Svajčiarsko - názory a rady

nika_17
10. nov 2016

Ahojte,najde sa tu maminka,ktora zije vo Svajciarsku? Potrebovala by som radu a nazor..

juliik12
10. nov 2016

Ahoj co by si potrebovala

nika_17
autor
10. nov 2016

@juliik12 ahoj,manzel dostal ponuku prace vo svajciarsku a teraz zvazujeme ci ju prijat.Chceli by sme sa tam prestahovat aj s dcerkou,ktora ma 3 mesiace.Chcem vediet ako sa tam zije,pripadne co sa ti tam paci alebo nepaci,ci je to dobre miesto pre rodinu..

slniecko35
10. nov 2016

@nika_17 svajciarsko je velmi dobre miesto pre zivot a rodinu; je tu cisto, nekradne sa, ludia sa navzajom respektuju, je tu sice trochu draho, ale platy su vysoke a ak budete byvat v pohranici oplati sa nakupovat v nemecku a francuzku, mame sestmesacnu dcerku, ktora sa tu narodila a na slovensko veru nepomyslame

nika_17
autor
10. nov 2016

@slniecko35 a nemali ste obavy ked ste sa tam stahovali? Nespravaju sa k van ako k cudzincom?

anula
10. nov 2016

@nika_17
je tu skupina Svajciarsko 😉

lilli19
10. nov 2016

@nika_17 vo svajciarsku sa k vam ako k cudzincom budu spravat vzdy a vsade s tym rataj🙂 svajciari su presne taky, pre mna namysleni a zvlasni ludia, ktori si myslia ze im patri svet🙂 precestovali sme si nejaky ten kusok sveta, no vo Svajciarsku by som nezostala zit ani nahodou prave kvoli tymto psim cumakom 🙂 ale platy su tam vyborne a ako uz vyssie pisali ked to je pohranicie oplati sa ist nakupit mimo co zaryty svajciar nikdy nerobi 🙂

slniecko35
10. nov 2016

@nika_17 je tu velmi vela cudzincov, svajciari su uzavrety narod, ale mame len dobre skusenosti, na uradoch su mili a ochotni veci vysvetlit, su zvyknuti na cudzincov

bubelko
22. nov 2016

@nika_17 svajciarsko je dobre pre zivot, ale pre rodinu - ako sa to vezme. nastupit 3m po porode do prace by som zrovna ako vhody rodinny system nehodnotila. taktiez skolky az od 4 prip. 5 rokov podla datumu narodenia, plus to, ze su len dopoludnia, inak sa priplaca za druzinu. ceny poplatkov odvijajuce sa od vysky platu... je vela veci, ktore su uplne inak ako sme zo svk zvyknuti 😉
ako vsetko - aj svajciarsko ma svoje pre a proti.
mne osobne sa tui paci - obe deti sa tu narodili, chodia do skoly, na kruzky a do hudobnej skoly. ale trvalo ca. 7-8 rokov, kym som sa tu zacala citi ako "doma".
a svajciari su uzavreti, ale ked sa otvoria, tak su to uplne normalni ludia, ktori maju svoje radosti a starosti 😉

ksilviak
20. dec 2016

Ahojte som tu nová a rada by som sa pripojila do skupiny švajčiarsko. Manžel pracuje 1 a polroka kantóne Basel a uvažujeme o presťahovaní za ním.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre