• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

1. decembra 2016 
ahojte... poradíte, či tu niekto pletie deky aj na zákazku? ďakujem
25. sep 2013 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@esmemia Mohla by som sa opýtať, kde by som našla návod na tú druhú čiapočku. Tú s tým hnedým. Vďaka
25. sep 2013 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meggi0201 JA myslim, ze si urobila dobre, ze si malemu spravila tuto a nie tu vlnkovanu, urcite sa tejto viac potesil ;) Podareny je v nej:slight_smile:
25. sep 2013 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, zapojila som sa do jednej súťaže, ak sa vám páči moja práca poprosím otvoriť odkaz a dať like veľmi pekne ďakujem za každý hlas

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=634683583219952&set=a.634682349886742.1073741877.506658826022429&type=1&theater
25. sep 2013 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aby bolo poriadne vidno o čo sa jedná
25. sep 2013 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
Ahoj šikulky, pridávam nejaké moje nové výtvory a potrebujem radu - pri tej bielej čiapke, pri tej "helme" - to má tak byť že som tie boky musela zošiť?? Alebo som niekde urobila chybu a preto mi to nevyšlo??? Ďakujem :D
25. sep 2013 o 20:12  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
Baby prosim o navod na kvietok taky bohatsi a aby to zvladla aj zaciatocnicka, este som nerobila kvietok tak chcem skusit dakujem vam moc za kazdu radu budem si to cenit :slight_smile:
25. sep 2013 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@celicka like som dala, tuto deku ale teda v inom prevedeni farebnom uz dlho obdivujem :slight_smile: krasna je :slight_smile:
25. sep 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
26. sep 2013 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mamamajka preco si to zosivala? Tam bolo v navode,ze to treba stiahnut snurkou ktora ostala poodstrihnuti priadze
26. sep 2013 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@esmemia No hej ale ked som len stiahla tie konce ostala mi tam nejaká dosť veľká diera :slight_smile: Ale neviem kde som urobila chybu :(
26. sep 2013 o 08:21  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamamajka ...Nadherne prace... prosim vas mohla by som vas poprosit nemate nejaky navod na ten ruzovy klobucik?
26. sep 2013 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
26. sep 2013 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Moja prva hačkovana ciapka :slight_smile:
26. sep 2013 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@kajka18 mysliš tu lienkovú? obyčajna čiapka, kvet a lienka čista improvizácia podla predlohy - foto zakazničky :slight_smile:
26. sep 2013 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prispejem aj ja svojou troškou...na niektoré z Vás sa nehrabem množstvom výtvorov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: .... ďakujem za túto tému ... ste pre mňa veľkou inšpiráciou .... :dizzy_face:
26. sep 2013 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@mahulenka87 Ano, na baretek větší placku a pak ubírat... koukni na MMB, tam nějaké baretky jsou...
26. sep 2013 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gilmorka Já používám akrylové příze - na podzim bych klidně vzala třeba Doru nebo Elian Mimi, nebo klidně i Elian Nicky, tak je moc příjemná...
26. sep 2013 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@idris A pletla jsi na rukávy na dílech průramky nebo jsi pletla rovně? Pokud jsi pletla rovně, tak díly na bocích a ramenech sešij kromě místa, kde budou rukávy (šířku v podpaždí si určíš sama), naber oka na kruhovou jehlici a můžeš plést rukáv kolem dokola a potom jenom na spodní části ubírat... Nebo pokud nechceš kolem dokola, tak si sešij jenom ramenní švy, na rovnou jehlici si naber potřebný počet ok z obou dílů a pleť v řadách a zase postupně ubírej - většinou se zužuje (případně rozšiřuje, pokud pleteš rukáv od spodu od lemu) v každé 5. až 6. řadě, ale záleží na síle příze - u silnějších přízí v každé páté, u tenších přízí můžeš třeba klidně každou sedmou nebo osmou řadu... Ale řiď se podle toho, jak se Ti bude zdát, že se to zužuje... A nebo opravdu možnost plést rukáv od lemu, ale tam už se pak blbě odhaduje rozšiřování na potřebnou délku rukávu, pokud v tom nemáš zkušenost... Pak může být rukám na konci buď úzký nebo moc široký...
26. sep 2013 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada200 tak první, duhová čepička je z IRIS? Tak to vypadá hodně dobře, to musím zkusit taky... Mám tu modro-zeleno-fialovou Iris pro syna a z DS se mi z toho čepka moc nelíbila, ale tahle vypadá fakt hodně dobře...
26. sep 2013 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meggi0201 Na základní placku přidáváš stejně, jako na klasickou čepičku do potřebného průměru (zhruba o 1 cm menší) a v posledních 2 řadách placky přidáváš tak, aby Ti vyšel počet ok dělitelný 11 (pokud budeš háčkovat podle dospěláckého návodu) nebo 12 (pokud budeš háčkovat podle dětského návodu) a potom už pokračuješ řadou 9 (dospělácký návod), ve které už se nepřidává a začínají se dělat vlnky... Každopádně ta monsterovská čepice je suprová a věřím, že malý z ní byl rozhodně víc nadšený, než z nějakých vlnek...
26. sep 2013 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamamajka hmmm tak aj mne na jednej strane ostala vacsia dierka,tam som len popreplietala zvysok priade a sa to stiahlo a druha strana bola fajn ,mozno trosku viac utiahnut hmmmmm,ale na vysledku to neubralo ,je krasna
26. sep 2013 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@esmemia Ďakujem. Ak budem robiť ešte niekedy takú, niečo vymyslím :slight_smile:
26. sep 2013 o 10:46  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolka2007 Ahoj, no z časti som to robila tohto, a trocha improvizácie :slight_smile:
26. sep 2013 o 10:48  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mamamajka nemas za co,moc som nepomohla ale tak verim,ze si s nou nabuduce das rady :D
26. sep 2013 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamamajka .... dakujem pekne :slight_smile: ale ja som len uplna zaciatocnicka a mne bohuzial nic nehovoria tieto nakresy...:(
26. sep 2013 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamamajka priadzu si mala prevliect po okraji akoby si stehovala a stiahnut ju potom, tym by sa ti po bokoch vytvorili akoby kruhy
26. sep 2013 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok