Príspevky na dieťa pre študujúcu matku

gigi_22
5. nov 2013

Ahojte kočky, ako to je s príspevkami? ak som tehotná a pred tým som nepracovala ( lebo študujem)..nemám tým pádom nárok na nič, kedže sa príspevky vypočítavajú z platu. že?

zivika
5. nov 2013

@gigi_22 narok na materku nemas...vyplacat ti budu rodicovsky prispevok a pridavok na dieta, spolu cca 220eur

m_ij_ka
5. nov 2013

@gigi_22 dňom narodenia dieťaťa ti bude vyplácaný len rodičovský príspevok 199,6e a rodinný prídavok,materskú ti nemajú z čoho vypočítať , keďže ešte nemáš nič odpracované, lebo študuješ. Príspevky si vybavuješ po narodení dieťaťa na úrade práce

darina1952
5. nov 2013

@gigi_22 na materskú dávku by si mala nárok iba v prípade účasti dobrovoľného poistenia - platila by si si mesačne dobrovoľné poistenie v sociálnej poisťovni, ktorá materskú dávku vypláca.

mikela22
5. nov 2013

Ked si tehotna a studujes a nikde popritom nepracujes mozes si poziadat o socialne davky + prispevok na zvysovanie si kvalifikacie + prispevok na dieta od 4 mesiaca tehotenstva + ak mas trvaly pobyt mimo domovsky, tak aj prispevok na byvanie. No, aspon nejak tak som to ja poberala 🙂

mikela22
5. nov 2013

No a po narodení babynka uz len ubohy rodicovsky 🙂

havana_frost
6. nov 2013

@gigi_22 a nezabudni na príspevok pri narodení a príplatok k príspevku, spolu cca 830 € jednorázovo, treba požiadať do 6 mesiacov veku dieťaťa, tiež na UPSVaR. Nárok nemáš len na materskú, na ostatné štátne sociálne dávky viažuce sa k narodeniu dieťaťa áno.