Zo Srbska na Slovensko

lully1
7. jún 2017

Dobrý deň chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosť s týmto...
Mám priateľa ktorý má srbskú národnosť, pracoval na Slovensku 2 mesiace ale po 2 mesiacoch našli chybu v diplome a musel ísť späť do Srbska si vybaviť nový diplom, mal teraz v Piatok už aj pobyt dostať tu. Otázka je, ako to je s odtlačkom prstu v Maďarsku či môže prísť skôr ako za 3 mesiace alebo musí počkať v Srbsku 3 mesiace. Alebo čo vybaviť aby mohol prísť čo najskôr ( aspoň za mesiac ) písali sme aj na cudzineckú políciu, na ambasádu a čakáme čo odpíšu. Len možno má niekto podobné skúsenosti tu 🙂

1anonym9
7. jún 2017

@lully1 zoberte sa a ma pobyt vybaveny😅

dominika6
7. jún 2017

@lully1 predpokladám že je to lacná pracovná sila niekde na stabve a kontrola ho poslala pekne tam odkial prišiel..
a nehraj sa na spasitelku jemu pekne dali černe na bielom kedy sa vrátiť môže a za akých podmienok..
načo ti je taký chlap? na SK ich máš málo?

lully1
autor
7. jún 2017

Vezmeme sa keď príde 😂Nie normálne pracoval vo firme nie na čierno. A vždy sa musí nájsť niekdo taký čo má blbe komentáre. A tie má vôbec nezaujímajú.

obsadenemeno
7. jún 2017

@lully1 ak ma biometricky pas, tak moze cestovat po EU ako turista, max na 3 mesiace. Potom sa musi vratit, na par dni a znova moze ist na 3 mesiace......

aspon myslim, ze to tak je, manzelov brat takto bol v Taliansku, kym si vybavoval papiere.....on je z Albanska, tak pocitam, ze to bude rovnake 🙂

lully1
autor
7. jún 2017

Toto je albanec ktorý býva v Srbsku ale myslím že nema taký pas a koľko musí byt doma 3 mesiace alebo stačí keď pôjde domou iba na pár dni a zasa ?

obsadenemeno
7. jún 2017

@lully1 ak je Albanec z Albanska (nie z Kosova a pod) tak zo zakona musi mat biometricky pas - pamatam ako to uzakonili asi v 2012 a my sme museli narychlo bookovat trip do Albanska, aby si tam mm vybavil novy pas, lebo sa hovorilo, ze stare (kde mal aj English visa) koncia v Januari a nebude moct cestovat vobec.
Takze je Srb ci Albanec? Radsej si to zisti. Nech vies.

Just in case.

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lully1
autor
7. jún 2017

Albanec žijúci v Srbsku má aj srbské občianstvo 🙂

1anonym9
7. jún 2017

@lully1
Davaj si pozor nanho. Nic v zlom a nepisem ti kvoli predsudkom ale zo skusenosti. Poznam dievca ktore sa takto popalilo...

obsadenemeno
7. jún 2017

@lully1 ale ma aj albansku narodnost alebo je etnicky albanec, ale obcan Srbska? Aj na SK male madarov, co maju slovenske obcianstvo..... a vsade vo svete proste budu slovaci, aj ked sa oni citia madarmi. Uz chapes, co sa pytam?
Lebo moze byt aj hotentot, ale ak ma srbske obcianstvo, bude sa riadit srbskymi zakonmi a vsade vo svete ho budu brat ako srba.

@blankaj ale no, nemaj predsudky, moj terajsi albansky manzel je tisickrat lepsi ako moj byvaly manzel slovak..... 😉

lully1
autor
7. jún 2017

1anonym9 - jasne dávam si pozor ale cítim že s ním a jeho sa báť nemusím vôbec ono ja som mala na nich svoj názor lebo kamarátka sa tiež popálila ale toto sa nedá naozaj porovnať aj správanie aj to keď išiel včera do Srbska ako pekne sa somnou lúčil aký je pozorný počúva má všetko si pamätá to naozaj ani bývali taký Slovák nebol ....

