Ako naučiť plávať 20 ročného syna?

bonaqa2013
15. júl 2015

Maminky, chcela by som vedieť či sa dá naučiť plávať dospelý človek. Mám syna 20r. je veľmi šikovný, rozumný, len na športy je trošička kľaví. Nevie plávať. Ako mu pomôcť aby sa naučil? Poznáte niekoho komu sa to v dospelom veku podarilo? naučil sa v nejakom kurze?
Dcéry vo veku 7 a 9 r. plávať vedia. tie zas sú šikovné na šport a vedomosti pokrivkávajú.... ☹

charlie1980
15. júl 2015

@lucka1987 No ja som sa nad tym ozaj zasmiala...ako ho popisala...ze "klavy" 😀 Chudacik 🙂 V rychlosti ma napadlo ozaj vselico...dokonca sa mi vynorili spomienky z dovolenky s dvomi neplavkynami, ktore sa vybrali na matraci do hlbokeho mora, nafukovacku im vytrhlo a videla som len ako sa ta nafukovacka ruti k brehu a dve male hlavy, ktore sa drzia sa boje 😀 a kyvaju na mna 😀
Takze...ja som sa naucila plavat sama, nepomohol ani kurz, ani Instruktor. Chytila som si nos a potopila sa. Pritom som myslela na to, ze stat sa nic nemoze, ked nebudem vediet dychat, proste sa vynorim. Treba prekonat strach, ved sa nic nemoze stat, ked dociahne na dno. Nohy hore a uz by mal vediet aspon pod vodou...

zuzica88
15. júl 2015

Ja neviem čo je na tom, že je intelektuálny typ a že ho športy nebavia nie je jediný, pokiaľ sam nechce tak ho do toho netreba nútiť. Ak bude chcieť tak sa naučí buď sám alebo s inštruktorom či kamarátom alebo s niekým z rodiny, poznám veľa dospelých čo nevedia plávať nie je na tom nič divné ani nie sú na smiech jednoducho nemali príležitosť naučiť sa to.

lucka1987
15. júl 2015

@bonaqa2013 😀 😀 😀 😀 aaale prosim ta .. keby len na tom zalezalo ... to ci vie alebo nevie plavat ho k laske neprivedie.. a mozno ked si najde tu kocku, tak ta ho nauci.. co na tom.. o tom je laska, ucime sa navzajom... 😉

lucka1987
15. júl 2015

@charlie1980 😀 😀 vtipna predstava.. drzat sa boje.. 😀 .. mna v 3 rocniku na zs. na plaveckom hodil instruktor do hlbokej vody a zacal ma povzbudzovat ze " plavaaaj " ... evidentne nefungovalo... kedze som zacala podla slov spoluziakov, rukami metat ako keby chcem vyletiet z tej vody , tak instruktor mal taku dlhu palicu s ktorou mi mal akosi pomoct, ale ja som v tom zlaknuti, ju ani nevidela, len som sa topila, a vodu som mala vsade.. a tak som pra krat citila ako mi palicou dava po hlave a nemohla som ju lapit.. poto zasiahla moja triedna ucitelka ( este raz beatka, velmi pekne dakujem za zachranu zivota ) a odvtedy som mala traumu z vody 😅 😀

charlie1980
15. júl 2015

@lucka1987 No ja presneeee Ale uplne presne do pismenka som takto isto dopadla na plaveckom. Nakoniec som dostala nejake vyrazky (najskor z toho stresu 😀 ) a uz som tam nemusela. Mala som z toho traumu Este dlhu dobu! Neviem, ci sme nemali toho isteho instruktora !
@bonaqua2013 Co je malej ??? My sme sa tiez v sobotu vratili z nemocky.

