a vlasnte aj oblečko by bolo na leto asi teplejšie. ale je krásna

rene82
8. mar 2012

@lucia32 z tej katky sa robilo veľmi dobre (podobná catanii alebo camille), tá kačenka je tuším taká akoby hrubšia, jemnejšia a akoby mierne točená, že?

happy3
8. mar 2012

caute,ja viem ze je tato tema o hackovani pre deticky,ale snad by ste mi mohli poradit 😉 ,zacinam s hackovanim,tak som si vybrala nieco jednoduche,zacinam s hac.vajickami zaciatok aj sterd je v pohode,ale neviem ako to mam ukoncit,viem ze zhackovat a hotovo,ale zaciatok vajicka je taky pekny a ten koniec sa mi zda taky divny(neviem ci to tak ma vyzerat),tak ak by ste mi mohla niektora prosim poradit alebo sem hodit foto ako to ma vyzerat z jednej i druhej strany 😒

rene82
8. mar 2012

@happy3 hoď foto