icon

Odložte mobil. Prežite deň offline.

avatar
neviete
21. jún 2026

PEKNÚ NEDEĽU, PRIATELIA!

Vypnite aspoň dnes mobilný telefón a vychutnajte si krásny letný deň sami so sebou, s rodinou, s priateľmi. Nie je nič krajšie ako počúvať spev vtákov, pozerať sa na blankytné nebo, ležať na voňavej tráve a len tak byť.
Sociálne siete nás neurobili lepšími, skôr naopak. Navrhujem preto, aby sme sa pokúsili byť jeden deň v týždni opäť ľuďmi. Vypnime tú malú krabičku a ponorme sa do aktivít, ktoré nám robia naozajstnú radosť. Uvidíte, že večer sa budete omnoho viac usmievať, ako je tomu práve teraz. Nebuďme otrokmi systému, buďme ľuďmi. S otvoreným srdcom, s čistou mysľou. Ja sa o to dnes určite s radosťou pokúsim. Krásny letný slnovrat, priatelia!

☀️☀️☀️

L.M.

Odložte mobil. Prežite deň offline.
Strana
z2
anonym_2ce4b2
21. jún 2026

@neviete hlavne, ze si to napisal na socialnu siet 😄😄👍

anonym_5eaadf
21. jún 2026

Ja som v praci a bez mobilu by som umrela nudou.Tak aspon toto mi pomaha urychlit cas.

anonym_2ce4b2
21. jún 2026

@neviete Je polka dna za nami a ty si na mobile 😄😄😄

anonym_a818fa
21. jún 2026

@neviete ja krabicku neodlozim, si slaby influencer😄

anonym_323a0f
21. jún 2026

A ty si tento príspevok poslal na korešpondenčnom lístku?

avatar
bomba36
21. jún 2026

Škoda ze si túto múdru radu do života neprečítam, dnes som offline 🤷

avatar
sara07
21. jún 2026

robím pravidlne 😂 a na dovolenke to vyhrotím aj na tablet, tv
čokolvek s displejom

anonym_03e768
21. jún 2026

Boze, ake ste odporne. A takto vychovavame deti.

anonym_122b6e
21. jún 2026

Nejak ti to nevyšlo. O 12,12 písať, aby sme boli dnes bez mobilu. To sa už nepočíta.
A k tvojej prosbe...my to bežne takto praktizujeme, vždy, keď je manžel doma. Ráno mobily necháme doma a vrátime sa večer. Berieme jeden pre prípad núdze..ale zatiaľ sme nepotrebovali. Preto nemáme ani žiadne fotky, videá, ale priznám sa, ani nám to nechýba. Teraz v júli ideme na 2 týždne na dovolenku, už sa tešíme, kedy zresetujeme mozgy 😄

avatar
beata_k
21. jún 2026

@neviete Nevidim zmysel v tom vypnut si mobil na cely den. Je omnoho prinosnejsie naucit sa regulovat cas straveny na mobile, nez ho vypnut. Z dlhodobeho hladiska je to efektivnejsie.

anonym_57e727
21. jún 2026

To je nejaká provokácia. Budeme žiť bez internetu ako nejaky asociáli. A čo nabudúce? Nepiť alkohol každý deň ? Nemať sex každý deň ? Nepiť vodu každý deň ?

avatar
luccys
21. jún 2026
@bomba36

Škoda ze si túto múdru radu do života neprečítam, dnes som offline 🤷

@bomba36 Aj ja😄 Dufam, ze to do vecera este nejako zvladnem😃

anonym_74323e
21. jún 2026

Ja si davam raz za mesiac vikend offline..Za mna super rada, len tu na MK su zavislacky

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_2ce4b2

@neviete hlavne, ze si to napisal na socialnu siet 😄😄👍

@anonym_2ce4b2 áno, aby si sa zamyslela a aj ľudia. treba si dopriať pokoj od mobilu.

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_5eaadf

Ja som v praci a bez mobilu by som umrela nudou.Tak aspon toto mi pomaha urychlit cas.

@anonym_5eaadf chápem, veľa ľudí to tak má ...

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_2ce4b2

@neviete Je polka dna za nami a ty si na mobile 😄😄😄

@anonym_2ce4b2 áno, ale stihol som už trh, aj som sa bol okúpať + so psom vonku. To bolo bez mobilu.

