Náladovka u zubára v okrese Levice

nikisvord
13. aug 2013

neviete niekto poradit ci v okrese levice nejaky zubar pouziva ,,oblbovak,,?mam totiz dvojrocne synceka a pri pade sa mu odlomilo z predneho horneho zubu a zacalo sa mu to kazit.kedze nespolupracuje,moj zubar mu to nevedel opravit.za inych okolnosti by ma ani nenapadlo nieco take dat takemu malemu dietatu oblbovak ale nechcem aby sa mu cely zub pokazil aj ked je to mliecny zub ☹ obvodna mi poradila diazepam..neskusala som a popravde neviem ci by to aj zabralo.moje dieta je dost hyperaktivne a aj sa mu ho bojim dat.dakujem za vase nazory a skusenosti 🙂

mummy01
13. aug 2013

@nikisvord konkretne ti neporadim ale pozor na Diazepam lebo moze mat na niektore deti-drazdive deti- opacny ucinok 😉

lucinkab
13. aug 2013

kazdy zubar ti to spravi aj s uspatim ale musis si zaplatit anesteziologa atd... alebo pojdes k obvodnemu a ten mu da diazepam do zadku a bude a potom k zubarovi kde je zapisany maly...inak sa nedoplatis 🙂 ja som robila u zubara v Hronskom benadiku a toto sme vraveli vsetkym rodicom... a kazdy prisiel uplne bez oblbovaku a dietatu sme dali len lokalku,,, a co sa tyka deti...deti rodicov co sa desili zubara deti to videli a desili sa tiez... 🙂 preto je dobre deti nosit k zubarovi ked su male a nech si len v cakarni kreslia spoznaju noveho uja kamosa.... a casom do kresla so zrkadielkom ze sa pocitaju zubky atd.... take deti u nas problem nemali a nemaju 🙂

nikisvord
autor
13. aug 2013

@lucinkab ja som s nim u mojho zubara bola.povozil ho na kresle vsetko mu poukazoval.bol velmi mily,simon sa vobec nebal.ale ked mu chcel pozriet ten zubok(este bol len zlomeny bez kazu)tak ani neotvoril usta a zacal plakat ☹ tak neviem co robit..nemam taky nazor ze ked je to mliecny zub tak ved mu vypadne atd..aj ked je to male dieta,ma pravo ho mat opraveny a nie ze ,,ked nespolupracuje tak nebude mat opraveny a je to jeho.chyba,,je to male dieta a boji sa.dospeli ludia chapu ze to treba opravit a predsa sa boja.co take male dieta...

nikisvord
autor
13. aug 2013

napriklad v bratislave premedikaciu malemu dietatu spravia uplne v pohode...a neriesia.neviem ci v nitrianskom kraji nieco take robia

anjelik2509
13. aug 2013

viem, že v BA je zubná klinika, kde ošetrujú aj postihnuté deti (a tie vedia byť inak nervné, viem to z vlastnej skúsenosti...) Moji svokrovci tam chodia so synom (má detskú mozgovú obrnu) každý rok na preventívku, chlapcovi dajú oblbovák, aby ho udržali a potom aj ústa otvorí..Raz ho aj uspali, lebo mu potrebovali vŕtať a trhať...Aj moji starí rodičia tam chodia s dcérou, tú tiež uspali a robili, čo bolo treba..Niekedy to inak bohužiaľ nejde...Len neviem, či sa za to extra zvlášť platí, alebo to hradí poisťovňa a pacient dopláca..

lucinkab
14. aug 2013

@nikisvord no ja som tiez zastancom ze mliecne zuby treba platat lebo ked sa ti pokazi mliecny kaz prejde na trvaly a ten sa prereze uz pokazeny.... no netrba ho silit... ak je Dr ochotny dohodni sa snim ze sa budete k nemu chodiet vozit na kresle a ujo mu popocita zubky aby vedel aky je velky.... tak 3 navsetvy a mohol by otvorit.... 😉 ale neviem preco sa boji.... terab chodit kym tam asi nie su ludia....

