Busy Bag - výmenné aktivity III

sykorka27
16. jan 2013

Po úspešnom druhom kole si dovoľujem zorganizovať tretie kolo výmenných aktivít pre naše deti. Výmenné aktivity sú určené pre deti okolo 3r.
Ak sa do konca januára zozbiera 20 mamičiek, tak v priebehu celého februára budeme mať času na výrobu svojích aktivít. V marci by sme si ich vymenili.
Prosím do IP mi napíšte Vašu emailovú adresu a meno. Ja Vás budem spätne kontaktovať a napíšete mi čo by ste chceli vyrábať. Prosím o 3 alternatívy + obrázok ak je to možné. Aby sme mali 20 rôznych aktivít.
Prosím uvedomte si, že je to už tretia výmena a nie všetky boli v každej výmene.
Každé dieťa je iné, niektoré sa zaujíma o farby, niektoré o písmenka, ... niektorý to už máme možno zasebou.

sykorka27
autor
18. jan 2013

@snehulka24 napis mi do IP tvoju emailovu adresu dakujem zapisem si ta.

sykorka27
autor
18. jan 2013

@imima ahoj nepoznam tvoj nick, tie obrazky su z tvojho blogu? Ak ano, tak tvoju email adresu mam. Ak nie su, tak mi posli prosim tvoj email. Dakujem

dudri
19. jan 2013

dievčatá, vidím tu isté hry, treba experimentovať nové nápady. Ja by som pridala.

napr.
http://rustspolecne.cz/ tam nájde aj aj ku stazeni
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/eviku78/albu...

imima
19. jan 2013

@sykorka27 ano tie posledne tri obrazky su z mojho blogu, pisala si mi aj mail aj IP, takze maila mas 🙂

sykorka27
autor
19. jan 2013

Baby co robia radi vase deti? Co by ste imchceli predstavit? Skuste urobit nieco take. Neni tu ziadna aktivita na strihanie, detske pokusy, casova -dejova postupnost. Zvieratka baby a ich rodicia, co jedia zvieratka, kde byvaju. Uvod do pocitania - matematika. Baby trosku kreativity robime to pre nase deti. S cim by sa chceli hrat. Zaciatocne pismenka v slove. .....

pusinqa
19. jan 2013

ahoj baby, ja by som sa predbežne rada zas pridala len momentálne nestíham asi až cez týždeň to stihnem načítať čo ste popísali a vybrať si čo asi by som urobila ok?

imima
19. jan 2013

ja som nasla este zaujimave veci na pocitanie a ucenie abecedy, ak by z tych mojich 4 navrhov nic nepreslo, resp. pre niekoho na inspiraciu

imima
19. jan 2013

a zabudla som fotky pridat 😀
veza na ucenie pocitania a priradovenie filcovych pismenok k obrazku podla zaciatocneho pismena

pillinka
19. jan 2013

ahojte, ja by som sa tiez rada pridala, este som sa takejto akcie nikdy nezucastnila, ale znie to suprovo 🙂

teuska
19. jan 2013

caute baby, rozmyslala som nad tym, co tu pisala sykorka. A vymyslela som nieco taketo

teuska
19. jan 2013

ten psik by bol z vykresu a k tomu dlhe pruzky farebneho papiera. Ten by deti natrhali a potom poprilepovali na psika. Zajtra to odskusam na malom. Co vy nato?

sykorka27
autor
19. jan 2013

@teuska zaujimave ale je to asi jednorazova aktivita.

sykorka27
autor
19. jan 2013

Rozmyslala som napr vyuzit vrchnaky z pet flas na nieco. Napr prIradzovat vrchnak kde bude napisane pismenko k predlohe s pismenkami. Co tak naucenie sa predloziek podla predlohy, ...

sykorka27
autor
19. jan 2013

Baby aktivity nie su stale ukoncene. Prosim napiste mi pre ake min. 3 aktivity ste sa rozhodli. Nechcem niekomu priradzovat to co nenavrhol sam, lebo nepoznam jeho moznosti.

pillinka
19. jan 2013

@sykorka27 akurat ma napadlo, ci by sa nepacilo nieco ako pexeso s velkonocnou tematikou (vajicka, zajkovia a pod.), kedze distribuovat by sa balicky mali cca. v marci, teda pred velkou nocou, hm?

teuska
20. jan 2013

@sykorka27 ano je to jednorazova aktivita

teuska
20. jan 2013

toto som nasla na stranke montessori doma. cz

Toto je u nás naprostý hit. Zpravidla máme co na práci, ale pokud nemáme, máme skleničku aktivit. V ní jsou dřívka a na každém z nich je napsána jedna aktivita, do které se bezprostředně po vytažení dřívka pustíme.

