6 ročné dieťa a hra na husle

ajuska111
29. aug 2016

ahojte, moja dcera bude mat 6 rokov a na narodeniny chce husle! 😀
neviem preco, nikto z nasej rodiny nie je muzikant, ale viem si predstavit, ze to vidi v telke a paci sa jej to.

chcem sa preto spytat vas, mamicky, ale samozrejme aj tie, ktore mate skusenosti s neterami, synovcami, kamaratkynimi detmi a pod., ci by ste sa so mnou podelili o skusenosti, ako to dopadlo, ked sa male dieta zacina ucit hrat na husle, pripadne aj iny nastroj.

mam totiz obavy, ze ju to nebude bavit, husle jej ostanu doma na hranie a bude mi tam s nimi vrzgat 🙂 🙂 🙂 , kedze asi vsetci vieme ako zneju husle, ked sa s nimi len tak fidlika 🙄

ajuska111
autor
8. nov 2016

dakujem za tip🙂

akvi
8. nov 2016

@ajuska111 neviem, ci je to pre vas este aktualne, ale male husle sa zvyknu bud poziciavat, alebo si ich rodicia posuvaju medzi sebou, takze ja by som urcite skusila najprv toto, nie hned kupovat. Aspon uvidis, ci to bude dieta bavit. U nas v ZUS-ke male husle poziciavaju na 100%. Len asi nie vsade su tie moznosti. Sluch musi urcite mat, to zistia v ZUS-ke. A priprav sa, ze bude musiet doma veeeeeela cvicit. Na hodine na to nie je cas, ucitelka len ukaze, co a ako a cvici sa doma.. Zaciatky su velmi velmi tazke, mnoho deti to vzda, alebo ich treba nutit..

kadikova
18. nov 2016

moja dcérka má 7 rokov a chodí na husle do ZUŠ už druhý rok, keď mala 6 rokov si to zrazu vymyslela a ja som ju najprv nahovárala na klavír, gitaru, flautu ba aj spev, ale nedala sa presvedčiť, len a len husličky. tak som zavolala do ZUŠ ako to funguje a oni nás zavolali na skúšku či má hudobný sluch k pani učiteľke, ktorá ju potom začala aj učiť hrať na husličky, husličky máme zapožičané zo *ZUŠ-ky, platíme len za zapožičanie, zatiaľ ju to baví, ale naozaj platí ako písali iné maminky musíme doma cvičiť a cvičiť, ale na druhej strane nebolo šťastnejšieho dieťaťa, keď ju pani učiteľka vybrala, že bude hrať na Vianočnom koncerte 😵

svetlankat
7. júl 2017

baby obnovim debatu. Moja dcerka hra na husle, teraz riesime vyber metronomu. Aky pouzivate vy doma?

lulu2
7. júl 2017

@svetlankat my mame KORG kdm-2, prilepeny lepiacou paskou na stojane na noty☺ odporucil nam ho ucitel husiel, zatial sme spokojni, nepouziva ho casto, len ked sa uci novu skladbu.

akvi
8. júl 2017

@svetlankat ja mam aplikaciu v mobile..uplne staci 🙂

bluka2
4. jan 2018

Takže 6 r. je zhruba vek kedy sa dá najskôr skúsiť začať s husľami? Či začal niekto aj skôr?

mimajo
4. jan 2018

@bluka2 da sa aj skor. Nas syn zacal ako svorrocny...

bluka2
4. jan 2018

@mimajo Super, tak som zvedavá, či moja trojročná bude aj o rok taká nadšená zo zvuku huslí ako teraz. Nevie sa toho nabažiť už nejaký cas a chce husle. Čo sa mi teraz zdá este čisto nemožné s jej koordináciou pohybov

mimajo
4. jan 2018

@bluka2
Moj hra uz tri roky a je nadseny stale. On chcel husle, lebo sa mu vzdy pacily. Zavisi aj od ucitelky, ten moj svoju zboznuje. Cvicit zreba ale kazdy den, najpr len 5 minut, momentalne pol hodony. To szaci aby zo aj robilo radost. My zijeme pri Viedni a v jeho hudobnej skole sa uci podla suzuki metody. Nam to velmi vyhovuje

cichlida
4. jan 2018

Traja surodenci su huslisti, a dokazu si tym slusne privyrobit cca 500- 1000 eur mesacne, dvaja folklor, jeden vazna hudba a je pravda, ze treba sluch, ale mam pocit, ze surodenci to nadobudli cvicenim 🙂 bohuzial ja nie, chodila som na uuuplne iny hud nastroj a musela som najma drilovat, lebo podla sluchu som nezahrala🙂 ale to je jedno. Je uzasne ak dieta na nejaky nastroj vobec chodi, to co sa nauci napr. Z hudobnej teorie- noty, skladatelov, diela, pocuvat/ hrat koncerty.k tomu nikde inde nepride, rozsiruje to dietatu rozhlad. Ja deti dam urcite do hud.skoly, este neviem, co by ich zaujimalo, ale to zistim. A ty mas uplnu vyhodu, ze sama chce . a husle su krasny nastroj, ked clovek vie, su uzasne.drzim palce

cichlida
4. jan 2018

Pardon , citala som len uvod🙂 mali by oznacovat starsie temy 🙂