Čo budeme mama robiť? Každodenná otázka, z ktorej mi vlasy stoja dupkom

eribac
2. apr 2022

Milé mamičky, mám jedného 8 ročného syna (druhák). Je jedináčik. A strašne sa nudí stále. Každodenná otázka niekoľkokrát denne je Čo budeme robiť? Sme niekde na výlete, na bicykli, kdekoľvek... otázka počas toho...A čo budeme potom robiť, keď prídeme domov? Stále mu musím vymýšľať program a už ma to nebaví. On musí mať vyplnenú každú sekundu dňa a nie všetko, čo navrhnem prijme... Kde robím chybu, čo by ste mi navrhli? Chcela som ho prihlásiť na krúžky, ale nechcel ísť. Čo by chcel také sú len v BA a my bývame 40km od BA, čo je nonsens ho tam voziť... Čo robíte so svojimi jedináčikmi?

pe_zuzana
9. apr 2022

mam to podobne, moja dcera ma sice len 5 rokov, ale je odomna zavisla, je jedinacik. Tiez robim z domu, partner je v zahranici. Ja som to vyriesila tak, ze tri dni v tyzdni chodi na treningy - gymnastika, a jeden den anglictina. To sme zacali len nedavno, cca dva mesiace dozadu. A jasne ze sa jej obcas nechce, no ale ja jej nedavam moc na vyber. Nech sa pekne uci discipline. Takze si musim odbehovat pocas prace z domu a vozit ju tam. Byvam na dedine. Mozem sa spytat preco vas maly konci uz o 1 dnej? Tu v dedine mame napriklad futbal pre chlapcov, v meste mame hokej. Je tu aj kurz vytvarnej. Ak mate vodicak a auto, skuste sa popytat sa nejake kruzky. Inak bezne tu vidim po dedine chalanov na bycikloch.