Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
21. jún 2014

@ervenka Júj mi ideme na sk až v polovičke augusta,lebo decka idú na preskúšanie. MM by mal mať 2 týždne ale často ho volajú tak hádam mu to neskrátia.Ani som neverila,že sa tak na sk budem tešiť,aj ked na cestu z 3-ma detmi sa neteším ☹ Ja mám dovolené do auta jeden kufor,lebo mm ma pozná a vláčila by som pol skrine 😀 😀
No čo aspoň môžem vziať viacej vecí naspeť 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ervenka
21. jún 2014

@leonii preskusanie= ucivo ZS?

leonii
21. jún 2014

@ervenka Áno,chalani nemaju dokončený ročník,kedže sme sa tu stahovali v Januári,tak chceme aby si každý svoj ukončil a potom dáme potvrdenie o trvalom pobyte a asi už nebudeme chodit,uvidíme že ako sa nám bude chcieť. 😀 😀

ervenka
21. jún 2014

@leonii Nie je to nahodou tak,ze kazde dieta vo veku povinnej skol. dochadzky s SVK obcianstvom musi chodit kazdy rok na preskusanie?

leonii
21. jún 2014

@ervenka Je to tak,že dieťa musí chodit na preskúšanie pokiaľ má trvalé bydlisko na území slov.republiky. Mi sme ho získali, až ked sme tu prišli takže musíme ísť a aj ja chcem aby mali skončené ročníky. Akonáhle donesieme potvrdenie tak už chodit nemusíme,ale keby sme sa vrátili na sk tak by museli chalani spraviť skúšky za každý ročník čo je fakt náročné,tak preto asi budeme chodit každý rok,ved jeden nikdy nevie čo sa stane a kde skončíme.

ervenka
21. jún 2014

@rybca pretoze vsetko funguje v postNL ako ma, vymysla vrchnost same somariny. Najnovsie, ze kazdy bude mat smarthphone, v nom budeme mat app, podkla ktorej budeme vidiet kde sa narodilo dieta, kde su cestne obmedzenia. Hmmmmm, asi este nikto neprepadol postaka a nezobral smartha. Ked sa ditko narodi, tak to podla vyzdoby vie pomaly pol mesta. 😀
Cnie sa ti za post alebo si rada,ze si rada? 😀

erique12
21. jún 2014

@ervenka
ahoj, postrehla som,ze si drzala nejaku specialnu dietu? Ako to funfuje? neposles link? ja som vege,takze by to pre mna nemala byt nejaka velka zmena 🙂

erique12
21. jún 2014

baby, ake mate skusenosti s uradom prace? kedze nam stahuju oddelenie, vsetkych orepustaju, mne skoncila materska a mam isi ist pre vypoved! viem ze je tam este 2 mesiace vypovedna, ale to som uz povedala, ze nepridem, lebo som mala schvalenu uz rodicovsku,mala som nastupit az v oktobri.
horsie je, ze keby mi dali vypoved hned po skomceni materskej,co bol tento tyzden, tak by som od polky augusta bola nezamestnana, lenze my ideme na 4 tyzdne na sk v auguste!

da sa nejak dohodnut so zamestnavatelom,nech mi posunie vypoved na papieri? lebo fakt neviem,ako sa nudem hlasit na up zo slovenska...pocula som,ze vybacit si tam dovcu je tazke. ale mame uz vsetko rezervovane ale nerada by som prisla o nezamestnanecke! s...a robota!

ervenka
21. jún 2014

@erique12 skusila som Macingovu- tej je plny MK. U mna sa slubene "zazraky" nekonali. a potom trochu pomoct mojej stitnej, ale ona spi tvrdim spankom- obmedzit mliecne, viac zeleniny, ovocia, menej peciva. Ziadna vysoka matika. 😀

erique12
21. jún 2014

@ervenka
diky🙂 no fakt, tak uz fakt ked mam jest este viac ovo zelo 😀 😀 uz bude zo mna nacisto kralik 😀
ani mliecne moc nejem, ale uz je to hrozne sa pozerat na to moje brucho...
sportovat este nejak moc nemozem....

rybca
21. jún 2014

@leonii my sme tiez v mensom meste..🙂) ono je to asi uplne ine ako vo velkych mestach, ale mne to tu vyhovuje.....🙂)) dokonca ani do inej stvrte nasho mesta by som nesla..🙂))

@ervenka a tak to mi je uz jasne, preco zrusili, minimalne u nas 2, posty, aby mohli nakupit smartphony, boze, vobec mi to nechyba, ked vidim ako sa to u nas stale meni, ako stale zaucuju novych ludi, Poste ako zamestnavatelovi uz vobec neverim a kedze kazdy druhy den vybehnem s kocikom a aj bikom von, tak ten pohyb mi vobec nechyba. Ako to mas so zmluvou? Ta dalsia uz ma byt na dobu neurcitu?

ervenka
21. jún 2014

@rybca no uvidime, ake novoty este budeme pocut. 30.6. je velky pokec v Tilburgu. Vsetci do nohy musime prist. ak dostanem dalsiu, tak na neurcito. LEn neviem, ci ju dostanem. Uvidime. Zatial to mam iste do 28.2. 2015

rybca
21. jún 2014

@ervenka tak dufam, ze budes mat viac stastia ako ja..🙂))))

ervenka
21. jún 2014

@rybca dakujem.. 😉

ajana1
22. jún 2014

@leonii preco nejdes na kurz cez ROC? Tie si mozes vybavit cez Gemeente za nejaky 150 Eur na skolsky rok. Mne fakt velmi pomohli

ajana1
22. jún 2014

@erique12 to si vybavis cez DigiD na werk.nl a na urad prace ani nemusis chodit 🙂 Vo formulari sa ta aj opytaju ci mas planovanu dovolenku a v ktorom termine.

