Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
3. sep 2014

@rybca ked musis, tak musis. Nemas co riesit. 😀

cestovatelkaandrea
4. sep 2014

@rybca Kati nerob chute, hned by som si dala. Ja patizon milujem. Tento rok som nemala. Minuly rok mi vyrastli 4 v zahrade. No tento rok sme uz zahradu doroboli, takze sa mi tam planta nepovalovala. Nemala kde 😀

rybca
4. sep 2014

@cestovatelkaandrea by som ti aj postou poslala, ale dnes uz nemali...:( a nas je uz tiez zjedeny...:(

leonii
4. sep 2014

Baby dnes som bola neplánovane v HM-ku a maju zimné bundy,oteplováky a kombinézy na 5€. Som hneď Melke 2ks kúpila,len škoda že pre veľkých chlapcov bol slabý výber.Ale aj tak oplatilo sa 😀

cestovatelkaandrea
4. sep 2014

@rybca dakujem, si zlata. pojdem ku nam dnes po robote do Jumba a pozrem ci nahodou nemaju aj u nas 😀

cestovatelkaandrea
4. sep 2014

@leonii paradne ceny, to by aj mna potesilo. ja nemusim ani do obchodu chodit. kolegina prisla do roboty s velkym vrecom oblecenia po jej synovi a tam okrem hrby oblecenia pre Damiana aj bunda 122 velkost. sedi mu ako uliata. no neber, ked davaju zadarmo a este to aj pekne vyzera 😀

leonii
4. sep 2014

@cestovatelkaandrea Juj tak to je super take darovane veci a hlavne ak su aj pekne tak potom parada 😀 Ja mám práve teraz problem kde mám dávať veci po Melke,lebo na sk som posielala bratrancovej malej tak som bola rada, že su veci zužitkované,aj ked som ich nabalila za velku krabicu tak som pred mm skrývala aby nevidel kolko toho po jednom dietati je 😀 😀 😀 No but vyhodím, do tých kontajnerov na oblečenie alebo neviem čo 😒 😒 Ale na to mam ešte čas lebo teraz ked sme išli na sk tak som brala 2 tie sfukovacie vrecia a až nám auto k zemi priľaplo 😀

cestovatelkaandrea
4. sep 2014

@leonii aj ja mam po tych mojich dvoch cvirikoch vela oblecenia doma. esteze nemame dievca. to by bolo toho viac.
oblecko si este drz. nikdy nevies kedy motyka vystreli 😉

leonii
4. sep 2014

@cestovatelkaandrea No môžem potvrdiť,že dievčatko "potrebuje" viacej oblečenia a topánok ako chalani 😀 Juj u nás už nič nevystrelí ja už nemôžem mala som 3 cisáraky,ale keby som mohla tak by som ešte jedno dala 😀

rybca
4. sep 2014

@cestovatelkaandrea
@leonii ja som dnes doprala 2 pracky velkosti 80 a 86 po Matovi pre Juliu..🙂)) a este jedna ma caka s jesennymi a zimnymi bundami a overalom...🙂 dorobim ktomu ciapocky s kytickami, nech aspon na druhy pohlad vidia, ze to je baba...🙂))

leonii
4. sep 2014

@rybca Ako ja som také pri chlapcoch neriešila sa priznám, aj ked mladší mal modrý kočík,modré kompletka oblečenie a aj cumel a deku a jedna baba že jaké krásne dievčatko. A z Melkou niečo podobné,ona kompletka v ružovej a baba v banke jaký pekný chlapec tak jej vravím,že ved je celá v ružovej a ona že ved teraz nosia ružovú aj chlapci. No konec 😀 😀 😀 Ale keď sa narodila Melka a ja som vyberala veci po chlapcoch tak suseda,že prečo tam mám aj dievčenské? Neviem vtedy mi dievčenské neprišli no potom už hej.No som nechápala 😉 Ako moji mali vždy veľa oblečenia,ale ja som bola sekačový maniak takže skoro všetko za 0,50€ -3€. Teraz už musím troška uvažovať ale tak chvála bohu za výpredaje.

ervenka
4. sep 2014
cestovatelkaandrea
5. sep 2014

@ervenka no co nam uz ostava??? jedine nerodit???

palinkova87
5. sep 2014

@rybca tak aj ty si tehu???gratulkaaaas

ervenka
5. sep 2014

@cestovatelkaandrea ta mudra baarsma povedala,ze vela uloh moze prevziat otec na seba. No uz vidim, ako otec bude merat cerstve matke teplotu tam dole. Alebo kontrolovat sitie... moze sa stat, ze nebudu podchytene komplikacie atd. Kraamzorg v prvom rade ma kotrolovat novorodenca+matku a ak je cas poupratovat. No bude to este zaujimave. Ale napr. sudruzka zabudla, ze Rumuni, Bulhari, marokanci a bodobni "chudaci" maju vela veci zadarmo... Nech tam zacnu brat poplatky a vec bude vyriesena. A hlavne, nech vsetci, kt. su fyzicky v Nl zacnu platit dane+ zdrav. poistenie a bez pardonu. 😠

ervenka
5. sep 2014

@palinkova87 @rybca tak si zacnite sestrit na kraamzorg a neratajte s porodnym zo SVK. 😝

cestovatelkaandrea
5. sep 2014

@ervenka uplne s tebou suhlasim. preco musia rusit vsetko co je dobre a to co je nahovno podporuju... co chcu aby sme si este aj toto platili cele zo svojho. mne sa zdalo uz 230 euro dost, ked som za to platila.