Takže nyní taháme několikrát denně a pak obíháme dům, telefonujeme babičkám, zpíváme, hrajeme pexeso, počítáme do 10, hrajeme na schovku, kreslíme obrázky…
Len mozno by som to zmenila na kosik aktivit, krabicku?....

emily_666
20. jan 2013

@sykorka27 alebo som ešte našla niečo takéto, priradovanie detí k matkám, každopádne, dala som nejaké návrhy, dajte mi vedieť, čo ste si vybrali, prípadne ak máte nejaký iný návrh, hodte mi to do mailu, dakovala 😀

mima1311
20. jan 2013

@emily_666 jeeej toto je super 😵 , pokial by si robila nieco ine , aj by som toto mala chut urobit , dajako neviem nic najst , musim este popozerat ...nemas link na stranku ?

sykorka27
autor
21. jan 2013

Stav k 21.1.2012 ráno -je prihlásených 16 dievčat. Zatiaľ iba 6 dievčat napísalo čo by chcelo urobiť. Máme niečo na počítanie, farby, priraďovanie, zapínanie suchý zips,...

teuska
21. jan 2013

@emily_666 toto je krasne

angika
21. jan 2013

Ahojteee, ja y som sa znovu rada pridala, popremyslam nad temami, dam vediet.

mrkvicke
21. jan 2013

Ahojte, pripajam moje namety:
1. smirglove cislice -
2. nanukove pexeso - s tym, ze jedna strana by bola latkova, pouzila by som rozne materialy na precvicenie hmatu. Hrat sa potom moze aj poslepiacky. 🙂
3. Pavucina - pripravila by som 3 kusy - stvorec, obdlznik, kruh - http://www.puttisworld.com/2011/04/wool-webies-...

angika
21. jan 2013

Ahojte, tak som rozmyslala a mam tieto moznosti - foto nemam, lebo zatial je to len v mojej hlave:
1. slnecna sustava - planety by boli urobene ako realne fotografie planet, zalaminovane, obstrihane, plus k tomu slnecna sustava (obezne drahy) na priradovanie, plus k tomu by bol raketoplan na vystrihnutie (tiez zalaminovany aby sa hned neznicil) a jeden namet na jednoduchy pokus
2. podklady na vyrobu vlastneho pavucika, mamuta, alebo akvaria (kreativne)
3. zobrazenie časovej postupnosti, este nemam uplne jasnu predstavu, ale nieco take ako bolo v druhej vymene "ako rastie kvietok" - slo by napr. o ranne cinosti, alebo ranna hygiena,, mozno rocne obdobia - dalo by sa spracovat kadeco, ide o to, ako cinnosti nasleduju po sebe (tiez napr. vyroba niecoho a pod. )
4. pripadne predlohy na kreslenie (ako nakreslit opicu, psa, dom....) a tienove zvieratka z ruk

BUdem rada ak sa vyjadrite.. diky, Angela

sykorka27
autor
21. jan 2013

@angika ahoj zapisem si to a potom vyberim aby sme mali rozne aktivity. Pekny vyber aktivit, opat nieco nove. Bude to tazky vyber.

seffka
22. jan 2013

Ahojte, chcela by som urobit niektoru z tychto aktivit:
1. priradovanie - kde ake zviera byva, alebo co papa
2. rocne obdobia - obrazky obdobi a k tomu typicke veci a dieta bude priradovat, co ku kt. obdobiu patri
3. tiez priradovanie - vysek koze zvierata a priradit spravne zviera

sykorka27
autor
22. jan 2013

Ahojte, ešte potrebujeme 2 dievčata aby nás bolo 20. Niektoré ešte nenapísali čo by mohli urobiť, tak čakáme...

mima1311
22. jan 2013

@sykorka27 viem ze mala zaujem sa zapojit aj @ajkaslniecko 😉 neviem ci tusi ze uz sa rozbehlo 3 tie kolo 🙂

sykorka27
autor
22. jan 2013

@mima1311 neviem, to som nevedela, ked ju poznáš tak jej napís, dakujem

mima1311
22. jan 2013

@sykorka27 no ved som ju oznacila v tvojej sprave , tak by si to tu mohla najst 🙂