nikisvord
autor
14. aug 2013

@lucinkab on ma take obdobie ze sa boji vela veci...dufam ze to skoro prejde..ak sa mi aj podari docielit casom ze usta otvori,tak ak zbada vrtacku tak isto si nenecha robit nic.preto som sa pytala na tu premedikaciu aby mu to opravili kym sa mu to nezhorsi.zial neviem najst v leviciach ambulanciu kde premedikaciu podavaju

lucinkab
14. aug 2013

@nikisvord no my sme posielali ludi do BB-bolo to najblizsie 😉 ale ked rodicia poculi sumu .... 😀 tak sa zvycajne otocili

nikisvord
autor
14. aug 2013

@lucinkab cize by stacilo ak by mu to podala jeho detska lekarka?viem ze zubari pouzivaju midazolam..

nikisvord
autor
14. aug 2013

@lucinkab este sa opytam..ak sa takemuto malemu dietatu zlomi zub tak sa to nepotiera aspon nejakou fluoridovou vodickou alebo tak?on ma len dva roky..mozno uz za pol roka bude lepsie spolupracovat,len sa bojim aby sa mu zatial nepokazil cely zub alebo nerozdrobil ☹ co ste v takychto pripadoch robili?

lucinkab
14. aug 2013

@nikisvord treba mliecny zubok vycistit vrtackou a dat pastu -coltosol...blomba je zbytocna ked zubok vypadne.. a tie byvaju ja farebne ak zubar taku ma a deti sa potom cele statstne ze maju modru alebo zelenu a ruzovu blombu.... skus ho namotat na toto... http://tvnoviny.sk/sekcia/zdravie/tipy/vieme-pr... tu mas aj foto 😉

nikisvord
autor
14. aug 2013

@lucinkab vidis.a nic mu na to nedali aj ked som sa pytala ci mu to netreba potriet aby sa zub nepokazil.iba mavli rukou ze netreba.a teraz ma zub pokazeny a ja si neviem rady.tie farebne blomby su fajn ale on ma len dva roky.je malicky takze taketo veci este nechape.

nikisvord
autor
14. aug 2013

@lucinkab a to ocistenie vrtackou aj ta pasta ma este aj teraz zmysel ked tam ma kaz?

lucinkab
14. aug 2013

Radsej neskor ako nikdy.nedaj mu ho vsak nasilu vytrhnut lebo mliecny drziiesto trvalemu....aak by sa vytrhol skor ako sa sam vykive bude mat ktive zuby

dana_l
14. aug 2013

take male deti nemozu mat nic urobene "nazivo". nasa si narazila zub a odumrel jej - bol cierny. chceli jej ho vytrhnut aby sa predislo "buducim pripadnym komplikaciam". mala byt uspata. nasli jej aj kazy. po roku sme skusali s lokalnym umrtvenim a ona si pekne dala urobit - to bola takmer uz stvorrocna. ten mrtvy zubok ale este stale ma. to len tie kazy urobili.
ja neviem ale mi pride ze take male dieta (dvojrocne) by asi ani pri nejakom len lokalnom umrtveni nemuselo spolupracovat. obvolaj viacere zubne ambulancie pripadne I v inom meste - nitre alebo ine a pytaj sa na postup akym by ten zubok vytiahli. v ziadnom pripade ho nenechaj aby mu ho tahali bez nejakeho pripravku - nemyslim teraz liek od bolesti ale nieco co ozaj umrtvy celu cast.
inak nam povedali ze ak sa ten mrtvy zub zapali tak musi von lebo ta infekcia by mohla poskodit ten dalsi trvaly zubok. takze ak je tam kaz a je maly, tak kludne nechaj este tak a skus neskor ked bude maly rozumnejsi. ak mate infekciu tak liecit ale aj zubok musi von.
nasej najskor dali gel na umrtvenie kde jej pichnu injekciu na umrtvenie. potom jej dali na oci okuliare a povedali zavri ocka, a oni jej tam dali tu 10cm ihlu a potom pockali kym nic necitila a az potom sa zacalo s vrtanim. boli sme na 2x po hodine lebo mala na oboch stranach a nemohli to robit naraz lebo kedze to bolo umrtvene tak nic necitila a mohla by si I jazyk zahryznut nechtiac.

sunshine85
7. jan 2018

@nikisvord ahoj ako ste dopadli s tym zubkom?osetril vas niekto v lv?