No tak potom teda Srb keď má srbské občianstvo no 🙂 ale inak Moslimské náboženstvo má 🙂

je to tak ,,,, veľa ľudí si myslia že sú najhorší na svete ale nie všetci sú rovnaký 🙂

1anonym9
8. jún 2017

@lully1
Na začiatku to tak vždy býva, ked si ta dostatočne silno namotá tak ukáže pravu tvar...

Kamaratka mala nieco podobné, tiez na zaciatku "idealny chlap" a potom uz ked si ju namotal tak zacal od nej vytahovat peniaze a chodit za inymi zenami...

daninka2
8. jún 2017

Zijem dlhodobo v zahranici, medzi cudzincami mam pomerne vela vela kamaratov, pracovala som viac rokov v cisto muzskej brandzi. Ako kamarati su super, no do vztahu s nimi opatrne, su velmi temperamentni a neradi robia kompromisy. Vedia rozpravat velmi krasne a prave to co my zeny chceme pocut. Taktiez pozorny, mas pocit ze si stred vesmiru.. ale..u nich je nevera nieco ine ako u nas..taktiez pohlad na zakonitu ako na matku svojich deti.. to je na celu knihu 😂 netvrdim ze kazdy je rovnaky, zelam ti zo srdiecka aby si bola stastna len davaj pozor.. taktiez mam doma cudzinca, kde sa miesaju 3 rozlicne kultury, plus moja slovenska tvrdohlavost 😀 no obcas je to zaujimave. Ale vedela som do coho idem takze sa nestazujem 😂

deniska2706
8. jún 2017

Môžeš napísať správu ak chceš . Mam manžela srba ☺

obsadenemeno
8. jún 2017

@deniska2706 a uz sa umudril? Nechce sa uz rozvadzat tyzden po svadbe? 😖

deniska2706
8. jún 2017

@obsadenemeno
?????? Ty už čo zas riešiš. O tomto sa tu nedebatuje.

obsadenemeno
8. jún 2017

@deniska2706 len ma to zaujimalo....ze ako to pokracuje...... ja by som podebatila tam, kde si to pisala, ale si to zmazala....tak nemozem 😉

a preco "zas"??? Este som to neriesila....ani predtym, ked si to pisala a kasala sa, ako ho posles niekam a ako ti bude samej dobre..... hm?

deniska2706
8. jún 2017

@obsadenemeno
Pocuj ak niečo chceš tak mi pis do správy áno? Alebo vieš čo? Radšej sa staraj o svoje veci ☺

obsadenemeno
8. jún 2017

@deniska2706 ja mam svoje veci v poradecku, neboj.... ma len tak zaujimalo, no....nemusis sa hned urazat....len bacha na takych ziarlivcov...treba im ukazat na zaciatku, ze to akceptovat nebudes 😠

1anonym9
8. jún 2017

Tam albanec, tam srb, tam... Dufam ze vsetkym nesluzite len ako penazenka a peciatka do pasu 🙄

obsadenemeno
8. jún 2017

@1anonym9 no ja som s mojim uz 13 rokov, visa ma uz davno, cize by kludne mohol ist, ak by chcel....on je britsky obcan, ja nie. Zijeme v UK.
Musim poklopat, je dobry manzel a ako som uz pisala, moj prvy manzel, slovak sa nanho nechyta, to sa ani porovnavat neda, take su tam rozdiely.
Pracuje, nemusim ho zivit, dokonca ked bola jeho mama chora a potrebovala peniaze na liecbu, masiel si druhy job po nociach, cize makal kazdy tyzden cez 70 hodin.
To naozaj nezavisi od narodnosti, aky clovek je. Skor od vychovy, rodiny, nabozenstva, kultury......