Chlapci hokejisti

traffic
22. mar 2014

Ahojte chcem sa opytat, tych, ktorym chodia deti na hokej. Od ktoreho roku je dobre dat dieta na hokej? Ako prebieha trening a kolko to vyjde cca mesacne. Takisto kolko asi stoji vystroj a vseta ta parada k tomu. Kolkokrat do tyzdna mate treningy a robi vase dieta este nejaky pridavny sport k tomu napriklad florbal, dakujem za odpovede

janinah
22. mar 2014

od 5 r.,trening v sobotu,nedeľu a 1x cez týžden/tento nie vždy/...výstroj z druhej ruky,len rukavice nové,treba aby sadli a aj ribano kupujem nové......okrem toho robí karate,teraz má 8 rokov.....a hokej odporúúúúčam 😉

sendy1977
22. mar 2014

tak, v každom meste to je iné. Niekde požičiavajú kompletnú vystroj. Tak keď chceš komplet celu výstroj úplne novú tak ta môže vyjsť aj na 200-250 eur.
@traffic

janinah
22. mar 2014

a platíme 20 eur mesačne

bubelko
22. mar 2014

@traffic nasi obaja robia hokej. ale kedze v zahranici, tak asi moja odpoved nebude relevantna 😉 kazdopadne okrem hokeja robil prvy rok este sportovu gymnastiku pre deti. ale to len kvoli tomu, ze hokej nestihal a bolo to u nas v obci. vystroj mame komplet pozicanu z klubu, jedine korcule kupujeme vlastne. treningy maju 3x do tyzdna (po, ut a stv), ale chodil len 2x, jeden sme nestihali. okrem toho mali skoro kazdy druhy-treti vikend nejaky miniturnaj - takze plus to.
mladsi chodil tento rok len do pripravky, ta bola v sobotu rano.
tento tyzden nam sezona konci, budu mat mesiac volno a zacina letna priprava - tiez asi v ut-stv v hale alebo na vonkajsom ihrisku.
hokej tiez odporucam - pre chlapca super - koordinacia pohybov sa zlepsila, stabilita, a celkovo mu stuplo sebavedomie.
starsi zacal v 5. rokoch, mladsi isiel do pripravky v 3,5 a ostane este rok.

skyler
22. mar 2014

zalezi ake mas velke dieta..kludne sa spytaj poradim.ale asi zatial vela toho s hokejom neporiesi az od septembra

janinah
22. mar 2014

áno,až od septembra,nám končí sezona na ľade o 2 týždne

skyler
22. mar 2014

@janinah mozem sa spytat a to kam chodite?celkom fajn sumu tam mate

janinah
22. mar 2014

@skyler v PO,ale vekom chlapcov sa tuším suma dvíha

skyler
22. mar 2014

@janinah ale itak to mate fajn unas 30e registrovany neregistrovany 50e v klube a registracku maju mat uz skolkari

traffic
autor
23. mar 2014

@janinah tak to ste potom na tom ako my, nas tiez robi karate a teraz ho chceme dat na hokej ma 8 rokov - a mne sa do zda neskoro aby zacinal v tomto veku hrat hokej vlastne sa len ucil korculovat a viem ze je to aj financne narocne a hlavne casvovo, kedze treningy su 3 x do tyzdna,
vy asi zvladate aj casovo treningy kedze ich mate cez vikend

traffic
autor
23. mar 2014

@bubelko co sa tyka toho sebavedomia, tak nasmu ho treba tiez trosku posunut vpred, nakolko nema sebavedomie vobec, tak mozno hokej pomoze, a ako vyzeraju u vas treningy kedze ste v zahranici, klasicky ako na slovensku, ze najprv sa ucia korculovat pomaly a na konci hraju miniturnaj alebo je to u vas ine a ak sa smiem spytat v ktorej krajine ste, dakujem za odpoved

traffic
autor
23. mar 2014

@janinah tak to neplatite tak vela my co chceme dat maleho tak 45 eur na mesiac a chceli to zvysit, ale to by im tam uz nikto nechodil, takze aj tu vidno riadne rozdiely

