• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
autor
musime tymnasim drobcekom verit :slight_smile:
29. jan 2010 o 10:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte babulky, kedy sa môže ísť prvý krát von s drobcom keďže budeme rodiť v máji a to bude už dosť teplo?
29. jan 2010 o 11:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
michalag, super že už ti je lepšie :slight_smile:

houbik, gratulujem k výsledkom z cukrovky :slight_smile:
29. jan 2010 o 11:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj,
zzuzulka:asi jak se budeš ciítit a záleží kam, jestli jenom na procházku pro svůj dobrý pocit :confused:
29. jan 2010 o 11:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte baby, no nestihla som všetko prečítať...
Blanke držím palce aj ja! nech všetko dobre dopadne :slight_smile:
A s tým palenim žáhy ja som to ešte nemala...ale hovorí sa že vtedy bude mať bábe dlhé vlasky:slight_smile:))
Inak ja som teraz v 25tt a teraz už asi tretí deň cítim také napatie pokožky, najprv sa mi zdalo že mám tvrdé brucho ale moja mamina mi ho chytila a poveddal že to je nič.... asi sa mi len brucho zvačšuje a mám napatú kožu....
inak vy ste nemali prblémy s výtokmi? mne lekár pred týždnom ked som bola na poradni predpísal čípky...
Dnes mám v robote blázninec...ešte že o chvilu odchádzam na obed:slight_smile:))) už som hladná ako vlk :D
29. jan 2010 o 11:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mishutka, myslela som len na prechádzku po dedine, žiadne veľké výlety
29. jan 2010 o 11:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zzuzullka podla mňa taký týžden po príchode z nemocnice...neviem...
29. jan 2010 o 11:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj holky :slight_smile:

houbi to je mi líto že si s tím Jane nebyla spokojená, my jsme spokojení moc. Ta autosedačka nám jde teda vycvaknout úplně jednoduše, tak asi jak který :grinning: A je teda fakt že se tam i ta korba kýve. Mě to taky dost překvapilo, ale říkali že to tak má být tak jsme to neřešila, aspon to prcka udrncá :grinning: A materiál je škoda no, my jsme ho viděli tam naživo takže jsme věděli do čeho jdeme
29. jan 2010 o 11:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jemrykka, já mávam silný výtok, ale gyndr mi na to nedal nič, asi pre to že ja s tým mám problémy stále a teraz v tehu sa to ešte zhoršilo. raz mi skúšal vypalovať akúsi ranku, ale nepomohlo to :angry:
29. jan 2010 o 11:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi, no pekne, snád sa ti to zlepší potom:( ja som predtým mávala len tak občas ale žiadne svrbenie ani pálenie a potom asi tak v tretom mesiaci som bola ked mi to začalo intenzívnejšie, taký biely výtok ale tiež žiadne sprievodné javy.... no dúfam, že tie čípky pomôžu...
29. jan 2010 o 11:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jemrykka, tak snáď zaberú. ja už som si zvykla že za deň miniem aj 5 slipoviek, manžel sa mi smeje že čo s nimi robím keď mám takú spotrebu :slight_smile:
29. jan 2010 o 11:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
zuzul, ked bude uz teplo tak myslim ze do tyzdna by si uz mohla ist s malickym na prvu prechadzku :wink: :slight_smile:
29. jan 2010 o 11:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzu
fakt záleží,jak na tom mimi bude, zda nebude mít ještě žloutenku a tak a na počasí,aby nebylo moc zima a ani moc vedro, ale tak po týdnu na chvilku do přírody jo,ale ona ti vše pediatrička řekne až k tobě přijede po návratu z porodky
29. jan 2010 o 11:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Kdy se musím hlásit u nějaké pediatričky??
29. jan 2010 o 11:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mishutka
ještě sis žádnou nevybrala? myslím,že touhle dobou už jsem se hlásila určitě při Tomáškovi,teď tam už nemusim,jen jí zavolám,že budu mít Aničku a ona si to jen zapíše do naší karty a pak jen zavolám v den,kdy nás propustí z porodky a buď ten den nebo následující přijede k nám domů,aby jí převzala do péče...
29. jan 2010 o 11:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Já taky nemáme pediata :frowning2: Ani vůbec nevím jakého vybrat... Tak kde bydli rodiče - asi 5km mají otevřít nové lékařské centrum a má tam být i mladá pediatrička, tak sem myslela tam, ale nevím kdy to otevřou :frowning2:
29. jan 2010 o 11:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak já vím kam jít, nem. mám nadohled :slight_smile: Jenom jsem nevěděla kdy se registrovat, jestli až po porodu nebo teď :sweat_smile:
29. jan 2010 o 11:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte..
Michalaq: mne doktorka ku tomu tvrdnutiu bruska okrem ineho povedala, ze nemam pit ziadne mineralne vody - vraj obsahuju mineraly, ktore podporuju to tvrdnutie. Takze Fatra na zahu je ok, ale na brusko nie...
Ja pijem len ovocne cajiky, dzusiky a cistu vodu, nic ine absolutne..
29. jan 2010 o 11:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
čaute.. za blanku nevieme ešte nič, čo??

inak, ja chcem vidieť moju detsku lekarku ako k nám pojde.. :slight_smile:.. určite nie..
29. jan 2010 o 11:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Este som sa chcela opytat, vcera ste pisali, ze niekomu posunuli termin porodu. Mne stale hovoria, ze je maly o 2 tyzdne vacsi a tak som tajne dufala, ze mi posunu aj termin ( v30tt sono ) - kvoli odchodu na matersku... Ale napriklad Michalaq vravela, ze ten prvy termin - podla sona z 12tt a podla MS je zavazny.. ako to teda je? :confused:
29. jan 2010 o 11:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
já už taky mám tak nějak napůl zařízené, ta doktorka ke které budu chtít chodit je momentálně dlouhodobě v nemocnici .... tak snad to vyjde.
29. jan 2010 o 11:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
yani já nevím, mě říkají že přesně odpovídá termínu dle PM :wink:
29. jan 2010 o 12:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jinak mám dneska zase vztek .... nechápu proč mám tak ....... mámu :frowning2: Nestačí že mi zkazila celé dětství vše, teď ještě vypouští z úst takové nesmysli až to není hezké. Kamarádka které chodím hlídat synka je kadeřnice a dneska mi podřekla, že když dělala mojí máme naposledy hlavu, tak řekla že jsem si to mimčo pořizovala jen kvůli tomu, že jsem furt sama(že ho chci kvůli samotě) , že můj přítel je furt někde v prdeli. . . . To člověk nepochopí jak ženská, která má 4 děti a stará se jen o jedno může tohle říct. Tak mě to štve od ní!!! :frowning2: :frowning2: ..... Přítel je furt v prdeli, ale protože je furt v práci a vydělává, aby jsme si mohli koupit v létě ten byt. Jenže to ona nepochopí, jí chlapy oškubali o vše co má a jediné co jí zůstalo, tak holá prdel a jedno dítě. :angry: Ta mi zase prokrvila všechno co mohla ... :angry:
29. jan 2010 o 12:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mě taky co se týče TP nic neříkali :wink: Možná je to tím, že vím přesně kdy jsem počala :grinning:
29. jan 2010 o 12:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
klarka, viem že sa mi to lahko hovorí, ale skus nenervačiť a nemyslieť na to.. treba myslieť na drobčeka v brušku..a jej by sa to určite nepačilo, že maminka má vztek..:slight_smile:
29. jan 2010 o 12:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mishu, a jak se to počítá podle početí?? Já taky vím kdy přesně byl ten den D :grinning: .... mám TP podle poslední MS, jinak mi neříkala. Ale na posledním jsem poznala podle UTZ že podle rozměrů byl TP 14.května. Ale dr. nic neříkala, tak nevím.
29. jan 2010 o 12:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jemrykka: No mně se před časem z výtoku, který vypadal jako normální těhotenský vyklubala mykóza. Taky mě nic nesvědilo ani nepálilo, ale nezlepšovalo se to, tak mi doktor udělal kultivaci a byly tam kvasinky. Dostala jsem čípky Clotrimazol, ty zabraly a zatím je to dobré.

Magnezko beru to samé co dávala odkaz Adus, brala jsem 3x2tbl, ale jak se blíží 30tt, tak vysazuju a beru jen 2-3x1tbl. Ve třetím trimestru už by se brát neměl. A mně břicho tvrdne stejně furt, bolestivé to není a čípek je v pořádku, tak to moc neřeším. Snažím se nenamáhat a odpočívat. Akorát teda v zimní bundě nevypadám vůbec těhotně, dokonce jsem včera pomáhala jedné mamině s kočárkem do autobusu. Byla jsem poslední kdo vystupoval a nikdo jiný už venku nebyl, tak co jsem měla dělat? Říct, že sorry, jsem těhotná? :confused:

Co je pálení žáhy už taky vím, občas mě to chytne v noci před spaním. Mám sice Gaviscon, ale zatím jsem ho nepotřebovala, po chvíli to ustoupí samo - napiju se trochu vody a podložím si záda.

Na Blanku taky moc myslím, věřím, že v pondělí bude zpátky i s malým v bříšku. :slight_smile:
29. jan 2010 o 12:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mishu: tak to ja viem tiez celkom presne... hihi...
V den ovulacie som rano zahlasila: tak dnes by to slo! :wink:
Klarka: rodicov si clovek nevybera... tak sa tym skus netrapit, aj ked je to velmi tazke...
29. jan 2010 o 12:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
andel tak já naopak v zimní budně vypadám že budu rodit každym dnem :grinning: :grinning: :grinning:

Taky mám to magnézko jako aaadus a beru 0-1-2. A já myslela že se nesmí až od 34tt, ale už od III.trimestru jo :frowning2:
29. jan 2010 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
klarka:podle poslední MS, ale někdo ho mívá nepravidelný cyklus nebo jiné problémy takže kdo ví kdy počali:slight_smile:))))

Mě to tu píše 2.5. ale normalně mám 5.5.10 možná 6.5.10 :sweat_smile:
29. jan 2010 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok