Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

katussamus
7. okt 2012

@blka ďakujem, no ja sa teraz len učím a robím prvú čapičku, a pani čo má návody na mmb cz tam akurát napísala, že camilla sa dosť vlní a treba ináč postupovať, no a navyše som si kúpila melirovanú, tak sa mi to ako začiatočníčke dosť zlé počíta. ☹ Preto som sa pýtala aké sú iné možností, lebo u nás v galantérke mali len camila /to je taká mini predajňa/ a že by mi objednali ak im poviem akú. 😖
Ďakujem

katussamus
7. okt 2012

@majkak99 ďakujem

majkak99
7. okt 2012

@katussamus ja som zacinala s dorou a som velmi spokojna. vela krat som aj citala ze pre zaaciatocnikov je lepsie akryl ako bavlna. 😉

evicka1
7. okt 2012

ahojte
idem si k vam po radu ... chcem si upliest sapicu no za svateho neviem na to prist kolko ociek mi treba aby nebola na babiku 😀

katussamus
7. okt 2012

@blka a ešte mám otázočku, keď je camila na jar a jeseň akú používaš na zimu, môžeš mi poradiť názov ďakujem 🙂

mariannah81
7. okt 2012

Ahojte, čakám moje prvé bábo a neviem presne z akej vlny môžem preň robiť čiapočky, svetríky.... Musí to byť čistá bavlna alebo to môže byť aj zmes s akrylom, prípadne čistý akryl? Aká značka je dobrá? Ďakujem

janabanc
7. okt 2012

Na krstiny

monalisatko
7. okt 2012

@janabanc krásne 🙂

majkak99
7. okt 2012

baby nemate nahodou navod alebo aspon fotku na jednoduchu vazku? ja som nasla jednu fakt jednoduchu a som si pomyslela ze si ju neukladam lebo to budem vediet urobit ale teraz by sa mi zisla no za svet ju neviem najst 😖

evelin116
7. okt 2012

Koceny zhanam surne......

17anit07
7. okt 2012

@janabanc nadhera je robeny podla navodu ?

blka
7. okt 2012

@katussamus Na zimu jsem si pro sebe udělala z příze tango a pro syna jsem koupila yetti, ale ještě jsem z ní neháčkovala. Ale ta tango je krásně jemná a myslím, že bude hodně teplá.
Já jsem s camillou spokojená. Poprvé jsem si koupila batole a s tím se mi moc dobře neháčkovalo. Kroutilo se mi to, nešlo mi to a s camillou v pohodě. Každému asi vyhovuje něco jiného. Kdyžtak zkus i batole, to je pro děti příjemné a je takové teplejší, ale úplně na zimu ne.

bambola
7. okt 2012

@mariannah81 nemusi byt cista bavlna 🙂 dokonca poziadavky pre nedonosene deticky pisu, ze najlepsie je akryl, alebo akryl+nieco, lebo sa to da tvarovat, natahovat (keby sa netrafila velkost) a navyse akryl drzi teplo. ale je to len na tebe 🙂

katussamus
7. okt 2012

@blka ďakujempozriem tie čo si písala a skúsim ešte kúpiť camilu ale nie melír 😀 😀

letuskah
7. okt 2012

@evicka1 sprav si vzorku na cca 20-23 ociek, odmeraj ake je to siroke, odmeraj si obvod hlavy a prerataj si pocet ociek ktory ti bude treba trojclenkou 😉 minus par ociek, mne to vzdy vyjde moc siroke, pre tensie ihlice odratam cca 4 ocka, pre hrubsie 2

letuskah
7. okt 2012

@mariannah81 bavlna je vhodna na jar/leto, babetku by som z toho nerobila, je to aj dost tvrde. kedysi som mala batole dake zvysky ale velmi sa mi osvedcila vlna od red heart baby, je to makkucke a doteraz z toho strikujem alebo hackujem. a maju aj nove red heart baby dream, neskusala som ale baby si to pochvaluju. esste je dobre Schachenmayr bravo baby, tu som tiez mala, no a jasne ze mnohe znacky robia baby vlny, vacsinou je to akryl, pekne hreje 😉

katussamus
7. okt 2012

Môžete mi niekto poradiť nejaký eshop kde nakupujete priadze 🙂 Ďakujem 🙂

natalitimk
7. okt 2012

holky ak chcem uhačkovať elfsku čapicu ako na to.Začinam od bombulky alebo od najširšej časti čapice?

janabanc
7. okt 2012

@17anit07 nie ja robim vacsinu len tak z hlavy

lumimi
7. okt 2012

@katussamus ja som kupovala : toptex.cz, teraz tam maju malu ponuku ale vraj o 2 Týzdne doplnia. maju dobre ceny ale ak ti da niekto nejaký další tip, tak prosim prepošli aj mne 🙂 dik

norcima
8. okt 2012

@baskaj podla tohto navodu by sa ta ciapka dala http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5944 🙂

tinushka13
8. okt 2012

Kočky máte náhodou návod na nejaký pekný svetrík háčkovaný? Na miminko.. 😀 Ďakujem

jajaandrasikova
8. okt 2012

Maminky, tu je ešte jedna inšpirácia na chlapčenskú čiapočku http://www.detske-zlavy.com/2012/10/hackujeme-d...

meggi0201
8. okt 2012

čao žienky, už som tu zas, poraďte kde kupujete flees na podšitie čiapočky na zimu? Jedine eshop, lebo v blízkosti nemám žiadnu schopnú galantérku ☹ 😅

tretulka
8. okt 2012

kocky robili ste uz nieco z vlny Teddy? ako sa s nou robilo, da sa aj hackovat, ci radsej strikovat? vdaka za kazdy tip 😉

anika11
8. okt 2012

teda..ako tak pozeram na vase vytvory..je to nadhera.Tak som sa rozhodla,ze sa idem pustit do ucenia.dnes som si kupila svoj prvy hacik a prve klbko vlny a idem studovat zaklady hackovania.drzte mi palce 🙂 moja mamina vedela krasne hackovat,strikovat aj vysivat..len ma to bohuzial nestihla naucit.tak ma to teraz mrzi 😢 no dufam,ze sa mi podari nieco vykuzlit 😀

ellysa
8. okt 2012

@meggi0201 nemáte nejaký kik, alebo jysk v blízkosti? najviac sa oplatia deky odtiaľ a tým podšiť

meggi0201
8. okt 2012

@ellysa tak to ma nenapadlo, že dekou 😀 jasné, kik sa nájde supeeeeeeeeeeeeer nápad

lumimi
8. okt 2012

@tretulka ja som mala menšiu bambulkovu bavlnu, dobre sa mi z nej strikovalo, malemu som urobila svetrik.

lussy23
8. okt 2012

@janabanc krásne