alusha
23. mar 2014

treneri hovoria, ze najlepsi vek na zacatie s hokejom je okolo 5 rokov, nas starsi chodi prvu sezonu, zacal ako 5,5 rocny, paci sa mu, treningy su 3x tyzdenne s trénermi a 1x v nedelu je taky, ze mozu ist na lad aj rodicia... platime 15eur na mesiac, chodievame 2x, lebo to casovo nezvládame, kedze dochadzame 15km, cize bezime z prace pre deti do skolky a potom naspat do mesta na hokej... ale synovi sa tam paci, velmi mu ten polrok pomohol, je rychlejsi, naucil sa perfektne korculovat, hokeju sa zatial venuju malo, je to skor o tréningoch a roznych technikach... sezona pomalicky konci, zacina potom od septembra, radi by sme pokracovali dalej, ale zacne uz chodit do skoly, tak nevieme, ci to este budeme stihat.... je to velmi velmi casovo narocny sport, treningy su casto a cez vikend zapasy, my sme este nemavali, ale starsi mavaju kazdy vikend... vystroj sme kupovali od ruky, okrem korculi a prilby, stucni a dresu, to sme kupovali nove, vsetko komplet nas vyslo okolo 150eur

alusha
23. mar 2014

treba si to premysliet, ci to dieta naozaj bude bavit, lebo je dobre chodit pravidelne a ked ma clovek dve deti a aj s tym druhym chce navsetvovach kruzky plus pridat ku hokeju aj nejaku inu zalubu, je to narocne...

janinah
23. mar 2014

@traffic aj mne sa to zdá neskoro a treba si to premyslieť,jedine ak syn veľmi veľmi by chcel,tak by som sa na tvojom mieste poradila s trenermi,tie treningy 8ročných-tam to už riadne fičí....my sme už upustili od jedneho krúžku/nie šport/ lebo aj učiť sa niekedy treba a učenia pribúda a nechcem si preťažiť dieťa, aj vonku na vybehanie s kamošmi treba nechať čas...syn mal hokej od 5 r. a karate od 7r.

bubelko
23. mar 2014

@traffic my sme vo svajciarsku. a treningy su tak - ze najskor je hokejova skola - tam sa ucia korculovat - tam su väcsinou sezonu. beru väcsinou deto od 1.rocnika v skolke - t.j. 4-5 rocnych. obcas aj mensich. ti sikovnejsi potom mozu este pocas sezony prestupit do klubu. klubovy trening je 3x tyzdenne, rozdeleni su do roznych kategorii. syn je bambini - to su tiez dve kategorie - bambis (mladsi) a binis (starsi). na treningu normalne trenuju - korculuju - ucia sa brzdit, prekladat, dozadu, klucky, skratka vsetko mozne, skusaju rozne techniky s hokejkou, hraju rozne hry - trebars nahanacku na korculiach ,futbal a poslednych 15min hraju minizapas. plus mavaju cez vikendy turnaje - kazdy 2.-3.vikend. su to turnaje so 4 timami a kazdy hra s kazdym, väcsinou 2x15min hrubeho casu.

traffic
autor
23. mar 2014

@alusha presne ako pises tak je to hlavne casovo narocne, lebo clovek musi utekat z roboty po deti a rychlo na trening zaviest dieta, vela teda neplatite, ked 15 eur na mesiac a sezona vam preco uz teraz konci, lebo u nas sa korcule az do konca juna a potom v juli maju pauzu a v auguste pokracuju
@janinah ved prave preto rozmyslam, ci tam dam maleho alebo nie, pretoze on vsetko chce robit, ked mu povieme, ale potom je ako drevo, ten hokej by ho asi aj bavil, ale skor rekreacne a nechcem dusu vypustit, aby som cely tyzden lietala hore dole na treningy a nevedela co skor a ako vravis, bola som sa pozriet na ten trening tak uz 3 rocne deti tak bruslili a tie vacsie uz perfektne ficali, tak neviem ako by sa nas zaradil, to by musel este extra chodit samostatne a este aj tie financie idu do toho ked citam tak platite od 15 eur do 30 na mesiac u nas sa plati 45, takze je to tu u nas vyslovene biznis 😝
no nevadi, tak aspon mam predstavu ako to je inde a rozhodnem sa, ci ho tam dam alebo nie

sisaka
24. mar 2014

@bubelko tak to mate super cenu. Zda sa, ze u nas v koliske hokeja je to pekne drahe. My sme platili $ 500 na sezonu (oktober - marec) + sme sa zbierali po $ 300 na startovne na turnajoch, klubove bundy, zaverecna party ... Ani vystroj sa u nas nepoziciava ... Syna to tiez bavi, bude mat 6 a uz chodi do skoly, ale tu je minimum domacich uloh, takze sa to da stihnut.

