Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zabaviť deti?

luvika
14. júl 2015

Ahojte mamky, ockovia. Je leto, deti doma, u nás aj požičané. Robíme všetko možné aj nemožné, no občas mi už dochádzajú nápadyy, tak budem rada, ak prispejete nejakými tipmi na hry na doma. Ja pridávam jeden tip, čo som deťom vymyslela na dnešok: Mali sme doma kopec prázdnych obalov z kinder vajíčok (tie žlté vajká). Zahrali sme sa na hľadačov pokladu. Nakreslila som deťom mapu s 1.indíciou, kde hľadať ďalšiu. Boli poschovávané všade (vonku, v záhrade, pivnici, na balkóne...). Pri každej indícii schovanej vo vajíčku bola aj jedna úloha, ktorú museli splniť (poskladať riad z umývačky, vyniesť smetie, upratať detskú, uložiť topánky na miesto...)...hra trvala cca hodinu, deti sú unavené z toľkého "lietania" a upratovania, dom je uprataný, ja som mala hodinu kľud a deti našli poklad - každá jednu jazdu na bobovej dráhe + 1€, ktoré si smú minúť na čo chcú 🙂 a čo vy? Máte nejaký tip?

charllotte
14. júl 2015

jeemineee a ja citam ze......tipy ako sa zbavit deti 😀 😀

silaviat
14. júl 2015

tiez som precitala zbavit 😀

zita19
14. júl 2015

@luvika povesat cukriky po zahrade a nechaj ich nech hladaju. Mas volno aj 2 hodiny.

metlonka
14. júl 2015

@charllotte
@silaviat tak vy ste dobre 😀 ja som precitala hororovy nazov: ako zabit deti? 😀

zita19
14. júl 2015

@metlonka ja tiez, len som sa hanbila priznat 😅

metlonka
14. júl 2015

😀 😀 ale kazda sme temu rozklikali, aby sme nasli navod ako sa zbavit...resp. zabit deti 😀 tomu sa povie matky roka 😀

zita19
14. júl 2015

@metlonka ja som sa uz svojich zbavila. Staci pockat par rokov a ozenit, vydat 😀 😀

metlonka
14. júl 2015

@luvika prepac ze ti to tu spamujeme...my keby mame zahradu...tak napustim bazenik...a cely cas su krpci v nom...ako vzdy ked sme u nasich...rodicia maju zahradu..ked ich uz nebavi voda...tak zase sa zabavaju s polievanim, striekanim vody...potom si robievame nealkoholicke mojito, ovocne pohare..vzdy ich zapojim do vsetkeho co robim...to ich velmi bavi..syn sa rad hrabe v zemi..takze lopatka, hrable a vsetky tieto domace prace okolo zahrady ho bavia..mozes skusit popripade hry s loptou, bublifuk, kriedy...moznosti je vela 😀 a kazde dieta bavi nieco ine🙂

metlonka
14. júl 2015

@zita19 super ze si sa ich zbavila...ze si ich nemusela zabit 😀

natalym
14. júl 2015

@metlonka Deti sa nezabíjajú, zabíjajú sa muži, aby to neplodili. To nevieš?

zita19
14. júl 2015

@metlonka ja sa cudujem, ze som to nespravila. Niekedy mali na male 😀 😀 😀

metlonka
14. júl 2015

@natalym predstav si ze by tu vznikla tema : Ako zabavit manzela...niekto by precital: Ako sa zbavit manzela...a ja: ako zabit manzela 😀 to by len bolo zaujimave 😀 😀

metlonka
14. júl 2015

@zita19 tak to ti verim...ja som zatial len v tom stadiu : Ako sa zbavit deti 😀 😀 niekedy staci na jednu hodinu, dve...tri....styry...cely den 😀

zita19
14. júl 2015

@metlonka ale tie odpovede a manzelovej zabave!!!! To by bylo poctenicko 😉
Nehovoriac o osvedcenych receptoch na ukladnu vrazdu vyzerajucu ako nestastna nahoda 😀 😀 😀