rybca
22. jún 2014

Ktora z vas fandi futbalistom?..🙂))

leonii
23. jún 2014

@ajana1 No nepočula som otom ešte,ale idem kuk spraviť,lebo ja som chcela ísť na nejaký kurz v septembri ked pôjde Melka do školy 🙂

leonii
23. jún 2014

@rybca no mi máme dom vyzdobený zo susedovej iniciatívy a samozrejme mm sleduje a ja povinne s ním aj ked samozrejme z koníkom 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajana1
23. jún 2014

@leonii skus sa na gemente opytat na inburgeringscursus aj ked my sme z EU a toto nepotrebujeme mali by ti poradit s nejakym kurzom ktory z casti preplaca stat. Ja som tak urobila Staatexamen 1 a 2.

klemberka
23. jún 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, aké pracie prostriedky používate pre najmenšie deti - bábätká? Viem, že tu nie sú detské, preto sa pýtam... Viem, že je tu ten Neutral či ako sa to volá a k tomu pridávajú aviváže, ale aké? Resp. čo dávate vy, s čím máte skúsenosti? Či prať len v nejakom obyčajnom prášku?

janinka25
23. jún 2014

ahojte takze nakupy vačšina pre deti na buduci rok a ja len 2 trička ☹ nejak som si nevedela vybrat. dneska drzime palce futbalistom 🙂 ja pozeram aj bez manzela lebo niekedy fakt nedavaju nič v tej telke tak radsej si pozrem futbal. keby postupili čo najvyššie alebo nebodaj vyhrali boli by zlavy. kamos si takto kupil telku v zlave ked boli predtym majstrovstva.

ervenka
23. jún 2014

@klemberka ja periem v Witte REUS, Color Reus,+ avivaz Robijn. Uteraky namiesto avivaze trosicku octu s levandulovou vonou. 😉 SKusala som klasika persil= nevypralo dobre, aj tie kapsule, po nich mi zostal taky slizky povlak v pracke- pri tom teplota 40C. Niekto chvali DASH, ale mne velmi smrdi, Ariel taktiez. Neutral som mala len vzorku, ked sa drobec narodil vzorka vydrzala na 2 prania. A potom klasika.

cestovatelkaandrea
23. jún 2014

@leonii Ahojki, no k tomu hraniu a rodicom.... my to s manzelom dost sledujeme s kym sa Damian hra. Takze nemoze ist ku kazdemu spoluziakovi, len preto lebo spoluziak sa chce s nim hrat. Skor ako Damian niekam ide, tak si deti a hlavne rodicov preverime. Vela krat sa stalo, ze sme Damiana nepustili sa hrat k spoluziakovi, lebo napr. matka fajcila ako stary chlap (aj jej syn strasne smrdel od cigariet a nakolko my doma nefajcime, tak mi to dost vadi), alebo druheho spoluziaka rodicia su alkoholici a deti nezvladaju a chodia do skoly stale s modrinami a cele dorozbijane a su agresivne. Takze dost kontrolujeme a mozno som pre mnohych rodicov povyseneceka ale nedovolim aby sa moje dieta hralo tam kde sa mi to nelubi a mohlo by to ma na neho len negativny vplyv. Radsej som za to aby mal menej priatelov ale dobrych priatelov, s ktorymi si bude rozumiet dlhodobo. Ked si to vybavim spatne, mne tiez rodicia nedovolili sa hrat s kazdym,kto by mohol mat na mna dost negativny vplyv a podla mna to bolo dobre.

rybca
23. jún 2014

@cestovatelkaandrea v tomto mame my zatial stastie, ze Mato k "nespravnemu" spoluziakovi nechcel ist, ani ho taky nevolal k sebe..🙂 ale aj tak v triede su asi len dvaja chlapci, ku ktorym by som ho nepustila, ostatni su v pohode, slusni, cistotni..🙂 je jasne, ze nie donekonecna im budeme moct hovorit do toho s kym sa stretavat s kym nie, ale kym sa da, treba im ukazat spravny smer..🙂

ajana1
23. jún 2014

@klemberka tak ja pouzivam Neutral a absolutne ziadne avivaze nakolko to zbytocne drazdi pokozku. Pre nas periem v Robijne prasku takze uz avivaz nepotrebujem

cestovatelkaandrea
23. jún 2014

@rybca ani Damian nie, ale ti "nespravni" ku nam ano. no my sme tu v tomto smere opatrnejsi. nasa dedina je dost znama tym ze je tu dost velky problem s drogami hlavne u deti. takze detom treba venovat velku pozornost. samozrejme, ze sa neda ukontrolovat vsetko ale Damian si tiez musi zacinat uvedomovat co je spravne a co nie.

rybca
23. jún 2014

@cestovatelkaandrea uff, tak to sa fakt musite mat napozore...

cestovatelkaandrea
23. jún 2014

@rybca No ved to... deti tu zacinaju s drogami niekedy okolo 8 rokov. dost je tu rozsireny koks... takze mi to nie je jedno. aj som rada, ze Damian ma vela kamaratov prave z okolitych miest a nie priamo z dediny. V podstate cez tyzden je v pondelok, utorok a stvrtok v BSO. V stredu je so mnou alebo u kamarata, ktoreho rodicov dost dobre poznam. A v piatok poobede ma dzudo, takze k nikomu nejde, len ku kamaratovi z dzuda. No a vsetky stretka co ma su dohodnute na vikend a to sme vacsinou s detmi aj my a viem co sa deje.

rybca
23. jún 2014

@cestovatelkaandrea 8rocne? to za co si tie drogy kupuju? je to strasne...