Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vera_vila
7. máj 2013

@vierka82 moc krásné sandálky... Taky se na jedny chystám... k šatičkám - jakmile dokončím šatičky, protože už mám třetí vzor na sukýnce, tak doufám, že tentokrát už to bude to pravé ořechové...

fatima30
7. máj 2013

prave dokoncena prva kabela 🙂

fatima30
7. máj 2013

@vera_vila

uf tunika to neviem ci by som si trufla 😀 😀

jachin
7. máj 2013

@cleona perfektná je...čím si vyplnila vnútro? nejakým dutým vláknom?

vera_vila
7. máj 2013

@fatima30 ale určitě, vždyť je to jen "triko"...

asistentkarvv
7. máj 2013

Zde je má modelka... jen kvalita fotek je nic moc ☹ kvůli vybité baterce je to foceno bez blesku... Je to první zkoušení, jelikož během háčkování jsem nebyla schopná dceru přemluvit 😝 a to ještě musela dostat lízátko jako odměnu ☹

zuzika235
7. máj 2013

@lemge Ahoj, tak som konecne nieco nacarbala, nie som v tom dobra, ale hadam to nejak pomoze. TAk ako mas dlhe stlpiky a 2krat RO a medzi jednotlivymi RO som si robila retiazky (ocka podla potreby) a taks om sla dookola. A k tej retiazke som prihackovala DS tu kosticu a nejak to drzalo takze no, bola to piplacka ale aspon to drzi tvar. Teraz tu na tej stranke dal niekto obrazok toho klobucika, ja som robila podla tej predlohy ale urcite nevyzera ako na obrazku. Tak skus a mozno sa to podari aj tebe... 🙂

lemge
7. máj 2013

@zuzika235 wauuuu-sak vyzera to super!ja mam tiez taku krempu,akurat vrsok inu vzorku..tak si mi moooc pomohla... no som zvedava ako budem zapasit s tou kosticou ked ju budem prihackovavat ako bude ten hacik putovat okolo nej...😀 😀

ozaj -ukoncenie si urobila ako-zlepila si nejak tu kosticu?

broucek2
7. máj 2013

@asistentkarvv zelenou jsem spotřebovala úplně celou a zbývajících hodně, ale měla jsem je doma, takže proto mi to nevadilo. Taky uvažuji, že příště bych použila Nicky

broucek2
7. máj 2013

@asistentkarvv krásný komplet

wolfina
7. máj 2013

Holky nejaka rada na letni cepku...myslim jakou vlnu nejlepe ...dikyaby byla v meliru

miruska76
7. máj 2013

šatičky s čiapočkou .... na želanie ...

broucek2
8. máj 2013

@wolfina camillu color, limone cilor nebo třeba Catania Fine color - ta má úžasné kombinace barev http://www.ganella.cz/prize-catania-fine-color/...

vera_vila
8. máj 2013

@wolfina nebo jakoukoliv bavlnu od www.nitarna.cz, mají jich tam na výběr v melíru taky pár... ale určitě nemají tak krásné barvy jako třeba Limone nebo Catania... (i cenově jsou trochu dražší, ale řekla bych, že "kvalitnější" a tolik se nevytahují)

zuzika235
8. máj 2013

@lemge Dakujem, som rada ze som pomohla, nie ukoncila som to tak, ze som jeden koniec zalozila za druhy a zhackovla dookola 🙂

zuzika235
8. máj 2013

@zuzika235 a dnes vyzera takto , este som ho dokoncila 🙂

matja
8. máj 2013

@zuzika235 , @lemge - kde ste kupili kosticu?

cleona
8. máj 2013

@jachin v Hornbachu som kupila molytanovu napln a tu som potom zasila do starej navlecky z vankusa. a tym som to vyplnila. ;)

lemge
8. máj 2013

@zuzika235 no vyzera nadherne,sikulka 🙂 aj budes skrobit?

lemge
8. máj 2013

@matja ja som kupila u nas v galanterii,no oni webovu stranku nemaju 😒 bolo to na metraž.

tiffanka
8. máj 2013

@miruska76 Mirka, tak toto ospravedlňuje tvoju dlhú neprítomnosť medzi nami. ;)...

zuzika235
8. máj 2013

@lemge A aj to sa ma? 🙂 neviem zatial jej drzi a ked ho budem prat tak mozno potom vyskusam 🙂

zuzika235
8. máj 2013

@matja ja som kupila az z Ciech a vyslo ma to poriadne draho !! :( tiez bola na metraz ale na SK webe som nic nenasla aj ked som nasla tak uz bolo vypredane...

zuzika235
8. máj 2013

@lemge Dakujem 🙂 Chcem sa spytat, ak by som este niekedy potrebovala kosticu mozem sa na teba obratit? 🙂

lemge
8. máj 2013

@zuzika235 jasne ,mozes.. 😉

miruska76
8. máj 2013

@tiffanka noo, akosi mi to uz dlhsie teraz trva, to nie ako ked boli dlhe zimne vecery 🙂

miruska76
9. máj 2013

čelenka ...

zuzika235
9. máj 2013

@lemge Dakujem 🙂

mirenkam
9. máj 2013

v hačkovaném kloboučku