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_323a0f

A ty si tento príspevok poslal na korešpondenčnom lístku?

@anonym_323a0f nie, poštový holub moja 😝

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@sara07

robím pravidlne 😂 a na dovolenke to vyhrotím aj na tablet, tv
čokolvek s displejom

@sara07 súhlas .. dovolenka je na to veľmi dobrý čas, na takýto detox elektronický

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_57e727

To je nejaká provokácia. Budeme žiť bez internetu ako nejaky asociáli. A čo nabudúce? Nepiť alkohol každý deň ? Nemať sex každý deň ? Nepiť vodu každý deň ?

@anonym_57e727 nie, nepochopila si to. Len si treba niekedy od elektroniky oddýchnuť. To neznamená žiť bez internetu.

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_122b6e

Nejak ti to nevyšlo. O 12,12 písať, aby sme boli dnes bez mobilu. To sa už nepočíta.
A k tvojej prosbe...my to bežne takto praktizujeme, vždy, keď je manžel doma. Ráno mobily necháme doma a vrátime sa večer. Berieme jeden pre prípad núdze..ale zatiaľ sme nepotrebovali. Preto nemáme ani žiadne fotky, videá, ale priznám sa, ani nám to nechýba. Teraz v júli ideme na 2 týždne na dovolenku, už sa tešíme, kedy zresetujeme mozgy 😄

@anonym_122b6e výborne to doma robíte s tými mobilmi.

avatar
luccys
21. jún 2026
@neviete

@anonym_57e727 nie, nepochopila si to. Len si treba niekedy od elektroniky oddýchnuť. To neznamená žiť bez internetu.

@neviete Ako ty dnes. Ze? 🙃 vodu kazat, vino pit. Klasika.

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_74323e

Ja si davam raz za mesiac vikend offline..Za mna super rada, len tu na MK su zavislacky

@anonym_74323e ono, áno - závisláčky + veľa hlúpych žien, ktoré nechápu ani základné veci.

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@luccys

@neviete Ako ty dnes. Ze? 🙃 vodu kazat, vino pit. Klasika.

@luccys Dal som to sem len na zamyslenie. Daj sa dokopy a neber všetko tak vážne. Väčšina ľudí to pochopila, o čo ide, len ty nejako nie a nie 😀

anonym_eaf6c9
21. jún 2026

@neviete moj priemerny cas na mobile 1-2h/denne myslim, ze ma nerobi horsim clovekom 😂 zase netreba to prehanat, ze mobil a socialne siete su zlo. Navyse ty si to pridal kratko po 12 a este pred 15 si reagoval takze rada od niekoho, kto sam sa tym nechce riadit? 🤔 😂

anonym_329e36
21. jún 2026

Ja si pravidelne robím dni bez mobilu. A vtedy aj keď mi pískne messenger len zrolujem z lišty či to je niečo dôležité a ak nie, odpíšem až potom .

anonym_2ce4b2
21. jún 2026
@neviete

@anonym_2ce4b2 áno, ale stihol som už trh, aj som sa bol okúpať + so psom vonku. To bolo bez mobilu.

@neviete a teraz si mi ako odpisal? Silou mysle?

anonym_2ce4b2
21. jún 2026
@neviete

@anonym_2ce4b2 áno, aby si sa zamyslela a aj ľudia. treba si dopriať pokoj od mobilu.

@neviete tak preco si ty na mobile??? 😄😄

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_eaf6c9

@neviete moj priemerny cas na mobile 1-2h/denne myslim, ze ma nerobi horsim clovekom 😂 zase netreba to prehanat, ze mobil a socialne siete su zlo. Navyse ty si to pridal kratko po 12 a este pred 15 si reagoval takze rada od niekoho, kto sam sa tym nechce riadit? 🤔 😂

@anonym_eaf6c9 1-2h denne? uf, gratulujem! ľudia sú na mobile aj 10-12h denne.

avatar
neviete
autor
21. jún 2026
@anonym_2ce4b2

@neviete tak preco si ty na mobile??? 😄😄

@anonym_2ce4b2 nie som, píšem na notebooku 😝

anonym_59dfbd
21. jún 2026
@neviete

@anonym_2ce4b2 nie som, píšem na notebooku 😝

@neviete máš zázračný notebook bez netu

Strana
z2