@traffic podla mna to este nie je tak neskoro, musel by sice dobiehat ostatne deti a intenzivnejsie este pomimo trenovat, ale urcite by sa to dalo. Moj muz chodil na Slovensku do hokejovej skoly, zacinali ako stvrtaci a nevedeli vobec korculovat, mali ale intenzivne treningy pred vyucovanim, pocas a aj po vyucovani, takze dost zaberak, ani neviem, ci take skoly este na Slovensku vobec existuju ...

sendy1977
24. mar 2014

@sisaka ano, sú ešte také triedy. v rámci vyučovania chodia na zimný štadión.

fev
24. mar 2014

Je to veľmi náročný šport, tak pre deti ako aj rodičov. Dieťa musí veľmi chcieť a rodičia musia na to mať, nielen financie, ale tiež čas a chuť. Je to obeta pre celú rodinu, pretože víkendy sú odpísané, rodinné výlety, oslavy a všetko ostatné sa musí prispôsobiť tréningom a zápasom. Ak to che ozaj robiť, musí ho to veľmi baviť a mať výdrž, nedá sa raz ísť-raz nie na tréning, možno kým je v prípravke, tak áno, ale neskôr fungujú na 100%. My tiež dochádzame 15 km a keby si to nevzal manžel a dedko na plecia ozaj na plný úväzok, tak to nejde. Pokiaľ chodia rodičia do práce a majú aj iné dieťa, je to ozaj náročné. V začiatkoch sú to len víkendy, ale teraz má syn 13 rokov a majú tréning každý deň okrem nedele, ale včera bola nedeľa a mali naviac zápas s rodičmi, takže to neplatí a naozaj si už radšej nerobíme žiadne plány, pretože sme boli veľakrát sklamaní, že sa muselo niečo zrušiť. Ja som sa venovala dcérke a chodila s ňou dennodenne na krúžky, takže keby som mala na starosti ešte synove tréningy, to by nešlo, samozrejme pokiaľ chodím do práce. Teraz je už samostatná jednotka a vlastne on aj vždy bol veľmi zodpovedný a samostatný, ale keď niektoré dieťa treba vodiť všade za ručičku a doviezť ho všade, tak to si neviem predstaviť. Ale majú aj takých chlapcov, hlavne čo sú jedináčkovia, tak tých chodia doteraz rodičia obúvať do šatne. No jednoducho si to treba veľmi premyslieť, lebo aj finančne je to náročné, zo začiatku sme mali tiež staršie veci, ale čím sú starší tak potrebujú oveľa kvalitnejšie korčule, hokejky a pod. Teraz sa to už pohybuje v stovkách eur a to mu samozrejme neplníme všetky predstavy, ale vyberať si musí z tých najlacnejších, ale i tak už napr. potrebuje na sezónu dve hokejky min. za 70 eur. Ale na druhej strane je to výborná motivácia, on hokejom jednoducho žije a všetko pre to urobí. Podmienku má, že si nesmie pokaziť známky, doma tiež pomáha, vstáva každé ráno o piatej, pretože dochádza do hokejovej triedy 20km, takže teraz by už neexistovalo, aby ho niekto vozil dennodenne, vlastne tak chodí už od piatej triedy.

lyrra
24. mar 2014

Syn zacal chodit na hokej ked mal necelych 5 rokov, vystroj mame kompletne pozicanu za asi 10 € na sezonu, kupujeme len korcule a rukavice, ponozky a ribano, flasa + termoobal. Mesacne platime 20 €, treningy su v sobotu a v nedelu rano a dva krat v tyzdni poobede. Odvoz, trening, dovoz domov zaberie spolu 3 hodiny.

fev
24. mar 2014

A ešte by som upozornila aj na prehnané predstavy niektorých rodičov, ktorí vidia svoje deti v NHL, aj ked sú len v prípravke. V prvom rade si treba uvedomiť, že tu ide o niečo iné, myslím, že na to idete z dobrého konca, že chcete synovi zvýšiť sebavedomie a dopriať mu pohyb a niečo , čo ho baví. Vtedy má šancu vydržať, ale ak je to len snaha a túžba rodiča, tak bude dieťa len deprimované. Tiež tam mali takého chlapca, že ho otec zakaždým zbil v šatni, keď nesplnil jeho očakávania a nedal gól, až kým na neho vlastná žena nezavolala policajtov. A hlavne obaja rodičia musia držať spolu a chcieť to isté, nie ísť jeden proti druhému. Ale dá sa to , takže "športu zdar!"