metlonka
14. júl 2015

@zita19 no niekedy ma napadnu fakt super napady ako ho zneskodnit...ked ma naser.... 😀 😀

luvika
autor
14. júl 2015

@metlonka v pohode, ved sa aspon zasmejem nad tymi vasimi uvahami 🙂 my bazen napusteny mame tiez, ale tak tieto dni boli nie velmi na vodu, kriedy tiez, a kadeco ine...len uz tri tyzdne doma, tak stale cosi vymyslaju nove a nove 🙂 maly v pohode, tomu staci piesok a odrazadlo :D len starsie baby, tie su dost akcne :D

natalym
14. júl 2015

@metlonka To by bolo dobré: Ako zabaviť manžela. To by bolo. Konečne by mi mohol opraviť svetlo v kuchyni.

zita19
14. júl 2015

@metlonka v kazdej z nas drieme Agata Christy co sa tyka vrazednych konstrukcii. Inac vies, ze sa priznala, ze najlepsie napady dostavala pri umyvani riadov?

zita19
14. júl 2015

@luvika skus pohladat na nete domacu fimo hmotu. Mam link ulozeny v druhom notase, inac by som ho sem plesla hned. S tym by sa zabavili. Viem, ze tam ide skrobovy prasok, soda bikarbona a voda ale nepamatam si pomer.

metlonka
14. júl 2015

@luvika ja mam tiez 8rocnu...a s nou sa da uz kadeco...boli sme tyzden pri mori..ale teraz uz tiez stale rozmyslam co s nimi...s dcerou sa uz kadeco da...je to mala frndola...rada sa paradi, navliekame goralky, lakujeme si nechty, robime si ucesy, ideme von na zmrzku.. a ked je skaredo, tak hrame clovece, karty, puzzle...a aj spolu varime...bavi ju ked ju zapajam do beznych prac...upratovat ju nebavi..ale varit ano, tak spolu varime...a vymyslame hluposti 😉

metlonka
14. júl 2015

@zita19 tak to som nevedela...ja najlepsie napady dostavam...a teraz sa nesmej..v sprche 😀 tam si dokazem naplanovat cely den...a mozno aj ako zabavit manzela 😀 😀

metlonka
14. júl 2015

@natalym ja mam doma elektrikara...mam ti ho poslat na to svetlo? a manzela mozes zabavit aj trochu inak...myslim svojho..nie mojho 😀 😀

natalym
14. júl 2015

@metlonka A prečo nie Tvojho???? Môj to urobí, on také vie, len mne sa nechce mu to 1000 krát pripomínať. A teraz má toho veľa tak kašlem na to.

zita19
14. júl 2015

@metlonka mna najlepsie kope progmaratorska muza pri pucovani kupelne. Raz som sa 3 dni trapila a nijak mi nevychadzalo to co som chcela a potrebovala. A ked som cela napenena pucovala kupelnu po chlapovi, tak mi to zasvietilo v hlave ako 500W ziarovka. Uplne najjednoduchsie najgenialnejsie riesenie. 🙂 Aj som zabudla p*c*vat na toho chruna, ze ako dokaze narobit tolky bordel 😅

metlonka
14. júl 2015

@natalym no neviem neviem co by povedal na to tvoj, keby opravoval to svetlo v kuchyni a ty by si sa zabavala s mojim 😀

natalym
14. júl 2015

@metlonka To bolo dobré. 😀

metlonka
14. júl 2015

@zita19 no vidis...mal by robit taky bordel stale...aby ta pri tom pucovani zakazdym osvietilo 😀

jabadaba
14. júl 2015

@charllotte 😀 aj ja som to tak citala...

jabadaba
14. júl 2015

@zita19 😀 dobre a teraz daj tip ak nie je zahrada.

jabadaba
14. júl 2015

@metlonka ze vas hanba nefackuje! 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli