Kúpele Rajecké Teplice - hotel Aphrodite Palace

sovica
14. júl 2017

Ahojte kočky. Rozmýšľame o dovolenke na SK v Rajeckých Tepliciach. Na ich webovej stránke vyzerá všetko super. Chcela by som však názor mamičiek, ktoré majú priamu skúsenosť (bazény, ubytovanie, strava...). Uvítam aj info, čo sa dá podniknúť mimo areálu kúpeľov, priamo v Rajeckých Tepliciach a v blízkom okolí. Deti máme už školopovinné. Za každý postreh ďakujem 🙂.

meganka13
14. júl 2017

s hotelom ti neporadim, ale v okoli sa da chodit na pekne tury, aj celkom nenarocne, napr. stratený budzogáň. Vela tras zacina hned pri kupeloch. V Raj. Tepliciach je aj klasicke vonkajsie kupalisko. Velmi blizko je farma Pristavky, su tam rozne zvierata, da sa jazdit na koni. Trosku dalej je hrad Lietava, V Lietavskej Svinnej je zasa ekoskanzen, pripadne aj tura na Klak je pekna (tu sa da ist dalej na hrebenovku Malej Fatry, no to uz je trosku narocnejsie), mozte si pozriet Cicmanske drevenicky, tam byva v lete pravidelne nejaky program alebo drevený pohyblivý betlehem v Rajeckej Lesnej. A ked vam bude chybat mesto do Žiliny je to chvilka, da sa ist osobnym vlacikom, ktory stoji aj na stanici Žilina- Zariečie, kde mavaju vyborny program pre deti aj dospelých

pininka
15. júl 2017

My sme tu na dovolenke teraz, ale byvame v Diplomate a je tu super,hlavne co sa tyka plavania a strava neskutocne perfektna. Chceli sme ist na Lietavsky hrad, ale mame male babo, a ze je to dost tura,tak sme sli nakoniec do Čičman a super tam bolo, maju tam aj taku mensiu farmu. Co sa tyka toho hotela Afrodite tak to nieje zas az taky uzas. Aby ste neboli sklamani. Niesom nejaky nacionalista, ale strasne vela arabov a vacsina postarsich ludi. Arabske deti robia neskutocni cirkus, boli sme si sadnut na kavu, museli sme odist, lebo sme sa ani nepoculo, oni im dovolia vsetko.

sovica
autor
15. júl 2017

@pininka Ten Diplomat som pozrela. Vyzerá to tam veľmi dobre, ale keďže potrebujeme 4 štandartné postele, tak nás ten Aphrodite výjde o dosť lacnejšie. A v tom Diplomate sú len vnútorné bazény, však?

sovica
autor
15. júl 2017

meganka13 a pininka ďakujem za info...nájde sa ešte niekto, kto prispeje do diskusie? 🙂

najk
15. júl 2017

My sme tam boli uz 3x. Krasny hotel, vsetko luxusne, v zupane prejdes do aquaparku a mozes tam byt do zaverecnej - do 10tej. Chodime este pred sezonou, teraz tam bude asi dost ludi. Chodili sme tam iba na ranajky, tie su formou svedskych stolov. Vsetko chutne, cerstve, hromada ovocia, zeleniny, kolaciky, ale aj klasika, sunka, syr, natierky, jogurt, pre mna uplne waw boli cerstvo pripravovane palacinky.. co sa tyka bazenov, pre mna to bolo super, lebo mam rada, ked je aspon jeden plavecky a potom rozne teple s tryskami. Neviem, ci to bude ok pre skolopovinne deti, lebo tam nie su ziadne tobogany. Ale ved zoznam bazenov maju na strankach, takze sa da podla toho rozhodnut, ci Vam to staci.. ja by som najradsej isla v septembri po sezone zas, ale manzel meni pracu, tak nebude mat este dovolenku a budeme sediet doma 🙂

sovica
autor
15. júl 2017

@najk Ďakujem, potešili ste ma 🙂. Chcela by som sa ešte opýtať, kde ste sa teda stravovali, keď ste tam mali len raňajky. Tie palacinky by potešili aj moju dcéru 🙂. Uvítam doporučujúce info o nejakých dobrých reštikách, kde ste sa chodili stravovať. My sme uvažovali o polpenzii... Tak teraz neviem. Určite nám pomôže pri rozhodovaní, čo napíšete...
A teplota plaveckého bazéna nebola veľmi vysoká resp. nepamätáte si, aká bala teplota v plaveckom bazáne? Lebo manželovi by asi na plávanie teplá voda vadila.
Izby boli aj v skutočnosti také pekné, ako sú uvedené na fotkách na stránke hotela?

6mia6
15. júl 2017

Hrad lietava nie je veľká túra. Pre deti je Afrodita nuda.

najk
15. júl 2017

My sme chodili na obedy sem
http://www.slnecnypavilon.sk/kontakt/
Mavaju tam kazdy den menu a dobre varia. Je to tak 10-15min peso. Ale pondelok az stvrtok je tam otvorene len 11-15.00hod. Ked sme nestihali tam, tak celkom dobre to bolo aj v Hoteli Encian. Ten je tak 300 m od Aphrodite
http://hotelencian.sk

najk
15. júl 2017

Teplota vody v plaveckom bola podla mna ok. Mne neprisla moc vysoka, ked sme mali horsie pocasie, tak mi v nej bolo aj dost chladno 🙂 mozno je uvedena aj na ich strankach.
Izby podla mna zodpovedaju fotkam.. my sme mali izbu comfort a superior a pacili sa mi.. zavisi aj od susedov.. raz vedla nas strasne revala telka, co bolo dost otravne, ale to sa cloveku moze stat hocikde..

janulla81
15. júl 2017

V rajeckých sa dá najesť všade dobre. Okrem už spomenutých aj merito alebo mlynarka... Je tam veľký výber reštaurácii na malej ploche. Pre deti je aphrodite nudne, nie je to rodinný wellnes a nevedia oceniť to, čo ponúkajú. Tam sa fakt relaxuje, môj starší tam robí plavcika a keď bol menší tak tam chodiť nechcel. Radšej na blizke kúpalisko Laura. Ale tam je studenaaaaa voda pre mňa. Takže sme to striedali. Inak musím povedať, že nadriadení veľmi dbajú na to, aby sa všetci hostia cítili ako vip. Či sa jedná o kucharov, recepčne, ciasnikov, plavčíkov... takže príjemný pobyt 😉