cestovatelkaandrea
5. sep 2014

@rybca hihi, gratulujem, si ma predbehla 😀 😀 😀 vidis, najprv dlho nic po Matim a teraz sup sup dve takto. parada. ako sa citis?

ervenka
5. sep 2014

@cestovatelkaandrea poistovna CZ vyhlasila, ze kraamzorg bola, je a bude zadarmo. Uvidime od 1.1.2015. No moj manzel mal este lepsi napad. A teraz ma nenahlas. Tak ho napadlo, ze by sa mohli zablokovat ucty ak odosielanie penazi napr. do Maroca prekroci urcitu hranicu a na cierno zamestnani cudzinci by mali byt vyhosteni. MAroco, Turecko nie su v EU. Takze bude praca a dane, alebo sup prec s nimi a bude praca pre ludi, kt. su v Nl oficialne.

rybca
5. sep 2014

@palinkova87 dakujem....🙂
@ervenka ja mam stredny balik poistenia, tak dufam, ze to neposunu do najvacsieho baliku, pri Julii sme doplacali 16 eur
@cestovatelkaandrea tak predsa sa snazite? .....🙂 u nas to je neplanovane.....🙂 ja som skor zacala pokukavat po psoch......:D ale za tychto okolnosti sa havo odklada na neurcito....🙂

cestovatelkaandrea
5. sep 2014

@rybca nesnazime. ja teraz urcite nechcem ale buducnost je este otvorena 😀 sa ma opytaj o rok 🤐
ale gratulujeme aj tak 😉 aj ked neplanovane, to by nas vela nebolo, keby bolo vsetko len planovane 😎

@ervenka no len to precistit bude stat tiez vela casu a mam pocit, ze aj tak to bude boj s veternymi mlynmi.

ervenka
5. sep 2014

@rybca uvidime, lebo Baarsma povedala,ze otehotnenie je vedome rozhodnutie= vlastne riziko. A teda, ze ak sa zena rozhodne mnozit, ma sa financne pripravit. jedine co pomoze, je pockat do konca roka ako sa Nl vlada rozhodne, poriadne si pozriet poistny zmluvu a potom k 1.1.2015 si navysit poistku.
@cestovatelkaandrea Mimochodom, predvcerom bol clanok vo Volkskrant o tom, ze Nl potrebuje male deti, ze dlhodobo sa rodi velmi malo deti. hmmmm, lava ruka nevie o pravej.

ervenka
5. sep 2014

@cestovatelkaandrea mnaaaaaah, ked neskusis, nevies. A ked moze NL deportovat deti, kt. boli narodene v Nl, ale rodicia boli emigranti, preco nemoze deportovat ludi, kt. porusuju zakony? Ja by som napr. rada robila pre cudzinecku policiu. muhaha.

cestovatelkaandrea
5. sep 2014

@ervenka nech pridu na skolenie ku nam do dediny, tu ich naucia ako mat deti ako smeti. tu je normalne mat v rodine 4-5 deti a dokonca aj viac. skor ta beru ako divnu ak mas len jedno alebo dve 😖
inak to tak byva v politike. jeden neviem o druhom.... takze ma to ani neprekvapuje.

cestovatelkaandrea
5. sep 2014

@ervenka no to ano, to je ale ine, len tak niekoho poslat prec... sa tu zacnu potom ohanat, ze ich diskriminujes a rozdelujes rodinu a podobne bla bla.... takze aj s tymto musia asi narabat opatrne. ine je ked si tu ako samostatna jednotka a parazitujes alebo ako rodina a z toho par clenov parazituje a zvysok robi.

ervenka
5. sep 2014

@cestovatelkaandrea samostatne jednotky rychlo prec a rodiny s parazitmi najprv upozornit a ked sa neodparazituju, tak prec s nimi. Vies si predstavit tolko volnych bytov/domov? 😝

ervenka
5. sep 2014

Dnes oslava v PSZ

palinkova87
5. sep 2014

@ervenka mozes mi to prosim ta poriadne vysvetlit bo ja nl velmi dobre neviem...ale my sme kraamzorg uz nemali ani pri Lilly proste sme to odmietli.

cestovatelkaandrea
5. sep 2014

@ervenka alebo upozornit aby sa zobudili a nieco pre tento stat aj robili. a az potom prec ked nic nezmenia... 😀 no to by bolo volnych domov a bytov. Aj kriminalita by klesla. 😀

Inak Dankovi vsetko najlpesie k narodeninam. Kedy ma presne narodeniny? Nas to caka zajtra a potom v utorok.

ervenka
5. sep 2014

@cestovatelkaandrea dakujem, on ma v nedelu.
@palinkova87 ide o to, ze poporodna starostlivost nebude hradena ( a to ani z casti) zdrav. poistovnou. Ale plne si to zaplati zena. Odmietli ste to? A nemali ste potom problemy?