Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
6. jan 2011

Dakujem kocky,ale nakonie bude inak 😀 chi 😉 Urobim akoby normalne bez uberania vsetky casti, teda predok, zadok aj rukavy a potom naberem na okruhlu a budem uberat 4x tak, ze 2x2 ocka to bude tam kde su spojene casti akoby a tak sa urobi akoby raglanove. Mam to z jednej starsej knizky..tak skusim..poerala som si malu ako by co malo byt a uz len verit, ze to tak vyjde ako chcem, ak b sa mi to osvedcilo tak mam viac tipov na farby a tak ako to potom este robit 😉

@letuskah krasny pulovrik a nadherne zladeny!

teri3
6. jan 2011

@dievcatko84 , no pri tom druhom je to dobre popísané, tam kde je napísané TIP - raglánové ujímání. Ja som to robila podobne, len som dala ešte medzi to nejaké očká a vyzerá to veľmi pekne 😉

@letuskah , svetrík je veľmi pekný, taký veselý a svieži, na jar - keď ho bude aj vidno, nielen pod bundou - bude v ňom fešný 😵

letuskah
6. jan 2011

dakujem dievcat 😵
@dievcatko84 tak by som aj ja spravila ze na okruhlej ihlici a tam sa potom taka pekna cesticka vzdy spravi 😉 som zvedava

@teri3 no popritom ako rastie to na jar moc nevyzera 😅 to budem musiet vacsi spravit 😅

teri3
6. jan 2011

@letuskah na rukáviky dorobíš lemy - na zelený rukáv spravíš modrý lem a naopak a ide sa 😉 . Môj drobec napočudovanie veľmi dlho nosil svetríky, ale aj iné kusy oblečka, čo som si myslela, že bude nosiť 2-3 mesiace

dievcatko84
7. jan 2011

@teri3
@letuskah
@iloha ja terza rozmyslam nad zapinanim, lebo som mysela, zeurobim ako svetrik,ale tak soms a rozhodla, ze bude pulovrik,ale do toho sedu to naberem tak, ze vlastne kde sa spaja predok a rukav tak naberem v predu este kus viac ociek aby sa akoby prekryvalo a tam dam gombiky..no je to moj vymysel,ale snad to bude funovat a uberanie spravim vlastne nat tych koncoch, ved to bude len asi 2-2,5cm...drzte palce 😉 inak ako rychlo to ide! Uz mam predok aj zadok a neviem ako, tym, ze je to kratke tak to ide velmi rychlo 😉

letuskah
7. jan 2011

@teri3 hej mozem tak nadrobit 🙂

@dievcatko84 nenaberaj hned ocka na zapinanie ale az po nejakych dvoch toch cm pridaj na jednej strane ocka ale tak aby si mala pasik na zapinanie potom uberanie a potom zvysok pulovrika aby si vlastne ten pasik na zapinanie mala nedotknuty uberanim 😉 pod pazuchou sa ti bude tazko zapinat

teri3
7. jan 2011

@dievcatko84 , no ak som to dobre pochopila, tak chceš len 1-2 gombíky pod krkom. Tak to nič nepridávaj, keď to budeš dávať na tú okrúhlu ihlicu, ale až tie 2-3 cm od vrchu urob tak, ako Ti píše @letuskah , že ich tam tých pár očiek pridáš - vlastne rozdelíš celý kruh a na jednu stranu pridáš koľko potrebuješ a ten kúsok sa bude prekrývať a vlastne je na Tebe, či ten "prekrývací" kúsok bude zvrchu, alebo zospodu 😉 . Inak som zvedavá, však zajtra tu môže byť foto, keď to tak dobre ide 🙂

iloha
7. jan 2011

@dievcatko84 myslíš zapínání na tom šikmém raglánu??? Já bych na předním díle ve výšce cca dvou - třech cm od počátku ujímání přidala tři oči na kraji a na raglánu u rukávku bych udělala 2 krátké sloupky pak řetízková očka (ty by tvořily dirku) a zase dva krátké sloupky a řetízková očka ( podle počtu knoflíčků)............ a až to budeš sešívat, tak přední díl přidaný lem dospodu a přišít knoflíčky ..............
Já jsem to tak udělala u tohoto svetříku..... zkusím to pozvětšovat a oříznout detail..............

