Aké rozprávky u vás bežia?

lusyke
7. okt 2015

Naša má 2,5 roka a rada sa pozerá samozrejme na Mášu a medveďa a Krtka. Najnovšie objavila A je to! (Pat a Mat) ale favoritom je Pojďte pane, budeme si hrát...to musí byť každý deň. Stále hľadám niečo nové aby sme to nejako striedali ale nie všetko ju zaujme. Tak ma zaujíma na akých rozprávkach fičia vaše deti a koľko majú rokov? Možno sa inšpirujeme 🙂

enricka
7. okt 2015

Ahooj...nasa ma tiez 2,5 roka a presne to iste pozera. Masu, krtka a vcielku maju oblubuje. Vzdy tieto iste rozpravky dookola. A ked jej pustim nieco nove, tak ju to nezaujima. No a jasne zodrate dvd-cka spievanka a fiha.

whiterosses
7. okt 2015

včielku maja, ľadové kráľovstvo, nemo, cililing sú u nás naj 😀 v novembry 3 roky

lusyke
autor
7. okt 2015

@enricka Hej no Spievankovo a Fihu nepocitam 🙂 to uz je stare zname od malinka... 😀 V tejto kategorii je teraz nove Smejko a Tanculienka. Dostane DVD na Vianoce.

milacica22
7. okt 2015

Mám 2 ročného syna a u nás stále beží Fíha Tralala, Spievankovo, a Veselé vláčiky 🙂

fomarik
7. okt 2015

Veselá farma, Ratafak plachta a My sme mali muzikanti s ujom Doremifakom. Ma 4 roky. Keď mala 2 tak jednoznačne to bolo spievankovo a fiha. Teraz som objednala Smejko a Tanculienka, tak uvidíme ako ju to chytí.

milota164
7. okt 2015

my mame 3 a pol a masa a medved je asi najoblubenejsia, ale aj spievankovo a fiha

sense
7. okt 2015

masa a momentalne lolek a bolek , bambulka, ma sice len 2,5 roka a vydrzi pozerat tak desat minut...ale to nevadi lepsie ako sediet pol dna

katrinka8
8. okt 2015

Náš bude mať 2 v novembri, a momentálne prešiel na level ako sa natáčalo Spievankovo (tie bonusy z natáčania) 😀

slnecnica174
9. okt 2015

@lusyke Moja dcerka ma dva roky a tri mesiace a tiez sme uz presli cez vselijake rozpravky. Niektore zaujmu na dlhsi cas niektore vobec nie. Nemozem povedat, ze ma nieco oblubene, proste vsetko co je nove ju zaujima. Velmi rada ma ale pesnicky pre deti pri nich vydrzi ovela dlhsie ako pri rozpravkach 😉

sheila72
9. okt 2015

U nás fičia staré disneyovky: pocahontas, leví kráľ, snehulienka, malá morská víla, aladin atď vlastne skoro všetky. Naša má len 2,5 r tak sa snažím telku ešte trochu obmedziť 🙂

erickatt
9. okt 2015

Skus pohladat hmm kostkaci? Kostkacek. Je to davno ale moji to mali radi. A mackp usko

zonjushe
9. okt 2015

Moja má 3,5 roka, prešli sme už všelijakými rozprávkami ale čo ju stále drží už od 2 rokov je Pingu 😆😆

beruska.zuzanka
9. okt 2015

2r1m naša malá princezná, peppa pig, líza, guess how much i love you

lusyke
autor
9. okt 2015

@sheila72 pozera disneyovky? 🙂 to vydrzi pozerat celu rozpravku? Zaujimave na tak male dieta. Ale mam kamaratku ktorej 3 rocna pozera Frozen. Nasa vydrzi max pol hodinu. Minule chvilu pozerala Nema ale vacsinou ju taketo dlhe rozprávky nezaujimaju.

lusyke
autor
9. okt 2015

@erickatt skusila som macka uska a celkom sa jej zapacilo 🙂 aj som na neho zabudla. Skusala som pred par mesiacmi ale vtedy ju to nezaujalo. Ale u nej to je tak ze ked nieco vidi v jeden den a nepaci sa jej to tak sa jej to moze zapacit na druhy den.