lyrra
24. mar 2014

este som zabudla, skusali sme sucasne s hokejom aj plavanie a nestihali sme ☹ od aprila do jula u nas lad nebude, takze decka budu mat letnu pripravu - futbal, gymnastika, sportove hry 🙂

bubelko
24. mar 2014

@sisaka myslim, ze si si ma s niekym pomylila 😉 ja som radsej ceny nespominala 😀

traffic
autor
24. mar 2014

@fev dakujem za nazor, tak vas syn potom chodi do sportovej triedy, ked pisete, ze rano ide uz na hokej, u nas take nic neexistuje, takze to bude len ppoobednajsia zalezitost, syn je vzdy nadchnuty pre akykolvek sport, ale ked sme sa minule boli pozriet na hokej,t ak hned chcel aj on hrat,t ak to idemee vyskusat, len ako pisete chce to vela driny a odriekania tie vylety a podobnea hlavne chce to celeho cloveka teda obidvoch rodicov, hlavne tohoto s bojim ako to budem stihat, kedze mm robi v zahranici a ja som na deti sama a teraz ked budu 3 x do tyzdna treningny tak sa to da zvladat ale potom uz budem musiet nejaku pestunku najat 🙂, alebo sa s niekym dohodonut, ze ho obcas zoberie na trening
Nutit ho urcite nebudem - v tom vyzname ze ho terorizovat, lebo to skor dieta bude mat traumu a odpor k celemu hokeju, chcem aby to robil pre zabavu, pre seba pre a mal hlavne radost z toho
a tiez je pravda ze vela rodicov vidi svoje dieta v NHL, ale to si myslim, ze vtedy musi dieta dret od nevidim do nevidim alebo mat talent, vtedy lahsie prerazi
neviem ani ja ci take skoly existuju, ale mozno v trencine alebo inde su mozno hokejove skoly, inac take skoly alebo len triedy by neboli zle pre takych chlapcov
@sisaka
@sisaka

gijar
24. mar 2014

@traffic muz zacinal s hokejom 6 rokov a je profesionalny hokejista doteraz- zijeme a hra vo Francuzsku 🙂 😉 cize,ak ma maly talent a bavi ho to,skusit sa da a nemusi byt z neho profi sportovec, je to super na kondicku,imunitu (chlad na zimaku) a neflakanie sa v puberte po baroch 😉
Syn ma 3,5 roka, na korculiach uz ustoji,pohne sa, ale skor ho bavi zbierat farebne kruhy a puky na treningu 😀 chodi cca raz za tyzden, ale nenutime ho,ked sa mu nechce-nejde. Zimak zboznuje,aj pozerat zapasy, tak mozno ho to zacne bavit aj na tej vyssej urovni. Orekm toho chodi na take zakladne cvicenie-detska gymnastika,forma hry skor zatial, raz do tyzdna.
Vravi sa,ze idealne na hokej su tie 4-5rokov, ale vo Svedsku a v Kanade zacinaju uz od 2 🙂

fev
24. mar 2014

@traffic Ja som zasa nebola veľmi nadšená tou športovou školou, bola som skôr proti, bála som sa, že sa pokazí medzi samými chalanmi. Dali im však do triedy aj dievčatá a nakoniec sa chalani viac snažia aj lepšie učia ako tie baby, sú ozaj dobrý kolektív a zatiaľ nič nevyvádzajú, tak som spokojná. Aj známky si udržal, stále má samé jednotky a vie, že hokej nie je povolanie (aj keď on by rád, to je jasné) a musí mať v prvom rade vzdelanie a aj kúsok šťastia a hlavne vééééľa zdravia. My sme malé mesto a je tu taká škola, tak sa len treba popýtať aj u Vás, možno sú také možnosti. Tak veľa úspechov prajem 🙂 🙂 🙂

sisaka
24. mar 2014

@gijar v Kanade sa zacina tiez od najskor 4 rokov, teraz isiel rocnik 2008! To pisem o hokeji, kurzykorculovania su aj skor, bud sa deti naucia tam, alebo ich naucia rodicia. Potom sa robi zaradovanie do teamov podla urovne korculovania, aby deti boli v teame priblizne na rovnakej urovni a toto sa deje kazdorocne. Treningy su tu na rozdiel od Europy u najmensich len 2 krat tyzdenne, nejde sa na vykony, ale ide o ziskanie lasky k sportu a radosti z pohybu, tu hraju tisice deti hokej ,takze vieme, ake sance su dostat sa do NHL

sisaka
24. mar 2014

@bubelko asi hej ...este si vravim, ze ake super ceny, ze tam to mate urcite dotovane .....