lucka1987
15. júl 2015

@charlie1980 neviem, ten moj bol vysoky, a nohy mal do O . a tak captavo chodil. a sedivy uz bol.. par rokov dozadu som ho v mestre stretla, ale uz pri tom ako som ho videla som lapala po dychu 😀 😀

charlie1980
15. júl 2015

@lucka1987 No ja si ho uz tak dobre nepamatam, pretoze ked uz vsetci vedeli plavat, tak ja som sa akurat naucila splyvat s doskou v detskom bazene, takze som ho videla menej....kym som sa tam ja cvachtala v lavore pre deti 😀

zajkka
15. júl 2015

@bonaqa2013 to je hanba teda ak je taký stavaný a ešte nemá kočku.To sa naozaj ani jednej babe nepáči? 😒

zajkka
15. júl 2015

@lucka1987 podarená si 😀

siska53
15. júl 2015

@bonaqa2013 no..mam 36r.s ex-svagra,ten doteraz nevie plavat a ani moj 67r.otec. A prezili aj bez toho.
To musi chciet tvoj syn. Ak ma nejaky blok ako moj ex-svagor,tak tam mozno jedine navsteva psychologa alebo sam to musi prekonat.

lucka1987
15. júl 2015

@zajkka s tym, ze na " strae kolena " plavam len aby sa nepovedalo ? , 😉 inak sranda, ze sama dobre neviem, ale skoro 4 rocneho syna ucim .. ale nadeje donho vkladam, lebo sa neboji vody a ma to v sebe s ocami otvorenimi v mori, ked sa aj ponoril, tak sa usmieva a siel sa dalej santit.. to ja si tu slanu vodu z oci utieram , lebo ma to nenormalne stipe ...
napriklad som videla tu na mk fotky paru ako sa bozkavaju pod vodou a este ich aj cvakli pritom. moj ma tak pod vodu zatiahol uz par krat 🙄 by si jedne myslel, ze ma chcel utopit .. strasne nepohodlne bozkavanie

mimla
16. júl 2015

@bonaqa2013 Treba mu nájsť frajerku, čo rada chodí na jazero. Ja som tak učila svojho ex. Sama som samouk, čo sa naučil "plávať" bez pomoci vo veku 15 rokov. Skrátka som mala zrazu k dispozícii na dva mesiace bazén (návšteva), a nikoho, kto by sa staral, čo robím. Môj ex bol veľmi samoľúbi človek a nezvládol, keď som vedela niečo, čo on nevedel. Tak ma zobral na stanovačku a celý čas ma terorizoval, že ho mám učiť plávať. Tiež tam bola podobná situácia, na kúpaliská nechodili, jazero v nedohľadne, alebo možno aj hej, ale však kto by vodil deti na jazero, keď treba makať na záhrade (exov prípad). Inak robiť v Autocade je tiež celkom dobrá schopnosť, to nevie každý. Ako nám teraz pomohlo, že muž si celý náš dom aj záhradu pekne nakreslil v Autocade a mohla som si do tých plánikov čmárať, kde čo chcem 🙂

Skrátka mu asi chýba motivácia. Príde vodomilná frajerka, bude sa chcieť naučiť plávať. Ide to.

karamel
16. júl 2015

Ešte sa tu natíska otázka, či on sám chce.....píšeš, že študuje na vysokej škole, tak predpokladám, že je plnoletý a občianku má tiež. Nerozumiem ale, načo ty riešiš tento problém za neho! Veď keď bude chcieť, spôsob si nájde. Ty sama vieš lyžovať, plávať.....ako je možné, že si ho to ako dieťa nenaučila????!!!!!

peneloppe
16. júl 2015

@bonaqa2013

Ked bude sam chciet tak sa nauci. Najlepsie normalny kurz alebo ked ma kamosov, tak nech mu pomozu oni. Len ci sa pred nimi nehanbi ze nevie plavat.
A neboj, frajerku si najde, ked je taky fesak tak iste si ho nejake chnapne skor ci neskor. 😉 A mozno sa kvoli nej aj plavat nauci.

mijo53
16. júl 2015

@bonaqa2013 dá sa naučiť aj v dospelom veku, napr. ako 32 ročný , ktorému prasklo nafukovacie kolo pri mori a nové takej veľkosti sa kúpiť nedalo , začal plávať bez kolesa a nakoniec sa naučil a už tretí rok je pri mori ako plavec

mijo53
16. júl 2015

@bonaqa2013 neboj ožení sa aj bez toho, aby vedel plávat

brigelka
16. júl 2015

@bonaqa2013 ahoj, moja mama sa ucila plavat, ked mala okolo 40 rokov, to bol taky kurz na plavarni pre dospelych, bolo tam zo 10 ludi v jej veku. Skus sa opytat na plavarni, ci nerobia podobny kurz aj predospelych a ak nie, tak potom isto odporucam individualne, tam sa nauci spravnej technike

jolinka
16. júl 2015

Ja som sa naucila plavat ako dospela 20 rocna na vysokej skole, v prvom rocniku som si dala telesnu vychovu...plavanie, a ucitel co nas mal nas rozdelil do skupin, asi 5 ti sme boli neplavci a on si pevne zaumienil ze nas nauci plavat a aj sa mu to podarilo, uz si nepamatam ci komplet piati ale ja a moja kamoska sme do konca skolskeho roka plavali hore dole v drahach bazenu 🙂 🙂 🙂

Takze urcite sa to da, ale su ine metody ako pri detoch. Ucili sme sa rovno sposob ze sa ponaras do vody hlavou a nadych nad vodou a ponorit...

a cez prazdniny som preplavala krizom male jazero.

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

@lucka1987 🙂 🙂 🙂 🙂

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

@charlie1980 dcéra je hluchá, nosí ušné prístroje, robili jej vyšetrenie ASSR uší - ako počuje, resp. nepočuje. Robí sa to v celkov. anest. Robia to v BB a na Kramároch. Už máme aj výsledky. Lepšie uško sa nezhoršilo - tam nosí ušný prístroj a to horšie je ešte horšie. To sa zhoršilo - tam je už ťažká porucha sluchu ☹ ☹ ☹ ☹

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

@zajkka to som nezisťovala, ale on má výber. Jemu sa páčia samé extra super kočky. hovorím mu, ty teliatko však ako ti navarí tá kočka tvoje obľúbené halušky keď má také geľáky.... 😀 😀
Ale stále spomína na nejakú kočku zo školy VŠ, ale má 24r. Strýko sa smeje, že ho aspoň zaučí.... 😀 😀

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

@karamel ja som taký typ športový. Dcéry sú po mne, ale syn akosi nie moc. a lyžovať vie. Chodil na lyžiarsky, aj ja som s ním chodila. Len to plávanie.... ☹

charlie1980
16. júl 2015

@bonaqua2013 To mi je velmi luto ☹ Drzkajte sa velmi s malou a s tatinom a posielam srdcko.

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

@mimla máš pekne napísané Bubák a Dubák. Milé 🙂

sense
16. júl 2015

Moj byvalY sef sa naucil plavat ako 30rocny potom co spoznal svoju zenu a ta zabodne plqvala....ak bude chciet nauci sa len asi bude potrebovat trenera

lilimoni
16. júl 2015

My sme na vs mali v prvaku povinne plavanie a veru bolo aj dost neplavcov. Prve dva tyzdne sa drzali kraja bazena a kopali ako blazni. Potom dva tyzdne kopali s hlavou pod vodou a potom vyfasovali tie plavacie dosky a tych sa drzali a plavali dlzky bazena. Na konci semestra plavali uz krauka a dalsi semester znak a prsia 🙂
Nic sa netreba bat, ucit sa plavat nie je hanba. Hanba by bola keby machroval a riskoval 🙂

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

Maminky ďakujem Vám za Vaše názory. Aj som sa zasmiala, aj zamyslela. Myslela som si, že sa nikto neozve, pretože je to taká téma.... No nič moc. ale pre mňa to je troška problém, pretože podľa mňa každý by mal vedieť plávať, lyžovať a bicyklovať. to sú tie najzákladnejšie športy. Ja som už skúšala viacej športov a mňa baví všetko. Samozrejme moje mínus sú jazyky - totálny antitalent. a ešte sa pamatám na jednu správu v novinách ako kritizovali, že koľko policajtov nevie plávať - jednu dobu brali aj neplavcov, a to si myslím že je už ozaj na zamyslenie.... 😠
Synovi skúsim nájsť inštruktora - to je asi to naj. Alebo inštruktorku? 😀 😀 😀 😀

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

@charlie1980 jéjéj ďakujem 🙂

lilimoni
16. júl 2015

@bonaqa2013 fesna instruktorka vyriesi kazdy problem 😀

bonaqa2013
autor
16. júl 2015

@lilimoni len aby potom skončil aj školu....