Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

tilly
3. jún 2011

baby, len tak z nudy zvazujem, ze vymenim croozer za chariot... 😀 zvazujem, ze by som croozer predala za 275 (je to rocnik 2009, aj ked my sme ho zacali az minuly rok vyuzivat, cize jazdeny jednu sezonu) + 130 odpruzenie velofiala comfort (to je skoro nove, jazdene tyzden) + 25 vankusik...

zvalka
3. jún 2011

@tilly a co vymyslas?? 🙂 ci mas moznost chariotu za dobru cenu? 🙂 ved ked ste croozer odpruzili, uz musi byt dokonaly 🙂

tilly
3. jún 2011

@zvalka ano, croozer je dokonaly... len ked ja som taky manik... musim vsetko vyskusat

bebel
3. jún 2011

@tilly 😀 😀 😀 😀 😀 😉 po dôkladnom preskúmaní je croozer je v porovnaní s chariotom cx veľká textilná škatuľa na kolieskach 😎

tilly
3. jún 2011

@bebel 😀 😀 😀 😀 no hej, len v porovnani s ch aj tak stoji.. asi ten ch stoji za tie prachy... len kurnik sopa.... neviem si tie peniaze nejako sama pred sebou obhajit... kebyze s nim beham denne, tak neviem.. 😒 ale ak si to neobhajim pred sebou, pred mm uz urco nie 😀

bebel
3. jún 2011

@tilly ja budem minimálne raz za deň s ním vonku a cez WE chceme bikovať po hrádzi a v Rakúsku ....alebo na Morave 😉 to odvetrávanie bočných stien, bubnové brzdy zadných kolies na ručnej brzde, slnečné clony a to, že sa všetko dá odložiť na konštrukciu,keď to práve nepoužívaš, ľahko vyberateľný sedák/vložka, nanižšia hmotnosť a rozmer, s ktorým v pohode prejdeš cez štandardné dvere alebo fosforeskujúce polia, to sú bezkonkurenčné vychytávky. Hlavne to odvetrávanie, chalanisko si robil merania teplôt v takomto horúcom počasí s croozrom na cyklotripe a s odvetraným CX chariotom...V croozri sa dieťa dusilo vo vlastnej šťave.
A potom tie ftaláty namerané v minuloročnom ADAC teste... - naozaj ma presvedčili.

tilly
4. jún 2011

tak dnes sme boli v hamuliakove na rybe v takej krcme... akurat sme sa tam stretli 4 cyklovoziky... 😀 dvojmiestny croozer, nas jednomiestny tuningovany croozer, 2miestny chariot cougar a jednomiestny chariot CX... akoze na tom CX bolo vidiet, ze je to pecka uz na prvy pohlad, ale sme sa s mm zhodli, ze si nechame ten nas croozer, lebo aj ked je s tym odpruzenim o cca. 10 cm sirsi, tak nebol zas az o tolko sirsi od chariotu, za to sedenie pre dieta sa mi zdalo komfortnejsie, sirsie a teda ted batozinovy priestor sa absolutne neda porovnat... my by sme sa do chariotoveho kufra nenabalili... lebo len piknikdeka, ktoru nosime stale by zabrala polku kufra... inak sa mi velmi chariot pacil, to bol uz na pohlad vyborny vozik...
a mozno by mi na croozri ani nevadilo to neodpruzenie... inak supla som tam tento fusak https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/mahra/#..., z neho sa da urobit podlozka a ta vrchna deka sa da odzipsovat, nech mi maly nesedi priamo na tom neprijemnom materialy vankusika, co tam mame, lebo mal len tenucke tricko a kratasky a uplne super, tak sa tesim, lebo sa to potom prizipsujem a na jesen z toho bude fusacik a nebudem sa bat, ze malemu je zima... 😀

letenka
4. jún 2011

ahooj..no aj my sme boli dnes na petrzalskej hradzi....tiez sme stretli cca 5-6 vozikov....ani som nestihala pozerat ake to su ale jeden z nich bol urcite chariot....croozer mame cca 3 tyzdne, takze nedokazem porovnovat c chariotom ale tiez mi prijde, ze v tom croozri je to dieta ako v saune...neviem, ci mam malej nechat tu igelitovu plachtu spustenu alebo nie, zase by som nechcela aby mi prechladla /teda aby ju ofuklo/....zatial mame pre malu vajicko a v tom sa veru poti...a tak chuda nevedela zaspinkat ((( ...takze to odvetravanie bocnych stien je urcite super vec....tento tyzden sa chystame kupit tiez to odpruzenie, tak snad aspon toto jej sprijemni cestu...a veru, batozinovy priestor je super, pod vajicko napcham kopec veci a vzadu vozime este aj nasho psa 😉