beruska.zuzanka
9. okt 2015

Ešte mi napadlo Matýsek

lulistek
9. okt 2015

@lusyke Ahoj ako pozeram nase dcery su rovnake stare 🙂 U nas bezi vsetko mozne. I ked sa snazim aby tolko nepozerala rozpravok, ako to mate vy? aky cas mala stravi pri pc (tv)? U nas bezal krtko - ten uz je opozerany vsetky dvd, macko pu, masa (tiez opozerana), gumkaci, kacerovo, teraz najnovsie auta, vlacik tomas, o psickovi a macicke, smejko a tanculienka, aj miro jaros bol chvilu v kurze, velmi ju bavili aj take anglicke videa na youtube ( abcd, ba ba black sheep, mary has a little a lamb atd ) dokonca uz vie na zaklade toho aj pomenuvat anglicky zvieratka ked si citame knizku kde su zvieratka jej poviem anglicky nazov a ukaze na zviera alebo povie co to je po slovensky. Ale poslednu dobu chce pozerat nieco a pustim jej daco a stale len dame ine. cize uz nemam tiez fantaziu co jej mam pustat.

danka1611
9. okt 2015

Môj drobec má 2,5r a pozerá ovečku Shaun the Sheep 🙂

vilaamala
9. okt 2015

nasi v TV masa a medved, pomocnickovia, lolek a bolek,... a teraz casto pocuvame audio rozpravky z Lidla

nikaella
9. okt 2015

Uff.. :D no my sme boli závislý od macka pu 🙂 potom máša, timmy time, shoun, ale už vydrží aj tie dlhé rozprávky pozerať má rada veľkú šestku, ja zloduch... Jasné že by bolo pekné to obmedzovať ale je nonstop chorá. Ale tiež veľa čítame.. veeľmi veľa.. :D ale tie audio rozprávky ju vôbec nebavili :(

ianitka
9. okt 2015

Ja som postupne skusala vsetky z detstva, na ktore som si spomenula 🙂 tak som ich tu dala https://www.modrykonik.sk/blog/ianitka/album/z-... niektore zaujali, niektore nie...
Plus teda este tie novsie - typu Ovecka Shaun, tie tiez . Potom napr. take tie muzikalove v perine, samozrejme McQuinn, Toy Story, Oblacno miestami fasirky, Ja Padouch, take tie dlhsie.
A teraz prechadzaju tiez na audiorozpravky.

lusyke
autor
9. okt 2015

@lulistek Hej tiez sme vsetko mozne prestriedali. Aj tie anglicke vselijake vlaciky z youtube a podobne. Pozrie si aj vecernicek a trpaslikov na dvojke. Ja to malej nejako nestopujem. V lete pozerala tv velmi malo samozrejme pretoze sme boli stale vonku. No teraz ked je vonku tak hnusne a momentalne je aj trosku nachladena takze sme stale doma. Nieco si chvilu pozrie potom sa ide hrat, pozrieme knizku, poskladame lego, potom zas ide nieco pozriet na pol hodku. No ked sme cele dni doma tak pozera dost.. ale momentalne hlavne Pojdte pane budeme si hrat, to by pozerala od rana do vecera.

lulistek
9. okt 2015

@lusyke ano ked je vonku skaredo, urcite sa viac pozera 🙂 u vas je asi velmi skaredo, my byvame pri BA a tu je pekne 15stupnov sice zamracene ale neprsi, akurat na vylet do parku, po dedine 🙂 ale nevravim ze mala necumi do bedne :D

lusyke
autor
9. okt 2015

@lulistek Hej no momentalne tu prsi takze von ani nahodou.

lulistek
9. okt 2015

@lusyke jasne ved to sa neda a hlavne ked je mala nachladnuta

bibistec
11. okt 2015

peppa pig a co chodí v TV zazracny atelier

13091991
11. okt 2015

U nas namiesto rozpravok bezi MTV :D

lusyke
autor
11. okt 2015

@13091991 To u nas tiez isty cas bezalo óčko. Mala svoje oblubene klipy 😀

h2
11. okt 2015

Môj syn začal niekedy minulý rok pred Vianocami pozerať prasiatko Peppu, myslela som, že ho to po istom čase prejde, ale ešte stále ho to drží, Peppa je jednoznačne najobľúbenejšia. Nevadí mi, že na to stále čumí, tiež sa mi to páči. 😀 A diely, ktoré nie sú po česky (lebo v Slovenčine to, samozrejme, nejde), pozeráme po anglicky, je tam veľmi dobrá a ľahko zrozumiteľná angličtina. (Malý mal v lete mal 4 roky.)

sheila72
31. okt 2015

@lusyke práve naša vydrží dosť dlho pri telke a to keď bola menšia bola tiež priveľmi aktívna :D preto sa ju snažím skôr od telky odpútať ale niekedy si proste aj ja musím oddýchnuť 🙂