Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

diabliq6666
5. jan 2013

maminkyyyy...ustrikovala som malej prvy svetrik(v mojom zivote),ale neviem ako nanho urobit golier...v origos navode je bez,ale mne sa to tak nepaci...nemate nejaky navod ako ho urobit?dakovalaaaaa

petraslov
5. jan 2013

ahojte, konečne som dokončila pre dcérku čiapočku k narodeninám, tak pridávam foto 🙂

letuskah
5. jan 2013

@diabliq6666 naber si na vystrihu krku ocka a strikuj cca 5 cm 1ocko hladko 1 obratko (ako na patent) potom po oboch krajoch uber 3x po 5 ociek a uzavri a mas, nedavno som takto robila
mozes si aj ustrikovat zvlast a potom nasit, alebo nahackovat vlnkovy golierik

tinal
5. jan 2013

Ahojte, prišla som pozrieť po dlhšej dobe, čo pekného ste urobili a neviem sa vynadívať, ja som zatiaľ pracovala na 2 mackoch. Jeden pre sestru a druhý ešte nemá majiteľa. 🙂

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinal
5. jan 2013

@ada12345 V praktickej modernej žene som mala návod. 🙂 Koľko trvá? Neviem to časovo odhadnúť, ale robím cez deň aj v noci a posledného som začala 2.1. a skončila dnes okolo obeda.

risolino
6. jan 2013

Neviem, či tu bola taká otázka 🙂 vyperiete uháčkovanú alebo upletenú čiapočku predtým ako ju detičky nosia? 🙂

kittynnkaa
6. jan 2013

@sjuz dakujem velmi pekne 😉

ludik3
6. jan 2013

@risolino ja to neperiem 🙂

tinal
6. jan 2013

@risolino Ja každú novú vec periem. Môj malý má citlivú pokožku, tak pre istotu. 🙂

monhla
6. jan 2013

@tinal Tí mackovia sú úžastný. Aj ja som skúšala, ale hlavička je vždy nejaká "divná". Nebola by si taká láskavá a neporadila mi s tou hlavičkou - máš ich také pekné guľaté. Vopred ďakujem. 🙂

olina22
6. jan 2013

moj relax 😀

olina22
6. jan 2013
olina22
6. jan 2013

vianocne darceky 😀

tinal
6. jan 2013

@monhla Nič nerobím špeciálne pre to, aby boli okrúhle, idem postupne podľa návodu a potom ich tak napchám, aby to vytvarovala tá výplň. Začína sa na 6 RO, do ktorých sa urobí 12 KS, rozširuje sa až dovtedy kým do riadku v 8. očku sa rozháčkuje na dve očká (dúfam, že to píšem zrozumiteľne), máme 54 očiek, urobí sa 8 riadkov rovno a začne sa zasa postupne uberať tak, že sa v prvom riadku zháčkuje 8a9 očko, potom 7 a 8 až sa končí pri 6 očkách. Kde ti to robím problém?

monhla
6. jan 2013

@tinal Taže začiatik 6 očiek, do nich 10 ks, potom 1,2,1,2,1,2... ďalej 1,1,2,1,1,2,1,1,2...potom 1,1,1,2,1,1,1,2....až po 1,1,1,1,1,1,1,2... Tak to mám chápať? potom len 8 riadkovbez uberania a pridávania a potom zasa opak. Chápem to dobre?

tinal
6. jan 2013

@monhla do 6 očiek, ktoré spojíš do kruhu ako pri čiapke urobíš 12 KS! potom ako píšeš 1,2,1,2... , 1,1,2 atď. skončíš pri 1,1,1,1,1,1,1,2, potom urobíš 8 riadkov ako si aj pochopila a potom zasa uberať. Pochopila si dobre. 🙂 Mala si iný návod na hlavu?

tiffanka
6. jan 2013

@tinal sú krásnučkíííí 😉 Ja som sa asi pred dvomi mesiacmi pustila do žirafy. našla som myslím na mmb nejaký návod...ale nepáči sa mi ten tvar. ☹ Taká je tučná a tlama je totál divná...takže už mám telo aj končatiny vypchaté vatou, pozašívané, ale som ich neprišlila. Tajne dúfam, že nejakým spôsobom prídem k lepšiemu "štíhlejšiemu" návodu. Nevieš o nejakom? Díky. 🙂

tiffanka
6. jan 2013

@olina22 krásne sú 🙂 . Tú trpaslíčiu si robila z akej vlny a s akým háčikom? Predpokladám odspodu si začínala... Páči sa mi tvar. 🙂 Návod si mala z netu, či len tak z hlavy?...dík 😉

tinal
6. jan 2013

@tiffanka Rada by som poradila, ale neviem zatiaľ o ničom. Žirafy som zatiaľ nehľadala a toto sú moje začiatky háčkovania, čiže nerobím to dlho. Keby niekde objavím návod, dám ti vedieť. A ďakujem za pochvalu. 🙂 Ja som tiež dlho hľadala nejakého vhodného macka, tiež som mala z mmb ale českého jeden návod, ale nevedela som to pochopiť a bála som sa aj začať. Potom prišiel časopis s mackom na začiatku a ja som pevne dúfala, že bude návod. Keď som zistila, že je, tak som sa veľmi potešila, lebo je to fakt jednoducho vysvetlené a pritom je tam uvedené, že pre náročnejšie alebo tak nejako. 🙂

tiffanka
6. jan 2013

@tinal ...dík aj tak...tak si macherka!!!! 😀 😉 Veľa ďalších krásnych výtvorov do budúcna. Veď keď už vieš macka, tak to môžeš aj nejakého hrošíka, alebo zebru...stačí prispôsobiť papuľku, nie?

tinal
6. jan 2013

@tiffanka Ďakujem. No keď ma omrzia mackovia, presedlám na iné "zviera". :D Potom sa povŕtam niekde na internete alebo budem pozerať možno po časopisoch, že ma niečo okúzli. Aj ja ti prajem, aby si našla žirafu podľa svojich predstáv a dúfam, že sa s ňou prídeš pochváliť. 🙂

olina22
6. jan 2013

@tiffanka vlna sa vola dora davala som dvojmo a videla som to na jednej fotke zacinala som od bombulky

sonica
6. jan 2013

@tinal su uzasny, to by chcelo navod 😵

avanka
6. jan 2013

@vivere dakujeeem, ta prva je fakt nadherna, urcite ju urobim 🙂
a baby este mam jednu prosbu....robim zatial ciapky klasika placka zakladna z dlhych stlpikov a potom vzor.....ale velmi by som chcela skusit nejaku dierkovanu na jar, leto ale az od vrchu....teda aby aj placka bola taka ista ako zvysok ciapky...len teda neviem to pridavanie, aby sa dosiahol ten priemer placky..snad som to napisala zrozumitelne.....mate nejaky zrozumitelny navod?

tinal
6. jan 2013

@sonica z tohto časopisu to mám http://praktickazena.vlasta.cz/. Ešte je v predaji.

monhla
6. jan 2013

@tinal chybu som mala na začiatku ... do 6 ret. očiek 18 ks ! ! ! /skúsim s tými tvojimi 12ks 🙂 / vďaka.

sonica
6. jan 2013

@tinal dik skusim pohladat 🙂

chryse
6. jan 2013

ahojte,,nemozte mi poradit, kde najdem navod na jednoduchy predlzeny sveter /kabatik/ na jar pre dievcatko,,,,,dakujem krasne