tilly
4. jún 2011

@letenka 😀 😀 😀 😀 jeeej havo ako sa vozi, zlaty... odpruzenie je super... ja nechavam tu prednu plachtu odokrytu, max. ak velmi fuka, tak ju davame dole... a uvazujem, ze tam spravim tiez tu protipelovku, teraz budu v lidli sietky na okna, vraj sa to da nejako obsit a prdnut na croozer... a urcite chcem slnecnu clonu... len neviem odkial...

letenka
4. jún 2011

@tilly tak na tu antipelovku z Lidla sa chystam aj ja 😀 ....tiez ju tam chcem "nejako" nasit, este neviem ako...a aj tie bocne roletky chcem nejako vymysliet 😉
no hej, ja by som jej to tiez nechala najradsej odokryte ale ma este len 7 mesiacov, tak neviem ako by to zvladla, ci by mi neprechladla.../no ja mam vzdy problem ako ju von obliect 😀 /....doteraz sme vyse tyzdna bojovali so soplami, tak by som nechcela znovu ☹
my mame original slnecnu clonu ale nie je to nic moc...ono sa to uchyti o madlo hore ale spodok sa nijako neuchytava a mala si to vzdy stiahne na seba 😀 /musim tiez vymysliet nejaky uchyt/

tilly
5. jún 2011

@letenka jaj, no ja by som tu slonu nejak vymyslela, akoze inak, ze latkou, len ked ta original by mala mat nejaky uv filter... ja mam taku kocikovu, len ta sa tam vobec neda uchytit...
a s tou antipelovkou uvidime, zajtra budem spekulovat

trillianka
10. jún 2011

Ahojte babule... chcela som sa spytat ako a kde ste riesili odpruzenie na croozer (u nas 737)? Ja som zatial nasla toho velofialu http://www.quickshop.cz/velofiala/viewitem.php?... a Dogy http://dokov.cz/cyklo_croozer_dogy-economy.html
Nemate este niaky typ? nasla som aj niake fora ako to urobit na kolene, ale chyba mi k tomu kutil :( inak vyzera ze sa to da vyrobit do 20eur, tak ma trochu odradzaju tie najdrahsie za 130eur :(
Mate vlastne skusenosti?

tilly
10. jún 2011

@trillianka my mame to najdrahsie od velo fiala a je to bomba... chcela som to lacnejsie, ale pisali sme si s p. fialom a napisal nam presne parametre a ja neviem co, vobec som tomu nerozumela, ale mm hej, tak rozhodol... a mm hovoril, ze by to mozno tiez vedel dat vyrobit, ale stalo by ho to kopec casu a v konecnom dosledku mozno aj viac penazi...

trillianka
11. jún 2011

@tilly a nemas este tie presne parametre? mozno presvedcia aj mna ;)

tilly
11. jún 2011

@trillianka fuuu, musim najst tie maily... ale ked mu napises, on ti odpise, je ochotny

825ap
16. jún 2011

ahojte, pôvodný dotaz bol aj na požičanie vozíka, tak chcem len ponúknuť jeden web. Možno niekto bude chcieť odskúšať. majú joggera aj chariot. my máme skúsenosti s joggerom, sme len takí sviatoční cyklisti, tak to stačilo. tu je link: http://www.detskapozicovna.sk/?q=cyklovozikjogg... a ponuka iných...

lucia123
22. jún 2011

My mame Chariota CX CTS 2 v cervenej farbe. Chodime bicyklovat aj korculovat a je to jeden najlepsi vozik, mali sme Croozera 2 miestny r. 2011 novy, ale po dvoch tyzdnoch som sa ho rychlo zbavila a kupila chariota. Tento je odpruzeny, kvalitny, a ma velmi dobre riesene brzdy (na inline). Takze spokojnost maximalna.

Chodite niekto na hradzu, alebo organizuje sa niake stretko cyklovozikov, neviete? Jedno ma byt, ale az na vychodnom slovensku a tam sa nam nechce, sme z Ba.

bebel
22. jún 2011

@lucia123 zajtra má byť stretko niekde pri Prievidzi 🙂

lucia123
23. jún 2011

bebel@ to je daleko, Prievidza, ja som myslela, niekde v okoli Ba, je tu vela peknych miest.