iloha
7. jan 2011

@dievcatko84 lépe to už nejde 😒

dievcatko84
7. jan 2011

@letuskah
@teri3
@iloha joj tak vy ste ze uz ake uuuzasne!!! 😉 :-* Asi to urobim ako pises ty @iloha...ale este uvidim v realite 😉 chi 😉 ale este mam otazku..hlupu ja viem...ale ako sa robi na kruhovych ihliciach aby som to mala v kope...viete ako myslim..ze proste robim furt dokola akoby uzavrete...lebo ak to nemamhned nabrat na zaciatku co je pravda, ze sa horsie by zapinalo...tak potom musim tie dva-tri cm robit akoby kruh nie? ci robim normalne a potom zosijem? akoby vlastne dva konce? No neviem ci to pisem normalne..snad mi rozumiete...nikdy som nerobila na kurhovych ihliciach normalne do kuruhu...a viem, ze asi logicky sa to nejako bude splietat alebo ako...ale ako? ja som hladala aj videa na youtube ale som z toho blbec, tam nic som nevedela take najst 😖

dievcatko84
7. jan 2011

a tu mam vytvor co som jej spraivla na hlavku vcera na obed kym spala 😉 som a vytesovala ako to slo rychlo a podsili sme spolu ;) ta moja siva je taka ako robila jedna z vas...ale neviem uz ktora kocka 😉

iloha
7. jan 2011

@dievcatko84 no já myslím, že na kruhových jehlicích by jsi to musela dělat jako na dvou a otevřený koncem by byl raglán rukávku a přidaný přední díl, to bys pak jediné sešila............ v časopise jsme našla, že než nabereš na kruhovou jehlici, máš si poznačit nitkou začátky a konce jednotlivcých dílů (respektive tam co ujímáš) a pak pleteš pořád dokola a ujímáš nad těmi nitkami................ tak vycházím z toho, že když to nabereš, tak budeš plést a ubírat raglány normálně jako na dvou jehlicích a pokud budeš dělat na předním díle ta očka navíc, tak pak bych si to dala na čtyři jehlice (jako nákrčník, ponožky) a nebudeš mít problém nechat si volnou část rukávu a předního dílu (jako začátek a konec)
No nevím jestli jsem to napsala srozumitelně

iloha
7. jan 2011

@dievcatko84 úžasné 😉

iloha
7. jan 2011

já pro vnučku dělala tuto

dievcatko84
7. jan 2011

@iloha paradny napad s tym okrajom!! A dakujem za rady!!

iloha
7. jan 2011

jinak já musela udělat čepku naší nové panence, jo a taky šálu, ještě mě tu somruje o sukni 😉

iloha
7. jan 2011

@dievcatko84 nemáš vůbec zač........
já se snažím o dvě věci najednou..sobě vestu a pro jednoho TOmíka svetr s vločkami, ale asi nejdříve udělám ten svetřík, má být zeleno-bílo-červený, už mám kousek zad, a moje vesta hnědá, tam už mám kus zad, kus předku a pak musím vymyslet jak dodělat ramena a krk (na kruhovou se mi nechce a ponožky tak tlusté nemám) ale mělo by to vypadat asi takto (jen bez knoflíku, přes hlavu)
no a vločkáč je klasika 😉

iloha
7. jan 2011

no ještě do třetice foto od kamaráda fotografa .................

