Aké zmysluplné aktivity máte na materskej?

hysterka
22. apr 2017

Ahojte maminy. Idem si k vam po inspiraciu. Lamem si hlavu nad tym, ako vyplnit zmysluplne dni na materskej. Neviem prist na takmer ziadne aktivity, ktore by boli atraktivne pre deti aj mamy. Bejbyaktivity typu ihrisko,pieskovisko,hernicka mna nebavia a dospelacke aktivity naoriklad naucne vychadzky, kultura, cestovanie sa tazko az vobec daju vykonavat s deckami.
Dakujem vopred za kazdy podnet.

stastnablcha
22. apr 2017

ja som mala pocas MD este jedno babo na opatrovanie a to zmysluplne aktivity boli 🙂 chodili sme past ovecky 🙂 blizkop bol salas a tam sme chodili casto .. a vela sme sa stretavali s mamickami inymi - ale to sme behali fakt po turach, horach, huby zbierali.. na jar chodili kacky krmit. je toho strasne vela

p_etrisha
22. apr 2017

S dcérou som chodila do materského centra na rôzne krúžky (cvičenie na fitloptach, montessori, hudobná, angličtina...), mimo materského centra som našla aj cvičenie v telocvični pre deti (to už bolo ale pre deti, čo vedeli chodiť,lebo sa tam behalo). Ďalej sa da chodiť plávať, kúp si cyklovozik a môžeš bicyklovať, je toho dosť, len sa nesmieš naladiť ze "bejbyaktivity" ta nebavia...

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hysterka
autor
22. apr 2017

@miadi ved prave, ze kopec tych dennodennych hluposticiek robim kvoli decku nie kvoli sebe. A uz som trochu ubita a hladam vzpruhu. Aby som rodinke dopriala spokojnu vpohode mamu, a nie mrzutu trosku 🙂

miadi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stastnablcha
23. apr 2017

@hysterka mne strašné pomohlo že som uložila deti a učila som sa nemčinu. Nechápem ako sa to dalo ale ako mi to a konečne som mala pocit že nie som tupka

lovelysadie
23. apr 2017

Ja mam dve deti, nalada na bode mrazu..hladala som niečo na odreagovanie a začala som šiť.baví ma to, a teraz si už tým aj niečo zarobím popri materskej.šijem síce po nociach, cez den sa venujem krpcom,ale som rada,že som začala.skús aj ty také niečo. Pletenie z papiera, háčkovanie, malovanie..určite ťa niečo chytí 🙂

jana_eyre
23. apr 2017

My cestujeme pomaly viac odkedy mame deti.. Velmi nas smuzom bavi ukazovat detom nove a zaujimave miesta.. Takze s detmi sa urcite da, len to ma iny nadych ako ked je clovek bez deti..

Kedysi som malovala na sklo, sila nieco male babikam, rada vymaluvavam izby, citam.. Odkedy mam tretie male babatko, vecer som rada ze pozeram telku, ale ked sa to ustali, znova si nieco najdem.. Ale moja najvacsia psychohygiena je vo vyletoch, vzdy to tak bolo.. Len keby tak nefukalo..

lilu74
23. apr 2017

Bejby joga. Plavanie.prechadzky....tiez cestovanie aj ked je to narocne sa zorganizovat a pobalit ale tie vylety stoja za to🤗