Je tu vela fanusikov cyklovozikov, viete dat dobry typ na cyklocestu, tak cca 50 km? Neboli sme este vsade, ideme vyskusat. Dakujem.

tilly
23. jún 2011

@lucia123 vela pekneho je v rakusku... aj ta donauradweg alebo kirschblutenweg je vraj vhodna pre rodinky... ide sa popri viniciach... no a vieden ma kopec cyklociest pri dunaji a tak... ved maju 10km donaustrand...

quaxi
23. jún 2011

@lucia123 nam sa velmi pacilo pri Neusiedler See trasa B20, je to okruh tusim 47km, je tam krasne a da sa aj kupat. Alebo prijemna trasa je popri Morave z Devina do Zahorskej Vsi a naspat, pripadne sa da v Zahorskej vsi prejst do Rakuska a cez Petrzalku naspat, ale to je kusok dlhsie a potom do Devina treba ist kusok po ceste a tam chodi vela aut. Alebo Petrzalka - Rajka - Dunakiliti - Dunasziget - Halaszi - Mosonmagyarovar - Feketeerdo - Dunakiliti - Rajka - Petrzalka

letenka
29. jún 2011

@quaxi ahoj..chcem sa spytat, ta trasa z devina do zahorskej vsi, ta vedie aj po normalnej ceste? alebo je to cisto cyklotrasa? buduci tyzden rozmyslame s kamaratkou ist tym smerom ale to este nemame preskumane, tak by sme nerady natrafili na normalnu cestu, netrufame si to s vozikmi ..dik 🙂 pravdepodobne trasu by sme zacali niekde v DNV.. 🙂

quaxi
29. jún 2011

@letenka je to cisto cyklotrasa, miestami si mozes vybrat 2 varianty - znacene je to po asfaltovom chodniku, ale da sa ist aj po vrchu hradze, len tam je ujazdena hlina, na voziky trochu horsie. V DNV sa da pripojit tiez, alebo aj pri zeleznicnej zastavke Devinske jazero, tam je aj bufet a parkovisko.

letenka
30. jún 2011

@quaxi dakujem...snad sa nam podari buduci tyzden nejako zorganizovat sa a urobit si tento maly cyklovylet 😉

825ap
24. júl 2011

ahojte, pre požičanie nielen cyklovozíkov skúste www.detskapozicovna.sk -skvelé na odskúšanie, či sa bude drobcom páčiť. 🙂

tilly
11. aug 2011

ahojte, odporucam trasu rust - morbis am see pri neusiedler see, je to v ramci B10 radweg, takze je dlhsia, my sme boli na tomto kusku, uplne to pre decka stacilo, urobili sme cca 21 km, domco to uzasne zvladoll bez mrncania a bez tyce a adam krasne obsedel v croozri, super vyletik to bol... rust je krasne mestecko, trosku mi pripomina jur pri BA, dole ma krasne ihrisko, kde sa decka vybehali

letenka
19. aug 2011

@tilly ahoj .dakujem za tip..my sme boli v stredu tiez pri Neusiedli, presli sme trasu z Neusiedlu do Podensdorfu a spat, cca tak 26 km ale tiez to bolo super...Viki to zvladla v croozri celkom v pohode aj napriek tomu teplu 😎 ....akurat sme mali so sebou psika, takze na plaze sme sa nedostali ☹ takze nabuduce ideme len s malou a dufam, ze sa aj okupeme a mala sa trochu pohra na ihrisku 🙂

tilly
19. aug 2011

@letenka to tam mas tu slnecnu clonu? a aka bola ta cesta? pri vinohradoch? isli by sme aj tam pozriet... neslo to po normalnej ceste? lebo oni niekedy hodia tie cyklocesty aj po normalnych cestach a to sa bojim, lebo my mame este aj starsieho syna s nami a ma sice 6 rokov, ale nikdy nevies, kedy mu hrabne a vybehne...

letenka
20. aug 2011

@tilly ano, to je ta original slnecna clona... cesta bola uplne super, vobec nesla po normalnej ceste co som bola spokojna, lebo tiez sa snazim tymto cestam vyhybat...dve tretiny su normalny cyklisticky chodnik, jedna tretina cesty ide sice po takom kamienkovom chodniku ale v pohode sa to da zvladnut, je to fakt nadherny kus cesty, popri poliach, vinohradoch...ja som bola velmo spokojna )))

tilly
20. aug 2011

@letenka jej, dik, pojdeme to skusit... a ta clona je dobra? pomoze to nieco?