dievcatko84
7. jan 2011

@iloha ja odpadavam!! ty si aky profik???? Vsteko je krasne! Ale ta vesta je uplne uzasna! Tak s tou sa zahras teda 😉 A ten "batoztek" pre babatko 😉 joooj!!! 😉

iloha
7. jan 2011

@dievcatko84 nejsem profík, jen mě to moc baví................. 😵 jsem ráda, že se líbí 😵

teri3
7. jan 2011

@dievcatko84 no akože Ty tiež nie si amatér, keď uštrikuješ čiapku, pokým malá spí...to ja by som dnes nič neurobila, lebo drobec vôbec cez deň nespal 🤐

@iloha no ale fakt "válíš" 😀 😀 😀 . No a tá vesta je fakt úžasná (ešte tak mať na to postavu 😒 ). No ale ten priečny pás vyzerá byť pletený - no priečne 😀 . Ja som doteraz síce na kruhových veľmi nerobievala, ale celkom sa mi to zapáčilo. Je s tým väčšia piplačka, ale efekt je oveľa krajší, lebo sa mi to páči bez švov 😉

letuskah
7. jan 2011

@iloha vesta krasna, taku mam vo svojich tajnych planoch na rok 3005 😀 😀 a tie vypletane veci to len zasnem, ja na to nemam trpezlivost ale vobec a takby som nieco spravila, na to si tiez este pockam 🙂

ja hrozne rada robim aj na ponozkovych aj na okruhlych lebo sa mi nikdy nechce sit a je to aj krajsie, dokonca aj to co sa ma robit na rovnych robim na okruhlej a nezavadzaju mi ihlice okolo mna 😎

iloha
8. jan 2011

holky až bude výsledek, nafotím...........
@teri3 no vypadá, ale příčně je jen ten copánek pak je to by to mělo být nabrané na kruhovku a dopletené, tak uvidím, jak se s tím poperu já........... 😉 výsledek nafotím, jen to asi nebude moc brzy, přece jen už od pondělka jdu do práce, pak do školky atd, takže jen večery, tak uvidím jak to půjde 😉

dievcatko84
8. jan 2011

@teri3 chi 😉 to je hackovane na haciku cislo osem z dvoch priadzi naraz 😉 takze fakt stacilo len par riadkov 😉

dievcatko84
8. jan 2011

tak a tu to je 😉 Dakujem este raz za rady!! TEraz podla neho idem robit dalsie 😉 a uz mam vymyslene, ze do sedla dam tie sovicky 😉 chi; -)

letuskah
8. jan 2011

@dievcatko84 ty si iny vychor pocuvaj, tvoja rychlost by sa mi zisla a vyzera to super aj nositelka vyzera byt stastna 😵 taky pulis so sovickami som kdesi videla, je to peknucke, mat baby hned take strikujem 😵 mozno aj chalosom porobim sovicky ved nemusia mat len auticka a lietadla 😕

telinka
8. jan 2011

@dievcatko84 ty sa teda fakt nezdas , ides s "vrtulou v...." 😀

@iloha tu vesticku uz mam za sebou , len ju moja primadona nechce nosit , neviem preco sa jej nepaci 😖

telinka
8. jan 2011

a este vzorecky co som robila mojej peti -jeden sal a k nemu 3 ciapky , lebo ku kazdej zvlast salik mi pride zbytocne 😅

k tej gulickovej este sal nemam a tu prirodnu supravu este musim nejako dozdobit

letuskah
8. jan 2011

http://needled.files.wordpress.com/2009/01/dori...
http://strakerclassics.com/childs owl08.html
http://www.sandnesgarn.no/StortBilde.aspx?bilde...

😀

inak je dobra stranka www.ravelry.com tam sa treba registrovat a je to plne kadejakych navodov aj platenych ale aj zadarmo, cez to som nasla vsetky tie sovicky 😉

letuskah
8. jan 2011

@telinka krasa, ta vlockova je uzasna 😵
no vypinam pocitac a idem makat 😀 😀